Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2488 / 2492
(#) tothbela válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Van abban a dobozban elég hely, tehetsz bele még egy kis traffancsot a kiegészítő áramkörök táplálására, aztán elfelejtheted a brummogást végleg.

Szigorúan véve már a végfok modulok is rosszul vannak csinálva. A kis paneljaikon (gondolom valami kit), a nagyáramú GND egyben van a jel hidegpontjával. Ez egyetlen végfok esetében, vagy teljesen független tápfesznél nem okozna gondot, de jelen esetben igen.

Amúgy nem lehetetlen az sem, hogy a mostani trafóddal a kivezérlésmérő és a hangszóró védelem valamint a két végfok modul teljesen zajtalanul tudjon dolgozni, csak újra kell gondolni az egész vezetékezést. Javaslom, hogy egy huzalozási rajzot tegyél fel. Nem kell szépnek lennie, csak lehessen látni hogy honnan hova fut a drót. Így szerintem gyorsabban megkapod a szükséges tanácsokat a javításra.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Rosszabb lett most jobban búg hogy megszakítottam.
(#) david87 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
egy vezekelés piros + sárga- kék gnd zöld jel föld

erősitő.png
    
(#) tothbela válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
A kivezérlés jelző gnd-je a bemeneti potik gnd-jéhez az előlapi panelen már össze vannak kötve gondolom, mivel onnan veszi a jelet. Akkor azt a pontot vagy közvetlen közelét kell kijelölni mint referenciapont. Oda kell futnia minden jelföldnek.

Érdekel még a hangszóró védő kapcsolás bemeneti fokozata, mert ha ott a végfokok kimenete felé elég nagy értékű ellenállás található, akkor inkább arra jusson valamekkora zavarjel. Azt nem fogja zavarni néhány mV kerregés, de a jelútban az már sok lenne.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Úgy vélem a hibából úgy jössz ki a legkisebb átalakítással, ha a kivezérlésjelzőt az erősítő kimenetére kötöd.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Még rá se dugtam a kivezérlés jelzőt és már brumos hangerővel változik a brum.
ha rá dugom a kivezérlés jelzőt akkor hangerőtől függetlenül búg továb
rövidre zártam a bemenetet semmi brum van
(#) Marty McFly hozzászólása Máj 11, 2024 /
 
Sziasztok!

Került hozzám egy hibás Denon AVR-X1400H házimozi erősítő. A hibajelenség a következő: Az erősítő bekapcsol a kijelző is mutat, ha tekergetem a hangerőt akkor azt is kijelzi de néhány másodperc után visszaáll stand by módba. Az a gyanúm hogy túláram miatt teszi ezt. Már mindent kiszedtem és külön az asztalon van összerakva a legminimálisabb alkatrészekkel, a végfok egyáltalán be sincs kötve. Van egy digitális fő panel benne tele HDMI és RCA csatlakozókkal amihez szalagkábelen csatlakozik az előlap. Van egy kapcsoló üzemű stand by táp és esgy kis regulátor panel amin 7805, 7912 és 7812 szolgáltatják az energiát. Ebben egy dióda zárlatos volt és ki is cseréltem így megvannak a feszültségek. A stab ICk jelentősen melegednek és az előlap nélkül egyedül a fő panelt rákötve is elveszi a tápot a védelem. Ha az előlapi panelt szalagkábellel rákötöm akkor Q1001 és Q1014 intenzív melegedésbe kezd. Az 1001 es a kijelzés tápjáért felelős ha jól tévedek. Mindkét tranzisztor ki lett mérve működőképesek gyanúm szerint a fő panelről jövő anomália okozza a melegedésüket. Mellékelni akartam a rajzot amit sikerült fellelnem hozzá de sajnos nagyobb mint 8MB. Ha kell privátban elküldöm. Merre folytassam a keresgélést?
(#) david87 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
a jelföldek a potis panelon egy csomópontot képviselnek a csatlakozók mögött ide fut be a kivezérlés jelző gnd je.
A hangszóró védő áramkör upc1237 ic alapul.
itt az sm je

UPC1237.PDF
    
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Aligha okozza a búgást a kimenetre kötött kivezérlésjelző. A segédtápod test vezetője valahol még összeköttetésben kell álljon a jelfölddel.
A segédáramkörök nélkül teljesen zajtalan volt az erősítőd?
Az általad feltöltött kép alapján feltételezem, hogy a hangsugárzó védelem panelen feszültségstabilizátor IC található. Ha annak értéke összeegyeztethető a kivezérlésjelződdel, akkor arról is táplálhatod. Táp és jel a védelem panelről elvezetve biztosan nem fog zavart okozni.
A kondis panelen kialakított 12 V-ot a ventilátorhoz még használhatod.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Mint írtam a kivezérlés jelző a bemenetről kap jelet.
Most vissza kötöttem mindent ahogy volt.
Most ha az erősítőre rá kötök valamit síri csendbe van vagy ha rövidre zárom a bemenetét akkor is.
Idézet:
„A segédáramkörök nélkül teljesen zajtalan volt az erősítőd?”

nem de akkor is volt kivezérlés jelző de nem ez a védelem volt benne.
Akkor is volt egy halk bugás csak akkor annyira nem vizslattam mint most.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Összefoglalva a tapasztalatokat:
A segédtáp kialakítása nem teszi lehetővé a kivezérlésjelző bemenő jelre kötését.
Elhelyezhetsz a készülékben még egy tápot a kivezérlésjelzőnek, vagy a kimenetre kötöd a kivezérlésjelzőt és a védelem panelről táplálod.
A bemeneti jelre akkor szoktunk kivezérlésjelzőt kötni, ha jelentős túlvezérlést is szeretnénk indikálni, de gondolom nincs szándékod az erősítőt erős torzítással járatni. Ilyen esetben egy illesztő fokozatot szokás beiktatni a bemenet és a kivezérlésjelző közé, hogy annak működése/terhelése ne hathasson vissza a bemenő jelre.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Akkor csak simán kössem a kimenetre a kivezérlés jelzőt?
Akkor újra kell vezetékelnem meg kell csinálnom még 3 szál vezetéket csatlakozóval.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
A feltöltött képből azt látom, hogy csak a TDA-s panelen kell átenned a kivezérlésjelző bemeneti ágát a bemenetről a kimenetre.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
nem mert akkor a tds panel nem kap inputot
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ezt te látod, én csak a kép alapján tudok nyilatkozni.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Csak ez az ic ki fog bírni 20-30 voltot a bemenetén.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Tippelem, hogy a kivezérlésjelző IC-re gondolsz. Itt is csak a képre hagyatkozva - a potival tetszés szerint csökkentheted az érzékenységet. Ha nem lehetne, vagy nem szeretnéd eltekerni, akkor használj 33k/1k osztót.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Igen azt nem írtam bocsi ic re gondoltam van az adatlapba egy olyan hogy 1.2V 0 dB z a nulás jelszint ez a TDA7294 nél hány volt 8 ohm mellet.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Korábbi írásodból merítve, ±27 V táplálja az erősítődet. A 8 Ω-os terheléssel 16,8 V-os kimenő feszültségnél éri el a torzítás határát (35 W). Ezt praktikus 0 dB-re kalibrálnod.
Milyen IC-t használsz a kivezérlésjelzőben és milyen áramkört építettél hozzá?
A hangsugárzóvédő panelről is tehetnél be linket, hogy a kivezérlésjelző táplálására adhassunk javaslatot.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2024
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Eből épitett kivezérlés jelző Bővebben: Link
ez pedig a védeelem
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Egyre erősebb a gyanúm, hogy a LED-ek melletti két fekete tengelyes poti a hangerőszabályzód és az XLR csatlakozóból közvetlenül kötöttél a kivezérlésjelzőre. Kérlek jelezd, ha nem így lenne!
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Jó a melátás az a hangerő poti az után van be kötve a kivezérlés jelző.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ennek a potinak nem a középső láb a csúszkája? Itt azt látom, a középső láb az alsó csatlakozóba van kötve.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Igen jól látod de ott még hibás a kötés.
A középső láb a csuszka.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2024
(#) Baxi hozzászólása Máj 13, 2024 /
 
Sziasztok!
Anno láttam valamerre a be táp oldalról (hálózati 240V) a DC eltávolító kapcsolást.
A kérdésem , hogy ez alkalmazható úgy mint egy sima elosztó, vagy trafóként meg kell építeni?
Illetve van valakinek megépített működő rajza?
Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
(#) mcc válasza Baxi hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Lehet egyszerre több berendezéshez is használni, de ha nagy teljesítményfelvételűek, akkor érdemesebb mindegyiknek külön építeni.
(#) user1914 válasza mcc hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Szevasztok!
Ez 1.2 V-ig jó, és ha fölötte van akkor az 1.2 V feletti átmegy rajta.
Üdv. M.
(#) mcc válasza user1914 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Ez így van. Gyakorlatban elég szokott lenni. Extrén DC esetén mehet még egy graetz híd, sorosan a meglévővel.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Berajzoltam a bekötési pontokat.
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Most nézem ez dc nem kaphat mert ott a 2 dioda mind a 2 ac lábra megy.
Következő: »»   2488 / 2492
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem