Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton TS 5327 SP csatornák beállítása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) petemazi hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Üdv, kaptunk egy iylen tv-t sajnos távkapcsoló nincs hozzá, de ez nem is lenne baj, csak nem tudom vele megjegyezteni a beállításokat. Gyk beállítok valamit elkapcsolok egy másik csatornára, visszamegyek és utána elvész a beállítás. Megnéztem az lcd mögötti panelt, nem láttam semmi különöset. Kivettem megpucoltam a csatlakozót, vissza. Most én vagyok répa a dologhoz vagy kiment benne az eeprom?

P1010010.JPG
    
(#) oregtamas0202 válasza petemazi hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Üdv.minden beállítást a piross gomb. memorizálni kell. adót ,csatornát, fény/hang és szín.Ha nem megy ,ujra OPCIÓZNI. Tisztelettel Öreg T.
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Üdv. Ha miután beállítottad a csatornát, villog a kijelző, a program+- gombokkal be kell állítani a kívánt program helyet, és utána megnyomni a memória gombot!
Ha így sem jó ellenőrizni kell a memória (MDA2061) 20 v-os feszültségét.

SAA1293.jpg
    
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Hanyas lábon kapja a tápfeszt?
oregtamas0202: Mi ez az újraopciózás? Bocsi hogy tudatlan vagyok de tévét eddig max kiporoltam..
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Az MDA a 20v-ot a 3-as lábon kapja, lásd melléklet.
Ha a tn-n a gombok azt csinálják ami rájuk van írva, a legritkább esetben kell opciózni, de ahhoz kell távirányító!
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ok, meg fogom mérni amint sikerül szereznem multimétert Pákán kívül otthon maradt az egész felszerelésem..
(#) uli hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Pont ugyanilyen TVt kaptam én is vagy kéthete
És ahogy az le is lett írva, beállítot mondjuk az 1es csatornára, megkeresed az adót, aztán piros (M) gomb.
így működnie kell
puli
(#) petemazi válasza uli hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Sajnálattal hallom, mert ez nálam ugyan nem megy Csak adná már a szomszéd azt a multimétert
(#) Solfrutta válasza petemazi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Próbáld azt, hogy memorizálás után kikapcsolod. Meg nem mondom fejből hogy a miénk pontos típusát, de annál így kell.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Hármas és hetes láb között század pontosan 20 voltot mértem... Egyéb? Mondjuk ki kéne cserélni a panelt, csak honnan a fenéből sz@rok másikat a helyére?
(#) Parázs Gábor hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Szia

Az 5V részt elleőnirzd, ha már 4.8v kap az 5V helyet már meghülyülhet.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Kivettem az ic-t, megpucoltam a foglalatot, megpucoltam a lábalat, visszaraktam ugyanúgy, és most üvölt a hangszóró és ezt írja ki...

P1010015.JPG
    
(#) titi válasza petemazi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Hali!

Az RT ÉK1993-as számában szinte minden benne van, amit tudni kell, lehet, az említett TV-ben lévő mikrovezérlőről. Szerintem érdemes átnézni, hogy megértsd a működését. Többek között kiderül belőle az is, hogy a kijelzőn megjelenő karakterek, stb. mitjelentenek.
Ja, és mivel kivetted a memóriát-t, szerintem egy-két beállítás elállítódott.
(Ha nem tudod megszerezni, szólj, felrakom valahova.)
(#) petemazi válasza titi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Jó lenne ha felraknád, uyganis most egy mobilnetről vagyok 100MB korláttal, szóval sok lehetőségem nincs keresgélni.. Mondjuk gondolkoztam abban, hogy elviszem egy emberhez aki újraírja a tartalmát, bár nem hiszem hogy sokat javítana a helyzeten..
(#) titi válasza petemazi hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Ok, akkor holnap felrakom, mert ma már lassan aludnom kéne...
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Addig jutottam hogy mostmár számokat is ír ki 2.3 -.1 meg iylenek ha nyomkodom.. Ilyenkor kellene opciózni?
(#) titi válasza petemazi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Hali!Bővebben: Link
Jelszó: HE
(#) petemazi válasza titi hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 

Megnézem amint lesz valami értelmes netem, és le tudom tölteni(még vagy egy hét, aztán emgint egy hét amíg a közelében leszek a tvnek )
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Mivel EEPROM van benne annyiszor veszed ki amennyiszer csak akarod nem felejt el semmit. Sokkal valószínűbb hogy rosszul érintkezik(elég gagyi a foglalat), vagy fordítva raktad be!
Két 5V-os táp is van, érdemes őket ellenőrizni, ha nem 78-as sorozat van benne hanem a TDD akkor azonnal ki kell őket hajigálni!
Szerintem most azért is csinálhat hülyeségeket a Tv, mert az opciókat a memóriában tárolja, éh ha nem éri el a memóriát az opciókat sem tudja beolvasni!

SAA1293_2.jpg
    
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
SAA1293 leirás.

SAA1293.zip
    
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Befújtam a lábakat kontaktsprével és hajlítgattam kicsit befelé rajtuk, most megy megint a tévé.. Eredeti baja változatlanul megvan.
(#) tardis válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Hali
Szüleimnek van ugyanilyen, csak TXT-sben. Az annyit csinált, hogy néha (pár naponta) felejtette csak el a beállításokat. Kiderült, hogy a proci panelon megnyúlt egy ellenállat. Nem emléxem melyik, de valami 1k körüli rémlik.

Ha már kibontottad, a tápját kondizd át! Szekundert is! Legutóbb a mienknek ez volt a baja. Sok kellemetlenségtől megkíméled magad.

Amik eddig előjöttek (hátha segít később):
- A fent említett ellenállat
- Táphiba először csak fütyül, majd megáll. (Frekibeállító?) 1u szikkadt.
- Sokszorozó hiba
- Színvégfok tranyó
- Még egy táphiba a szekunder oldalon lévő 4u7 szikkadt a 14V-ban.
- Most olyan párna mint állat. És a TXT nem vesz semmit.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem