Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió beszerelése
 
Témaindító: DEXA, idő: Aug 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 24
(#) DEXA hozzászólása Aug 17, 2008 / 1
 
Sziasztok!

Van egy Sony XR-C5080R típusú autós rádiómagnóm.
Nincs véletlenül valakinek egy kapcsolási rajza? Mert Így nem nagyon tudom hogy mit hova dugjak..

Előre is köszönöm a segítséget
(#) Krisz03 válasza DEXA hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Ez talán az. Nem regisztráltam, így nem is töltöttem le... :google:
(#) kornel válasza DEXA hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Kérdésedet ebben a topicban is feltehetted volna.
Ezért kár volt újat nyitnod.
(#) kornel válasza kornel hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Innen ingyen, regisztráció nélkül letöltheted a kezelési útmutatót, ami a bekötést is tartalmazza!Pár nyelven ott van, csak sajna a magyar hiányzik.
(#) DEXA válasza kornel hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Köszönöm!

Mivel még nagyon kezdő vagyok a témában, ezért feltennék még 1 kérdést.

A 8as csatiba kötöm a testet, de hova megy az aksi?
4es (Continuous power supply) vagy 7es (Switched power supply)?

Előre is köszönöm a segítséget, helló
(#) tiggersoft válasza DEXA hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
A 4_es az állandó pozitiv( akksiror biztositékkal)
A 7-es pedig a gyujtáskapcsoló Att. érintkezőjéről Ezt egy kulcs vagy key felirat jelzi
(#) akos70 válasza DEXA hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Continuous = folyamatos, switched = kapcsolt.
Milyen tipusba teszed?
(#) m.joco válasza akos70 hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
A kapcsolt 12V-ra ameddig feszt kapcsolunk, addig lekapcsolva marad a rádió?
Üdv.
(#) tiggersoft válasza m.joco hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Nem pont forditva addig müködik
(#) akos70 válasza m.joco hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Nem, pont forditva! Addig BEkapcsolva marad. Lehet állando +12-t is rákötni, akkor csak a ki-bekapcsoloval lehet kapcsolni, a gyujtáskapcsoloval nem.
(#) m.joco hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
És hogy lehet azt megoldani, hogy amíg startoljuk az autót, addig magától kikapcsoljon, és csak akkor kapcsoljon be, amikor már beindítottuk a motort? Van erre valami speciális kivezetése az autórádiónak?
Üdv.
(#) akos70 válasza m.joco hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Annak mi értelme van?
Nincs ilyen kivezetése. De sokszor ez megy nekik alapbol,ha inditáskor bizonyos szint alá lemegy a feszültség, akkor kikapcsol, majd vissza. Elég idegesitö tud lenni.

Illtve ha a gyujtáskapcsolodnak van olyan kivezetése, ami gyujtáskor ármot ad, de inditáskor elveszi, akkor arra kell kötni a kapcsolt pluszt. (vannak ilyen tipusok)
Csak nincs sok értelme.
(#) tiggersoft válasza akos70 hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Igen megoldható!
Gyujtáskapcsoló ACC kivezetése pont erre van kitalálva.
Ha nincs ilyened akkor egy relével megszakitod amig inditózól...
(#) akos70 válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
a rádioállás (vagy ACC kimenet) nem arra hivatott, hogy inditáskor lekapcsolja a rádiot (általában nem is teszi), hanem arra, hogy állo motornál gyujtás nélkül is rádiozhass, ugyanakkor ne kelljen ki-be kapcsolgatni a rádiot, elvégzi helyetted a gyujtáskapcsolo.

Relézni persze hogy lehet, csak még mindig nem értem, hogy minek. Joval nagyobb fogyasztok is bekapcsolva maradhatnak, egy aksinak ez nem jelenthet kihivást. Viszont az bosszanto lenne, ha ilyenkor mindig ujra be kéne olvasnia a CD-t, a motoros antenna le-fel járna, stb. Szoval több hátránnyal járna, mint elönnyel.
(#) tiggersoft válasza akos70 hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Ez igaz én csak vázoltam a lehetőségeket...
Az én 24(!) éves Sierramban igy müködik az ACC állás
és néhány új autoban is találkoztam vele, tény nem általános.
(#) m.joco hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Hello
Ha a 7-es csatit a gyújtáskapcsolóra kötöm, akkor a rádiót nem is lehet hallgatni, ha nem jár a motor?
Üdv.
(#) kornel válasza m.joco hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
A gyújtás ráadásával lehet hallgatni.Ahoz nem kell beindítani a motort!
Üdv.
(#) m.joco válasza kornel hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Hello
Olvastam, hogy a beszerelés után valamilyen kódot kell majd beírni az autórádióba. Ez igaz? Nekem az autórádióhoz nem adtak semmilyen kódot, és a papírjai közt se találtam. Akkor lehet, hogy az enyémbe nem kell beírni semmit? Az autórádió egy Sencor SCD 5605MR.
Üdv.
(#) akos70 válasza m.joco hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Vannak kodosak, és nem kodosak. (ezeknél általában az elölapot lehet levenni) A kodosak ritkábbak, inkább gyári rádioknál gyakoribb, meg a Blaupunktnál.
(#) raptorsz hozzászólása Szept 13, 2008 /
 
Szega.
Néhány napja vettem egy Seltronic DMC-271 DVD / SD+USB autórádiót,próbáltam a kezelési utasitás szerint behangolni a rádiót sikerült is müködött rendesen,másnap inditom az autót és a rádiót ujra kellett hangolni elfelejtett minden beállitást,kérdezem hogy ez most azért van mert az áramellátás megszünt vagy az autó csatlakozóján és a rádió csatlakozóján nem ugyanott van az áramellátás és ezért át kell kötni,vagy pedig a készülékben van a hiba,ja az autó opel astra G.
Előre is köszönöm a segitséget.
(#) raptorsz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Oké köszönöm a választ.
(#) m.joco hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Hello
Van egy usb-s, mp3-as autórádióm. Azt vettem észre, hogy ha egy olyan cd-t teszek be, amire kb. 40 mp3 van csak felírva(rögtön a cd-n, nincsenek mappákba szétszortírozva), akkor a berakás után a rádió azt írja ki: TOC READ, majd egy kis idő pedig: 06' ERROR. Ez miért lehet?
Üdv.
(#) kamcsatka hozzászólása Szept 22, 2008 /
 
Sony xplod autórádióm kikapcsol amikor leállítom a motort és csak ha a gyújtás rajta van akkor hallgatható álló motornál. Korábban Blaupunkt rádióm volt és annál 1 órát lehetett rádiózni mindenféle gyújtás nélkül, és ha az eltelt ugyan kikapcsolt de újra be lehetett kapcsolni. Ki lehet e iktatni azt, hogy gyújtás nélkül is bekapcsolható legyen a rádió? Illetve megoldható e, hogy úgy működjön mint a Blaupunkt?
Köszönöm a segítségeteket!
(#) titi válasza kamcsatka hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Vagy bekötöd direktbe, kihagyva a gyújtáskapcsolót, vagy ha ugyanebben a kocsiban a másiknál működött a dolog, akkor megnézeted a gyújtáskapcsolót.
(#) kamcsatka válasza titi hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Köszi a választ!
A direktbe kötés most azt jelenti, hogy a kapcsolt feszültség kábelt (piros) a folyamatos feszültségre kapcsolom (sárga)? Egyébként a Blaupunktnál nem kellett mindenféle kötözgetés az alapból így működött. Sajna ha CD-s lett volna eszembe sem jutott volna lecserélni erre a ketyerére.
(#) kamcsatka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséged! Ja és a gyújtás előtti + kicsit pontosabban mit is jelent?
(#) kornel válasza kamcsatka hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
A gyújtás előtti + ? Mondjuk közvetlenül az akkumlátor Pozitívjára kötöd, persze egy biztosítékon keresztül.
(#) kamcsatka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Mindkettőtöknek köszönöm a választ!
(#) KTobi hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam egy Pioneer KEH-M8500 s kazettás autórádióhoz. Meg van az előlapja, a csatlakozója. De engem érdekelne, melyik kivezetés micsoda. A táp, antenna rá van írva a csatlakozón levő drótokra. Van 4*2 vezeték, ami gondolom a hangszóróké, valamint 4darab RCA csati, ez most kimenet erősítőre, vagy bemenetek?

Végignyálaztam a googlet, vagy én vagyok :lama: vagy nincs rá találat. 2*10es a csatlakozója.

Üdv. Tóbi
(#) kornel válasza KTobi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia.innen töltsd le
Ingyenes!!!
Következő: »»   1 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem