Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   1 / 148
(#) Dody30 hozzászólása Máj 3, 2006 /
 
sziasztok!

A csatolt kapcsolást szeretném megépíteni! Ehez kérnék egy kis segítséget! Lényegében kapcsolóüzemű tápot még nem építettem ezért nagy kihívást jelent számomra Szóval, a problémám ott kezdődik hogy megvan minden alkatrész a kapcsoláshoz kivéve a vasmagokat!!! Nagy üzletekben érdeklődtem vasmag után, de elrijasztottak azzal hogy mivel csöves tv sorkimenőt már nem igen lehet beszerezni, csak új tipusokat tudnak ajálani. Ez nem is lenne gond csak kisebb a méretük nagyobb frekin tudnak menni ezért át kellene méretezni őket. Konkrétan az ETD sorozatú vasmagokat ajálották... Ha tud valaki okosat mondani számomra hálás lennék érte!
(#) vicsys válasza Dody30 hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
N27 vagy ETD49 vasakat használhatsz.
Ha van kedved kísérletezni, megpróbálhatsz bontani nagyfrekis vasat rosz PC tápból...
(#) Dody30 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Szia Vicsys!

Értelek! De mi van a menet számokkal??? Maradhat ugyan az????
(#) sirály12 válasza Dody30 hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Tudom nem szép dolog egy másik fórumot ajánlani, de ez pont az ami neked kell:
autóhifis táp

És mégegyszer sorry.
(#) DRKonor válasza Dody30 hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Szia!
Néz körül itt is: http://members.tripod.com/valveaudio/INFO.htm
Porvasmagot a Tali Bt. -től tudsz venni. Sajnos a címet most nem tudom, keress rá a neten!
(#) vicsys válasza DRKonor hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
TALI Bt.
Vác
Ferritek, csévetestek, transzformátorok Vác 2600 Rádi út
(27) 311-060
(27) 501-220, (27) 501-221
(30) 921-2706
(#) gulyi88 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
én is ott veszem a magokat

tali@vnet.hu

Rádi út 1-3 bent at udvarban (befelé bal sarokban)
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
találtam "gyűrűt"
belső átmérő 15 mm
külsű átmérő 25 mm
falvastagsága a 5 mm
és 10 mm magas a gyűrű

ilyenem van 3 db, 2 db jó lesz a 4 db "U" vasmag helyet ?
mágnesezhető a gyűrű, mert "tapad" hozzá a mágnes.. nem tom milyen anyaga van amugy grafit szürkés a színe.
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Ferrit, és attól hogy a mágnes tapad hozzá, még nem biztos, hogy mágnesezhető. Egyébként a ferrit nem mágnesezhető...
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
fax készülékben volt a 230 as tápkábel erre volt rátekerve (zavarszűrés?)
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Az sajna nem jó, mert 50Hz-re készült.
A kapcsitápokban lévő mag a nyerő.
De én nem sz@rakodnék ennyit 1 maggal, boltban 2-500Ft. A használtat meg nehéz szétszedni, úgy hogy ne törjön el. A törött vas annyit ér mint 1 pár dingókutya vese.
(#) Dody30 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Sziasztok! A topikokat olvasva, rábukkantam jó, és kevésbé jó infókra... Ha a fenti kapcsolást megnézitek amit az elején raktam be jpg-be. Akkor tisztán kiderül, hogy olyan ferrit vas kell hozzá ami bírja a magas frekiket. Találtam is ilyet, nem túl drágán, szóval elérhető áron ETD59 tipusú ferrit magot. A gondom ismét a számokkal van, ugyan is ez nem "U" alakú egymással szembe fordítva, ha nem "E" vasról van szó.... szerintetek a huzalozás maradhat ugyan az amit a szerző leírt!?? 2X2,5 primer. és 1X10,5 szekunder.
(#) Dody30 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Kösz az infót Vicsys!

Körül nézek!!!
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
jóvanna vesszek, amikor rendelek, mert itt 2* es árron van minden, ha van persze..
pl 220Ft -os fet 580 ft
(#) z.milan hozzászólása Máj 29, 2006 /
 
Megkértek arra, hogy csináljak egy 12v-ról üzemelő 2*100w vagy 200w-os végfokot(ic-t ne ), amit olcsón meg lehet csinálni, és szépen is szól. Gondoltam ezt kapcsolóüzemű táppal meg tudnám valahogy oldani . Ha valkinek lenne egy rajza, azt megköszönném.
(#) damatic válasza z.milan hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Autóerősítő mélyládához, házilag, nagyot szóljon, mi?

Mert ha igen, akkor ezt már kitárgyaltuk...
(#) szabi83 válasza z.milan hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
vicsys féle kapcsi táp + http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=212
+ subfilter stb..
(#) ekecs válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Helló!
Építettem egy kapcsoló üzemű tápot: 555-el szaggatom a jelet 100khz-re, ezzel egy fetet hajtok meg. A trafó 3cm átmérőjü 1cm vastag és 14mm belső átmérő. A bejövő fesz most 60 volt egy trafóról mert így olcsóbb próbálgatni. Működik kb 100watt jön ki 12 volton a trafó vasa az kb 150 wattot bírna. Annyi a bajom hogy a fet nagyon melegszik, egy 5*10 es alulap kb fél perc alatt felmelegszik 50fokra, ott leszoktam kpcsolni. IRF540 et használok, próbáltam irf830-al mert az nagyobb feszt bír, és állítólag a bemenő négyszög dupláját illene bírnia. Ez be is jött valamivel kevésbé melegedett, de egyszercsak meghalt, arrra gondoltam, hogy talán a trafó rúg vissza, be raktam párhuzamosan egy shotkit a trafóval katód a + felé. errre elpukkant a réz a dióda két oldalán, pedig volt 2 amperes bizti a hálózati részen. Nem tudom mit kéne csinálni, hogy ne melegedjen, vagy ez természetes, ha csökkentem a teljesítmény 40 wattra akkor is meleg nagyon..Válaszokat előre is köszszzs
(#) szabi83 válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
rajzot tegyél fel, a fet elé kell min 1 100ohmos állat sztem..

mért nem csinálsz 1et a tl494 -el???
és hova akkarod?
ajánlom inkább a Vicsys kalács kapcsitápját

itt egy egyszerű rajz

INV4WCCT.jpg
    
(#) ekecs válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Köszszs majd lehet azt is kipróbálom, miat küldtél, de én most azt amit írtam szeretném megoldani. Az ellenállást kipróbálom joo ötletnek tűnik. A trafó viszzarúgásáról tudsz vlaamit? Amúgy miért lenne jobb azzal a tl494-es icvel? tudom az van pc tápokban ..
(#) miklajos válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Sziasztok!
Nem pontosan a témába vágó kérdés de tud valaki valami magyar leírást a flyback konverterekről?
miklajos
(#) ekecs válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Néztem, haberakok egy 20 ohmnál nagyobb ellenállást akkor nagyon torzul a négyszögjel..a közepén szétcsúszik...
(#) Sebi válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Ha a FET melegszik, az arra utal, hogy a vezérlő jelalakkal baj van, nem dolgozik tisztán kapcsolóüzemben (pl amikor monitorokat javítottam, a sorvégtranyó kollektorán lévő jelet vizsgálva megtaláltam a melegedés okát: az 1200V-os négyszögjel alján kb 3-4V magasságában egy kis görbület volt látható, amit jó matekosok ha kiszámolnak integrállal, akkor kb5..7W túldisszipációt kapunk eredményül. Ez épp elég volt 20perces üzem utáni durranáshoz a határértékre méretezett hűtőfelülettel)
Egyébként a TL494 az open kollektoros (emitteres), tehát inkább BJT meghajtáshoz jó. Inkább UC3842-t javallok.
(#) szabi83 válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
azért lenne jobb a tl494, mert az erre tökéletes meg amugy is PWM szabályzó pontosabbanULSE-WIDTH-MODULATION CONTROL CIRCUITS

555 az csak egy mezei timer ic..


amugy a tl494-et én 273 FT-ért vettem + a 2 fet 500 volt a többi az itthol van, de majd kellene vennem normális fast diódát olyan bordásat!, mert amit kiszedtem a moncsikból azok csak 1.5A -sek
pár ellenállat és kondi + a trimmer poti és kész + 1 nyák.. jah meg a traffancs
Vicsys kalács táp kapcsi rajza itt:
kapcsrajz-ok.jpg

én ezt csináltam meg csak 2 fettel, nem kell nekem 42A-s csúcsáram +-50V on(4200W )
ez bízonyíték nem ígéret
(#) ekecs válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Ja, meg miért joo, hogy földkivezetéses a primer és két tranyával van szaggatva?
(#) szabi83 válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
mert gondolom úgy könnyebb szaggatni a dc feszkót, ha a tranyó/fet kapcsolgatja 80-100KHZ -el a testre...

én ezt következtettem le a rajzokból amik ezzel foglalkoznak...

de lehet hogy nem így van.. , de fordítva nehezen tudnám elképzelni... :yes:
(#) szabi83 válasza ekecs hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
amugy mihez akkarod??
(#) frissadam válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Üdv nekem is van egy rajzom +leírás igaz angolul van de +lehet érteni!1 kérdésem azért nekem is lenne!A ferrit trafókra is igaz az a képlet h Up/Usz=Np/Nsz?Még nem csináltam + a tápomat,még elméleti síkon se működik a cucc
(#) vicsys válasza frissadam hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Pedig ezt már más is megcsinálta és annak biza müxik...
Milyen vasat használsz? Ha a képen levő toroid után mentél=zsákutca. Ti. szoros csatolásban kell lennie a meneteknek...Meglátásom (tapasztalatom) szerint legjobb (leghasználhatóbb) az EI vas. N27 ill. EDT49 stb...Szkóppal nézted a feteken a vezérlést? Lehet elsem indul az ic-d...Az esetek 90% a vas a bűnös...(ha nem indul elsőre)
(#) ekecs válasza frissadam hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
A trafó visszarúgásról mit tudtok? Ezekben a kapcsitápokban miért nincs ellene semmi védelem? Vagy itt nem is kell ezzel foglalkozni? Én próbáltam berakni párhuzamosan egy diódát ahogy szoktak de elpukkant a réz a panelon ez pedig arra utal hogy nagy viszszáram van ...sztem
Az Up/Usz=Np/Nsz képlet pedig itt is igaz tudtommal nekem igaz volt.. a meneteket meg ki kell számolni persze ha olyan vasad van aminek tudod a fajlagos induktivitását (Al)
Következő: »»   1 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem