Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Segítség a javításban
Lapozás: OK   5 / 11
(#) mex válasza Baxi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Azt irtad,hogy ez a kapcsi,legalábbis a vége már üzemelt régebben is . Akkor csak a meghajtással lehet probléma,de elvileg az a fet is jó amit te használsz.
Ha határozottan gyullad,illetve alszik ki a led akkor a hall is kapcsol rendesen. Ellenőrizd le a kettő zenert,lehet,hogy egyik zárlatos (kettő nem lehet mert szikra sem lenne),illetve mérj rá az ellenállásokra is. A kondenzátort is ellenőrizd ellenállásmérővel.
Nekem a mórickarajzon a gy.trafó bekötése sem tetszik.
(#) proli007 válasza mex hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Hello!

Bocsesz, hogy bele szólok, de..
Esetleg meg lehetne mérni a Fet Drain-jét, egy analóg műszerrel, fordulaton. Mert azzal tudnád ellenőrizni a zárásszöget és hogy eltűnik-e a jel.
(A Fet vezérlése nekem sem tetszik, mert a GS kapacitás kisütését a nagy ellenállás lassítja. Ez pont rossz, amikor megszakítás van)
(Hát én belebikkantanék egy monostabilt, vagy egy komparátor fokozatot esetleg 555-öt. Az komparál és meg is hajt.)

üdv! proli007
(#) mex válasza Baxi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
A fetről a BU-ra menő 22ohm is lehet "nyúlott" ezt is mérni kell. Egyébként a 22+2ohm(a fet d-s ellenállása) elég áramot kell hogy biztositson még 10-es nagyjelű béta mellett is. Végül megejthetsz egy BU cserét is,ha már mindent kizártál. A trafóról feltételezem,hogy kifogástalan.....
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Az 555-el csak az a baj,hogy hajlamos megvadulni,ha tisztességesen nincs megvédve.
A fettel kapcsolatban tényleg jó lenne kisebb gate ellenállás,csak nem néztem utána mennyire terhelhető a hall.
(#) Baxi válasza mex hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Hát köszönöm, majd haza megyek(melozok) átnézem a kapcsolást,

Bár most hogy mondod lehet hogy van valami a diodával, mert mintha gyangép lenne a szikra.
DE jobban nem mélyültem el benne.

A hall pedig szerintem kapcsol rendesen.
Igaz amikor kapcsol/villágítani gezd a led akkor adja a szikrát, de visszont ha vissza forgatom (gyujtás állításnál) egy kitsit hogy elaludjon akkor nem kapcsol egyből ki hiábba már takarásban van a mágnes.
Visszont amikor nyitott részhez ér egyből villágít ill. szikrázik, nem tom ez normális?

A hall bekötését az adatlap alapján csináltam meg.
2 db 4,7nf és a 1,2k ellenállással, tuti hogy kell az neki?
Mert aki csinálta(Freddi) a gyujtás modosítást a tranyosról a FETesre ő szerint elég egy 100nF kondi a hall ellé.
(#) Baxi hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Hi

A hall (nem tom jót néztem e)
- output current Iq:100mA
- output saturation voltage:Iq=40mA

Mondjuk ez nekem nem sokat mond, a gate ellanállás menyível mehet lentébb?
Persze csak akko kezdek barkácsolni, ha mindent átnéztem megint.
(#) mex válasza Baxi hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Idézet:
„A hall pedig szerintem kapcsol rendesen.
Igaz amikor kapcsol/villágítani gezd a led akkor adja a szikrát, de visszont ha vissza forgatom (gyujtás állításnál) egy kitsit hogy elaludjon akkor nem kapcsol egyből ki hiábba már takarásban van a mágnes.
Visszont amikor nyitott részhez ér egyből villágít ill. szikrázik, nem tom ez normális?



Baxi! Ennek a kapcsolásnak,ha azt a fetet használod amit korábban irtál pont forditva kell működnie. A fet gate ellenállását csökkentheted akár 470 ohm-ra is.
(#) Baxi hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
Hi

A próbléma egyik oka, hogy a generátor meghülyiti a hallt. Azaz olyan mágnese tere van 2500 rpm felet hogy alviszi a gyujtást/hall vezérlést .
Lszedtem a gerlyesztést a generátorról és pörög vele.

A másik moondjuk nem akkora próbléma, de sosoe lehet tudni mire nem lesz jó a régi megszakító, ugyhogy megkellene fordítíni ahogy Mex mondta .

Azt valamilyen tranyóval meglehet csinálni, nincs valakinek valmilyen kapcsolássa, farzsebbe

Elöre is köszi
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Hello!

A régi megszakítóhoz, ez a kapcsolás jó!
Gondold át ha a kalapács testre zárja a bemenetet, akkor a fet és atranyó is nyit, tehát áram folyik a trafón. Ez ugyan az, mint eredetileg.

A magyarázatodra mondta Mex, hogy fordítva van. Mert azt írtad, mikor a led kigyúlad, adja a szikrát. Nem, hanem amikor kialszik.

Egyébként nem mindegy, hogy a hall megszakítónál mekkora a rés nagysága, mert az a zárásszöget fogja meghatározni. Ez csak növelt zárásszögű (elektronikus) gyújtásnál lehet igaz!

üdv! proli007
(#) Baxi válasza proli007 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Hi
Szóval a kapcsolás kifogástalanul müködik csak a normális fet kellet belle, azaz PNP nem pedig NPN (hát na)

Szóval a zárásszöget Én már variáltam minden arányban, de a hiba oka a generátor.
Gerlyesztés nélkül leforogja a 8-9e RPM-et, de generátorral csak 2e-2,5e RPm-et.
Majd csak kitalálok valamit.
(#) Baxi hozzászólása Aug 28, 2008 /
 
Más

A toshiba DVD játékosban meghalt a tápegység.
Az elektronikának egy 5V és egy 12V betápja van, ja meg egy GND-je.
Na ezt kellenne meghajtani.

Van nekem othon egy régi 486-osból megmenekitett AT-s táp, de ez túl nagy, meg hülyén mutatt mellete, de megyen vele szépen

Szóval van ebben 12V és 5V stabilizátor, ha ezeket kiszedném és egy 12V "titulált" kis adapterre bekötném ami leadja a 16V is(mérés alapján). Akkor meglenne nekem a stabil 5V és 12V?
A kis adaptert arra értettem hogy belefér a régi elfüstölt táp helyére.
Ha van valakinek ötlete vagy esetleg egy lehetséges bekötésse azt megköszöném.
(#) bbalazs_ válasza Baxi hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Ha biztosan van benne stabilizator (7805 ill 7812), akkor nyugodtan.
De inkabb azt feltetelezem, hogy nem volt.
Merd le agankent a teljesitmeny-felvetelt, hany ampert esznek. Az 5V-os resz kritikus, mert ha nagy a felvetel, akkor nagyon fog futeni a stabIC.
Az sem vilagos, hogy a kis adaptered hogyan tud leadni 16V-ot? Ezek alapjan egyszeru trafo-Graetz parosra tippelek. Ugye, van rendesen sulya (a terfogatahoz kepest)?
Ezek egyik tulajdonsaga, hogy terheles hatasara esik a feszultsege. Minel jobban terheled, annal kisebb lesz a fesz.

Szerintem az eredeti (jelenleg hibas) kapcsolouzemu tap javit(tat)asa jobb otlet, valoszinuleg a primer kapcsoloelem szallt el benne.
Ha mindenkeppen mashogy akarod megoldani, akkor javaslom, hogy egy 12V-os, VALOBAN KAPCSOLOUZEMU tapot szerezz (pl. notebook-adapter - ezeknek a terfogathoz viszonyitott sulya sokkal kisebb) es epits be melle egy ebbol dolgozo 5V-os kis kapcsitapot.
Illetve, ha 5V-on nem eszik sokat, akkor egy stabIC az 5V-os agra. De eddigi mereseim szerint egy ilyen DVD minimum 1.5A-t eszik 5V-os agon, ez azt jelenti, hogy kb. 10W-al fog futeni, tehat jokora borda indokolt es 2A-es stabilizator kell.
(#) Baxi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Ok
Akkkor keresek valami DC12V-os adaptert.
Már csak abban kellenne segítség hogy az 5V stabilizátort hogyan kössem rá?
Tehát biztos kell neki valami kondi is, meg még valami ami .......
Anyíra nem értek hozzá
De azárt megnézem a zárlatos eredetti tápot ha kinem "beleztem" már.
(#) bbalazs_ válasza Baxi hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Ja, ha zarlatos, akkor merj ra a Graetz-tagra (fekete, nagy negylabu, ket hullamvonal,+ es- jel van rajta), az szokott hibas lenni. Meg persze a biztositekot is csereld ki.

Az 5V-os stabilizatort siman rakotheted, Esetleg szoktak eleje/utana rakni egy 100nF keramiat.
(#) Baxi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
ok, most melózok.
Holnap meglesem kösz a segítséget.
(#) Baxi hozzászólása Aug 28, 2008 /
 
Más

Van egy (haveré) genius 5.1 ch kis szépség.
Na ebbe meghalt a front ball.
A halált feltérképeztem és a potméternél akadt el a dolog, a többi megyen:végfok, bemenet stb.

A potival az a gond hogy 6ch és motoros, na ilyet egyetlen elektronikai alkatrész portálon sem találtam B50K X6.

Eseteleg valaki nem látott ilyet valamerre?

Végső esetbe a Fron ballt lekötöm egy külön mono potira, csak hát az már nem olyan.
(#) Doncso hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Sziasztok, a napokban vettem egy OMSZÖV OE-104-es multitesztert, de sajnos a generátora nem akar elindulni, mindene hibátlan de a generátor nem akarja az igazságot. Felteszem a rajzát, hátha valaki tud esetleg segíteni egy két jó pontért cserébe.
Kérem a hozzáértőket segítsenek mert én már kifogytam az ötletekből.
Köszönettel.

OE-104.jpg
    
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Hello!

- Honnan tudod, hogy nem megy? Mit mértél?
- Ismered a működését?

üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Szia!
Az ic-k elméletileg jók mert át lettek téve egy másik ugyanilyen készülékbe, gondolok itt az IC305, IC306,IC304. Tulajdonképp tegnap hoztam haza, és elkezdtem méregetni. A működését csak nagyjából értem, de próbálom és szeretném is tisztábban látni, de az a baj nem nagyon tudom honnan induljak. Mértem a kimenő fokozat (ha jól mondom) előtti jaxley-t amelyikkel lehet váltogatni a jelet, hogy mi menjen ki, na ott már nem volt jel. Sejtésem szerint a négyszög generátorával lesz a gond, bár ha jól sejtem ezzel jó nagy hülyeséget mondtam, mert más fajta generátor nincs is benne csak pl szinuszosító meg ilyenek, de gondolom érted mire gondoltam. Végigmértem a Freq.Adj-részt egészen az OPA kimenetéig, Tehát a P108 tól az IC304-ig, itt észleltem feszültség változást amikor a freq adj. potit tekergettem, a potit is átnéztem, jó,nekem az a gyanum, hogy ami a négyszöget csinálja, ott lesz valami bibi, mert az eladó (Libus) szerint is nem akar elindulni a jel. Tehát az ő véleménye az hogy valahol a rajz tetején lévő OPA-k és van egy diódasor fettel kicsit jobbra, szóval hogy erre lehet a probléma.
Neked mi a véleményed erről.
Üdv: Doncso
(#) Sendi válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Helló Doncso.

Ezt azért szisztematikusabban kellene kezdeni.
Én így csináltam, csinálnám. (nekem is van)

Manual állásba tenni. Potin fesz. ellenőrzés.( P 108) Az IC304 egy feszültség-áram átalakító. Az IC 305-305 egy pozitív negatív erősítők, melyek a schottky hídon keresztül lineárisan töltik a kondit. A hídat egy emitercsatolt schmitt-trigger vezérel, hogy melyik töltsön.
Jön egy teljesítmény erősitő T706? ...T711-ig. Kimenete fűrész.
A Q2-T704 négyszögesíti a fűrészt.
T712-T714-ig szinuszosítja a fűrészt.
Ha ez mind megy akkor lehet tovább lépni.

Üdv.
(#) Doncso hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Sziasztok, méregettem egy kicsit a LED-es próbalámpával, addig eljutottam, hogy az 555-ös 3-as lábánál, folyamatosan ég a led, a potit megnéztem, szerintem jó, mert ahogy tekerem fel, úgy kezd el világítani a led, a shottky hídon egyáltalán nem világít a led, szerintem oda már nem jut el semmi. Az IC 305 és 306 kimeneteken sincs semmi, de a tápfeszek megvannak, közben méregetés alatt a szemem láttára kezdett el füstölni az IC 305, na mondom jólvan, lehet ez helyett valami TL-t betenni, vagy rendeljek egyet a HQ-ból?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
a 3-as láb megy a trigger kimenetre, nem?
(#) cassis válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
ne tedd!
A feszültségcsúcsokból ugyan az első néhányat biztosan levágja, de megeshet, hogy munkaellenállás nélkül olyan disszipáció éri a zenert, hogy elfüstöl.
(#) Doncso válasza cassis hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
ezzel egy kicsit lekéstél sztem , azt februárban írta
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
akkor jó ha világít a led nem? , néztem ami utána van kötve IC703, ennek a kimenetén, a 6-os lábán is világít.
Bár én néztem a nyákot, a 3-as láb nincs összekötve a 2-6 lábbal, így csak a kondin keresztül megy a tranyón át a trigger out csatira, onnan sehova
(#) cassis válasza Doncso hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
igzad van, én a multban éltem! De most visszajöttem a valóságba!
Hát ezért nem szabad csak úgy 1 perce ide bekukkantani....
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Hát a 3-as lábon csak világít, fordítva pedig semmi, lehet hogy elhalt, de egyébként tényleg nincs összeköttetésbe a 3-as láb az IC703-al, lehet az egy roszabb minőségű kép, a nyákon is ellenőriztem, a 2 és 6-os láb megy az IC703-3as lábához, vagyis a pozitiv bemenetre.egy 10K-n keresztül. De nem villog egyik láb sem, ez biztos, 2sec es beállításra tettem.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
kimérem a tranyót
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Egyre jobban kezd gyanus lenni az 555, szóval azt mondod, hogy ez az 555 az egésznek a gyökere, tehát ez az alap freki, ebből álliő elő a többi áramkör fűrészt és szinuszt? És akkor 2sec-es beállításon ennek villognia kellene! A tranyó működik, kimértem.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Jólvan, van is itthon 555, de majd holnap kicserélem, viszont ha megvan, akkor villognia kell! Lehet inkább kinn csinálom, ott van kettő szkópom is, úgy azért jobb mint leddel. Holnap írok mik a fejlemények.
Üdv.
Következő: »»   5 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem