Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Harman/kardon erősítő
 
Témaindító: pmisi, idő: Szept 29, 2008
Lapozás: OK   1 / 7
(#) valve hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Sziasztok,..

Szuksegem lenne minel tobb Harman/Kardon erosito rajzra, dokumentaciora, mindenre ami az erositovel kapcsolatos,.. Gondoltam tudtok segiteni,.. (keresgelek mar egy par napja es nem kapok semmi komolyat :o( valaki foglalkozott mar ilyen vegfokokkal?)
Castone rajzok`doksik is johetnek :o)

Koszonok minden segitseget!,..
(#) atiotezer válasza valve hozzászólására (») Szept 4, 2007 / 4
 
Szia. Ezen az oldalon elég sok dokumentum található www.eserviceinfo.com
(#) valve válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Koccke, kaptam is par rajzot
(#) huhuu hozzászólása Szept 6, 2008 /
 
Sziasztok!


HARMAN KARDON PM 660 as erösitö kapcsolási rajzát
keresem.
Sajnos a belinkelt service oldalon nem talältam.
Aki esetleg tudja, hogy honnan lehetne letölteni azt kérem segitsen!

Elöre is köszönöm!

Üdvözlettel: huhuu
(#) pmisi hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Helló!

Vettem egy harman/kardon avr 135 tipusjelzésű házimozi erősítőt. Az a problémám vele hogy a bal első hangszóró pattanik egy jó nagyot amikor a csatornák között váltogatok(5.1, stereo, dts stb) a hangszóró membrán teljesen kijön pattanik aztán szép lassan visszamegy a helyére. Szól rendesen a cucc de ez itt nem valami tuti. Megmértem a végfokot is. A bemenője is már feszt kap amikor váltogatok. És csak ez az egy csatorna csinálja. Ha nincs rádugva semmi a bemenetre akkor is. Gondolom egyenfeszt kap de mitől meg honnan... Mi lehet a probléma?
(#) istvanpal16 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
(#) pmisi válasza istvanpal16 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Már néztem meg le is töltöttem a service manualt. Most arra jutottam hogy vannak a bemenetei amik egy panelon vannak azok dugik vannak ic-vel meg kondikkal. Ha ezt lehúzom és úgy kapcsolom be az erősítőt akkor a hangszórókimenetnél van egy ellenállás ilyen nagyobbfajta, az rendesen melegedni kezd. Nagyon forró lesz. de a többi csatornánál meg nem.
(#) istvanpal16 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
azt az ellenalast csereld ki ugyanoanra...; s ha az is melekszik tul nagya a feszultseg mi ramegy s akkor ott mas gondok vannak...
(#) pmisi válasza istvanpal16 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Na most végképp nem jó. lehúztam egy csatit búgott egy picit aztán cső. nincs is áram az első 3 kimeneten.
(#) Lacika001 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Nem garanciális?
(#) pmisi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
csak bizti volt. fú de megilyedtem. használtan vettem szóval már nem az...
(#) sound.man válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Nem gerjed az az oldal valamitől?
(#) barany165 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Sziasztok! Még emlékszem a HarmanKardon Black Power erölködőjére, kb 45-50 Kg volt!Még csak sztereó volt, de igen jól szóólt!Elnézést az OFF.-ért! Után kellene építeni.Üdv!
(#) pmisi válasza sound.man hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
nem gerjed egyik kimeneten se semmi. még amelyiken pattanik azon sem. 1.5 voltot mértem a végfok IC-n amikor pattanik. És ugyanennyit a bemenetén is szóval valahol előtte van probléma. itt egy kapcsolási rajz hátha segit a megoldásban valakinek.. :S
(#) kaszarobert válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Mármint hol az akapcsrajz?
(#) pmisi válasza kaszarobert hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
most küszködök vele ide nem lehet pdf-et rakni vagy mi?
(#) pmisi válasza kaszarobert hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
igy talán jó lesz
Bővebben: Link
(#) pmisi hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
elvileg darlington kapcsolás.odáig eljutottam.de ha nem javítsatok ki.
(#) pmisi hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Haladtam megint egy kicsit. lehúzkodtam a panelokat csak a legalsó maradt amin vannak a végfokok. amelyik kimeneten pattog azon sistergés van elég rendesen ha rádugom a hangszórót. a többin nincs. valami zavarszűrés lehet nem?
(#) lapose válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia!
Ha tranzisztoros vége van, el kell kezdeni kicserélgetni a tranzisztorokat. Egyszer jártam így, akkor egy BC tranzisztor volt hibás! Mérve jó volt, de berakva a helyére ökörködött.
Csere után megoldódott a dolog.
(#) xyxx válasza pmisi hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Helló, nézd át a paneleket, nincs e forrasztási hiba, nézd meg a csavarokat ami a panelt rögzíti, mert néha ezen keresztül van testelve a nyák. Valószínü, hogy érintkezés vagy forrasztási hiba, mert egyébként a védelem letiltana.
(#) pmisi válasza xyxx hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
átnéztem. egy helyen volt egy tranzi kilazulva visszaforrasztottam sőt meg is cseréltem a másik csatornán lévővel de ugyanaz maradt... pattog ugyanúgy.
(#) pmisi válasza xyxx hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
amikor kikapcsolom akkor is csinálja. bekapcskor nem
(#) Lacika001 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Da ha a végfok bemeneténél is jelen van a pattogás akkor miért a végfoknál keresed a hibát?
Szerintem az előerősítővel van valami gond,
ha van pre out kimenet köss rá egy külső erősítőt ugyanarra a cstornára és nézd meg mit csinál azzal
(#) pmisi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
pre out csak a mélyládának van. azzal nem csinál semmit. az müxik rendesen. hol van az előerősítője amúgy? hol keressem?
(#) Lacika001 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
ár hogy csak a mélynek van kimenete,az persze hogy müködik,csak annak a csatornának az előerősítője kell amelyik pattog.
A végfokok bemenetét már megtaláltad?
(#) pmisi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
felraktam rapidshare-ra a kapcs rajzot. ha letöltöd akkor sztem jobban tudsz nekem segiteni. nem igazodok ki rajta az a baj.. azért találom érdekesnek mert minden le van róla szedve csak az előlapi panel meg a táp van rádugva és így is van rajta fesz. a végfok bemenete az sztem megvan mert a másik lába a hangszóróra megy. ebből gondolom h az a bemenete.
(#) Lacika001 válasza pmisi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Ha biztos a bal első (FL) pattan akkor a c503-as kondi valamelyik felét forraszd ki és próbáld ki hogy úgy mit csinál.
(#) pmisi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
kivettem megmértem 10 ufarad. csak igy nemtom kipróbálni mert akkor össze kell raknom mindent
(#) pmisi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
összeraktam. nem is pattanik de nem is szól az a csatorna
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem