Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   3 / 607
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2006 / 1
 
Jó de nem kókány módon akarom megcsinálni...
szofttal tervezett értelmes nyákterv kéne amit már csak fotóznom kell.
(#) Oneill válasza Dióda hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Hi!
Én azokat az erősítőket úgy szoktam megépíteni amikhez nincs nyákrajzom, hogy elősször próbapanelbe elrendezgetem az alkatrészeket és ha ott megvok akkor mehet élesbe. Tudom jó "móka" de jobbat nem tok ha nincs rajz.
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Elolvasgattam a dolgokat ezen a lapon és találtam egy érdekes részletet:
Idézet:
„A TDA7293 még jobb, ą50V lehet a tápja, van benne clipping ledhez meghajtó, és van master/slave módja ennek is, de a nagyobb táp miatt nagyobb teljesítményt tud leadni. Ez csak akkor hasznos, ha a hangszóró impedaniciát kisebbre akarjuk venni (pl. 2 ohmra) a párhuzamos kapcsolás segítségével. Úgy vettem ki, hogy amíg bírja a master IC működik, amikor pedig már nem bírja, bekapcsolódik a slave. A DIY fórumok szerint egy masterhez max. 2 db slave IC csatlakozhat.”


ezekszerint lehet akár 2 ohmon is hajtani a cuccot párhuzamos kapcsolás segítségével így egész szép teljesítményt lehet kifacsarni 2db IC-ből

Idézet:
„Szerintem 1 db ilyen IC-ből 70-80W-ot lehet kihozni, de ez típustól is függ. A 7293-ból többet, a 7294-ből kevesebbet. Kettőből hídban vagy párhuzamosan esetleg 160-180W-ot. A hídkapcsolásnál duplájára emelkedik a minimális hangszóróimpedancia, ezért érdemes a hidat párhuzamos kapcsolással kombinálni, mert ettől viszont a felére csökken . Ekkor 4 ohmon 350-400W lehet egy ilyen fokozat 4 db IC-vel.”


azt kellene kideríteni hogy hogy lehet hídban párhuzamosan hajtani (StratoFan-nak sikerült de gondolom nem szívesen teszi közkinccsé a kapcsolást és a nyáktervet sajnos)
(#) proksa1 válasza Router hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Dehogynem nyugodtan kérdezd emg a kapcsolási rajza nem titok ugy működik hogy csinált két párhusamos kapcsolást, és azokat kötötte hídba mintha a párhuzamos egy sima erősítő lenne
(#) szabi83 válasza Router hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
fent az oldalon az is hogy kell sorba/párhuzamossan stb-be kapcsolni...
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
(#) Oneill válasza Router hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Sziasztok ez a tda7293 engem is érdekelne.
Ez a clipping led azt jelentené hogy 1 ledet az ic 2 lábára a testre és vmelyikre ráforrasztok és ha torzít az erősítő mert már túlvan vezérelve akkor ég vagy villog?
És az a SLave funkció az mi?
(#) Peti_85 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Sziasztok!
Én is csináltam egy TDA7294-est. Az elején nem működött olyan jól! A hangerő megvolt, de a hang nem volt tiszta, pattogott, szakaszosan, sziszegve jött ki a hangszóróból! Aztán egyszer csak megjavult magától és olyan jól szólt hogy csak na! hát bírta is kb. 4-5 hónapig aztán meghalt - a fene tudja miért.
Erre vetttem egy új IC.-t, beszereltem a régi helyére semmit nem változtattam a gyári kapcsoláson, minden frankó volt. És az új IC is ugyanúgy szar; nem szól rendesen!
A 680 ohmos mellett lévő 22 mikrós kondi szarakodik szerintem, mert mikor odaérintek egy nagyobb kapacitású kondit akkor kb. addig a pár másodpercig tökéletes a hang amíg feltöltődik a kondi!!!

Mi lehet a baj?
Nem értem. Az elődje működött, akkor ez miért nem megy???
Segítsetek kérlek!
Köszi!
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Kapcsolásirajz, Fénykép, a nyákról, az aljáról. Ezeket kérünk.
És nézd végig hogy jók e forrasztások.
(#) proksa1 válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Hello! Egyszerűen fogd és zárd rövidre azt a 22µF-os kondit ami a 680as ellenállással van sorba. Ha van szkópod figyeld meg hogy a kimeneti DC szint hogyha bentvan a kondi akár 100mVig is felmegy, kondi nélkül visszaesik 6-10mVra és megjavul a hangja.
(#) Peti_85 válasza proksa1 hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Fényképet most nem tudok, de majd felteszem ha annyira szeretnétek! De érted a kapcsolásnak jónak kell lennie, mert ez a NYÁK már működött , de mikor a szar IC-t kicseréltem egy jóra akkor meg nem ment!
Ha a kondit rövidre zárom akkor nem szaggat a hangja, de iszonyat lesz a minősége.
És tuti ne jut DC sehova!!!
De akkor sem tudom hogy mi lehet vele

Még szarakodok vele pár hétig és úgy kivágom, ha felbosszant!


Egyébként nincs szkópom... és "szerintem" nem szabad jutnia DC-nek a kimenetre....
(#) Sempy válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
A probléma a STANDBY és a MUTE funkció!!! A megfelelő lábakat fel kéne húznod 5V-ra. Nekem is csinálta amikor lebegett a láb és nem volt testen...
(#) szabi83 válasza Sempy hozzászólására (») Jún 3, 2006 /
 
AKCIÓ június 9.-ig!
HQVIDEO -ban
TDA7294V 615 Ft + áfa (738 Ft)

(#) Jamesch válasza (») Jún 6, 2006 /
 
Hello!

Egy ilyen TDA7294-es végfok elé kell előerősítő?
Ha beépítek elé egy ilyet:

[link=http://hobbielektronika.hu/kapcsolasok/hangszinszabalyzo.html]http://hobbielektronika.hu/kapcsolasok/hangszinszabalyzo.html[/link]...az sokat ront rajta? Mert ugye a 7294-esnek elég jó a THD-je, viszont ennek az LM1036N IC-nek nagyobb, szóval...?
(#) szabi83 válasza Jamesch hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Idézet:
„7294-esnek elég jó a THD-je”

7294-esnek elég jó a Teljes Harmonikus Torzitása?
Inkább elég rossz...

LM1036 simán jó elé...
(#) Jamesch válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Na újra megnéztem az adatlapot, és nemértem miről beszélsz:
- 4Ohmos terheléssel +- 27V táppal még 20kHzen is alatta van a 0,1%-nak 60W kimenőig...
Megnéztem elég sok TDA IC-t és ezen a sorozaton kívül nemigen láttam hasonlót (jó esetben 15kHz-nél még alatta volt a 0,1%-nak)

Az LM1036 asszem 10kHz-es jelnél már 1% körül van 0,7Vrms-el (most ezt nem néztem meg újra)
(#) szabi83 válasza Jamesch hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
OK, ha annyira korrekt akarsz lenni, akkor adatlapozz, de pontosan...

TDA7294:
VS = +- 27V, RL = 4W:
PO = 5W; f = 1kHz THD=0.01%
PO = 0.1 to 50W; f = 20Hz to 20kHz THD=0.1%

Idézet:
„az LM1036 asszem 10kHz-es jelnél már 1% körül van 0,7Vrms-el (most ezt nem néztem meg újra)”

Ezt nem tom honnan vetted...
(#) Jamesch válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Igen, amit beírtal az pont az, hogy 0,1W és 50W kimenő közt 20Hz-től 20kHz-ig MAXIMUM 0,1%, de a grafikon szerint inkább kevesebb...és ez jó, tudomásom szerint ez a HI-FI.

A másikat meg innen vettem.

4. oldal, jobb felső kép!
(#) szabi83 válasza Jamesch hozzászólására (») Jún 7, 2006 /
 
Igen, de amikor az előfok bemenetre te rákapcsolsz 700mV-ot, akkor minek az előfok?
(#) Jamesch válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 7, 2006 /
 
Na jó lehet, én vagyok eltévedve, de én azt hittem, hogy egy hangkártya kimenete pl. 1V amplitudójú jelet ad, mármint maximálisan. Akkor rosszul tudom?

Tényleg nem vágom, hogy miért nem fér össze a 700mV és az előfok...
(#) Krajcsooo hozzászólása Jún 18, 2006 /
 
Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy két TDA 7294-nek a MUTE funkcióját lehet-e "közösíteni". Olyan kapcsolóm van jelenleg, ami csak egy szálat kapcsol, meg amúgy is ésszerűbb lenne mindkét csatornát egyszerre kapcsolni. És ha csak annyi a dolog, hogy mindkét panel némítóját egy kapcsolóra kötöm, akkor nem kéne új kapcsolót vennem. Tehát ez így működik? Vagy keveredés lesz belőle?
(#) MaSTeRFoXX válasza Krajcsooo hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Most vagy kétáramkörös kapcsolót használsz (mint én), vagy szerintem kötheted is egy kapcsolóra, mert ha jól tudom CMOS szintű logikai bemenetek, és szerintem semmilyen kavarodás nem származik belőle
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 18, 2006 / 4
 
Főleg hogyha egy tápegységről működnek. Nálam csatornánként külön-külön graetz híd van ugyanarról a transzformátor tekercsről, és ezért nem voltam biztos, hogy jó ha közösre veszem, ezért van kétáramkörös kapcsoló. De nálad ha egy tápegységről megy akkor semmi gond
(#) Gatery válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Megerősítem előtem szóló válaszát, ha közös tápról megy vagy legalább a földjük közös akkor nem okoz semmi problémát a közösítés!
(#) Krajcsooo válasza Gatery hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Közös tápról megy a két panel, ráadásul a +V, -V, GND ugyanaból a pontból indul ki, tehát ennél közösebb már nehezen lehetne Köszönöm a segítséget
(#) Peti_85 válasza (») Jún 18, 2006 /
 
Na sziasztok srácok (van egyáltalán köztünk csajszi??? -szivesen üdvözölném )

Még régebben nyavajogtam a TDA-mmal és mondtátok, hogy tegyek fel képet... hát itt vannak!
Nos! Kis magyarázat. A bekarikázott részeket a sub-ládás kapcsirajzból vettem át, de ne higyjétek, hogy nem próbáltam már meg több féle verziót, kezdve az adatlapossal!!! (Szerintem elég jól látni a nyák maratott részét is.)

Tehát ez a bűvös TDA-m, ami egy IC-vel már ment korábban, a mostanival viszont csak recseg, szakaszosan ad ki szar hangot...

Na erre mondjatok valamit!
Peti.
(#) vinjos válasza (») Jún 19, 2006 /
 
Hello!

Szabad úgy bekábelezni azt az IC-t???

(Szerintem ott bezavarhat a jel)...bár ha azt mondod, hogy az előzővel ment...
(#) tatabike válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Hm, elég durva az IC bekötése. Lehet, sokat segítene a panelt közelíteni az IC-hez, mondjuk drót nélkül beültetni...
(#) Peti_85 válasza tatabike hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Jóóó-jóóó, de azt a nyákot még régen csináltam, amikor még nem mertem olyan közel forrasztgatni, meg furkálni...
Amúgy tudom, hogy nem az a baj...!
(#) KeserűCukor válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Hi!

TDA7294 max-on 4ohm-on, amikor ugye 70W-ot ad le...akkor vajon mennyit vesz fel? 100W-os trafó elég lehet neki?
Következő: »»   3 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem