Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2*40 Wattos erősítő
 
Témaindító: Hurka, idő: Jún 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Hurka hozzászólása Jún 18, 2006 /
 
Sziasztok!

Keresek egyszerű 2*35 Watt-os kapcsolást, aminek tápfesze 2*28V körül van...Nyákrajz is jó lenne!

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Placi84 válasza Hurka hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Most körülnéztél már a meglévő topic-okban?

U.i.: Nem kötekedésnek szánom, csak megkérdem! Google is your friend!
(#) tatabike válasza Hurka hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Van egy rakás ilyen téma. Nézz körül nyugodtan, és ott is kérdezhetsz, nem kell újat nyitni...
(#) Hurka válasza tatabike hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Köszönöm ezt a hatalmas nagy segítőkészséget
(#) Thom válasza Placi84 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Én sem akarok senkit sem cseszegetni, de ne az legyen már a legnagyobb gond, ha valaki új témát nyit, akkor se, ha már van hasonló!
(#) _JANI_ válasza Hurka hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Készíthetsz hasonló paraméterű erősítőt pl:

TDA2030A (18W, Max +-22V);
TDA2040 (22W, Max +-20V);
TDA7240 (20W, Max 18V);
TDA7253 (8W 12V-on, Max 32V, és nagyon egyszerű);
TDA7265 (20W, Max +-25V); :yes: :yes: :yes:
TDA7293 (100W, Max +-50V)
TDA7294 (100W, Max +-40V);
TDA7375 (2*35W vagy 4*12W, Max 18V)
...

STB.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 18, 2006 / 4
 
Vagy az STK sorozatból az

STK 077 (40W, Névleges UT: +-26V).

Nagyon PROFI illetve HIFI!
(#) tatabike válasza Thom hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Hm, érdekesek vagytok, de csak egy kicsit. Thom, ha szétnéznél Te is egy kicsit, nem írnál ilyesmit. És egy szóval nem mondtam, hogy baj. Csak Hurka szaktárs is simán besértődött, ahelyett, hogy vette volna a fáradtságot, és körülnéz a keresővel. Nem gugli meg ilyenek, a Hobbielektronika keresője. És szerintem nagyon is segítettem azzal, hogy ajánlottam, nézzen körül. A lustaság nem erény, és a saját lustaságunk miatt megsértődni másokra, akik segíteni akarnak, szintén nem az.

Ott van pl. a TDA 2030 végfokról szóló topic. Közel 700, azaz hétszáz hozzászólás van már ott, kivesézte a témát kezdő-haladó-profi-vájtfülü-botfülü-műkedvelő, meg akit még el tudsz képzelni. A konnektortól a füledig oda-vissza ki van tárgyalva, meg van vitatva a téma, tippek-trükkök, tapasztalatok, gyakorlati tanácsok, kapcsolási-, beültetési-, és nyákrajzok minden mennyiségebn, minden, ami kell. Barátaim az elektronikában, aki onnan nem tud építeni egy 40W-os erölködőt, az kb. írni-olvasni sem tud. És mégegyszer, ne sértődjön meg senki, hanem olvasson, keressen, okuljon, és higgye el, sokkal jobb érzés lesz bekapcsolni és használni azt az erősítőt, ha egy kicsit ráhajt a dologra, minthogy a feneke alá, illetve a fülére legyen illesztve egy hájtek cucc úgy, hogy a kisujját sem mozdítja. Remélem errefelé is ismert az "Akinek nem inge...." kezdetű bölcselkedés, tehát ennek szellemében kérem megítélni, amit írtam.

Köszönöm.
(#) Hurka válasza tatabike hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Szerinted én nem ezzel kezdtem?...Hülye már csak nem vagyok...ha találtam volna valami használhatót, akkor nem nyitok új topicot. De nem találtam. És inkább a kiiktatás helyett adj valami jó kapcsolást! Én ezt tenném a helyedben. Elvégre azért is van a fórum, hogy segítsünk egymáson/egymásnak.
(#) Placi84 válasza Thom hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Kedves Thom!

Nem tudom ennél érthetőbben leírni, hogy NEM CSESZTETÉSBŐL...de azért abba légyszíves gondolj bele, hogy ha akármilyen kérdésed van és arra mind egy új topicot nyitsz, akkor bizony-bizony elvesznénk egy idő után a sűrűben!
Amúgymeg azért is írtam, mert nem tudom, te tudod-e, hogy "Hurka", pont előtte nyitott megintcsak egy olyan topicot, amely már létezett!
Ha most én is elkezdenék minden kérdésemről egy topicot nyitni, akkor a baloldal csak az általam nyitott topicokkal lenne tele!

Üdv: Placi

U.i.: Esküszöm mindenre, hogy ez a "válasz" normál, nyugodt hangvételű, legalábbis annak szántam. Semmiféle rosszindulat nincs benne, csak "informatív" jellegű!!!
(#) tatabike válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Tessék, erről beszéltem ITT. És ne félj, nem nézlek hülyének, és senki más sem. Csak ha az adott linken nem találsz használhatót, akkor a Te készülékedben van a hiba, ugyanis mióta az a topic létezik, egy rakás olyan erősítő épült meg, ami pont Neked kell...
(#) Thom válasza Placi84 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Igen, igazad van!

DE valamilyen "kevert", vagy negyven oldalas topicban "nagyon könnyű" visszakeresni valamit, főleg, ha egyszerre 5 téma is fut benne!
(#) Placi84 válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
2x40W
Gugli a barátod
(#) tatabike válasza tatabike hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Ja, és nem értem, ha 20 embernek, köztük nekem is a segítségemre volt az a topic, és megépült az erősítőm a másik húszéval együtt, ergo hasznát vettem, akkor Te miért nem tudod hasznát venni.....
(#) Placi84 válasza Thom hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Abban is van igazság, amit Te mondasz, de akkor sem lehet így...
(#) tatabike válasza Thom hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Igazad van, de kiguberálni a belinkelt és csatolt cumókat Neked is ugyanannyi munka, mint nekem. Te is megteheted. És nem kell átmásolni ide, csökkentve az oldal tárhelyét...
(#) Placi84 válasza tatabike hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Lett egy "Vita-topic"-unk
Mégiscsak jó, hogy meg lett nyitva...
(#) Thom válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Na, de térjünk vissza az eredeti témához!

Ajánlom az LM 1875 nevű topicot, bár ebből csak 25W-os építhető (de 30 is kihozható belőle maximális tápfesszel!)
Van általam tervezett egyszerű nyák is!
Ut=25-30V (szimmetrikus)
(#) Hurka válasza Thom hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Most már megoszthatjátok velem, melyik volt ez a topic...
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Felhívom mindenki figyelmét, legyetek szívesek szépen beszélni velem, mert különben nyitok egy topicot a detektoros rédióról...
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
arról már van!
ott a kereső...
(#) pitkin válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
STK 463-as IC = 2 x 30-35 W sztereo
(#) pitkin válasza Hurka hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Kérdés ! 2 x 28 V a trafó, vagy +, - 28 V egyen a tápfesz ?

Esetleg tudom javasolni a Quad 405 40 W-os változatát (+ - 30 V a tápfesz).
(#) tatabike válasza pitkin hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
A végfok IC-knél a névleges feszültség alatt a már egyenirányított, pufferelt feszültséget kell érteni. Tehát egy trafó, amiből kijön mondjuk 20VAC, egyenirányítva, pufferelve, szűrve lesz körülbelül 28VDC. Azért körülbelül, mert egészen pontosan gyök2-vel kell szorozni a váltófeszültség értékét, hogy pontosan kapd meg az egyenirányított feszültség eredményét.
(#) Hurka válasza pitkin hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Egyenírányított, pufferelt, egyenfesz, melyet egy Videoton Cleopatra trafója szolgáltat. Az egyeniránytást én építettem. A gyökkettőt ismerem, köszönöm.
(#) pitkin válasza Hurka hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Nem volt teljesen egyértelmű ez a tápfesz dolog.
(#) Hurka válasza pitkin hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Értem. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Az egyenfesz +- 27-28V.
(#) _JANI_ válasza Hurka hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Sikerült választanod?
(#) Hurka válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Még nem...de már vannak "használható anyagok"...
Köszönöm a segítségeteket!
(#) vicsys válasza Hurka hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
TDA 7294-re szavazok eggyel

Tisztelt fórumozók!

Kéretik mindenkit, hogy moderáljátok magatokat!! A topic menetelét-meglétét meg a moderátorok fogják... Egyébként is az elektronikai megszállottak mind intelligens emberek...ne cáfoljátok meg azzal, hogy oda nem illő- a másikat cseppet sem tisztelő hangnemben "beszóltok" a másiknak! Én is igyekszem segíteni, ha mással nem, 1 linkkel!
Kérek mindenkit, ha lehet, szolidabban.
Köszönöm és további jó bütykölést mindenkinek!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem