Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 27 MHz távirányítós autó kérdések
Lapozás: OK   3 / 24
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Csak 27MHz kristalyparral mukodik.
A linken lathatoak nem jok (esetleg rendeleszre beszerzik amire szukseged van).
Keress ra az RC kristalyokra.
Valakitol kerj egy kristalypart amig kiprobalod, amennyoben mukodik csak utanna szabad beleugorni egy kristalyvetelbe.
(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Itt lehet rendelni kristaly parokat:
Bővebben: Link
7-8-9-10-11-12 -es csatornakra_ha jol ertelmeztem.
(#) Ryder007 válasza edgar hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Értem, 2500 Ft nem egy nagy összeg. Amenniben azokkal nem működik, mit leht még tenni? Jha, és még egy apró kérdésem lenne. Azok a kis henger valamik a vevőm (fehér,sárga,fekete) azok mire valók? Mit lehet velük állítani? Bevallom nem igazán értek az elektronikához. :S
(#) O.Lee válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Sztem, ha 2500-Ft-ot beinvesztálsz egy bizonytalanba, miért nem építed át az egészet egy Hipermarketes autót kibelezve, (kb 2000Ft) és még marad egy panelmentes autód, viszont azzal amit abból kiszedsz tutti, hogy menni fog....
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
A kozepfrekvencias tekercsek.
Azokt ne csavargasd mert vegleg elhangolod a vevot.
Ha a kristalyokkal sem mukodikk akkor vegyel egy komplekt kisautot lehetoleg olyant amelyik kristalyt alkalmaz az adoban/vevoben!
Majd reajosz, hogy miert amikor tobben jatszadoztok az autokkal.
MOndtam, hogy vegdd vel helyiuleg valaki hozzaerto szakival es az nezze meg a dolgokat.
Lehet, hogy van kristalya es ki is tudja probalni.
(#) Ryder007 válasza edgar hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Nah akkor valószínűleg az lesz hogy veszek egy új kisautót és átbuherálom a cuccokat, mert az egyik "eletrozseni" haverom már eltekergette őket. Szóval ez a panel már bukta... Nagyon szépen köszönöm a segítségeket. Üdv. Ryder.
(#) Ryder007 válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Am nem leht visszahangolni azokat a tekercseket???
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
De igen ha van nagyfrekis generatorod vagy voblered.
Nezd meg, hogy hogyan mukodik a szupprheterodin vevokeszulek es akkor ra josz, hogy mekkora butasagot csinaltatok.
Nem szabad belemaszni.
Egyedulu hangolas a modulator tekercs egy kis csavarasaval lehetseges.
(#) Imi65 hozzászólása Okt 23, 2008 / 1
 
Csak leírom, hogy most javítottam egy ilyen autót. Az volt a gondja, hogy töltésnél a töltőn található piros LED hunyorgott, ill. az autó is hol ment, hol nem. Ez az akkura terelte a figyelmemet. (Ez olyan autó volt, ahol 8 db 1,2 akksi volt összekötve 3 pólusú [2, ill. 6 cella] csatlakozóval, és töltéshez ki kellett venni, és a töltő - az autóval megegyező kialakítású - kábelével kellett összedugni.) A tüzetesebb vizsgálat kimutatta, hogy a negatív vezetékben a rézsodrony szétmaródott, ez a drót meghúzásával lett lokalizálva. Vezetékcsere után a gép újra száguldozik.
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Hi! Lenne néhány kérdésem SOS-be! Egy Tuning verdát építek, és elvileg holnap lefuthatja első tesztköreit alvázon! Egyenlőre ott tartok hogy kormánymű és hátsókerékmeghajtás, egy komplett alvázzal! Nem gyenge műszer! 88cm hosszú, és 36cm széles! Van hozzá 2 db relékből épített H-hidam, és egy Tesco-ban vásárolt kisautó irányítóelektronikája! Itt jön be a lényeg! Mivel ez nem kicsi autó így nem különösebben számít ha nagy antenna van rajta! Szeretnék hozzá egy optimális antennát készíteni! 27Mhz en működik! Mekkora antennát építsek? Vagy hogyan számoljam a méreteket? A másik kérdés! Gondolom az antenáig illene koax kábellel elmenni! Lehet hogy amatőr kérdés de azt végom hogy az egyik vezeték az ahova eddig az antenna vezetéke volt forrasztva, de az árnyékolásra mit kössek? Aztán a koax másik végén hova kössem az árnyékolást? Egyáltalán fontos a koax? Egy darab vezeték nem elég az antenna és a panel közé? Összegezve: Mekkora, és milyen antennát csináljak, és milyen anygaból, és hogyan kössem ezt össze a panellal? Előre is köszi a segítségeket! írjatok légyszi!
(#) garfield hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
hi
valaki tudna nekem kapcsolási rajzot küldeni távírányítósautó adó és vevőjéről

előre is kösz
(#) edgar válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Igazibol egy 11 meteres antenna kellene neked azon a frekvencian.
Mivel ez nagy lenne ezert rovidebbet tesznek.
Ez termeszetesen vesztesseggel is jar.
Ez tolled fugg.
Teszel egy 73 cm-es antennat es nezd meg a hatotavolsagot.
Az ado antennad hossza 1380 mm legyen.
Altalaban az adonak lambda / 4 es hoszt szoktak tenni.
Ez esetben 2777 mm hosszu kel legyen.
Minel hosszabb az ado antennad annal nagyobb a terero amit az ado kisugaroz es a vevo kismeretu antennaval is fogja a jelt.
Van meg az ugynevezett CLC antenna az adonak amely egy hosszabbito tekercset alkalmaz.
Majd ha erdekel akkor lerajzolom.
PS. Az ado antennad egy 2.5 -3 mm-es acelos huzal legyen.
(#) edgar válasza garfield hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Google.
Inkabb vegyel egy Tescost kezdesnek es jatszadozz.
(#) Marty McFly válasza edgar hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszi a segítséget érdekelne a CLC antenna! Elég precízen rá akarok állni erre a hatótáv kérdésre! Arra gondoltam hogy megépítem hozzá a csatolt fájlon látható erősítőt! Ezzzel kapcsolatban szeretnék kérdezni! Konkrétan annyi az egész hogy rákötöm a távirányító antenna kimenetére, és ennek a kimenetére az új antennát, és már jó is vagyok? Lehet e ill érdemes e ebből építeni 6W os változatot illetve lehet e ezt a kapcsolást áttuningolni 6W osra? A képen látható a kisautó! Elég nagy ahogy a papucs is illusztrálja! Szóval van hely az antennának! Azt a 73 centiset megpróbálom! Milyen anyagból legyen, és a vevőpanel és az antenna között hogyan kössem össze? Csak simán egy darab vezetékkel?
(#) edgar válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Egy drb. hajlekony vzetekkel.
A vegfoknak egyelore hagyj beket.
6W az tulzas. 0.5-1-2W az boven eleg.
Jolnezki az autod, nem is hittem volna.
(#) Marty McFly válasza edgar hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Köszi a dicséreteket a gépezetre! Úgy néz ki hogy fejleszteni fogok! szereztem egy 30ccm benzinmotort! Szegélynyírón volt! Azon gondolkodom hogy ezt kéne valahogy ráfabrikálni! A gázhúzást léptető motorral oldanám meg de nem tiszta hogy hogyan váltok hogy előre vagy hátra menjen? Azért akarok 6W ot, mert úgy szeretném megoldani, hogy lenne rajta egy kamera, és így itthon a monitoron figyelve hogy merre járok elküldeni a kis járgányt akár kilóméteres távba is Ütős szerkezet lenne sztem! De először is valóban igazad van, legyen egy normálisan működő autóm, és utána foglakozzak a hatótávval, meg egyébbel!
(#) garfield válasza edgar hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
az autó már megvan csak a belső rész hiányzik
és az itteni tescóban csak roncsok vannak
(#) mrautomi hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy 27Mhz-es távirányítású autóm.
Az a baja hogy a távirányítóból nem megy ki jel, vagy az autó nem veszi fel a jelet.
Mi lehet a baja?
(#) edgar válasza mrautomi hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Fenykepezd le mindkettot, lehetoleg latszodjanak az alkatreszek es rajtuk a felirat.
Foleg az Ic-en mit ir (ha van benne) es az ado vevo tipusat.
Van metodus, hogy levizsgald a rendszert de ehez egy ket egyszeru muszer kell.

(#) garfield válasza edgar hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
itt van a kép
de csak az autóban lévőröl
mert a távirányítóból egy is elég.
(#) edgar válasza garfield hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Hat ezen nem sok latszik.
Megkertelek, hogy ird le milyen Ic et alkalmaz es mind ket reszrol kepeket.
Ahogyan nezem akkor a lennebb beszurt IC pparosok kozul valamelyik.
Ez egy egyszeru szuperregenerativ vevo a dekoder ic-vel meg a hidkapcsolasu tranzisztorokkal amelyek az elore hatra , jobbra balra vezerlest vegzik.
Nezd meg, hogy mit ir az IC-eken es a beszurt doksik alapjan mericskely egy kicsit.
(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ahoz, hogy ad e az adod akor vagy egy masik ugyanazon a frekvencian mukodo vevovel probalkozol vagy az alabbi linken lathato kis terero merot keszitesz es aval jatszadozol:
Bővebben: Link
Vagy a vevoben is lehet merni az adas jelenletet de ehez tudni kell, hogy hova csatlakozz.
(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Bocs,ugy emlekeztem, hogy beszurtam a rajzokat.
(#) garfield válasza edgar hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
bocs de ez nekem kínai
(#) edgar válasza garfield hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hat akkor ne fogj hozza.
Vidd el egy szakihoz.
(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
A ketto kozul valamelyik a te vevod meg adod kapcsolasi rajza.
Ebbol kindulva mar tudsz jatszadozni.
(#) mrautomi válasza edgar hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nos az a helyzet hogy azóta sikerült kiderítenem azt, hogy a szervő kap jelet, csak a motor nem . A motor működő képes magam teszteltem.
Itt vannak a képek.
(#) kkovi hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Kérni szeretnék valami megoldást azzal kapcsolatban hogy mivel lehet egy mini DV kamerának a jelét mondjuk egy tévébe továbbítani.Valamilyen kapcsolással meg lehet oldani vagy van rá valami ezköz?A kamerát egy táv.autóra szeretném erősíteni.Légyszi segítsetek.
(#) edgar válasza kkovi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Itt nezz korbe:
Bővebben: Link
(#) edgar válasza mrautomi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nem tudom, hogy mit mertel es hogyan.
A beszurt rajzok kozul vallaszd ki , azt amelyik a tied.
Nezd meg a vevoben az Ic kimeneteit ami a motor hidakat vezerli.
Merj ra a megfelelo labra amikor az adoban peldaul megnyomod az elore vagy hatra szoval malamelyik vezerlest, feszultseg ugrast kell merj az adott laban.
Amennyiben minden kimeneten van feszultsegugras akor a hiddal van a baj.
Következő: »»   3 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem