Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   314 / 1673
(#) huba hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Szombaton készitettem születésnapra. IC-dög.
(#) sound.man válasza huba hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szép! Egészen művészi!
(#) Attila86 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Nem szeretnék más tollával ékeskedni, de ez nekem annyira tetszik hogy egyszerűen muszáj megmutatnom!
Ezt a forrasztóállomást nem én építettem, de az én "Forrasztóállomás II"-m egyik utánépített példánya. Ledöbbentett hogy mennyire pofi kivitelezés!
Bővebben: Kép1
Bővebben: Kép2
Bővebben: Kép3

A készítőjének írtam levelet amiben agyon dicsértem a munkáját, de sajnos nem válaszolt rá. Így arra sem kaptam választ, hogy mi a betűtípusnak a neve amivel a feliratokat írja rá, mert azt akkor én is beszerezném. (Ha esetleg tudja valaki, akkor megmondhatná!)

Mikor megláttam, hogy a hátlapjára ráírta a nicknevemet, majd' el olvadtam. [pirulóssmájli]
(#) Tama89 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Üdv.

Hát már elég régóta készülődik, mindig volt fontosabb vagy sürgősebb munkám.
Lesz működés közben is kép csak amit beraktam hálózati kapcsolót a hátlapba azt valamikor úgy bonthattam valamiből és most megadta magát. Holnap kicserélem. A sávszűrő panel azárt van felül mert így könnyebb beállítani szerintem. Igen a kijelzés váltót kivezettem.
Majd keresek olyan képet amin látható a vezérlő panel is .
(#) Csibi hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Sziasztok
A hetvégén nagy nyákgyártásba fogtam. Topi AVRdoper-jét készitettem el (köszi Topi!), illetve még csak a nyák van kész, de amint meglesz minden alkatrész, összedobom a kütyüt.
Egy kérdőjel ? van még előttem, a Fuse biteknél nem kell valami különös beállitás?

Ennek alkalmából készitettem egy buborékos nyákmaratót, melyet még lehetne böviteni egy kis termosztátos fűtéssel. Ezt szeretném még megmutatni
Bővebben: Video Link

Üdv.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 28, 2008
 
A vezeték nélküli gyertya projekt ide lett áthelyezve:

Bővebben LINK

Majd itt folytassátok légyszi!
(#) Abukodonozo válasza Csibi hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Nagyon tetszik...:taps: Azt hiszem ilyet kéne építenem nekem is!
(#) válasza Csibi hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Uhh, nagyon durva lett ez a nyákmarató! Grat az ötlethez és a kivitelezéshez is
Egyébként ez így kb mekkora rövidülést eredményez a maratási időben? (Gondolom a buborékok nagyjából azt az eredményt hozzák, mintha erőteljesen lötyögtetnéd/kevergetnéd a vaskloridot, nem?)
(#) uli hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Már egy ideje gondolkodtam azon, hogy az eredetileg fa lapra felfúrogatott, lyukas panelon összetákolt TDA2030asomat átépítsem rendes dobozba, tokkal vonóval, szépen.
Tegnap előtt el is kezdtem vele foglalkozni, és szépen sorjában felépítgettem ezt: (melléklet)

Nyákot csináltam neki rendesen, sajna a vasalásra most nem volt lehetőségem, így maradt a filc. Hátulra rendes csatlakozók kerültek, meg egy jackdugó is előre. Előlapját elég rendesen elb@sztam elmértem magam egy-két helyen, végén csináltam már ezt, kapkodtam, de sebaj, majd ujracsinálom.

A hangdoboz mellette még egyáltalán nem végleges, csak valahova bele kellett rakni a hangszórókat...így legalább védve vannak valamennyire

véleményeket nagyon várok
puli


(#) totti91 válasza hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
valójában ennek a levegőztetésnek 2 funkciója is van
1.amint írtad hogy mintha mozgatnád a nyákot a vaskloridban
2.a vaskloridba oxigén kerül és gyorsabb a marás
(#) Csibi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Abukodonozo: Ha unod a lötyögtetést, akkor megéri megépiteni

Gé: Az ötlet szerintem, már régóta létezik, csak a kivitelezés saját.
A legkevesebb időt úgy éred el, ha a vaskloridot 50°C - max.60°C tartod és közben lötyögteted vagy buborékoltatod.
Igy kb. 5 - 10 perc alatt lemaratsz egy nyákot. Próbáltam 19°C-on maratni, buborékkal, de irtó lassú, kb. 30 perc kellett neki.

Zoly15-nek igaza van: máshol kell folytatni.
(#) hapro válasza Csibi hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Ez a marató nagyon jó szerkezet. Üvegből lehet megcsinálom nagyon ráérő időmben hosszú téli estéken amikor a kandalló előtt ülnék a hintaszékemben és az unokáknak mesélném a vadászélményeimet....
(#) Abukodonozo válasza Csibi hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Nagyon-nagyon unom a lögyögtetést: meg lesz építve! (csak gyógyuljak már meg...)
(#) vicsys hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok
Megrendelésre készített áramkör:
http://www.youtube.com/watch?v=WcF2TxPzLqM
Csatolok 1-2 képet is...
(Ja, és nem óra...)
(#) valve válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
A megszokott Vicsys :smoke: minőség, és tényleg nem óra ez a bemenetválasztó :kalap:
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ez nagyon okos műszer... Én is akartam egyet készíteni, de az fapados megoldás lett volna: rádiógombokkal, benyomod az egyiket, (kinyomja az összes többit), így két bemenet egyszerre nem választható ki. Nem jött össze, mert nem találtam rádiógombokat
(#) Attila86 hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Végre megvan az ipari relé foglalata is, így már össze tudtam rakni az áramkört:
Íme a "Vészgomb projekt"
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Klassz! Mi ez?
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Idézet:
„Klassz! Mi ez?”


A relé egy három áramkörös ipari relé. Az egyik köre öntartást valósít meg; a zöld gomb benyomására a relé meghúz és meghúzva is marad mindaddig, amíg a piros "életvédelmi" bontó nyomógombot meg nem nyomják. Ez bontja a relé tekercsének áramát és így az azonnal elenged. A relé maradék két áramköre pedig a hálózati nullát és a fázist szakítja meg.
A relé kimenetéről lesz táplálva az egész műhely, kivéve persze a világítás.

A feladata az áramkörnek annyi, hogy a piros vészgomb megnyomásakor az egész műhelyben elmenjen az áram, ha netán füstöl valami, vagy megráz...
A piros gombbot benyomni sokkal könnyebb mint kihúzni valamit a konnektorból.

A piros gombbal több másik piros gombot sorba kötve VAGY kapcsolat alakítható ki, így több vészgomb is elhelyezhető a műhelyben (én a talpam alá szeretnék még egyet). A zöld gombbal pedig majd sorba kötök egy kulcsos kapcsolót, így csak én tudom áram alá helyezni a műhelyt.

Egy ilyen vészgomb 6-8 ezer Ft.

U.i.:
A két nagy trafó pedig szembe van kapcsolva, mert leválasztó trafónak fogom használni.
(#) _ampervadasz_ válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Tudom ajánlani a DILxxx típusú mágneskapcsoló családot, ha az egész műhelyt szeretnéd vele kapcsolgatni. "Terhelés alatt megszakítást is jól viseli".

Csak egy ajánat volt, minden jót! Üdv: Amper.
(#) _ampervadasz_ válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Nagyon szép lett ez a nyák. Grat!
(#) Attila86 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Köszönöm a tanácsot, de én már most is egy elég profi kis ipari relét használok.

Üdv.: Attila
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Hoppá!
Ez nagy ötlet!
...és miért nincs benne PIC?
(#) Csibi válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ismerős a relé és az aljzat is (nálam Finder) .
Ugyanezt készitettem el én is régebben, csak nálam az a lényeg, hogy a szülőknél a tengeri darálót védi a leégéstől.
Zöld gombbal bekapcsolod a motort, pirossal meg ki, viszont ha jön egy áramszünet a motor megáll és nem kapcsol vissza mindaddig, mig meg nem nyomod újra a zöld gombot.
Áramszünetkor a daráló megtelik tengerivel, pár másodperc után visszajön az áram, a motor indulna csak nem tud és leég (régebben jópárszor megtörtént).
Ma, ez már csak a multé, nem kis pénzt megspóroltam már vele
Egyébként, tényleg nagyon jó amire te akarod használni.
(#) még1MbR válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ejha, ez a forrasztóállomás nagyon nem gyenge!
Ritkán látok ilyen kirívóan szépen, pedig akad itt jópár kitűnő építő.
Letisztult, modern és szép.
Emellett megadja egy felirattal a császárnak, ami a császáré!
(#) vicsys hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Sziasztok
Pic-es Vumeter tesztje megtekinthető itt:
Bővebben: Link
(bocs a gyenge minőségért...)
(#) Istike88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Ez nagyon állat! Csak nem egy komplett erősítőt építesz?
(#) kaqkk hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Most készült el a második és harmadik pic -"projektem"
az utolsó képen a frekvenciamérőm a többin a demo-board
látszik a demo panel az lcd- t a b-porton led panelt
egy programozó csatit + az a port kivezetéseit tartalmazza így a programozás után rögtön próbálható
a pic (most készül a nyomógomb panel az a portra )
(#) Doncso válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Gratula, nagyon jól néz ki, a frekimérő meddig megy el?
Üdv.
(#) kaqkk válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Még nincs tesztelve de remélem legalább 20Mhz (a pic max frekvenciája) majd építek valami astabilt 4011-el és kimérem
Következő: »»   314 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem