Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer átalakítása
 
Témaindító: ini, idő: Nov 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ini hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
kaptam egy philips fb301 subwoofert
nagyon ütős cucc, de szeretném úgy átalakítani, hogy pc"hangfal" váljon belőle
mit lehetne tenni hogy egy közép és egy magas sugárzót tehessek bele?
magas egy piezo lenne az gondolom nem bonyolult rákötni, de a középpel mit tegyek??

köszi!
(#) ini válasza ini hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Műszaki adatok

Hangrendszer
Fajta aktív szubbasszus-sugárzó
(mágneses árnyékolás nélküli típus)
Hangszóró szubbasszus: 8", kúpos
Kimeneti teljesítmény 100 W (8 @, DIN)
Teljes harmonikus torzítás (THD) < 1%
Frekvenciatartomány 35 - 150 Hz
Vágási frekvencia szabályzási tartománya 60 - 150 Hz
Fázisváltó 0@, 180@
Bemeneti érzékenység ('Subwoofer In') 300 mVrms

>
(#) damkodav válasza ini hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia én nem ajánlanám ,hogy egy közepet is beletegyél mert azt egy kicsit nehezebb lenne kivitelezni ha egy dobozba kerülne a mélyel akkor a membránját a nagy mély hangok megmozgatnák, ezért szokták egy hangfalon belül is még egy dobozba belerakni a közép sugárzót. Magasnak piezo vagy dome 8 ohmos mondjuk és a teljesítménye egyezzen meg vagy jobb esetben legyen nagyobb mint a mély teljesítménye, én ajánlom neked a somogyit.
Olcsó is meg jó is erre a célra,vele sorba a pozitív ágba tegyél vagy olyan 4,7 mikro farádos kondit unipolárisat de ki is számolhatod hogy milyen frekitől vágjon. f=1/4pí*gyök(8*c)
Remélem tudtam segíteni.
De a magassugárzónak a jelet a mély szűrő előtt kösd ki,mert akkor semmit nem fogsz hallani
(#) szamóca válasza ini hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Alakítsd (bővítsd) át 2.1rendszernek.
Az aktív hangdobozhoz ne nyúlj. Inkább egy 2X30-40W-os stereo erősítő két kis monitordobozzal jól illeszthető a Philipshez. Mondjuk így PC mellé nem kevés hangerőd lesz.
(#) ini hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
2 okból kellene a woofert alakítani
1:kevés a helyem,
2: ebben van akkora erősítő hogy bőven sok
stereo hangzás meg nem szükséges főleg ilyen youtube dolgokhoz
meg nen szeretnék tizen ezreket rákölteni

ha kell (gondolom) akkor szétszedem csinálok képeket az erősítő részéről is

akár a mély hangzás kárára is érdekelne a közép tartomány, de azért a mély ne vesszen el de azért a 30hz annyira nem életbevágó
(#) Picboy válasza ini hozzászólására (») Nov 5, 2008 / 4
 
Nem olyan egyszerű átalakítani, mert valószínűleg az erősítője előtt van a jel a szubtartományra szűrőzve és a hangszóró direkten rákötve az erősítőjére. Ha át akarod alakítani, akkor hatástalanítani kell az erősítő előtti szűrő áramkört és átrakni a hangszóró oldalra. Ezt nem ajánlom, mert az erősítő oldalán elég lehet 1-2 kondenzátor és ellenállás a probléma megoldásához, a hangszóró oldalon pedig súlyos (nem csak tömegileg), nagy tekercseket, kondenzátorokat kell beépíteni és odafigyelni, hogy az erősítőre kötött hangszórók egyik frekvenciaértéken se terheljék túl az erősítőt, azaz a hangszóró "hálózat" impedanciája ne menjen lejjebb az erősítőre köthető legkisebb impedanciánál.
Ha van még annyi hely, akkor inkább tervezz beele egy vagy két plus erősítő IC-t. A mostani IC-khez már csak 1-2 külső áramköri elemet kell hozzápakolni.
(#) ini hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
most ahogy szétszedtem látom már hogy ebből sok mindent nem lehet csinálni
bennem még a lengyelpiacos erősítős&hangváltós cuccok élnek

itt már nem is látni hol az erősítő vége........
tehát piezót sem kell rákötni

annyi előnye volt a szétszedésnek hogy leszivacsoztam pár kábelt benne mert rezonált

lehet inkább elcserélem egy kisebb 2.1es rendszerre ha sikerül

(#) szamóca válasza ini hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Ha nem akarod bővíteni ahogy mondtam, akkor valóban a csere legjobb megoldás
(#) Picboy válasza ini hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Attól, hogy nincs tele diszkrét alkatrésszel, még nem biztos, hogy nehéz átalakítani. Szerintem IC-s lehet, azaz van egy nyáklap, amin van néhány alkatrész, majd van egy soklábú IC tok hűtőbordán. Ha le tudod olvasni az IC típusát, találhatsz házzá adatlapot, amiből kiderül a bekötése. Feltéve, hogy olyan az erősítő felépítése, amire gondolok
(#) ini válasza Picboy hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
van rajta soklábú íc, meg 2 nagy kondi az egyenirányító rész is ezen a nyákon van meg elég kevés számú alkatrész
az egyenirányító és a soklábú ic egy hűtő részen van

amit felfedeztem nem válik előnyére
ha a laptop vinyó moccan egyet(vagy feje) az bezavar rendesen a hangrendszernek
(#) Picboy válasza ini hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Az probléma inkább a laptop hangkártyája miatt van. Nem elég komoly a laptop belső tápegysége.
(#) buckler hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
hahó
ha kell tudok adni 1 programot ami kiszámolja neked mekkora láda szükséges a x paraméterü hangszorohoz és dbd hoz ha kell irj rám emailba buckleer@gmail.com
(#) szabi_zoli82 hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Sziasztok! Van valakinek ötlete vagy tapasztalata hogy miképpen tudnám átalakítani a képeken látható subwoofert? Gyárilag nem kikapcsolható az autostandby funkciója, és ha halkan hallgatom folyamatosan ki-be kapcsolgat ha a jel néha változik. Még nem bontottam rommá hogy megnézzem a lehetőségeket, remélem hátha van valakinek tapasztalata. Ha más nem az hogy hol milyen áramköri részt keressek. Teljesen nem kapcsol le, mert relé nem 'dolgozik' ilyenkor. Mint ha csak egy komolyabb 'mute' lenne. Így hogy nem kikapcsolható az autostandby teljesen értelmetlen hogy benne van. Tudom hogy így kicsit ötletelős a történet, de bízom az ötletekben. Köszönöm.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem