Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID író - olvasó
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Markota hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
Hello!
Szeretnék csinálni egy RFID kártyaolvasót-írót.
Az eslő kérdésem, hogy mindennel együtt kb mennyiből lehetne kihoznI?
Pc-n hová tudom kötni? Van hozzá normális könnyen használható "programozó" progi?
Egyenlőre ennyi
Ha megvalósíthatónak látom akkor majd szeretnék még segítséget kérni
Köszi előre is!
(#) Markota válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Köszi egy lépéssel már előrébb vagyok. MIvel még szinte semmit nem hallottam ezeknek a pontos működéséről van még egy pár kérdésem.
Ha megépítem azt az olvasót ami az első képen van, akkor azzal hogyan tudok mondjuk egy relét kapcsolni?
Még írót midnig nem láttma az oldalon, amivel tudnám programozni a "kártyát".
(#) googa válasza Markota hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Én egy beléptetőrendszer fejlesztő, forgalamzó cégnél dolgozom. Csak annyit fűznék hozzá, hogy nagyon-nagyon macerás ez a téma. Nem véletlen a termékek igen magas ára.
(#) tibi0531 válasza googa hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
A fix kódos kártya olvasása (EM4102) egyáltalán nem macerás dolog, főleg ha ASK modulációval rendelkező típust választunk (az FSK és PSK moduláció esetén már kicsit bonyolultabb a helyzet). Az olvasó otthon is előállítható pár száz forintból. Az ugrókódos kártyák olvasását már célszerűbb előregyártott modullal végezni.

"Ha megépítem azt az olvasót ami az első képen van, akkor azzal hogyan tudok mondjuk egy relét kapcsolni?"

kell mellé egy mikrokontroller ami feldolgozza az adatot, ami a kártyából érkezik (manchester dekódolás, paritás ellenőrzés...), és összehasonlítja a tárolt adatokkal, vezérli a relét.
(#) Markota válasza tibi0531 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hát asszem, majd egy kicsit később folytatoma témát Most megyek és fejlesztem ismereteimet. Ennyire azért még nem értek hozzá.
Ha erre jár egy MODI, akkor lezárhatja a témát-legalábbis részemről-.
KÖszi azért a segítségeket+
(#) Androla hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
U2270B

Ez egy kb 1000Ft-os IC
Viszonylag pár külső alkatrész szükséges hozzá.
Tanulmányozd át az adatlapját.

Üdv.
Androla
(#) Androla hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Illetve még egy IC:
EM4095

Üdv.
Androla

EM4095.pdf
    
(#) lokátoros válasza Markota hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
üdv

Ha még aktuális a téma:

Ha érdekel a 13.56 MHz-es frekvenciasáv is akkor tudok segíteni, csináltam már ISO/IEC 15693 szabványú tag-ekhez olvasót.
(#) kendtamas hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
TMS3705A RFID olvasó chip-re valaki tud elérhetőséget?
(#) wg_kezdo hozzászólása Aug 13, 2009 / 1
 
Számlálásra szeretnék használni RFID-t.
Vagyis csak azt a "tulajdonságát" szeretném kihasználni, hogy egy ajtón bemenőket "név" szerint tudjam megszámlálni.

Az áldozatok tyúkok akikre raknék valamilyen RFID egységet és egy AVR számlálná, hogy ki van bent az ólban

Láttam 6000 Ft-ért modult, de az sajnos nekem sok.
Meg lehet oldani olcsóbban?

Ezt találtam még....
(#) zaza87 hozzászólása Szept 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Én nem értek a számítógépekhez, viszont keresek valakit aki segítene klónozni vagy végteleníteni egy számláló RFID chipet.
Röviden a chip-röl : tulajdonunkban van egy háztartási kozmetikai villanófényes készülék,amiben az izzót 750 villanás után cserélni kell,(az izzóban lévő chip nem engedi tovább,letiltja a gépet) rákényszerítve a felhasználót, hogy vásároljon további izzókat.Hasonló lehet a nyomtatók chipjeihez.(bár nem tudom pontosan)
Ha valaki jártas a témában és segítene azt megköszönném. ( jó forinttal )

zaza87@freemail.hu
Előre is köszi
(#) Cöcö hozzászólása Szept 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Találtam egy érdekes linket, hátha érdekel valakit. Szépen összeszedi, hogy mi kell egy RFID olvasóhoz.

Egy kérdésem lenne. Úgy látom, hogy van 125 kHz-es, meg 13,6 MHz-es változat (MIFAIR??). Hogyan lehet megtudni, hogy ami nálam van kártya, melyiket tudja (azon kívül, hogy kérdezzem meg a telepítő cégtől... ).

Kösz!
(#) Auf hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Sziasztok. Én autómatákkal foglalkozó cégnél vagyok. Na, itt van kulcsos rendszer, és ebben a kulcsban ez a chip van: PCF7931AS/3851122
Ez is egy RFID méghozzá 125Mhz-s, ha jól kerestem rá. Ugyanis csak ennyit találtam róla.
Viszont rendszerem van hozzá, iró olvasó, meg sok-sok "kulcs". Csak egy bibi van a kulcsok többségével. Van benne 2 darab 5-ös kód, amit nem tudok, hogy megnyitni, ergo használhatatlanok a kulcsok.
Ha valaki tud, akar, segíteni, megosztom vele szívesen az író/olvasó rajzát, hogy utánépíthesse.
Fő gond, a chipek (kulcsok) kódja, amit nem tudok feltörni.

Röviden a rendszer működése:
-1. pl van 10 kulcs, 1kulcs/ember (egyedi azonosító/személy)
-2. kapnak hó elején 10-10 egységet a kulcsra.
-3. 1 egység egy vásárlás, (a gépben lévő iróolvasó levonja/vásárlásonként az egységet)
(#) tszaboo hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Hello mindenki! olyan kérdésem lenne, hogy valaki látott-e már psk demodulátort, vagy olyat, hogy ask demodulátorral vett psk jelet a mikrovezérlő emészthető formátumúra gyúrta?
(#) nonod hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy RFID olvasót szeretnék csinálni ami a jel vételekor egy analog +/- 12V-ot adna ki,12/24V-os rendszerben.
A linken található adóval szeretném műköttetni.
http://www.soselectronic.com/a_info/resource/c/gt601.pdf
Előre is köszi mindenkinek. :help:
(#) gator hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
sziasztok, milyen szoftverrel tudom kiolvasni a rfid chip adatait,mert feleségemnek szeretnék egy pót "kulcsot" készíteni az immohoz, nem szeretném ha elhagyná és nekem kelljen rohangálni össze-vissza.köszi
(#) pucuka válasza gator hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nem fog menni. Pótkulcs csak a gyárból beszerezhető, biztonsági okokból.
(#) Farkaspók hozzászólása Aug 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Tud valaki részleteket a Szigeten használt Metapay RFID kártyáról? Szeretnék venni egy olvasót és szórakozni vele, csak nem tudom milyen frekin megy, meg egyebek. Dealextreme.com-on viszonylag olcsó modellek vannak.
(#) Facipan hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok
RFID vagy GPS alapú nyomkövetős helyzetmeghatározó gyakorlati működése felől kérdezek.
Tudom, hogy a Rakon, a Decawave gyárt 5-7 mm2 nagyságú lapocskát, a Xega pedig rizsszem nagyságú jeladót. Én a laptopomba szeretném telepíteni. Addig értem, hogy a chip leadja a jelet, de én ezt hogyan fogadom? Mindegyik változathoz szükséges egy közpoti havidíjas fogadó rendszer, vagy van nagy hatótávolságú olvasó is? Persze mindez megfizethető áron...ami azért olcsóbb, mint a laptop...Van valaki közületek, aki tud ilyet telepíteni?Mi az ára?
aHa nem látszana az e-mail címem, akkor ezen lehet elérni
facipan@gmail.com
üdv.FACI[b]
(#) babo hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy RFID olvasóm. Nem találok hozzá adatlapot, de a hátulján az alábbi kimenetek vannak:
-RDP
-RCP
-CLS
-+5V
-GND
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám én ezt RS232-re átportolni, hogy utána a kütyü által olvasott infót pc-vel tudjam olvasgatni?

Segítségeteket előre is köszönöm
(#) szabo_zoran09 hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy ilyen Verex márkájú RFID olvasóm. (mellékletben)
Érdekelne hogy lehetne-e valamit kezdeni valamit kezdeni vele a papírnehezéket kivéve. Jó lenne ha tudnám használni PC-vel összekötve jelszó helyett,
vagy riasztóhoz.
(#) tailor13 hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Üdv!
Engem is érdekelne a téma, de ismeretem meglehetősen kevés van.

Az ötletem az, hogy a motorom indítását szeretném gátolni vele, azaz, ha odateszem a kártyát, csak akkor lehessen elindítani. Kártyám van, hogy milyen, azt nem tudom, csak azt, hogy ujjlenyomatból generált kód van rajta, ezt szeretném felhasználni.

Van erre valami mód, lehetőség, vagy felejtsem el?

Köszi előre is.
(#) speciálmotor hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok . Én egy szakembert keresek aki ért ezekhez a kütyükhöz . Előre is köszönöm .
(#) lokátoros válasza speciálmotor hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Szia,
Írtam privátot, ha hobbi projekt (és összejön a kütyü) akkor visszatérünk a fórumra és beszámolunk a tapasztalatokról.
(#) Fargo hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy rfid olvasót szeretnék elrontani külső beavatkozás nélkül. Arra gondoltam a benne lévő tekercsben valahogy feszültséget gerjesztenék vagy valami más ötlet?
Segítséget elöre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza Fargo hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Én meg bo...t akarok tenni a főnököm asztala alá ! Tud valaki segíteni ?
Egy kicsit furcsa a kérésed , valószínűleg nem sok tanácsot fogsz kapni ...
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) Fargo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Golndoltam, de azért köszi a biztatást
(#) mrfencer hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Üdv!

Leresnék egy RFID programozó kütyüt sw-vel. Az érdekelne hogy hogyan duok egyedi kulcsokat írni mondjuk Mifare kártyába? Pl hogy olvastatásnál egy decimális számot irjon ki a sw amin olvastatom. Illetve szektorokat hogyan tudok lezárni stb.
Köszi előre is a tippeket!
(#) lokátoros válasza mrfencer hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Szia,
Ha venni akarsz és nem építeni, én ezt ajánlom:
pegoda
Lehet hogy máshol olcsóbb, sokat nem kerestem
Nekem van egy, ha kérdésed van róla.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) digixtibi válasza mrfencer hozzászólására (») Okt 7, 2012 / 1
 
Ezek elérhető megoldások elérhető áron. Stronglink
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem