Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vakuból stroboszkópot - hogyan is?
 
Témaindító: Maffiozo, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Power84 hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Van két darab régi nagy orosz vakum azokból szeretnék strobit csinálni.
Valakinek nem lenne egy kész kapcsolás, ami már volt tesztelve?
Köszi előre is!
(#) funkyman hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hohy ha a vaku-(izzót), egyből a triak után kötöm be akkor úgy nem megy?
lehet hogy hülye ség, mert nemigazán értek még az elektronikához:XD
(#) gammabuta hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
ÜDv!

Én mezei régi kis vakukból csinálok házi stúdióvakukat, ami egy olcsó megoldás mivel 500Ftért lehet venni már zsibin alapanyagot aztán átalakítom, fekete RCA dugót kötök a kisütő pólusokra, van optocsatolóm ami egyszerre több ilyen vakut kiold és piros RCA dugóra meg az áramellátást szoktam kivezetni, így adapterről tudom őke használni és nem aksiról.

Most azon gondolkodok, hogy hogy tudnám felgyorsítani a vaku feltöltését.
Utánaolvastam és ugye 2 módszer lenne, azaz 3.
Az első hogy táposabb tápot adok neki, ezt alkalmazom is, de a kis trafója így gyakran túlhevül, és a vakunak sincs elég ideje kihülni.
A második ugyanez de egy több amert bíró trafóra cserélni a benne lévőt. (Ez így már picit nagyobb átalakítás de félmegoldás mert a vaku nem tud eleget hülni.

A harmadik megoldás kisebb kondit tenni bele és az gyorsabban tölt fel, igaz a villanás ereje is kisebb, viszont kiméli a villanócsövet is.

Ehhez ötlöttem ki, hogy a vakuban levő kondenzátort kicserélem, de nem egy kisebbre, hanem 2db fele akkorára.
Szeretném egy kapcsolóval állítani, hgy csak az egyik kondit használjam, vagy párhuzamosan mind a kettőt.

Ebben kérném segítségeteket, hoyg milyen kapcsoló bírná el azt a nagy töltést és az átkapcsolgatást feltöltött nagy kondik lábán?

Nagyjából a 2kondis rendszer lényege lenne egy kondi ami mindig töltődik (vagy kisül elvillanásnál) és párhuzamosan egy másik kondi aminek egyik lábát megszakítanám egy kapcsolóval, de milyennel?

Ez lenne a fő problémám, milyen kapcsoló bírja ezt ki?

Ezen kívül egy másik megoldás is érdekelne, de az már bonyolultabb.

Ebben 2db kondit használok, de nem fele akkorákat mint az eredeti kondi hanem még egy ugyanakkora kapacitásút.
Ehhez még egy atómatkus elektrónika kellene ami átkapcsolja a töltő áramkört a második kondira, amikor az első már feltöltött, azaz a holtidőkben egy második kondi töltődne.
Ha a vaku elsül akkor az első kondiból sütné el (a feltöltöttből) és sokkar gyorsabban lehetne egy másodikat villantani a majdnem feltöltött vagy esetleg már teljesen feltöltött másik kondiból.

Úgy számoltam fotózások során sok a holtidő, ha lehetne ilyen autómata konditöltögető áramkört összehozni 3-4 kondival, szinte mindig akkor villanthatna a fotós amikor szeretne, és mindig lenne feltöltött kondi a vakuzáshoz.

Remélem lát más is fantáziát az 5letekben.

Szivesen veszek bármi segítséget, legalább kapcsoló ügyében, vagy az autómata kondicserélő ügyében.

GB.
(#) vasutas hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Én egy ezeréves Digitális fényképezőből szedtem ki a vakut és az áramkört! 9 fekete és egy sárga vezeték lóg belőle. A kondija 330v és 160 uF. Nem tudna valaki egy kapcsolási rajzot amivel stobit készithetnék ebből!
Előre is köszi! képek mellékelve
(#) zenetom hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Hali!
Engem is érdekelne, hogy kell a fényképező vakuját elsütni... Mert ennek 3 kivezetése van...
(#) vasutas hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Hát az én tudomásom szerint a villanócsövet nem lehet csak úgy elsütni! Kell egy áramkör egy inverterrel meg kondenzátorral meg egy pár alkatrésszel! Habár nem nagyon értek hozzá az áramkörépitéshez, de szeretek dolgokat megcsinálni! Most kaptam egy rossz fényképezőt, és a vakuból szeretnék strobit csinálni szilveszterre!
(#) moltam válasza vasutas hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Egy nagyfeszimpulzust kell adni a vastag sárga vezetékre ha már fullig van a pufferkondi.Készits képet a fóliaoldalrol.
(#) vasutas hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Hát csinálhatok képet, de az áramkör kétoldalas!!! A villanócsőre megy egy sárga és fekete vezeték! A kék és a piros egy tekercsbe megy és abból jön ki egy fehér vezeték ami a villanócsőre kapcsolódik!
(#) zenetom válasza moltam hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Meg lehet valahogy egyszerűen állapítani hogy jó-e a villanócső?
(#) vasutas hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Sajnos erre passzolni tudok! A villanócsöveknél kezdő vagyok! Sajnos...
(#) moltam válasza vasutas hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
A másik oldalát akkor
De hulye vagyok
(#) moltam válasza zenetom hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Két végére 630v feszt kapcsolsz és a benne lévő xeont ionizálod nagyfeszimpulzussal(1.5v elemes gázgujtó pl )
(#) vasutas hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
ok! mennek a képek! De lényegében smd-s az egész áramkör, azért gondoltam egy egyszerűbb verzióra

DSC00004.JPG
    
(#) moltam válasza vasutas hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ezzel nemfogsz sokra menni szerintem. A tesco ba van 300 ft egyszerhasználható gép annak az elektronikája nagyon egyszerű és működik is.Ott csak két érintkezőt kell rövidrezárni.Azért kértem a másik oldalt mert ott látszanak a csati beforrasztott lábai.
(#) vasutas válasza moltam hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Azért köszi szépen!
Nem tudom hogy azt meg lehetne-e oldani hogy arra az áramkörre rákötni ezt a villanócsövet párhuzamosan?
Két cső menne egy vezérlővel. Vagy inkább a vezérlőt kéne lemásolni?
(#) moltam válasza vasutas hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Gyujtás vezetéket (sárga) közösitheted de külön kondirol járatsd őket.Azaz két vezérlő lenne de a gyujtás egyszerre történne=2x fényerő
(#) jdani hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Helló. Van nekem itthon 2 vaku, amit digit. ill. analóg fényképezőgépekből szedtem ki. szeretnék velük kezdeni valamit. mondjuk van olyasmi, hogy egy nyomógomb, és akkor villan ki a vaku, amikor megnyomom a gombot?
(#) moltam válasza jdani hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
One picture please
(#) jdani válasza moltam hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
tessék
(#) moltam válasza jdani hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Csinálhatsz ugy hogy tescoseldobhatógéppel villantod el ott rövidrezársz egy kapcsolóval 2 vezetéket vagy 230v ot feltrafózod és egyenirányitod puffereled
A végeredménynek kb Dc 300V ot kell kapnod ilyen pici csőnél.Ha nem vagy megelégedve növeled a feszt A cső két végére rávezeted a 630V dc t és a 3. általában fehér a tokhoz kapcsolódó vezetékre magasfeszimpulzust vezetsz(rásutsz egy trafót 1 töltött kondira ) Ez ionizálja a gázt ami vezetni kezd és egy szépet villan a cső.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ebben az esetben a lila a gyujtás az 1. nél a másiknál a fehér.
(#) jdani válasza moltam hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
kösz, hogy ilyen szépen leírtad, de ehez nem lehetne lefirkantani egy kapcsolást? Nemigen tudok beszerezni egy olyan gépet. ÉN olyasmire gondoltam, hogy egy pár alkatrész, összecsapom az egészet gyorsan, és már kész is. am. hány voltról menne?
(#) moltam válasza jdani hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Itt egy.
(#) szabodani hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Enegem meg az 1000v-s kondival felnyomatott villanypásztor baszott meg javitás közben... 2 órán át nem tudtam fogni a kezemmel
(#) jdani válasza szabodani hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Első hozzászólásodban, máris csúnyán beszélsz?....
(#) jdani válasza moltam hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
ÉS valami adat a trafórol ami benne van?
(#) moltam válasza jdani hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
T2 nek használhatod ami van t1 nek nem tudom az adatait kis pici zöld trafó szokott lenni.szekunder t9bb menet a primernél ezt tudom
(#) jdani válasza moltam hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
hát ha nemtudom pontosabban hogy milyen trafót szerkesszek bele, akkor sokat nem ér a kapcsolás
(#) Bedy hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Hali :integet2:
Van egy fényképezőből bontott vaku+elektronika
Ebből hogyan lehet magától villogó stroboszkópot csinálni
(lehetőleg lehessen változtatni az intenzitást)
(#) Georgee válasza Bedy hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Kondit kicseréled, meg beleépítessz egy tirisztort időzítő áramkörrel
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem