Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 104
(#) Sergei válasza SzabadosJóska hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
szia.

ezt nem tudom neked ki mondta hogy a tágtartályt fel kell pumpálni..gyárilag fel vannak fujva.esetleg biztonság kedvéért ellenörizni kell a nyomást benne.de ez függ attol hogy mikor gyártották a tartályt.

üdv Sergei
(#) borsi007 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Vailant kombi cirkó 24kw a kiegyenlitő ebben van.
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
szia
1.a padlofütési körök felvannak töltve vizzel?
2.nem levegös a rendszer?
3.a fütési körök szelepei megvannak nyitva?
4.a keringetöszivattyu nincs leragadva?
5.a melegviz eljut egyáltalán az osztoig?
6.a keveröszelep jol van bekötve?
egyenlöre ennyi lenne a kérdésem.

üdv Sergei
(#) borsi007 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Az osztóban biztos,az osztón automata légtelenítő,most nyitva csak 1kör van,az osztó meleg az induló nyitott körök csövei melegek avisszatérő cső alig langyos az osztó szerelt volt a termosztatikus szelepet csak rá kellett rakni aszondának is meg volt a fix helye.A padló hideg.
(#) Tetye válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
azok a termo szelepek kinyitnak?
nem lehet hogy rosszul vannak bekötve vagy eleve rosszak? amit mondjuk kétlek...
jah és használd a válasz gombot.
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
szereld le rola a thermofejet.és nézd meg hogy a szelep belsejét be tudod e nyomni nincse leragadva.jah és kell neki egy kis idö mig az ajlzatbeton átmelegszik.10 centi betont nem 10 perc alatt fog átmelegiteni.
kérdés milyen csövel van szerelve a padlo fütés?
(#) SzabadosJóska válasza Sergei hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Mielőtt, még egymást hasba akasztanánk.
Használom ezeket e rendszereket és nem vicclapokban olvasok róluk.
Felszereléskor jó, ha leellenőrizzük a bennük lévő nyomást. Ha meg is van, nem jelenti azt, hogy hónapok, vagy évek múlva meg is lesz a gyártó által előírt érték.
Azért kívántam a dologra felhívni a figyelmet, mert két esetről tudok, amikor a lelkiismeretlen és meglehetősen buta vállalkozó totál kazánfelújítást akart rádumálni az ügyfélre, pedig csak egy közönséges pumpával és motorkerékpárhoz szánt pumpacsővel meg lehetett oldani a problémát.
Elmondanám, hogy a második esetben a „mester” a kazán tulajdonosa jóvoltából nyolc napon innen gyógyuló sérülést szenvedett, miután a kézi légsűrítőmmel a rendet helyre állítottam.
A tulaj az említett légsűrítővel tartott gyorstalpalót a „mesternek”.
Szórd a hülyeségedet, ahogy jónak látod.
Tételezzük fel egy pillanatra, hogy az ami ebben a pillanatban működőképes, az nem biztos, hogy örökre az is marad.

Térjünk vissza a lényeghez.
Akinek ilyen kazánja van (főképpen a kombik ilyenek). Bármiféle rendellenesség mutatkozik (főleg fűtés üzemben) ne sajnálják az időt a légnyomás ellenőrzésére.
Ugyan ez igaz a „gazdaságos” de bármely kis tartályú házi vízellátókra is. Elengedik a levegőt idővel és kész.
Azokról onnan lehet tudni, hogy a motor másodpercenként ki-be kapcsolgat és nagyon gyorsan leég.
Indításkor nagy áramfelvétel. Mivel nem forog, így nincsen hűtés. Ez, csak kitérő volt.

Azért, mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy segítség gyanánt ne hülyeségeket terjesszen.
Van itt egy-két mekkmester, aki sík hülye ahhoz, amit csinál.
(#) mex válasza SzabadosJóska hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Idézet:
„Szórd a hülyeségedet, ahogy jónak látod.

Szerintem sergei eddig még nem irt hülyeséget.
De már nemártana az offtopicba folytatni...
(#) borsi007 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
5rétegű cső,a bütyköt megnéztem,mozog.Elvileg a komplett fűtés november óta megy azóta szivat.A radiátoros osztókon emelet,alsószint a fűtés kifogástalan.
(#) SzabadosJóska válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Azért kértem egy skiccet, mert rengeteg a kontár.

Jó lenne tudni, hogy a szivattyú az elmenő, vagy visszatérő ágban van. Meg egyáltalán, hogy minden jó helyre van-e téve?
Láttam már néhány vad dolgot a „mesterektől”.
Ha kombi, akkor a szivattyú, csak egy helyen lehet. Gondolom.
Tegyél egy nyomásmérőt az előremenőbe. Ha a levegő elegendő a kiegyenlítőben a nyomás növekszik az előremenőben. Később ez fog figyelmeztetni a levegő hiányára. (Nem változik a nyomás)
Ahogy írták is, figyelni kell a helyes légtelenítésre. Volt olyan, hogy csak úgy tudtam légteleníteni, hogy külön vezetéken töltöttem fel a rendszert.
A fűtéscső egyik vége a falikútba (hogy magasan legyen) a másik végén egy tömlővel lassan engedni a vizet. Ha van a csőben szintkülönbség az automata nem fogja kitermelni a levegőt. Ezért kell egy kicsit határozottabban folyatni. Magad is kipróbálhatod a nyáron egy átlátszó csővel.
Nem tudom, hogy mennyire vagy tisztába a légtelenítés általános szabályaival.
Alapvetően ezeket kellene alkalmazni. Merről nyomatjuk a rendszert, hol engedjük a levegőt és ilyesmi.
Az elosztókra közönséges golyóscsapokat javasolnék. Felesleges a felhajtás és kisebb a hibalehetőség.
Próbálj meg egy rajzot feltenni valahová.
(#) SzabadosJóska válasza mex hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Nem feladatom az itt összehordott hülyeségekre tételesen rámutatni.
Amire vele kapcsolatban reagáltam, az bizony eget verő marhaság a részéről.
(#) Sergei válasza SzabadosJóska hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
nem tudom rápillantottál-e az adat lapomra.effektive 10 év szakma van mögöttem.nem sok de ezalatt nem 10 és nem 100 fütési redszert raktam össze.

részemröl befejezve a dolog te biztosan jobban tudod ezeket a dolgokat.
(#) Sergei válasza mex hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
hagyd a fenébe csak felhuzod magad vele meg énis.legközelebb igy segitsen az ember.
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
azt viszont jo lenne tudni hogy mekkorák a fütési körök és milyen hosszu a csö egy körben.mivel 40m2 nél és 100 méter hosszunál nem lehet nagyobb egy mezö.az is lehet hogy légzsák van a csöben és nem tudja a keringetö knyomni belöle.a padlofütési rendszert csak és kizárolag a visszatérö ágrol szabad feltölteni és csak egyesével.ez idö alatt a többi kört el kell zárni.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 29, 2008
 
A következő illető, aki a másik által leírt állításokat marhaságnak és hasonlóknak titulálja, gondolkodás nélkül warn-t fog kapni. Mindezt csupán azért, mert egy oldalnyi szövegből az effektív tartalom egy hozzászólás környékén van, de a sértegetés szépen kezd beindulni.

SzabadosJóska, neked külön jelezném: történetek mesélésére, ha azok a probléma megoldásához nem nagyon visznek közelebb, kiválóan alkalmas az off-topik, de az adott téma nem.
(#) borsi007 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
A padlófűtés szivattyú a primer ágon van.A légtelenítéssel az a bajom hogy nem tudom hogy az automaták rendesen le légtelenítettek.Ezt hogy tudnám ellenőrizni?
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
használd a válasz gombot.ott van a hozzászolásom mellett jobbra fent.a légtelenitö piros kupakos?ha igen akkor kitudod csavarni a helyéröl.nem kell félni viz nem jon ki mert egy kis rugos szelep elzárja az utját.ha lecsavartad akkor az ujjaddal benyomod a kis szelepet.vagy levegö vagy viz jön ki belöle.
(#) borsi007 válasza Sergei hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Az osztó tetején piros kupakos alatta imbuszos csavar ezt tekerjem ki?
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Bővebben: Link ez a tipus? ha igen akkor markold meg és tekerd ki.esetleg egy 13-as villáskulcsal tarts neki ellent nehogy a tömitett menet csavarodjon ki.
(#) SzabadosJóska hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Minden személyeskedés nélkül.
Találkoztam olyannal, hogy a csövekre perlitet öntöttek.
Olyan eset is volt, hogy a hidegburkoló alá parafát tettek, hogy ne kopogjon.
Félreértés ne essék!
Ezeket vállalkozók és nem kontárok követték el. Ennyit a „szakértelemről”.
(#) borsi007 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
nem,az osztó tetején van 4 kupak az alatt van az imbusz csavar
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
azzal a fütési köröket tudod szabályozni.az automata légtelenitö vagy jobboldalt van vagy baoldalt van.de inkább fényképezd le és tedd ide fel.ugy jobban átláthato a dolog.
(#) borsi007 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Próbálkozom de még béna vagyok nem tudom hogy kell fényképet felrakni a fórumhoz.Azok a lapos kupakok a felső osztónvannak a szabályzók az alsón.
(#) mex válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
A válaszgombra kattintva az ablak alatt van a tallózás gomb,erre kattintva tudsz a gépedről fájlokat,képeket adni a szövegedhez.
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
igen.az egyik az oszto a másik a gyüjtö.és mindegyiket tudod szabályozni
(#) oldman válasza Sergei hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Gyakorlatilag semmit tudunk
"(#337655) borsi007"
rendszeréről, én még azt sem tudtam kihámozni hogy egy meghibásodott de valaha jól működő rendszerről, vagy egy új még nem működő rendszerről, esetleg egy új de hibásan működő rendszerről van-e szó!
Ennek tükrében csak ötletelésnek tartom a tanácsokat és felesleges egymásnak esni, "A ki a jobb szakember?" kérdésben.
Ha legalább a minimális információkat ismerjük akkor lehet gondolkodni a hiba okán és megoldásán.
(A teljesség igénye nélkül)
Hőtermelő típus?
Elvi rajz a megoldásról?
Fűtés körök szétválasztási módja?
Fűtéskörök jellemzői?
Vezérlés?
És így tovább ..sit

És hogy ne maradjak ki az ötletelők közül

Lehet hogy egyszerűen a hőleadók aránya olyan hogy a radiátoros kör miatt a kazán ( vezérlés) lekapcsol mire a padlófűtés egyáltalán jelentős hőleadásra képes lenne. Természetesen ez csak akkor valószínű ha új beszabályozatlan(vagy hibásan tervezett/kivitelezett) rendszerről van szó. Esetleg az user megpróbálta mégjobbá tuningolni a jól beszabályozott rendszert:
(#) Sergei válasza oldman hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
igazábol eddig azt tudtam leszürni hogy ö légtelenitönek nézte a szabályzokat.na most ha ez igyvan és elcsavargatta öket akkor johogy nem füt rendesen a padlofütés.és ahogy mondtad egy elvi rajz is jol jönne.ezért kuncsorgok egy képet az oszto gyüjtöröl.reménykedem benne hogy csak szimpla beállitási probléma.illetve még az is kiderült hogy 4 körös a padlofütési rendszer.na most igen a kazán 24KW erre jönnek a radiátorok isten tudja mennyi plusz még a padlofütés.lehet hogy kicsi a kazán.söt.28 KW illene egy családi házhoz.
remélebb mihamarabb kapunk választ a kérdéseinkre.
(#) borsi007 hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
A bemenő víz aszivattyú alsó részénél jön jobb oldalt van a visszamenő.A szabályzókat még sehova nem tekertem.Aképet küldöm.Van még aVailant VUW HU 240/2-3 kazánhoz egy 6körös /főldszint/ 5körös /emelet/ radiátor osztó csatlakoztatva. Akazán 50-60fokon üzemel.A rendszer új.A segítségeket köszönöm!

PC300268.JPG
    
(#) Sergei válasza borsi007 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
kezdésnek a padlöfütés elöre menöjén lévö fehérkupakos szelept zárd el.ez egy átkötés ként möködik.csak azt nem tudom mi célbol.az oszton és gyujtön nyisd ki az összes szelepet.(bár irtad hogy nem állitottad el öket).a szivattyu fordulatszámát noveld meg egy fokkal ha tudod.alul van egy hömérö hány fokot mutat?ehhez képest a felsö gyüjtö mennyire meleg?
(#) borsi007 hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Próbáltam a padlófűtesi köröket a visszatérő oldalról egyenként feltőlteni hátha tényleg levegős, de a két oldalt lévő elzárók nem zárnak tökéletesen.Volt má hogy csak egy kört forgattam aradiátorokkal eggyütt úgy sem ment ezért gondolom hogy nem kazán probléma,de lehet.Nem tudom mennyi a sok.
Következő: »»   2 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem