Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN router
 
Témaindító: Androla, idő: Nov 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 19
(#) Androla hozzászólása Nov 24, 2008 / 1
 
Üdv. Mindenkinek

Már egy ideje felkeltette az érdeklődésem a téma címében szereplő router. Elég sok topicot átolvastam már róla, bevallom őszintén a legtöbb kicsit homályos még, hogy mi mire jó, illetve a moddingolás is kicsit még zagyva számomra, túl sok a modding, túl sok a variáció mit miután teszünk fel, mindenki mást mond,
szóval értitek

A téma címében zárójelben jeleztem, hogy elsősörban az RS232-es tutorialok miatt hoztam létre ezt a topicot,
szerintem sokkal áttekinthetőbb lenne az egész ha minden típusú kérdésre mindig létrehoznánk egy új topicot, tudjátok mindenki mindenről ír, végül az avatatlan olvasó a végére teljesen elveszíti a fonalat

Ami most igazából foglalkoztat az az, hogy sikerült e már valakinek kipróbálni az RS232-es kibővítéssel kapcsolatos moddingot, illetve van e közületek olyan
aki kicsit mélyebb átlátással rendelkezik programozás terén.

A következőkre gondolok amolyan kísérletezésképpen:
Fogjuk meg ezt a routert, csináljunk neki egy rs232 ki/bemenetet és külldjünk adatokat ide oda, amolyan távoli vezérlés képpen,

Azért kérdeztem, hogy rendelkezik e valaki mélyebb ismeretekkel a különböző scriptek terén, mert sokkal kézenfekvőbb megoldás lenne, ha nem egy terminal programon keresztül kellene adatokat külldeni/fogadni a routertől, hanem esetleg, lehetne írni egy scriptet vagy kíbővíteni egy már meglévőt, hogy pl felkapcsolódok a routerra akárhonnan és mondjuk a router saját honlapján jelennének meg a küldő gombok és visszajelzők,
hogy mire gondolok:
1. Lehívjuk a router config felületét
2. Kiegészítjük egy új menüvel pl:,,Remote Control"
3. És itt van egy mező ahova beírunk karaktereket
rányomunk a mellete lévő pl,,Send" gombra és
a router kikülldi szépen RS232-őn

Vagy pl ugyanez visszafele:
Kap a router visszafele valami soros adatot
kiértékeli azt és ha stimmel pl az általünk egy mezőbe
beírtal akkor a mellete lévő szimbolikus kocka színét mondjuk zöldre váltja pirosról, amolyan állapot visszaigazolás képpen.

Végezetül, remélem sokakbnak felkeltettem érdeklődését, ha bárkinek van a témában akár minimális tapasztalata szívesen olvasnám!
Köszönettel
Androla...
(#) Lucifer válasza Androla hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
A WRT54GL-en ha jól tudom alapból Linux fut. Ezt le lehet cserélni szintén Linux alapú 3rd party firmwarekre. Ezekben az a jó, hogy testre lehet szabni velük a rendszert. Tudsz csomagokat telepíteni, szkripteket, programokat futtatni, gyk bármit amit egy Linux os-on megtehetsz. Alapból, ha jól tudom az egyes soros portra a debug üzenetek kerülnek. Ezt meg lehet szüntetni, onnantól tiéd a /dev/ttyS0, amin keresztül gyk. bármilyen soros kütyüvel tudsz beszélgetni.
(#) Androla hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Megmondom őszintén nem vágom sem a Linux sem a Win és C++ programozási nyelveket sajnos, inkább kapcsoló üzem téren vagyok otthon, illetve ha Pic programokat írok akkor azokat is a standard Pic-assemblerben, tulajdonképpen ennek az ízére éreztem rá először és mikor végre átláttam rögtön megszerettem, persze iszom is a levét rendesen amikor a saját pl: 1500 soros programomat már nem látom át és a szoba fal már tele van skiccekkel mint valami eszelős elmebeteg fejlesztő környezete)
De régóta csinálom és a megszokás rabja lettem ezen a téren, talán lehet ideje lenne már váltani.

Vagyis ha jól értelek, kezeljem úgy ezt a routert mint valami célszámítógépet ami értelmezni tud minden linuxban írt scriptet ?

,,/dev/ttyS0"
Ez tulajdonképpen egy parancs vagy egy előre megírt valami routin ?
(Vágod a gondom kicsit probálom picesen elképzelni)

Vagyis annyi lenne a dolog leegyszerűsítve, hogy előkéne kaparni valahonnan a WRT54GL gyári specifikációját megkeresni benne az adott UART kimenet címét vagy nevét és megcímezni ezzel a modullal ?

Vagyis ha valaki vágja a linux program nyelvét lehet tudna segíteni a kérdésben még akár úgy is, hogy az elektronikai téren és WRT54GL téren nem is nagyon van ott ?

Köszönöm a hozzászólásod!
Androla...
(#) Lucifer válasza Androla hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
A /dev/ttyS0 a windowsos COM1 megfelelője Linux alatt.
(#) fufuka hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Urak...
Segítséget kérnék.... mert nagy a kaki...
wrt54gl routeren csináltam egy frissítést. dd-wrt.v23_mini_wrt54g.bin -t futtatam rá. meg is csinálta a frissítést. működik a vezetékes és a wlan hálózat is. megy a net is...
csak a routert ha megpróbálom a 192.168.1.1 en meghívni ( mint idáig) nem talál semmit. tehát nem tudok a dög routerhez hozzáférni....
valakinek nincs erre megfelelő ötlete?!?!
előre is köszönettel szakértő soraitokért!
(#) ciw válasza fufuka hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Hi !

Lehet, hogy alapból más ip-vel dolgozik az új firmware.

Keress guglival egy ipscannert és futtasd le, azzal megtalálod, ha esetleg más címen van.

Én kipróbálnám a 192.168.0.1 és 192.168.2.1-es címeket is.

De ha végképp nem megy próbáld elővenni a gyári telepítőlemezét, hátha az megtalálja a hálózaton.

Azért írom ezt, mert én linksysAP-val jártam így, hátha itt is az a gond.
(#) fufuka válasza ciw hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
köszönöm megpróbálom
(#) fufuka hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
ip scannerrel megtaláltam....

és ez nem jó hír nekem...

mrt továbbra is a 192.168.1.1 es címen van a router...
de hiába próbálom behívni nem jelentkezik be a router.

kiírja hogy kész a lap, de üres. nincs rajta semmi....
(#) ciw válasza fufuka hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Pingelni tudod azért?

A gép, amiről be akarsz lépni, az ugyanabban az ip tartományban van ?

Ha a router 192.168.1.1-en van, akkor a géped lehetne 192.168.1.10-en.

Ha dhcp osztja ki, akkor rakd kézibe, addig amíg a routert el nem éred, és utána már visszaállíthatod majd.
(#) tourer válasza fufuka hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Én is így jártam, hogy látszólag minden rendben működött, csak nem engedett be és a gyári progi sem találta meg.

Van egy soklépéses eljárás, ami a gyári állapotra hozza vissza a routert.
1. kihúzni az összes kábelt a routerből. csak a táp maradjon bedugva
2. harminc másodpercig nyomd a reset gombot
3. anélkül, hogy elengednéd a resetet, húzd ki a tápot
4. így is tartsd 30 másodpercig a resetet továbbra is nyomva
5. dugd vissza a tápot a routerbe
6. és még mindig nyomd a resetet 30 másodpercig
7. engedd el a resetet 10 másodperc után elindul a router
8. húzd ki a tápot és 10 másodperc múlva dugd vissza
9. a gyári firmverrel lett visszaállítva bármi amit elbaltáztál....

Sok sikert
(#) fufuka válasza tourer hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
köszönöm..

működött a módszer!
(#) tourer válasza fufuka hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Szívből örülök!

Én annakidején minden mindegy alapon próbáltam ki. Gondoltam egy kis ki-be kapcsolgatással jobban el nem ronthatom.
A linksys-ék gondoltak azokra,akik egyszer csak elflesselik a gépet, és jól elrejtve feltették a gyári firmware-t is, hogy azonnal meg lehessen "javítani".
(#) pepe33 hozzászólása Dec 1, 2008 / 1
 
Ezt érdemes megnézni :

LINKSYS MODDING

Nekem mondjuk ASUS WL500GP routerem van de abban is linux fut, abba is lehet tenni sorosportot, meg USB is van rajta. Én is gondolkodom hogy lehetne benne webszervert létrehozni és vezérelni dolgokat a netről.
Csak a linuxos programozással vannak gondjaim .....
(#) pepe33 válasza pepe33 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
ITT arról írnak hogy hogyan lehet a routerbe olyan programot telepíteni ami TCP portról az adatokat tovább küldi RS232re. Van pár link a PC oldali megoldásokra is.
Nekem csupán az volt a gondom a hogy routerba valót sehogy nem birtam letölteni.
(#) Androla hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Igen ezeket a linkeket már nézegettem korábban
a wifiautós srác egy kliens programot használ,

ebben az a kényelmetlen, hogy mindíg nálad kell lennie
az lenne a frankó, ha a routeron lenne egy honlap, amin keresztül történne az egész,
közben beszélgetek a linuxforum-on emberekkel és ők
mondják, hogy c-ben kelle megírni de azt én sem vágom, csak a html+php az amit kezdek megérteni,

a fórumon a srácok azt írták, hogy a router soros portja
a /dev/ttyS0 tulajdonképpen egy virtuális file amolyan átirányítás, ezért gondoltam azt ha már összetudok szenvedni egy html+php alapokon nyugvó valamit ami
mindig képes felülírni egy akármi.txt filét akkor csak annyi a dolgom, hogy a txt- helyére behelyettesítem a /dev/ttyS0 és kész de elvileg nem mert a routerban
CGI módban kell a php-nek lennie vagy valami ilyesmi
és nem a szokványos php commandokkal pl fopen
fwrite-al kell kezelni hanem csak open, write művelet sorozatot kell végrehalytani

ezeket próbálom most értelmezgetni
(#) pepe33 válasza Androla hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Ha jól értettem az ITT leírtakat a srác elkészítette a routerba való progarmot , ez C ben van írva és nyilt forráskodú.

És ez a program egy magadott protról olvassa az adatokat , és továbbítja sorosportra.

Ha PCn nyitok egy terminl abalakot és megadom a benne a roter címét és a portot , elvileg meg kell hogy jelenjen a router sorosportján a küldött adat.

A gond egyenlőre annyi hogy ezt a progit nem tudom letölteni.
(#) BGyurci válasza pepe33 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Nekem lejött. Adj meg mailt, elküldöm rá.
(#) Androla hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Az én gondom ott kezdődik, hogy nem vágom a C-t.

Ezért keresek olyan alternatívát amit megtudok tanulni
HTML+PHP

Ezért gondoltam, hogy felrakom rá a lighttpd+PHP-t
és valahogy php-ből erőszakolom ki az uart kezelést.

Mintha csak php-ből kellene egy txt-t átirogatni.
(#) KZS hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Sziasztok.
Van egy Planet WAP-4000 -es AP-m, amiben a mellékelt képen található panel van, WLG-2010 néven. Ezen a panelen (hasonlóan a Linksys WRT54GL-hez) is van két szabadon hagyott csatlakozó. Szerintetek ezen is meg lehetne oldani az RS-232 csatlakozást? Találkozott már valaki ezzel az AP-val? Segítségeteket előre is köszönöm.

WLG2010.jpg
    
(#) Tom-ee hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok.

Lenne egy nagy gondom, igaz magamnak okoztam... Van egy Linksys WRT43G routerem, amin szerettem volna firmware-t frissíteni, de belefagyott a dologba. Utánaolvastam, mielőtt nekiláttam, és egy elég használhatónak tűnő oldal alapján álltam neki; azt írta 3 fájlt kell feltenni, mind után restart lesz, ez max 3-4 perc. Vártam 15-öt, de semmi, aztán kihúztam. (lehet, hogy ezt nem kellett volna...)
Azóta ha visszadugom, a power LED villog, minden más világít. (akkor is, ha nincs semmi bedugva, csak a tápja)
Végigkérdeztem szinte minden ismerősömet, és voltak ugyan tippek, de mindenkinek az volt a 2. gondolata, hogy kuka.
Próbáltam tourer módszerét is, eredménytelenül, meg még néhány tippet, de semmi.
Két kérdésem lenne: egyrészt van-e bárkinek bármilyen javaslata, vagy van-e egyáltalán reális esély arra, hogy vissza lehet imádkozni a gyári beállításokat, akár otthon, akár szervízben, vagy szervízek sem foglalkoznak ilyenekkel?
A másik az lenne, hogy miért ilyen bonyolult, vagy inkább lehetetlen egy ilyen hibát kijavítani? Én nem értek hozzá, ez tény, de a gyári programot is rátették annó valahogy; miben más ez a szitu?
Mégegy kérdés: találtam olyan oldalt is, ami azt írja le, hogy hogyan lehet soros portot kivezetni erről a készülékről. (lehet, hogy a topic linkjei között is megvan, azokat most nem néztem) Esetleg ez segíthet a problémámon?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Lucifer válasza Tom-ee hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ha van benne sorosport akkor érdemes rá vetni egy pillantást, hátha értelmes bootloader (CFE , u- redboot, stb.) van rajta, illetve az nem sérült. Esetleg ha van a panelon JTAG akkor azzal lehet megoldani.

ui: biztosan WRT43G?
(#) dpeti válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
szerintem csak van egy kis offset a billenytűzetén

54 -> 43
(#) Tom-ee válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Az a helyzet, hogy nem értek hozzá, nem sokat mond az, amit írtál. Lehetne kicsit egyszerűbben? A 43 egyébként valóban 54.
(#) Tom-ee hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
ja, köszönöm a gyors választ
(#) Lucifer válasza Tom-ee hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Jó akkor mindegy.
Kezdjük az elején.
Tehát WRT54G.
Milyen verziójú?
Segít ebben ez és a sorozatszám.
(#) Tom-ee válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ez még megy - rá van írva - v5
(#) Lucifer válasza Tom-ee hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
A v5-n vxWorks fut, aminek saját zárt bootloadere van, már ha az nem sérült meg. Van itt rá egy projekt, hogyan lehet linuxot pakolni rá, én ebből indulnék ki. Illetve van rajta egy JTAG nevű csatlakozó, amin keresztül lehet többek között firmwaret feltölteni. Ehhez kell egy adapter ami elég egyszerű ha van LPT portod. Ezen kerezstül lehet rá tolni egy DD-WRT-t ez alapján. Az meg hogy hogyan kell a dd-wrt-t letakarítani róla az dokumentálva van.
(#) Tom-ee válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Holnap vissza tudunk térni erre? hulla vagyok és 5kor kelés... köszönöm az eddigieket
(#) Lucifer válasza Tom-ee hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ok, én is nyugovóra térek. Jó éjt!
(#) pipi válasza Tom-ee hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Hali!
a wrt54g -re (ha ilyen villogós) tftp progival lehet visszatölteni, keress rá a google-ban
Következő: »»   1 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem