Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   112 / 840
(#) Frankye válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Idézet:
„ezt építette-e meg már valaki?”

Mit? Mert se link, se melléklet...
(#) bgsf hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
hol a rajz? anélkül nem lehet véleményezni
Idézet:
„Az lenne a kérdésem hogy ezt építette-e meg már valaki?”

helyesen: megépítette már valaki?
de ez csak szörszál hasogatás!
(#) Kicsa válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget!
Valóban, Attila86 oldalán lévő leíráson csak átsiklottam,a HE-s alapján válogattam az alkatrészeket. (mint kiderült hibásan )
(#) ZPKing hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Bocsánat!
Szóval itt a link:labortáp
(#) Attila86 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Üdv.!

Neked is azt tudom mondani ami legutóbb csupán egy (1!) oldallal ezelőtt is elhangzott:
Idézet:
„Erről a tápegységről már többször volt szó itt a fórumon, olvass vissza és/vagy használd a keresőt!”
(#) ZPKing válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Visszanéztem a 150-es oldaig addig találtam két helyen három hozzászólásnyi részt.
Abból egyik kérdésemre sem kaptam választ.
Azért köszi a segítséget.
(#) Frankye válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hogy azért ne maradj teljesen "érdemi" információ nélkül:
Idézet:
„szimmetrikus tápot akarok akkor
kétszer kell ugye megépítenem?”

Természetesen. Ez egy "szimpla" táp, tehát ha szimmetrikus tápot szeretnél, akkor két példányban kell megépítened.
A "negatív tápos oldalon" nem kell módosítani, hanem az egyik oldal pozitív kivezetését kell a másik oldal negatív kivezetésével összekötnöd, így ez a pont lesz a közös föld.
Idézet:
„Van ennek valami rövidzárvédelem?”

Rövidzár-védelme nincs, csak beállítható áramkorlátja.
A NYÁK-jával vigyázz, hogy ha vasalni akarod, akkor előbb tükrözni kell a képét!
(#) kocsgab002 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
helló.
megépítettem, asszem 4szer, jól működik, bár nem árt ha meg is érted, hogy hogyan működik az áramkör, mert egy esetleges hibakeresésnél jól jöhet.
én is ültem rajta egy két napot, mire mindenre rájöttem, de megérte. a trafó jó, terhelten úgyis lemegy egy két Voltot a fesz. Ha szimmetrikusat akarsz, akkor 2 darabot kell megépíteni, de akkor egy középmegcsapolásos, 2x24-es trafó kell neked, mert ha így egy trafóval építed, akkor nem lesz +- tápod.
rövid ideig visel el rövidzárat, túl hosszan nem.
remélem segítettem.
üdv
(#) Attila86 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hmm valóban, egyik kérdésedre ugyan kb a 175. oldal környékén találtam választ, de egy másikra csak a 126-oldalon.

A trafódnak két külön szekundere van, vagy középleágazásos?
(#) Imi65 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Akkor próbáljuk összefoglalni a kérdéseidre adott válaszokat.
1. Én nem.
2. Értelemszerűen semmi.
3. Először is, az a kérdés, hogy a trafód két különálló 25V-os tekerccsel rendelkezik (4 kivezetés), vagy szimmetrikusan, középmegcsapolással (3 kivezetés) van tekerve. Ez a táp 3A-30V "tudománnyal" bír, ez 90W. Ehhez a 100VA-es trafó kevés, legalább 150VA-est próbálj szerezni. Két csatornához értelemszerűen ennek a 2x-e kell, ami 300VA. Igen, ezt kétszer kell megépítened, egymástól független tekercsre (így kapcsolhatod sorosan, párhuzamosan), tehát a középmegcsapolásos trafó ide nem jó.
4. Nem, mindkét csatorna egyforma, tekintettel arra, hogy csak elhatározás kérdése, melyik lesz éppen a negatív oldal.
5. Igen, rendelkezik beállítható rövidzár védelemmel, a cikkben szereplő 2mA-tól 3 A-ig bárhova állíthatod a rövidzár védelem megszólalási küszöbértékét.
6. Sok sikert az 1. labortápodhoz.
7. Nem vészesen komplikált, valóban.
Szerk. Még mielőtt ledorongolnának a fiúk, az áramkorlátozás egyben megoldja a rövidzárvédelmet is, mivel az árammaximumot - ha akarod, sem - lépheted át.
(#) Imi65 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Most már elégedett lehetsz.
(#) ZPKing hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Összegyüjtöm az alkatrészeket "kivasalom' a nyákot
És beszámolok.
Mégy egyszer kösznök mindent
Üdv PeTi
(#) Frankye válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Vasalás előtt ne feledd, hogy a NYÁK mintát tükrözni kell, különben forraszthatod SMD-ben az alkatrészeket!
(#) feki00 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Az a legjobb, nem kell furkálni :eljen:
(#) Frankye válasza feki00 hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Az igaz, de pl. egy IC-t beilleszteni elég körülményes, habár korántsem lehetetlen...
(#) bgsf hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
a hétvégén újra dobozoltam a régi tápom. egészen jól sikerült, ezért néhány képet felrakok róla. igaz még a műszer méréshatár váltója és az áramkorlát átkapcsolója még nincs beépítve, de így is tökéletes!
(#) webinas válasza bgsf hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Hát, fér még abba a dobozba 1-2 dolog!
(#) bgsf válasza webinas hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
háááát..... még egy +5v és egy +12V fix feszültségű tápnak van benne hely hagyva. ez teljesen független egység lesz az állítható résztől, így tudom kettős tápnak is használni, vagy akár hármasnak is.
(#) maTaKee hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Üdv!
Doncso tervezett egy panelt a Spafi féle 0-50V/4A-es tápegységhez, de a panelen számozással vannak jelölve az alkatrészek (R1..., D1..., T1...) az elvi rajzon viszont az értékükkel vannak jelölve! Nincsen meg valakinek esetleg csak értékekkel vagy csak számozással?
(#) bgsf válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
nem tudod a rajzot közölni? akkor talán könnyebb lenne...

(#) Imi65 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Így egyszerűbb, ha megadják, de azért vissza is lehetne azt keresni a NYÁK-ból, mi micsoda.
(#) edison14 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
szevasz!

a három teljesítményellenállást 2x3,3 Ω-os ellenállásokkal szeretném elkészíteni és az volna a kérdésem hogy a 3,3 Ω-os ellenállások hány w-osak legyenek és hogy ezekkel az ellenállásokkal is pontos lesz a labortáp?

a választ előre is köszönöm
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Bocsi, itt a jó.

Tap.lay
    
(#) pittyu válasza edison14 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
A kapcsirajzon is ott van, hogy (0.5 ) 0.55 ohm eredő ellenállásnak kell kijönni és 6 W nak. A cikkben 3.3 ohm 6 db van .Nekem két darab 1 ohm 5 W os van párhuzamosan. Szerintem ennyi hiba elviselhető.Bocsi benéztem ? ha úgy csinálod mint a szerző, akkor 1 W ellenállásból lesz hat .De inkább több legyen. PL 2 W ból , kevésbé fog melegedni.
(#) edison14 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
a wattoknál meg úgy van hogy két 3w os ellenállás párhuzamosan rakva 6w-os lesz??
(#) Attila86 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Egy 3W-os ellenállás mindig 3W-os lesz. Ha kettőt kötsz sorba vagy párhuzamosan, akkor együtt már 6W-ot képesek eldisszipálni, de egy-egy ellenállásra ugyan úgy 3W jut.
(#) pittyu válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Úgy van ahogy attila86 megírta (bár a sorosban nem vagyok biztos ) Az enyém már működik pár napja , nem volt gond vele.A feliratozás persze késik.

DSCF0304.JPG
    
(#) edison14 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
tehát akkor tegyek 6db 1ohmos 3w-os ellenállást párhuzamosan
(#) Attila86 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Mekkora értékű sönt kell és azon mekkora áram folyik maximum?

Utána a P=I^2*R képlettel te magad is kiszámolhatod.
(#) pittyu válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Nem !!! Ird meg légyszi milyen ellenállásaid vannak. A 216 oldalon a kapcsirajzon nézd meg: R4--R14--R15 .2*3.3 Ohm párhuzamosan háromszor. Az eredő 0.55 Ohm (or 0.5 Ohm) 6W total.
Következő: »»   112 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem