Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD-olvasóból lézer?
 
Témaindító: tillitomi, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 143
(#) csezoli21 válasza icah hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Köszi a választ. Én 60 mA ra emlékszem, talán nem égetem ki a diódát.
(#) ferbela hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Üdv !
Még nem írtam a fórumra, de elég gyakran olvasom, és gondoltam, lesz olyan akit segít ez az ismertető.
Kb. két hete kaptam 16X-osnak mondott DVD íróból kiszedett lézerdiódát.Mivel engem is nagyon érdekelt a téma, megcsináltam belőle ezt a pointert.
Az elkészült darab 20mm-es alucsőbe lett beépítve, nagyon jól működik, és nagyon erős!
Mivel fókuszálkató, a gyufát 2,5m-ről 5mp alatt meggyujtja, a barna hullámpapírt is megégeti. Tehát, csak óvatösan!
A rajzot szándékosan nem méreteztem, mert ki-ki saját lehetőségei szerint építheti utána.
A rajzon szereplő IC fix 350mA-es áramgenerátor, ezért tettem vele párhuzamosan a thermisztort.
Ha valaki, csak 2db AA, vagy AAA elemről akarja működtetni, akkor sok minden elmaradhat, de javaslok egy 3,3 Ohmos ellenállást sorbakötni, hogy az áramfelvétel ne haladja meg a 300mA-t.
(#) Collector válasza ferbela hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szép munka, biztos nem 5 perc volt megcsinálni. Az akksi az pontosan milyen típus? Én most bluray pointert készítek, de 5,1-5,5 V körül semmilyen akksi/kombináció nem jó.
(#) ferbela válasza Collector hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
3,6V Azt hiszem 1800 mA, egy régi kamera akksi egyik darabja, Li-ion ezt tudom tölteni, és így olcsóbb is mint az elemek. Kipróbáltam 2 db a diódát 2 db 1,2V-os sorbekötött akksiról is, úgy 200mA körüli volt az áramfelvétele.
(#) ferbela válasza Collector hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Ja és ha az áramgenerátort használod, akkor fix 350mA áramot enged át max. 6V-os bemeneti feszültség mellett.
Én is csak a párhuzamosan kötött thermisztorral tudtam csökkenteni a diódára jutó áramot.
Hidegen bekapcsoláskor 290mA-rel indul, de pár másodperc alatt a thermisztór csökkenti az ellenállását, ezért a diódán beáll egy kb. 250mA-es egyensúlyi áram.
(#) ferbela válasza Collector hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Elnézést !
A rajzon szereplő IC típusát egy régebbi papíromról írtam be. A típusa AMC 7135
(#) tommy55 válasza ferbela hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Helló!
Optika alatt milyen lencsét értessz és hány darabot? Illetve mennyire tudod vele fókuszálni a lézer fényét?
(#) ferbela válasza tommy55 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Helló !

Pillanatnyilag egy lézernyomtató optikáját használom, kb 8mm a fókusza, de az a lényeg, hogy a diódából kilépő sugárnyaláb minél nagyobb részét befogja.
Ezek jó minőségű optikák, kb 25m-ről 2cm a nyaláb átmérője, de nem mértem meg.
Optikailag minél hosszabb a fókusza annál kisebb a sugár széttartása, de ennek határt szab az optika hátsó fele.
(#) keurus hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
szóval minnél közelebb van az optika a diódához annál jobb, ergo minnél kisebb a fokusza. ??
(#) ferbela válasza keurus hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Ez egy kissé bonyolultabb. Mivel a gyártás során csak megközelítik az elméleti optikai felületet, ezért a képalkotás, párhuzamosság is csak elméleti.
Tulajdonképpen ahányszor távolabb keletkezik a kép, mint az optika és a lézer közötti távolság, annyiszor nagyobb is lesz. Ha a lézecsip kilépő mérete "10X10"mikron, az optika fókusza 10mm akkor a legjobb esetben is 10 méteren már 1cm az egységnyi energiasűrűség pedig max.1/1 000 000 része. Itt jelentkezik a minél rövidebb fókuszú optika hátránya. Hosszabb fókusz esetén pedig a nagyobb átmérőjű optika képalkotási hibái okozzák a hátrányt. Igazán az átvetítés, vagy a fordított távcsöves párhuzamosítás adhat jobb megoldást.

optika.JPG
    
(#) keurus hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
értem, köszönöm.


Viszont a második esetben, elképzelhető hogy kevesebb a veszteség a lencséken mint az 1 lencsés megoldásban, mivel ugyanakkora nyalábátmérőnél ott nem tudjuk a teljes szórt fényt a diófáról fókuszálni.
(#) keurus hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
a két lencsét lehet helyettesíteni mindkét oldalán domború lencsével??
(#) ferbela válasza keurus hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Lehet, de ki kell próbálni mennyire ad pontszerű képet.
Ha udvara van, vagy homály veszi körül, akkor az a lencse önmagában nem jó.
(#) pamesz válasza ferbela hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Üdv! Te honnan vetted ezt az IC-? Mert és sehol sem találtam.
(#) ferbela válasza pamesz hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
(#) pamesz hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Üdv! Nem tudja valaki hogy hol lehet hozzájutni Magyarországon ilyen (AMC 7135) IC-hez? Mert ez amint látom pont ideális a dvd lézerhez.
(#) Szebence hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Elég nagy köd van most nálunk, és pont nálam van osztálytársam fényképezője, ezért csináltam az előbb pár képet a DVD írós lézerről és egy zöld pointerről is.
(#) ferbela válasza pamesz hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Ezen a honlapon találtam a ledekhez ajánlott áramgenerátort.http://www.permanent.hu/katalog/LED/MAX16800.pdf ez az IC változtatható kimeneti árammal állítható be. Nekem még nincs tapasztalatom ezzel.
(#) Collector hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Sikerült jófajta modult szereznem. Ez nagyobb, több hőt tud disszipálni, könnyű rajta fókuszt állítani, könnyű diódát cserélni benne.
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
Ha kell valakinek szóljon!
(#) csezoli21 válasza Collector hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
mennyibe kerül?
(#) Collector válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Küldtem privit.
(#) ferbela válasza Collector hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Légyszíves nekem is küldj árat.
(#) antennás válasza Collector hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
3 db-ot mennyiért adsz ?
(#) pamesz hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Üdv! NE ITT ÜZLETELJETEK MÁR! Nem azért van. Erre van a PM(személyes üzenet)!
(#) Collector válasza pamesz hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Igen, egyetértek, érdeklődni csakis privátban (vagy mailban)!
(#) igor4122 válasza Collector hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Üdv.

Ezt a fajta modult hol lehet beszerezni, és Kb. mennyiért?
(#) Collector válasza igor4122 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 

"Igen, egyetértek, érdeklődni csakis privátban (vagy mailban)!"
(#) pako hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Üdv!
A jövő héten lesz 100mW-os lézer diódám. Ezt hány mA-es áramgenerátorral hajtsam meg?
(#) Collector válasza pako hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Akkorával, amekkora a diódád adatlapján szerepel (a 100mW-os lézerdióda fogalom enyén szólva tág!)
(#) igor4122 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.

Biztos mindenki ismeri a sárga fényvisszaverő mellényeket, és biztos sokan világították már meg UV fénnyel azokat.
A kérdésem az lenne: lehet-e valahol olyan lézer diódát kapni ( 10000Ft alatt ) ami olyan fényt bocsát ki amilyet a fényvisszaverő mellény UV fénnyel való megvilágításakor kapunk?

Ha dőreséget írtam azért elnézést kérek, eddig az elektronika annyi violt számomra hogy bekapcsolom a zseblámpát akkor világít.
Következő: »»   60 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem