Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolótábla autóba
 
Témaindító: rádióda, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rádióda hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek:
Autóba szeretnék kapcsolótáblát építeni, amiről vezérelni lehetne - ködlámpa, szúrófény, munkalámpák, inverter, stb... Sima 0/1 LED világítós kapcsolókra gondoltam, meg valami védelem...relé vagy nem tudom, de Ti biztos értetek hozzá.
Ha lehetne kérnem valami "egyszerű" kapcsolási rajzot.
Előre is köszi a segítséget!!!
Bővebben: Link
(#) Action2K válasza rádióda hozzászólására (») Dec 1, 2008 / 4
 
Szia!

Catoltam egy képet (mórickarajz), ez egy eszközre van.
Annyit építesz belőle, ahány kell.

Üdv:A2K
(#) vizor válasza Action2K hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szerintem a világítós kapcsoló nem jól van kötve, a lámpáját a kapcsoló után kellene. Ebben a formában a kapcsoló állapotától függetlenül állandóan világít benne a glimm vagy az izzó.
(#) Action2K válasza vizor hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Jelen esetben ez a cél!
Ez a panel egy OFF-ROAD-kocsiba kell a srácnak.
és a tök sötétben világítania kell, hogy megtaláld kikapcsolt állásban is a kapcsolót. Itt nem a visszajelzés a cél, azt látod a kapcsoló állásából.

Így néz ki sötétben: Link
(#) vizor válasza Action2K hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Aha, igy már más. Még sosem off-road-oltam, azért értettem félre a célt. Jól néz ki, meg kell hagyni
(#) rádióda válasza Action2K hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
1000 köszönet nektek, esetleg még azt elárulhatnátok, hogy a 10A-es kapcsoló elég lesz?Továbbá mekkora biztosíték és milyen relé kell?
Köszönöm!!!
(#) Action2K válasza rádióda hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szívesen!

A kapcsoló itt szinte mindegy, a teljesítményt a relé kapcsolja. Relének a HESTORE-ból ezt ajánlom. Főleg a masszív, kifejezetten autóba szánt kivitele miatt.
A biztosítéknak, és a relének a terhelhetőségének úgy kell alakulnia, hogy, vegyünk példának 4 darab, egyenként 20 wattos tetőfényszórót, az összesen 80 Watt. Ezt osztod 12-vel (akkufeszültség), kijön a 6,66 Amper, tehát a 10A-es bizti való neki, persze a lomha ajánlott.
A kapcsolónál arra kell figyelni, hogy 12V-os izzó legyen benne, ne 230-as glimm.

U.i.: Köszi a pontot.
(#) rádióda válasza Action2K hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Köszönöm a messzemenőkig részletes választ.
Így biztos nem fogom felgyújtani a kocsit
Minden jót nektek!!!
(#) Action2K válasza rádióda hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
OFF

Jó OFF-ROAD-olást , el ne ess! (meg ne borítsd a kocsit)

U.i.: Én is kedvelem eme "sportot", versenyen is indultam. jelenleg 10 éves a "Batárom", 6 hónapos (szalon autó) volt, mikor először pályára vittem, ez után ment az első kötelező szervizbe. Megemlítették hogy kicsit vastag a sár mindenhol, sűrűbben kéne alvázmosatni, ha ilyen sáros helyen lakom. Tudták volna, hogy versenyen volt
(#) rádióda válasza Action2K hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Köszönöm, bár már átestem a tűzkeresztségen, ráadásul közúton "raktam tetőre"
A továbbiakban majd jobban vigyázok.
Üdv Neked
(#) takacspityke válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vettem az autómba egy kapcsolót, ami zöld fénnyel visszajelez. Csak sajnos 3 db lába van és nem tudom, hogy melyiket mire kell kötnöm, ha azt akarom, hogy csak bekapcsolt állapotban világítson a zöld visszajelző. Úgy már sikerült bekötnöm, hogy akkor jelezzen, amikor ki van kapcsolva. Ebben kérném a segítségeteket! Ha esetleg valakinek könnyebb így, akkor küldök fényképet is a kapcsolóról.
Köszönöm

Kép 001.jpg
    
(#) titi válasza takacspityke hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Hali!
1-es lábra a +12V.
2-es lábra azt, aminek akarod kapcsolni a 12V-ot.
3-as lábra a testet.
Bővebben: Link
(#) takacspityke válasza titi hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
(#) titi válasza takacspityke hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Szívesen, nincs mit!
(#) takacspityke válasza titi hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szia!
Bocsi, de megmondanád, mi ez?
Előre is kösz

miez.JPG
    
(#) Action2K válasza takacspityke hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szia. Glimm lámpa.
(#) takacspityke válasza Action2K hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
köszi a választ. Köthetem sorba a fogyasztóval?
(#) Action2K válasza takacspityke hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Ez autóban nem fog működni, mert valószínűleg 230V-os. Nem? Amúgy párhuzamosan szokták kötni, akkor jelzi a fogyasztó bekapcsolt állapotát.
(#) Rudiur hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Érdeklődnék (lehet,rossz helyen) ,hogy milyen alkatrész ez? És mivel tudnám helyettesíteni? (renault megane II biztosíték tábla/vezérlő) (SJ 1C) A válaszokat előre is köszönöm!
https://kepkuldes.com/image/h0HEsc! https://kepkuldes.com/images/eb2516d0b9b1b1aaccc0c63d9434d4df.jpg
(#) Joe_001 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Bátorkodom megjegyezni a Glimm 80V-on gyújt be. Használj helyette az autó fényeihez legjobban illő színű LEDet, előtétellenállással.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) Joe_001 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!
Majd ha az autó 100 V-os rendszerére kötöd, a glimm is világítani fog!
Az autóban más az irányelv. A kapcsoló fényei a gyújtással indulnak, hogy a sötétben is tudd hol vannak. A kapcsoló helyzetéből látszik be van-e kapcsolva.
(#) Joe_001 válasza Rudiur hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Schottky dióda. rendesen szét an égve a panel alatta, amit illik "csontig kikaparni mielőtt újra visszadrótozod valahova. Vagy bontott másik, panelostól.
Érdemes megkeresni azt is mitől füstölt el. Merthogy ez is füsttel működött, nem baj, ha benne marad.
(40V 1A Schottky). a barátunk a SMD code Sj 1C re ezt dobta.
Érdemes Schottkyt visszarakni a helyére, mert az alacsonyabb nyitófesze miatt kevésbé melegszik, mint egy normál 1Nxxxx. Bár már ez helyett is van Schottky asszem UN a jelölés , de U betű van a jelében.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) Rudiur válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Egyébként totálkárosra tört autóból van,csak szeretném "megmenteni"...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem