Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 98
(#) zoli200 hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Sziasztok érdekelne hogy ez milyen alkatrész és mi célt szolgál ? Táp után vagy elött lehetett de 125.V os nekem 230 ra kellene gondolom.

hhhhhhh.jpg
    
(#) Bassmester válasza zoli200 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ez valami ntc féle lehet. (szerintem) Ha az akkor zavarvédelem a feladata.
(#) zoli200 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Tehát akkor nem szükséges ez annyira
(#) sksewolf válasza zoli200 hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Természetesen ismerem a kondenzátorok elvi működését, de mivel nincs gyakorlatilag semmi tapasztalatom a hálózatépítés terén, így máris egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Az egyes kondenzátorok (elektrolit, papír, kerámia stb.), mely feladatokra alkalmasak?

pl.: szűrőkondenzátornak milyen fajta kondenzátort alkalmazzunk, stb.

Köszönöm!

(#) Stephani Mihaly válasza Resident hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Üdv! ha még adódik kondi kódproblémád, létezik a neten egy kódfejtési program: electronics assaistant version 4.1
(#) MolnarG válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
egy több mint 3 éves hozzászólásra válaszoltál...
(#) Stephani Mihaly válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Ja! Meg sem figyeltem.
(#) Skiathos hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok

Nekem az lenne a kérdésem h ez mi?:
a kondi egyik felén(mert ez olyan álló kis sárga két lábú...nem olyan rendes hengeres testű)104 E5M; a másik felén meg 107 RAN

Előre is köszi
(#) bander91 hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Üdv!
Azt szeretném tudni , hogy van egy trafom ami 2x12 V -os 4VA -s, erősítő elé szeretném, hogy mekkora kondenzátorral végezzem a zavarszűrést?
Vagy legalább, hogy tudom kiszámolni?
Köszi a válaszokat. bander
(#) bander91 hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
értem köszi és van vmi képlet amivel lehet számolni?
(#) bgsf válasza bander91 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Szia!
Ezt úgy szokták számolni hogy 1A/1000mikro. Ez elég egy sima áramkörhöz, ennél a terhelésnél a tápfesz hullámossága nem haladja meg azt az értéket ami zavart vagy brummot okozna! Egyes "audiofil szakértők" ennek a 10-100 szorosát használják feleslegesen, mert akkor akár már aksiról is mehetne minden és oda szűrés sem kell!
Megnézed mekkora a felvett áram és ahány Amper annyiszor ezer mikrós kondi kell bele! Max beleteheted a dupláját is de felesleges pénzkidobás! Jobb nem lesz csak drágább!
(#) vardzsa hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
Hello Mindenkinek!

Egyik ismerősöm most hozott egy kis 6V-os DC motort, amiről leesett a zavarszűrő kondenzátor. A problémám az, hogy nem tudom mekkora kondit tegyek oda. Egyébként eredetileg kerámiakondi volt rajta, de a tulajdonosa nem emléxik, hogy mekkora értékű. Én 100n-ra tippelek, de nem vagyok benne biztos ezért kérem a segítségeteket.
A motor valami modellrepülőben üzemelt, csak most kondi nélkül bezavarja a saját vezérlését, ezért mindig lezuhan.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) martin96 válasza vardzsa hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
jól tippeltél
(#) vardzsa válasza martin96 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Kössz a választ, akkor majd 100n-val megnézzük mi lesz.
(#) Dani494 hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Azt hiszem HE-n olvastam valahol,de már nem emlékszem rá hol,hogy valahogy meg lehet növelni az ELKO-k élettartamát ha a névleges feszültségének bizonyos százalékával terheljük bizonyos ideig.
Valaki tudna segíteni a pontos értékekben?
Köszönöm
(#) patexati válasza Dani494 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Úgy lehet növelni az élettartamot,hogy nem teszed hűtőborda és egyéb meleg dolog mellé közvetlen és 105Celiusfokosat veszel a 85 helyett! Ezenfelül a rákerülő legnagyobb feszültségre megnézed mekkora szabványos érték van és ezt egy értékkel megnöveled. Pl: 14vra nem 16v-os kondit teszel hanem 25v-osat
(#) Dani494 válasza patexati hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Na igen,de akkor ott tartok hogy vettem egy új kondenzátort.De én arra vagyok kiváncsi hogy a meglévőnek hogyan lehet növelni az élettartamát.Úgy tudom hogy pl egy 16 V-os elkot a 16 V-nak az X %-val kell terhelni X ideig.Én az X-eket nem tudom,azokra nem emlékszem.
(#) patexati válasza Dani494 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Hát van ilyen de az szerintem a polarizálás! Az elkok álltalában polarizáltak!
(#) El_Pinyo válasza Dani494 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Szia!
Nem vagyok teljesen biztos benne, de Te az elektrolit kondenzátor formázására vagy kíváncsi?
Azt itt találod.
Üdv.
(#) Dani494 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Igen ,ez az !
Köszönöm
(#) d9thc hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy kondenzátorom, amire 40V van ráírva és még az, hogy 46VDC. Ez a 46VDC mit jelent?
A másik dolog, hogy a kondenzátoron mért feszültségem kb. 42V - 43V, nem fog tönkremenni? Esetleg más probléma bekövetkezhet-e?
Nem tudom, lehet-e jelentősége, a kondenzátor márkája: Sprague (ááámerikai gyártmány)
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Bassmester válasza d9thc hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nekem is van 41000 µF 50V-os Sprague Powerlitic kondim és az is kapott már 54-55V körül. Ennyit még kibír, de ha lehet akkor ne adj neki többet mint a névleges, mert tartósan lehet hogy nem szereti.
(#) Bassmester hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
1000µF - 100V Low ESR kondikat keresek. Tudja valaki hogy honnan lehet ilyesmit beszerezni?
(#) d9thc hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Köszönöm a választ
Hát igen, az a baj, hogy a 42-43V-t folyamatosan kapná a 40V helyett. :yes: Mi történne, ha kipurcanna a kondi? Rövidzár lenne belőle?
46VDC mit jelent?
(#) goldscorpio07 válasza d9thc hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
46VDC..egyenfeszültséget 46 Volt-ig bír?
Ez engem is érdekelne,de szerintem ez az érték ameddig károsodás nélkül tud működni....vagy nem :gonosz3:
(#) d9thc hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Nos, nekiláttam a hálátlan feladatnak és letekertem pár menetet a toroidról, így 40,3V van a kondin. Nem igazán akarom még egyszer szétszedni a trafót, hogy leszedjek belőle. Kérdésem, hogy milyen gond lehet abból, ha tönkre megy a kondi? Illetve még így is megvan az esélye, hogy elszáll a kondi?
(#) Bassmester válasza d9thc hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szerintem 40V-tól nem fog elromlani az a Sprague kondi.
(#) d9thc válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm. Azért félek a dologtól nagyon, mert a egyenírányító híd után egyből a kondi jön, nincs közte biztosíték (tervbe van a berakás, de ezt később tudok csak rakni bele, addig meg működnie kéne jópár órát a cuccnak) és a hídban a diódák elég masszívak, 35A-sek, a trafó pedig 300W +/-30V. Ha probléma lenne a kondikkal, akkor melyik purcan ki előbb, a dióda vagy a trafó? Nagy galibát okozna a kondi elhalálozása?
(#) d9thc válasza d9thc hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Lerajzolom mindjárt.
(#) Gabre válasza d9thc hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
d9thc,
a kondira megadott feszültség átlépésével gyakorlatilag felgyorsul annak öregedési folyamata, amivel folyamatosan veszít kapacitásából. A mérték függ a használat módjától, a terheléstől. A jövőben a kondi kapacitásának csökkenésével rövidzárási állapot felé viszi az áramkört. A végeredmény kétféle lehet: rövidzárasodással funkcióját veszítve terhelni fogja az áramkört, végső esetben kiüti a biztosítékot, másik esetben felrobbanhat.
A folyományok függenek a minőségtől is.

Hogyha a kondenzátort intenzív terheléses üzemben kívánjuk használni, a kapacitásmegőrzés érdekében ajánlott túlméretezni a feszültségtűrését is.
Következő: »»   18 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem