Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 373
(#) peterbrian hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Ezt a kapcsolást szeretném kicsit továbbfejleszteni. Bővebben: Link Amivel szeretném bővíteni, az egy kijelző lenne, hogy a leolvasott érték biztos legyen. Nem vagyok nagy spiler a dolgokban így kitalálni nem tudom mit mivel de egy kapcsolási rajz alapján már megépítem. Ahogy utána nézegettem egy kétszegmenses kijelzőt kéne meghajtani a led helyére bekötve, hogy a kivillogott értéket megjelenítse, a két villogási sorozat közti szünetet is figyelembe véve. Tehát, írja ki nekem pl. hogy 25. Mód biztos van rá a kérdés, hogy segítetek-e? Remélem igen
(#) Sebi válasza peterbrian hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A készülék lényege az egyszerűség, ha számmal akarod látni, ahhoz vagy mikrokontroller (egy tok), vagy legalább 4...6 különálló CMOS tokkal építhető áramkör, ami meghajtja a két digites 7 szegmenses kijelzőt. (két szegmenssel csak 1-est tudnál kijelezni -jó, tudom,hogy csak elírás)

Kell két számláló - vannak olyanok, amik meg tudnak közvetlenül is hajtani kijelzőt. Kell két monostabil, ami az időzítést adja, meg kapuk hogy kiválasszák a két számláló bemenetét (első digit, második digit)
Szóval lesz mit csinálni, bár nem annyira ördöngős a dolog.
(#) peterbrian válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Biztos neked van igazad ez mint látszik a te asztalod. Konkrét kapcsolást is tudnál mellékelni ?
(#) proli007 válasza peterbrian hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hello!
Lehet számodra egy lépésszámláló is megfelelő, amit én az akkumulátor kapacitásmérő cikkemben használtam.
Ennél olcsóbb kisebb és egyszerűbb dolgot nem találsz.
üdv! proli007
(#) Hagens válasza Hagens hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Szia Sebi. Addig eljutottam hogy feszt adtam rá, be tudtam állítani a +-12V-ot a 100 és a 200V-ot, de amint rákapcsolom az F és a 18KV kimeneteire a vezetéket ami tovább megy az egyik a csőre, a másik gondolom a sokszorozó panelre, lefogja az oszcit elkezd sípolni, és a BD melegszik mint a rosseb. Nem tudom ilyenkor mi van? Segíts ha tudsz! Ha nem sikerül akkor eladom így hibásan valakinek.
(#) Sebi válasza Hagens hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Akkor a táprész nagyrészt jól működik, nincs trafózárlat vagy ilyesmi, ez biztató. Tehát a hiba lehet akár a sokszorozóban (dióda vagy kondi, ez utóbbi lehet, hogy csak akkor zárlatos, ha nagyfesz van rajta). Az F pont szerepe nem világos számomra, ezenkívül a 18kV is rettentő sok egy ilyen kis csőnek, gondold el, hogy egy 16cm átlójú TV-ben is csak 9..11kV a nagyfesz, pedig a teljes ernyő világít...
(#) Hagens válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Az egyik a csőre megy direktbe, akár csak azt az egyet ráteszem akkor is beterhel.
(#) Sebi válasza Hagens hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Lehet, hogy azon a részen van valami elkötés... igazából ott alig van valami áram normál esetben.
Ennek a mínusz kV-nak a katódkörben a helye, valami sokmegás osztó környékén. Persze ezen rész kialakítása elég változatos lehet.

A csőfűtés is megy? A pozitív nagyfesz jól bent van a klipszben? Nem sok tippem van így a távolból, pláne, hogy azt sem tudjuk, hogy bekövetkezett, vagy okozott hibát keresünk...
(#) Hagens válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Kiszedtem a csövet, és láss csodát arról is le van kaparva a cimke. Nem tudom annak idején honnan seftelhették vagy 10 éve, de tényleg lehet hogy DDR volt. Szóval a csövön nincs nagyfesz lyuk. Csak egy nagy menetszámú tekercs, ami gondolom hogy a sugár forgatást csinálja.
(#) Sebi válasza Hagens hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Helyes. Akkor az odamenő kábel a sugárforgató tekercsé. Tehát a negatív nagyfesznek a katódon a helye. Ennélfogva a fűtéstekercsnek nagyfesz szigetelésűnek kell lennie, mert a csövek a fűtőszál-katód közt csak 3-400V-ot bírnak. (Úgyis átverne, tehát általában össze is kötik a katódot a fűtéssel).

Nem írtad, fűt-e a cső? Esetleg mégis a trafónál átvert a fűtőtekercs a talaj felé?
(#) Hagens válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Az melyik lehet hány volttal fűtenek ezek?
(#) Sebi válasza Hagens hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
6,3V-al.
(#) crimsec hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok

A dvd lejátszomhoz melynek tipusa Elta 8897 CS típusú szervizrajzot keresek. Ha esetleg valakinek van kérem segitsen.
Elöre is köszönöm.
További szép napot.
(#) bull84 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok van egy pár ersa állomásom és nem találok hozzá páka bekötést esetleg akinek van ismertené!? LEGYETEK SZÍVESEK!
Az én fűtőbetéteim 4 kivezetésesek.

Az ilyen "nyálasság" nem ide való! Frankye
(#) stevebarth hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Rajzot keresek Reflex PPA 400 erősítőhöz
(#) Tomi20 válasza stevebarth hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Guglival találtam egy oldalt (Elektro tanya) ahonnan nem regisztrált felhasználók naponta 1 rajzot tölthetnek le. Én leszedtem a 150W-os Castone rajzot, nem hiszem, hogy sokban eltérne a 200W-os verziótól. Van ott még egy 250W-os verzió is, de a limit miatt nem tudtam megnézni, javaslom fusd át azt is. (Reflex márkanév alatt fut, de Castone végfok van benne) Sok sikert a javításhoz
(#) stevebarth válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
köszi megnézem, steve.
(#) Tomi20 válasza stevebarth hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
uhhh

De h*lye vagyok...
Itt a 150W-os rajza.

Castone.JPG
    
(#) garamszegiroland hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Hello!
Van ez a funai tv-m amihez kapcsolási rajzot keresek mert összeugrott a kép rajta
Elkókat már cseréltem de ha tud valaki valami okosat azt szivesen fogadom
(#) uli válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ha összeugrott akkor az eltérítő tekercsekkel lehet a gond nem?
(#) llaci56 válasza uli hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
A legritkább esetben szokott a tekerccsel gond lenni, de ami azt meghajtja, - vagyis az eltérítés (függ. vizsz.) - azzal lehet gond. De van olyan rovat, ahol a TV -k hibakeresése nem OFF.
(#) garamszegiroland válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hali a tápfeszeket végigmértem mint a soron mint az eltéritö icén és elvileg stimmelnek
Valószinü hogy valami ellenálás nyulás lessz a gond de kapcs rajz nélkül nem tudom mihez képest mérjek
(#) garamszegiroland válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
ja amugy a tv funai 28d-2016
(#) Kicsa hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Meghalt az Oroin 2602 típusjelzésű dvd lejátszóm táppanelja. Tudnék hozzá venni 2705öshoz való táppanelt. A fő kérdés a kompatibilitás,vajon belepasszol-e?A csatlakozó tűszáma stimel...
előre is köszönöm szépen a segítséget!
Üdv Kicsa
(#) csuszo_zalan hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Helló! Keresek egy olcsó TDA-s erősítő kapcsolást,ami nem túl bonyolult(kezdő vagyok),70-100W körül,meg sajnos csak 24V lehet a maximum tápfesz.Jó lenne mellé nyák is. Köszönöm!
(#) Holubek hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Üdv! van egy lcd kijelzőm amit szeretnék meghajtani adatlapot nem találtam használhatót van rá megoldás mondjuk pc-re kötni monitorként. A kijelző típusa: tc018theb6

datasheet.pdf
    
(#) kareszka1984 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Van egy motorom (cd-rom-ból kiszedett, ami a tálcát mozgassa). Érdekelne egy kapcsolás, amely működése a következő:
1. mikrokapcsoló megnyomására elkezd forogni az egyik irányba
2. szintén mikrokapcsoló megnyomással (vagy másik, vagy ugyanaz, mindegy) megváltozik a forgásirány
3. újabb mikrokapcsoló leállítja teljesen
4. az első pontban említett mikrokapcsolóval újbol megindíthatjuk, majd szintén visszafelé kapcsoljuk, leáll
és így tovább...
Tud valaki nekem ebben segíteni?
(#) nagy hoho válasza kareszka1984 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Helló ! 1 db mikrókapcsoló prell mentesítve, 1 db CD 4017, 2db tranzisztor , 2db relé,2 db dióda. kb ennyi kell hozzá.
(#) kareszka1984 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
köszi szépen kapcsolási rajzod van hozzá?
(#) kefe13 válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
TDA 7294 , kapcsolást, nyákot, segítséget találsz itt a fórumon, nekem sikerült, jó munkát !
(nekem 2* 21 volt váltóról ment, teljesen jól)
Következő: »»   67 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem