Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 373
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Ez egy Trion TR-6123-ban volt, de a vezérlő egy "kiöntött" tokozástalan uC, melé DJN-YT-1904 van írva. Mást nem tudok róla.
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Fuu, hát ez így nem sok infó, próbáld meg az LCD PC-re topicban hátha tudnak segíteni.
(#) valaki_1 hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
hy all!
Keresek egy olyan kapcsolást, mely 12V egyenáramból csinál 10V váltóáramot! Lehetőleg 40 Amperig legyen terhelhető! A cél -> szgk akkumulátor -> ez a kapcsolás -> 10V szekunderű trafó -> 220V, melyről egy színes tévé menne.
(#) nagy hoho válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Szevasz ! Csak így magyarul ! Ha jól értem 12 voltos gépkocsi akkumulátorról akarsz egy szines TV-t működtetni. Jól gondolom ? Akkor Neked egy inverterre van szükséged. Nos nem jó helyen keresed a megoldást. A keresőbe írd be ,hogy inverter és meg fogsz lepődni hány találatot kapsz.
(#) valaki_1 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Igen, jól érted. Az inverter is ilyen alapokon működik, nem? Amúgy már kerestem és csak ilyen bonyolultakat találtam.
Na, de létezik-e egyáltalán ilyen áramkör? Kapcsolóüzeműt nem fogok építeni!
(#) nagy hoho válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Hát az inverter az bonyolult. Nem tudom mennyire egyszerűre gondolsz de tartok tőle ,hogy olyat nem találsz.
(#) Doncso válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
a BSS-en van egy halál egyszerű inverter kapcsolás 500W ig, az jó lenne neked. Egyébként mekkora TV menne róla hogy ekkora áram kell?
(#) Hebi hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Sziasztok!

42V-os trafóról működtethető, szabályozható hőmérsékletű habvágóhoz keresek kapcsolási rajzot.
Triacos, pwm-es, egyaránt érdekel.
A huzal hossza, kb. 1m lenne.
Amennyiben lehetséges,olyan rajzot javasoljatok, amit egy gépész is megért! :lookaround:
Előre is köszi a válaszokat!
(#) lexuxka hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Hali.Nincs esetleg valakinek technics tipusú SU-ZIK-EG tipusu szobai erősítőhöz kapcsolási rajza?Nagyon sokat segítene.Előre is köszi
(#) Sebi válasza Hebi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
A 42V mindenképp rossz választásnak tűnik: nem tudom ugyan az alkalmazni kívánt vágóhuzal ellenállását, de 1m 0,8mm-es zongorahúr felizzításához kevesebb, mint 12V kell. Mivel a szabályzást inkább a primer körben célszerűbb végezni (kisebb áramot kell elviselnie a szabályzónak), inkább egy 15V 5A körüli trafót kellene beszerezni.
(A trafók nem szeretik, ha fázishasítással túlzottan leveszed a bemenőfeszt.)
(#) Sebi válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
"Kapcsolóüzeműt nem fogok építeni! "
Pedig nincs más választásod, ha nem akarsz hatalmas hűtőbordát és szeretnéd, hogy minél tovább tartson az üzemidő.
300W-ost 6-8kHUF-ért lehet venni.
(#) Hebi válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Köszi a gyors választ!

Okés, nézek 12V-os trafót. Ehhez van szabályozható áramköröd?
Nem zongorahúr lenne a vágóhuzal, inkább 0,3mm-es kanthál. Ebből van egy tekercsnyi.
Ellenállása: 181 Ohm/m (Ez van ráírva)
(#) aderka hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Szevasztok!

EUROCAR 125P típusú autoriasztóhoz keresek kapcsolási rajzot! Ha tudtok segítsetek!

üdv: aderka
(#) Sebi válasza Hebi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Hát, a kanthal az más tészta... Ekkora ellenállással 42V-on 233mA folyik rajta, ami nem biztos, hogy felizzítja, illetve ez a teljesítmény szerintem kevés lesz a vágáshoz. Ha mindened ott van kéznél, tégy egy próbát. Én eddig vagy zongorahúrt, vagy rozsdamentes acélhoz való hegesztődrótot alkalmaztam3...5A árammal, 12V körüli feszültségen. A nagyobb keresztmetszet egyben nagyobb hőkapacitást is ad (nem hűl ki azonnal, ahogy az anyagba mélyed), mechanikailag stabil (rugós feszítés tartja, hogy melegedésnél a nyúlás ne okozzon "belógást"). Ezenkívül megfontolandó a vágandó anyag korrozív hatása is, 0,3-as hamar elfogyhat...
(#) dinokal hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Üdv! Keresném a Maxcom vagy Voltcraft MX-2020 -as funkciógenerátor, és a Zopan KZ-1405 funkciógenerátor leírását, kapcsolási rajzát. A segítséget előre is köszönöm.
(#) certifield hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajzra, amin egy potméterrel tudnék szabályozni frekvenciát, egy ilyen adó féleség kellene. Valamint kéne ennek az ellentetje, ami valamilyen módon jelezné amint a frekvencia emelkedik, pl egy ledsor.
Létezik ilyen? Ha tudtok segítsetek, végeznék egy kisérletet, ha bejön, akkor megosztom veletek.
Üdv
(#) proli007 válasza certifield hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Hello!
Üdv a fórumon.
De ha segítséget szeretnél, akkor legalább a problémádat oszd meg velünk.
- Mekkora frekvenciára gondoltál, és mekkora szabályozási tartományra.
- Milyen kimeneti feszültséget szeretnél? Szinusz-négyszög...?
- Milyen kimeneti feszültséget, ill. teljesítményt szeretnél?

Frekvenciát alapvetően frekimérővel lehet mérni. (cipőt a cipőboltban) De egy Led soron is lehet, csak akkor át kell alakítani hozzá. Vagy hasonló módon mint a digit frekimérőnél, vagy analóg jellé kell alakítani a frekit és egy Ledsor-vezérlő segítségével megjeleníteni. De egy ledsor felbontása olyan ahány led van benne. Analóg módon, meg túl sok led-et nem célszerű alkalmazni.

Tehát mire is gondoltál? Mert az Apeh is "adó féleség"-ben gondolkodik, de egy fia Led sem kell hozzá.
üdv! proli007
(#) Hajnal nSándor hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Helló
keresm a SIVA PPA1600-as erőmű doksiját
(#) Hebi válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szia!

Köszi a tanácsokat, figyelembe is fogom venni azokat!
Most viszont, egyelőre egy kapcsolási rajzot keresek, amivel lehetne állítani a habvágó fűtőszál hőmérsékletét.
Megépítem, és lehet kísérletezgetni!
A te készülékeden lehet szabályozni a hőmérsékletet?
(#) WolfTuning hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Sziasztok!

S.O.S -be szükségem lenne DJM 600 kapcsolási rajzra,vagy service manual-ra. Ha valaki tudna nekem ebben segiteni nagyon megköszönném!
Esetleg vennék is,service manualt hozzá.

wolftuningcar@citromail.hu

DJM6002.jpg
    
(#) Hurka555 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Jónapot forumozók!

Én egy basszusgitárgoz szeretnék torzítót készíteni, mert amit üzletben lehet kapni annak igen borsos ára van.
Szóval egy torzító kapcsolásra lenne szükségem.
Nincsenek konkrét elképzeléseim, tehát minden típusnak, és minden kapcsolásnak nagyon örülök.
Segítségeteket előre is köszönöm,

Laci.
(#) Sebi válasza Hurka555 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Keresőt nem próbáltad?!
egyik téma
másik téma
harmadik téma

és még van egy pár, nézd át őket.
(#) Hurka555 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
De, voltam itt is. Ezek szólógitárhoz való torzítók, bár igaz az összes hozzászólást nem olvastam el
(#) Bulldog1796 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Én egy telestar 4004-es TV-hez keresek kapcsolási rajzot.
Esetleg tudna valaki segítení?
(#) dinokal hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Hali. Megtaláltam a Zopan KZ-1405 funkciógenerátor leírását, kapcsolási rajzát. Az a baj, hogy a http://www.elektroda.pl/ oldalon van. Regisztrálás után adott 5 pontot, de a letöltéshez legalább 8,7 pont kellene. Leírják hogy lehet pontot vásárolni, de az isten sem ismeri ki magát rajta. Tudna valaki segíteni?
(#) zoltan_30 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
A beszurt kepen lathato TV kartya driveret keresem.

TV_tuner.jpg
    
(#) zoltan_30 válasza dinokal hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Letoltottem az oldakon talalhato kapcsolast.

zasilacz.jpg
    
(#) dinokal válasza zoltan_30 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia! Köszönöm, ez valószínüleg a tápegységének a rajza ha igaz. Nekem ez kéne: KZ 1404.ZIP, és ezen az oldalon van. 4,74 Mb méretű.
(#) Sebi válasza Hebi hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Igen, lehet szabályozni - a primer körben elhelyezett egyszerű triacos szabályzóval. Durván a szekunder tekerccsel beállítom épp látható izzásra, így a szabályzóval elég 180V eff. érték körüli minimum. Ezt még morgás nélkül tűri a trafó.
A trafó egy 50VA-es toroid volt -amit csak primerrel rendeltem - ebbe fűztem a meneteket közönséges szigetelt 3mm körüli átmérőjű sodrott vezetékből - a kívánt eredmény eléréséig.
Pontosat már nem tudok mondani - ez úgyis a vágószáltól függ - a rozsdamentes hegesztőhuzalnak kb 15menet kellett, talán 70cm volt a hossza.
(#) dinokal válasza zoltan_30 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Az előző hsz-ben azért írtam a kz 1404-est, mert csak azt találtam fent, hátha nem nagy a különbség. A kz 1405-ös fel van sorolva a " http://www.instrukcje.4t.com/ "-on, és levélben kellene lekérni az E-mail radekmb@o2.pl -től. Egyszer megpróbáltam neki írni, de visszaírta hogy lengyelül vagy angolul írjak neki. Na megpróbáltam angolul (nem tudok, csak szótáraztam) erre írt valami kis információt a generátorról, de a dokut nem küldte el. Erről az oldalról vettem a címet: Bővebben: Link
Következő: »»   69 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem