Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elhalványuló utastér világítás autóba
Lapozás: OK   1 / 12
(#) Laki hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Sziasztok!

A kocsimba szeretnék belső világítás halványítást csinálni, ami az ajtó becsukása után egy darabig még teljes fénnyel világít, majd utána kezd el fokozatosan halványodni. Találtam is egy jónak tűnő kapcsolást, de a megépítés során sajnos sehogy sem sikerült működésre bírnom, a relé sosem kapcsolt át. Szerintetek ez működőképes így és csak én rontottam el valamit a megépítéskor, vagy nem jó maga a kapcsolási rajz sem?

A kapcsolási rajz:
http://fiat126netclub.hu/cikkkepek/otletparadeelektronikabelsovilagitashalvanyito2.jpg

Esetleg tudtok egy működő, egyszerű kapcsolást?
(#) Remci válasza Laki hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Helló! Nézd meg ezt.
(#) Laki válasza Remci hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Köszi, megnézem!
(#) hzsolt77 válasza Remci hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Szia!
Én ezeket találtam,de még nem próbáltam ki működnek e.
(#) Remci válasza hzsolt77 hozzászólására (») Dec 13, 2006 / 4
 
Hali! Azokat még én sem próbáltam, de ha lesz rá időm próba panelon összedobom. Amit küldtem az működik, azt már megépítettem, plussz a bekötése is egyszerű mert nem kell külön vezetéket behúzni, hanem a lámpánál csak rá kell kötni.:awink:
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Bocsesz az előbb hülyeséget írtam, ezt a kapcsolást csináltam meg.
(#) dbase válasza Remci hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Ezt én is megcsináltam csak bd -vel, és nagyon szépen müködik. A kondi cseréjével lehet az időt beállítani.
Ajánlani tudom, hogy egy pár k-s ellenállást tegyél a kondi + kivezetésére és kösd az ell másik végét a gyujtásra.Sokszor zavaró mikro járó motor melett valki kiszál, és indulnék el és még mindig világít.Ha ezt megcsinálod, akkor rögtön elalszik.Ha jol emklékszem mert már pár éve bent van a kocsiba.z ellenállás méretével lehet szabályozni a gyujtás közbenni elalvás gyorsaságát.Ez nagyon jo rajz
(#) Remci válasza dbase hozzászólására (») Dec 14, 2006 /
 
oxa, ezt kipróbálom
(#) zolly78 hozzászólása Márc 21, 2007 /
 
HELP!
Sziasztok!

Megpróbálom rövidre fogni.
Összeraktam egy egyszerű, de hatékony riasztó rendszert. Sorozatos problémákból már csak egy maradt, mégpedig az, hogy a vezérlő relét - belső világítás adja az áramot - amely egy telefont aktivál, ez az egész az állmennyezetben van felszerelve, a belső világításhoz, onnan kapja a telcsi is a töltést. A relé pedig a hangposta fiókot aktiválja melyre bármilyen szám beállítható. Szóval egyszerű a rendszer. Probléma csak 1 van, mivel nem egyből kapcsol fel a belső világítás, hanem fokozatosan erősödik, így a relé, amit vezérel, nem húz be 1szer határozottan, hanem sok kicsi behúzást csinál. Miután végleges lesz a kapcsolt állapota, ez azért nem jó, mert olyan, mintha a gyorsbillentyűt többször benyomnánk, és akkor már köztudottan nem működik ez a funkció.

Arra keresem a megoldást, hogy hogyan kapcsolhatna a relé határozottan, annak ellenére, hogy a feszültség csak pár másodperc után lesz elegendő. (Autó időzítőt kikapcsolni nem szeretném. Opel Astra g) Én relé előtti kondenzátorra gondoltam, de nem tudom, ha egyáltalán jó ez az ötlet, mekkora kell? Kell-e plusz ellenállást beiktatni, hogy ne zárja rövidre a kondi a rendszert?

Egy működő telefon, és kb. 2000 Ft kell a megépítéséhez.
Előre is köszi mindenkinek! Üdv: Zolly

(#) dbase válasza zolly78 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
Figy csinálj sematikus rajzot.
És belerajzolom hova kell a dióda szerintem.
A relé tekercse az izóval párhuzamosan van?
(#) zolly78 hozzászólása Márc 21, 2007 /
 
igen párhuzamosan van bekötve
(#) dbase hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Mellékelem a rajzot, remélem negatív testelésü, és a negatívot kapcsolja a kapcsolo.

diodas.jpg
    
(#) zolly78 hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
köszönöm a segítségedet
át tudom alakítani hogy épp így nézzen ki.
(#) matilaci hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy áramkör, amely 15s-ig bekapcsolva hagyja a belső világítást, ez nekem túl sok, melyik alkatrész értékét kellene megváltoztatni (és mekkorára), hogy kb. 6-7s legyen ez az idő?

Köszönöm a segítséget előre is.
Itt a kapcs. rajz:
(#) kobold válasza matilaci hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
C1 jelenleg 10 uF, tegyél a helyére 4.7 µF-os kondit.
(#) matilaci válasza kobold hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Köszönöm a gyors választ, és köszönet Norbertonak, hogy a megfelelő helyre rakta a kérdésem.
(#) krkic hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Hello

Azt szeretném megcsinálni hogy amikor becsukom az ajtót ne kapcsoljon ki egyből a belső világítás hanem kb 10 sec múlva. Szerintetek a mellékelt kapcsolással megoldható?
(#) vicsys válasza krkic hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Lapozz előre. Szerintem sokkal egyszerűbb 2db tranzisztorral...
Bővebben: Link
(#) sticker hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Csináltam egy működő utastér világítás késleltetőt, viszont a következő a problémám vele. A világítás izzóját kicseréltem két magasfényű ledre sorosan kötve (csatolt rajz 1. esete) és megy a halványulás, majd szépen kikapcsolnak a ledek. Viszont szeretnék több ledet is kötni, de ha párhuzamosan kötöm őket (csatolt rajz 2. esete) akkor a ledek a halványulás után nem kapcsolnak ki teljesen, csak alacsonyabb a fényerejük - ez viszont így nem jó.
Tud valaki eerre megoldást? Köszi előre is.

dimmer.JPG
    
(#) Danielkocso hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Valaki letudná nekem rajzolni ezt a kapcsolást, amit az előttem szóló linkelt, érthetőben? A szaggatott vonalas rész nem tiszta. Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza Danielkocso hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
A szaggatott vonal nem része a kapcsolásnak, csak az eredeti belsőviágítás és az elektronika doboza közti határt jelzi.
(#) Danielkocso válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Azt nem értem, hogy ezzel a kapcsolással megkerülöm a kapcsolót és folyamatosan világít az ízzóm
(#) Norberto válasza Danielkocso hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Nem. A kapcsoló és az izzó közé férkőzik be ez a kapcsolás, oly módon, hogy ha bekapcsolod a kapcsolót, akkor az áramkör hatása nem érzékelhető, a lámpa égni fog. Ha viszont lekapcsolod a kapcsolót (vagy épp becsapódik az autó ajtaja), akkor már látható lesz a hatás, folyamatosan, szépen elhalványodóan alszik el az izzó (kondi kisülésével egyenes arányosságban).
(#) Danielkocso hozzászólása Ápr 7, 2009 1 /
 
Nem sikerül :no: A cucc a kapcsoló és a ledek közé van kötve, de mikor megszakítom rögtön elalszik. Mit tudok elrontani?
Itt a rajz is:

kapcs.jpg
    
(#) kobold válasza Danielkocso hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Rossz helyre tetted az áramkör testjét; nem a kapcsoló fölé kell, hanem alá (ami mellesleg nem -12V, hanem 0V).
(#) Danielkocso hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Nagyon kezdő vagyok ne haragudjatok.
Továbra sem sikerül, elhalványulás nincs, helyette mikor becsukom az ajtót kisebb fényerővel világít tovább.
Az izzónál egy piros és egy fekete kábelem volt, ebbe már sorosan bekötöttem két ledet. A kapcsolási rajz testelését a kasznihoz forrasztottam, a másik végét a kapcsolásnak pedig a fekete kábelre kötöttem, mert az van a kapcsoló után.
Mit nem csinálok jól?
kép:

Scanned.jpg
    
(#) vityoo hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem az elhalványítás tökéletesen működik, viszont azt is szeretném megtudni, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy amikor kinyitom az ajtót, akkor a belső világítás fokozatosan gyulladjon fel. Ja és nem kell hogy égve maradjanak a lámpák becsukás után, mert gyárilag benne van a késleltetés.
Csak egy olyan kapcsolást szeretnék, hogy fokozatosan gyulladjanak fel kinyitásra , és aludjanak ki becsukásra a belső lámpák.
Köszönöm előre is!
(#) Danielkocso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Lehet kinyírtam valamit próbálgatás közben mert minden jól van bekötve
(#) Danielkocso hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
Amikor elindítom a motort sajnos nem alszik el teljesen, egyébként jól működik. Erre valami megoldást tudtok? 13v-ot kap, ha megy a motor 14v-ot. Led van ízzó helyett, nem cserélem vissza.
(#) astir hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok

Megéptítettem a sokak által írt áramkört, BC558-al, 1K ellenállással a bázison, és BD243C- vel. Nálam 12V -on eléggé melegszik a BD243C ha ezek szerint építem, próbáltam alkatrészeket cserélni is, de így is fűt, másnak nem szokott melegedni túlságosan?
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem