Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   87 / 489
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Na látszik ám, hogy nem olvasom végig a témát... Bocsi!
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A 628A_16 verzióval minden rendben van. Mennek az új funkciók is mind a (4). A nap fel/le, stb.
TWDay EQU EXIT
WDAY_DN EQU SHA_DN
; Clear second
SEC_CL EQU NUM_0
; Set scrolling speed
SET_SP EQU ADDR
Most tartok ott, hogy a távim kódjai el is fogytak. (URC22B).
Feltöltöm a hozzá tartozó képeket, és egy kis AVI-t is. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Egy kis gond merült fel a "Set scrolling speed" utasítás használatánál. A hiba úgy jelentkezik, hogy a távi paracsra a kiírást leállítja és minden újabb parancsra egy-egy karaktert ír a szöveg forgó üres mezejében. Pl. "F" vagy ":", stb. ha újra a szöveg kiírás parancsát küldöm, akkor szépen elkezdi azt scollozni rendesen, de a sebesség az marad. Ha kivárom amig az "üres" szöveg majd véget ér, újra renesen írja ki a szöveget. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A 628_18. verzió úgy néz ki, mindenben jól működik. Egyedül a scrollozás sebességét nem tudtam eldönteni, mikor gyorsabb a kiírás. A szövegek rendben, az álló is, a forgó is, az időzitett kiírás is. Megy a nap/fordulat "rejtése" is, ilyenkor csak a dátum látható. Fel is töltöm a hozzá tartozó képeket és egy kis AVI-t is. Szia, és elsőként gratulálok ehez a verzióhoz!
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A scrollozás sebessége is látható, de nem olyan nagy a külömbség szemre, vagyis, ott sincs semmi hiba. Utólag még levízsgáltam az RTC működését is, azt is renben találtam, minden visszaáll ugyanúgy, mint kikapcsolás előtt volt. Itt természetesen a külső kör ki/be, be/ki kapcsolását is elvégeztem az állapotmentés biztonsága miatt. Legalább egy teljes percet kivártam a művelet végzeztével. Szia.
(#) edison14 hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
valaki tudna különböző hexeket küldeni a forgórészhez?
a neten keresgettem de nem találtam
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szia Edison14!
Itt egy Link, Vicsys gyüjtötte össze ezeket a HEX állományokat. Szia.
HEX-ek:
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Végig teszteltem a 628_19. verziót, nem találtam semilyen hibát a működésében. Minden funkcióban is megegyezett az előző verzióval. Feltöltöm a tesztelt anyagot, szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Majdnem egy hónapnyi munka után összeállt egy jól működő programverzió.

A programtár megtelt, az alábbi bővítések fértek el:
- A hét napjának kijelzése
- Választható másodperc mutató: íves vagy pontszerű.
- 12 óránál dupla vonás.
- Fordulatszám mérés, kijelzés (9999 ford/perc-ig).
- Az idő tárolása - kiolvasása a PCF8583 típusú Real-Time Clock áramkörből.
- 256 byte adat EEProm memóriával rendelkező típuson két mozgó szöveg.
- Álló szöveg kijelzése.

A program 16F628(A), 16F684A, 16F87, 16F88 20MHz változataira fordítható le, de csak 16F628(A)-n volt tesztelve.

Néhány esetben nem tartottam be a struktúrált programozás elvét, csak így fért bele a 2K-ba.

Ez a verzió nem kompatibilis az eredeti kapcsolási rajzzal!

A feltöltött állományban megtalálható a módosított kapcsolási rajz és a leírás. A leírás alapján elvégzett változtatással a program az eredeti kapcsoláshoz igazítható.

Képeket, videót itt találtok....

Köszönet Janocsi társunknak a tesztelésért, a képekért.

Sziasztok.
(#) pet válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia!

Nagyon köszönjük Hp41C és Janocsi!

Nekem még mindig nem lett a ventillátor kicserélve, azt hiszem most új verziót csinálok videómotorral és az össze-vissza forrasztott forgó részt ezzel csinálom újra.

üdv.
(#) carpentt válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia Hp41C!

Először is hálás köszönet az új programért, már nagyon kiváncsi voltam rá.

SAjnos vannak problémáim a program fordításánál.
Csak akkor fordul le hibátlanul, ha 16F628-at állítok az MPLAB-ban és nem nyúlok semmihez a prop628.asm-ben.
16F628A-ra sem fordul le.

Megpróbáltam lefordítani a régi propellerhez a használati utasításod szerint, de BUILD FAILED-et kapok így is.

Mit csinálok rosszul?

Üdv:
carpenter
(#) Hp41C válasza carpentt hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia!

Megpróbáltam a lehető legkörültekintőbb lenni, de nem sikerült...
A hibaellenőrzésben hiba maradt. Kitiltott RTC kezelésnél a portbitek konfigurációjának vizsgálatában sajon benne maradt az i2c vonalak ellenőrzése is.

Javítottam, a 20. verziót használjátok. Az okozott kellemetlenségért elnézést kérek...

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A fordításokat én MPASM-el végeztem minden esetben.
A 628_20. verziót is most teszteltem le, itt minden rendben lefordult hiba nélkül. Feltöltöm erröl is a szokásos teszt eredményeket Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Elvégeztem az átírásokat, leforditpttam , és beraktam egy régi Propeller clock-ba. Minden jól működik, nincs eddig semmi észrevételem. (RTC nélküli hardver!) Az óra 350mm átmérőben készült, videofej-motor hajtja.
Feltöltök néhány felvételt erről is, és egy kis AVI-t Szia.
(#) carpentt válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Köszönöm a javítást Hp41C! Most már hiba nélkül lefordul.

Az meg már valószínűleg az én egyéni szocproblémám, hogy a távirányítómmal /Vicsys féle 16f628/ semmi nem megy, csak a MOTOR ON-OFF és a DISPLAY ON-OFF.


janocsi!

Neked melyik fajta távirányítóval megy a régi propeller clock?
(#) Hp41C válasza carpentt hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia!

Ha a régi programodban a távirányító címének ellenőrzését a programból kikommentezted, akkor a prop628.asm 121. sorának elejére tegyél egy ";"-t .

Ha a címellenőrzés bent volt a programban, akkor a címet kell ellenőrizni, átírni a key628.asm 4. sorában.

Ha a parancskódokat egyénileg állítottad a távirányítóhoz a key628.asm -ben a kódokat szintén át kell írni.

A motor forgásirányának beállítását se felejtsd el ellenőrizni a prop.asm 118. sor .

Remélem segítettem...

Szia.
(#) janocsi válasza carpentt hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia Carpentt!
A régi és az új verziókhoz én univerzális távit használok, (URC22B), mert jóval több funkció kezelése lehetséges. Már most több mint 24 funkció van használatban. A régi hardverhez is ugyanúgy jó, azokon nem is változtattam meg a kódokat. Megy gyári Philips távival is a vezérlés, ott még több lehetőség van a parancsok kiosztására. (TV-SAT-VCR-AUX). Ezek mind különböző,, de használható RC5 kódokat tudnak. Felteszem a róluk készült képet, egy Keys628.asm-et az URC22B-hez. A kódok kiosztása nem teljesen rendezett ugyan, de használható. (Az URC22B-t ajánlanám, mindössze 700Ft!). Szia.
(#) ABU hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Gratulálok a munkátokhoz

Nekem folyamatosan távirányító gondok vannak. Pár oldallal ezelőtt részleteztem, most is ugyan az van.

Lemondtam róla, és kértem kölcsönbe egy univerzálisat.
Próbálgattam a Philips kódokat, de nem működik minden funkció.

Milyen kódot használtok?
(#) janocsi válasza ABU hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia ABU!
Egyet biztosan tudok, az URC22B az 552-es kóddal működik RC5 szabványban. Próbáld meg. Az előbbi hozzászólásomban van hozzá egy Keys.asm, azzal mennie kell.
- Ha más tipusú távid van, akkor egy "girderrel" le kell kérdezned a kódjai, azokat beírni a Keys.asm-be, majd újra forditani a programot. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Talán sokatoknak ki volt kommentezve, le volt tiltva a cím ellenőrzés a programból, ebben a változatban alapesetben benne van, de a feltételes beállításoknál kikapcsolható.

Ha az ellenőrzés marad, akkor a keys628.asm- ben a címet kell a sajáthoz állítani.

Bővebben: Link

Sziasztok.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Honnan lehet megtudni, hogy egy "idegen" távi milyen cimen küldi a parancsokat? Ezzel már többször gondom volt nekem is, nem tudtam megállapitani, így inkább a programból a távi cimzés figyelését kikapcsoltam. Pedig lehet hogy jobb lenne a cimet valahogyan mégis megtalálni, azzal lekezelni a távit. Akkor a különböző óráimat tudnám más-más távihoz rendelni, nem indulna be mindegyik egyszerre, stb. Most mindehol elindulnak,néha még a szomszéd helységben is, aztán ha valamit állitok, hát felborulnak a dolgok. Szia.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Valami ilyesmire gondolsz?
Bővebben: Link
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia Vicsys!
Igen, ilyesmi is jó lenne, de ahogyan végignéztem, a cimet ez sem tudja megfejteni. Az RC5 kódokat azt egyértelműen meghatározza. Itt a cimzéssel vagyok még mindig gondban, mert azt a girderem sem állapitja meg, úgyanigy csak az elküldött kódokat tudom vele meghatározni. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia!

Már a kezdet kezdetén felmerült a probléma, többször írtam már róla. A bázist úgy építettem meg, hogy az uart RX lábat, az RB1-et felszabadítottam - átraktam az RB0-ra.
Így az uart felhasználhatóvá vált.
A programot módosítottam, a vett címet és parancs kódját az uart segítségével leküldi. Az uart kimenetét PicKit2 soros vonali módjában használva már meg is jelent a kívánt információ.

A mellékelt képen jól látszik a cím és a parancs kódja.
Az első sor pedig a bejelentkező szöveg "Propeller clock"
A bázis így alkalmassá tehető az RC5 infra adatok megjelenítésére is.

Szerintem a videon az első két digiten a cím a második kettőn a parancs kódja jelenik meg....

Sziasztok

uart.jpg
    
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Pontosabban nézek utánna ennek az eszköznek, mert én sem hiszem, hogy nem tudjuk a cimzés kódját megállapitani. Ha ez valóban igy működik inkább építek egy ilyen eszközt a cimzés pontos megállapitása miatt. Ezzel egy csomó dolog válna nálam egyszerűbbé. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia!

Ha működne az a bizonyos levelező, már menne a régi bázis programom.

Addig is a következőt ajánlom:
Ha van egy nem annyira használt bázisod, át kéne rakni az infra led-et az RB0-ra. Az RB1 -et 10k -val a tápra kéne húzni.

Az RB1 ill RB2 -höz egy szintillesztőt kell összedobni (max232 vagy valami hasonlót).

(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szerintem egyértelmű a cím... (az első 2 karakter), vagy tévednék?
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Hamarosan hozzáfogok ehez a hardverhez, csak egyetlen MAX232 sincs kéznél e pillanatban. (Beépítve igen, de nem akarom kiforrasztani, inkább megyek kérek egyet). Ha megvagyok az áramkörrel, jelezni fogom. Köszönöm, és szia.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia Vicsys!
Jobban levizsgáltam ezt az IR kódolvasót. Valóban az első kettő lesz a cim, a második két karakter a kód. Megnéztem a honlapodon, de még csak most készül? Érdekel a dolog komolyan. Ha megvagy vele, el szeretném én is készíteni.
_ Most lehet hogy buta dolgot kérdezek (de szoktam). Az RC5 távi is 4 karaktert küld ki. Lehet hogy ott is az első kettő lenne a cim? Pl.: (374C, vagy 300C)). Világosítsatok meg. Szia.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Itt 1 kis csomag.

RC5.zip
    
Következő: »»   87 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem