Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábelszakadás-jelző
Lapozás: OK   2 / 3
(#) pbalazs válasza PCB hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
A kamerával sorba kötöd a tranyó B-E diódáját, így a tápáram folyamatosan nyitva tartja a tranyót. Mi sántít ezen?
(#) pbalazs válasza Koree hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Idézet:
„egy tranyó legyen akár PNP vagy NPN a bázis árama max 100mA és akkor már sokat mondtam”


Ez nem igaz. A 2N3055-nek pl. max. 7A
(#) BlueBunny válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
tényleg, mi sántít ezen? nem mintha értenék hozzá, de érdekel a válasz
(#) iamrob válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Érdekes megoldás. Tulajdonképpen múködik, de ilyet szerintem csak valami kínai eszközben lehet találni.
Ha elvágják a drótot, néhány tized másodpercre összezáródik a két vezeték, ekkor a tranzisztor B-E diódája átmegy zárlatba és itt be is fejeződik...

Egyébként ennél egyszerűbb megoldás talán nincs is rá
(#) pbalazs válasza iamrob hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
OK, igazad van, a zárlatra nem gondoltam hirtelen, csak az egyszerűség motivált

Egyébként én is soros ellenállással meg komparátorral (tranzisztorral) csinálnám, csak nem mertem IC-t javasolni, mert azt mondta a kérdező, hogy nem ért hozzá.
(#) Koree válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Igazad van

Idézet:
„Base Current IB 7A Adc”
(#) Koree válasza Koree hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Sebi reed relés megoldása is jó lenne csak ott is invertálni kell,de az mint az ö kapcsolásában is látszik egy tranyóval megoldható.
A kapcsolás amit mutattam az csak sebtiben csináltam a melóba menetel előtt. Utána jutott az eszembe,hogy hoppá nem igazán úgy működne mint ahogy az "Kék Nyuszinak” kellene.
(#) PCB válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Szia !

C-E a tranzisztor átmenete, a B-vel vezéreljük.
Ennyi erővel a macska farkát is ráköthetnéd

Nézz utána mi az a tranzisztor

Üdv!
(#) pbalazs válasza Koree hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Minden kapcsolásban kell vhol invertálni, hiszen:
- ha minden rendben, akkor ne legyen riasztás
- ha nincs rendben, akkor legyen riasztás
(#) PCB válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Szia !

Idézet:
„IC-t javasolni, mert azt mondta a kérdező, hogy nem ért hozzá.”


Attól még ilyent nem kell mondani

Üdv !
(#) pbalazs válasza PCB hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Van B-E és C-B átmenet is, ez egy 3 rétegű eszköz. Nézd meg dióda mérővel, hogy a C-B átmenetre kb. ugyanazt mutatja, mint B-E átmenetre.
És átmenet alatt itt a p-n átmenetet értettem.

Tudom, hogy mi az a tranzisztor, elhiheted. Amihez nem értek, ott nem fogok okoskodni, hanem kérdezek.

Ha nem hiszed, hogy működik, próbáld ki.
Csak elméletben: a kamerát helyettesítheted a belső ellenállásával, így rajzold le. Így az lesz (NPN), hogy E a földön, B az "ellenálláson" át a tápra, C-ral meg azt csinálsz, amit akarsz, invertálhatod, stb.
(#) pbalazs válasza PCB hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Nem hiszem, hogy ezzel megsértettem volna, ha igen, akkor elnézését kérem.
(#) Frankye válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Bunny (kis)asszony! Azért, ha lehet, inkább maradjunk a tegeződésnél. Nekem nagyon nem megy a magázódás!
Köszi az elismerést! Habár a deguk kicsit kisebbek a nyusziknál, de tényleg van bennük valami "nyúlszerű". A vasútmodellezési "projekt" pedig - idő és pénz hiányában - egyelőre felfüggesztve...
(#) Norberto válasza pbalazs hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Idézet:
„nem mertem IC-t javasolni, mert azt mondta a kérdező, hogy nem ért hozzá.”


Isntenem!!! Hányszor kell nektek még elmodani, hogy mihez ért és mihez nem BlueBunny??? Olvasni tudtok?

Azt írta korábban, hogy FORRASZTANI TUD...érthető?

Vagy ti előre tudjátok, hogy tranzisztort tud forrasztani, IC-t meg nem? Ekkora hülyeséget...

BlueBunny azt írta, hogy a TERVEZÉSHEZ NEM ÉRT!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezért kért tőlünk/tőletek rajzot!!! Erre nem is figyeltetek?

Ehhez képest jópáran össze-vissza hadováltak a "levegőben" a szavakkal!!!!!!!!!! "Ha az úgy nem jó, akkor azt kösd ide-oda, ezt tegyél rá, meg azt!!!"

De kérem, ha NEM TUD TERVEZNI, MI ALAPJÁN SZÁMOLJON???????? Nem igaz, hogy nem érthető...

Ha valaki EZENTÚL nem lesz képes értékelhető hsz-t a témába írni, törölni fogom őket... hisz nem mehet tovább, hogy figyelembe se vesszük a kérdező igényeit, elvárásait! Főleg, ha hölgyről van szó...nem sűrűn járnak ide csajok, de még akkor se segítünk nekik tisztességesen???

Ha valaki nagyon okos...és nagyon úgy érzi, hogy egy működő kapcsolással tud előállni, akkor az az illető KAPCSOLÁSI RAJZZAL, ÉRTÉKEKKEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! együtt csatolja a hsz-éhez az odaillőket! (Az értéket azért hangsúlyoztam ki ennyire, mert voltak itt bátrak, akik a számolást rá akarták hagyni a hölgyeményre, azaz semmi érték nem szerepelt a rajzon...)

Gondolkodjatok SOKAT, nem kell kapkodni, csak szép munka legyen az eredmény...ennyi!

További szép napot mindenkinek!
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
ott a pont!

Idézet:
„Ha valaki nagyon okos...és nagyon úgy érzi, hogy egy működő kapcsolással tud előállni, akkor az az illető KAPCSOLÁSI RAJZZAL, ÉRTÉKEKKEL!!!!!”

így van az enyém olyan volt, de töröltem a hsz-somat, mert leses...., na mind 1 peddig én össze doptam ment... és nem tesztprgiban teszteltem....

na cső
(#) Inhouse válasza Sebi hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Biztos jó NPN tranyóval az a CE átmenet így?

Üdv
Inhouse
(#) Sebi válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Milyen igazad van! Pedig többször megnéztem. Viszont a PNP-vel - ahogy átrajzoltad - ez a legegyszerűbb sztem (a reed relét kivéve).
(#) Báddzsó válasza Sebi hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Idézet:
„ez a legegyszerűbb sztem (a reed relét kivéve).”
nemtom, de ebbe 7 alkatrséz van az enyémben 4, a tiedben min kb 17 forrasztási pont van az enyémben max 16.... :nyes: az enyémben a komparátornak köszönhetően 100%, hogy a kimenet vagy 0V, vagy a ~táp+....
:wave:
(#) BlueBunny válasza Norberto hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Kedves Norberto, köszönöm a kedvességedet, valóban így van, sajnos nem értek a tervezéshez, csak ahhoz, hogy a megadott értékű alkatrészeket összerakjam

Hirtelen egy buta kérdés jutott eszembe: Az IC kapcsolási rajzánál a lábak számozása az alaktrészoldal felöl értendő (ez az én tippem ), vagy a nyák felöl?
(#) szabi83 válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Idézet:
„Az IC kapcsolási rajzánál a lábak számozása az alaktrészoldal felöl értendő (ez az én tippem ), vagy a nyák felöl?”

kapcsolási rajznál nincs se nyák, se alkatrész oldal.

az ic adatlapjából megláttod, hogy van számozva az ic.

üdv :wave:
(#) Frankye válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Az LM358 IC tetején, tehát ahogyan látná(d) a panelba forrasztva (lábakkal lefelé) van egy kis pötty a tetején. Vagy bemélyedés formájában, vagy festékpötty, gyártója válogatja. Nos, ez jelöli az 1-es lábat. Ha ez a bal alsó sarokban van, akkor onan balról jobbra indul a lábak számozása. Az alsó sor tehát:
1-2-3-4
A felső sor pedig úgy folytatódik, hogy jobbról balra számolódnak a lábak.
Tehát:
8765
_____
|.___|
1234
Valahogy így néz ki.
Ha nem világos, írj(on) egy mélt, megpróbálom érthetőbben leírni. OK?

Az adalapjából (itt olvasható) kimásoltam a képét, csatolom.

Elnézést, bele kellett javítanom, marhaságot írtam! Kösz Szabi!
(#) BlueBunny válasza Frankye hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Köszi, Frankie, ezt a képet megtaláltam, levadásztam a netről. Eszerint az alkatrészoldalról. Nem a sematikus kapcsolási rajzra gondoltam, hanem a Frankye által csatolt lábkiosztásról de erős a gyanúm, hogy ez az alkatrészoldal felől van. Mivel a bevágás/kis félkör is a tokozás tetején az alkatrészoldal felé néz
(#) Frankye válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Jól sejti(ed), ez a felülnézeti kép!
(#) BlueBunny válasza Frankye hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Vettem egy új pákát is, egy olyan egyeneset az eddigi pisztolypáka helyett, de nem tudom, mivel kéne tisztítani a pákacsúcsot, mert forrasztás közben irtó hamar bekoszolódik, aztán nem forraszt rendesen, hanem ilyen Barba-papákat csinál. Valami szivacs való erre, nem? Mondják meg, kérem...
(#) Báddzsó válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Mitől koszolódik be??, elméletileg csak forrasztóónnal érintkezik... ha a felesleget kell letörölni akkor tényleg egy nedves szivacs szükséges.
(#) Mate78 válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Én egyszerű vizes ronggyal szoktam,de létezik kimondottan erre való szivacs,amit szintén be kell nedvesíteni.Csak a kézre vigyázz(on)!
(#) BlueBunny válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
jó erre a mosogatószivacs? vagy az műanyag, és megdeglik a pákától és rosszabb lesz a helyzet, mint volt?
(#) szabi83 válasza BlueBunny hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
mivel nedves(vizes) nem fog "megdeglik"-ni
(#) Báddzsó válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
sztem akkor inkább nedves rongy, ami nem műanyag....
(#) szabi83 válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
gondolom arra gondolt, hogy ha nedves a szivacs, tönkre -e megy, sztem nem mer vizes...:yes: próbáld ki a tüzhelyen, mosogatáskor...
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem