Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 22
(#) csatalo hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Szevasztok , arra szeretnék választ , azoktól akik már javítottak szárítógépet ,hogy melyik típusnak javítható az elektronikája ? (pl. nem csippel gyártott) használt-ban szeretnék vásárolni , előre is kőszőnőm CSABA
(#) kissi válasza csatalo hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Szia!

Érdemben nem tudok hozzászólni a témához, de nekem nem világos, hogy milyen szárítóra gondoltál ( fotó, dohány, NYÁK, stb. ?), jó lenne, ha pontosítanád !

Steve
(#) servicegang válasza kissi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Ruhaszárító ?! (kondenzációs szárítógép)
(#) DigitalSilence válasza servicegang hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Terményszárító? Hajszárító?
(#) csatalo válasza servicegang hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
ruhaszárító igen (kondenzációs ) lehetőleg mert állítólag annak kisebb a fogyasztása
(#) potyo válasza csatalo hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Valaki elmesélné, hogy miért nem jó a ruhát úgy szárítani, hogy kiakasztom a szárítókötélre?
(#) Atis57 válasza potyo hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Szia!
mert az ÚGY NEM ELÉG DRÁGA !!! mennyivel jobb ha veszel még egy gépet, az is fogyaszt stb.
Mert én megnézném azt a háziasszonyt AKI csak XXX% nedvességtartalmú ruhát tud vasalni...
Bizony ám van "vasalógép" is ....
nem tudom gyereketető/felvigyázó gép mikor lessz.??
(#) potyo válasza Atis57 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Én a s**gtörlő gépet várom
(#) csatalo válasza Atis57 hozzászólására (») Máj 26, 2009 / 1
 
látom elég sok kritikát kapok , amugy van 2 főiskolás gyerekem mert én már vén vagyok (bocsi) és szombaton hazatalálnak a feleségem nekiáll mosni ,kb. 6 -szor megy a mosogép és vasárnap délben már indulnak vissza ,ebben a jó melegben sem szárad meg minden (idő hiányában ) , most a hétvégén is a gáztűzhely sütője lett begyujtva s jó erös égett szag mellet zokni stb. lett szárítva hogy ki lehessen mindent vasalni , nem hiszem hogy ez olcsobb mint egy szárítógép , amugy ha sok pénzem lenne vennék egy újat egyébként akit nem zavar a kérdésem kőszőnőm előre is az értelmes válaszokat
(#) csatalo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
kőszőnőm szépen CSABA
(#) potyo válasza csatalo hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Szerintem bizonyos távon megéri inkább két adag ruhába beruházni a szárítógép helyett
(#) csatalo válasza potyo hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
ez is egy jó őtlet ,de azért talán nem is lenne olyan olcso , tudod milyen ruhákat vesznek ma a fiatalok ??
(#) servicegang válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
A gép két ventilátorrendszerrel van felszerelve, az egyik a meleg levegőt fújja át a szárítandó ruhán, a másik a kondenzátort hűti hideg levegővel. A lecsapódó pára a gép aljában egy tartályba kerül, ahonnét egy vízszivattyú egy tárolótartályba szivattyúzza, amit minden szárítás után egyszerűen ki kell üríteni.

A gépi szárítás előnye a hagyományos, szabadban történő szárítással szemben, hogy míg a szabadban száradó ruhában a párolgás után visszamaradó sók, ásványi anyagok stb. megszilárdulásával a ruha kemény marad, addig a gépi szárításnál, ahol a ruha a forgó dobban egy állandó reverzáló mozgásnak van kitéve, sokkal puhább, lágyabb lesz. A ruha szárítási foka szerint 3 fokozatot különböztetünk meg:

– Szekrényszáraz ruha: a szárítás után a ruhát azonnal el lehet rakni.

– Vasalási nedves ruha: a vasalást igénylő ruhákban annyi nedvesség marad, ami a vasaláshoz szükséges.

– Mángorlási nedves ruha: a mángorlást igénylő ruhákban annyi nedvesség marad, ami a mángorláshoz szükséges.
(#) vfercsy hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok ! Abban szeretnék segítséget kérni , hogy a szárítógépem nem szárítja meg teljesen a ruhát,lejár az idő és a ruha nedves marad,ez egy kondenzásiós masina és már nem mai.Ami eszembe jutott azt kitakarítottam , légjáratokat, kondenzátort,de a gond megmaradt. Mi lehet a probléma ?
(#) Szil2 hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Electrolux Swiss Line GL EDC 5371 típusú szárítógépem!
Sajnos folyik alul,már 5.éves!
Segítenétek mi lehet a baja?

Köszönöm előre is!

Szilvi
(#) kereszke hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Helló.Engem az érdekelne hogy tudja megoldani hogy a száritógépm ami forró párát bocsát ki,átalakitani valahogy vizre.
(#) zolika60 válasza kereszke hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Hűtéssel.
(#) VIM válasza kereszke hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Szia! Mit bocsát ki? Mit alakít vízre? Nem nedvességérzékelésről akarsz érdeklődni, hogy az hogyan történik?
(#) kereszke hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Addig már eljutottam.De valami konkrét megoldás érdekelne.
(#) votit válasza kereszke hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Konkrét megoldás: Egy pálinkafőző hűtőjébe belevezetni a párát.
A kicsepegő desztilált vizet felhasználhatod a vasalásnál !
De sokkal olcsób megoldás lenne a szabadba elvezetni a párát.
(#) kereszke hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
Engem csak az érdekelne hogy a tartályos száritógép milyen elven működik.
(#) zolika60 válasza kereszke hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Bővebben: Link Mindjárt az első. :google:
(#) kaschauer hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Üdv!
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

Egy WTA4000/01 tip. BOSCH szárírógép normálisan elindul, le is fiut a programja, csak nem fűt. Tehát nem is szárít.

Mi lehet az oka?
Alapvető technikai gyakorlattal ki tudom-e deríteni, ill. cserélni ha hibás az alkatrész?
Megéri-e foglalkozni vele?
A gép szerelési - felépítési rajzait megtaláltam.

Ha mérni kell rajta, akkor annak a módját nem ismerem. Kis univ. műszerem van.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) kvik hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Kedves Segítők!

Előre is elnézést kérek, nem vág teljesen témába, elkeseredettségemben miatt írtam ide.
Még régóta jelen van a probléma, most ismét van időm foglalkozni vele, illetve több infó is a rendelkezésemre áll. Igazi kihívás, az idegeimet felőrölte.
A probléma: adott egy Indesit widl 126 mosó-szárító, nem szárít.

Jelenségek:
-Száraz rongyot betéve már 5 perc után is átnedvesedik.
-A szárítás során forró gőz keletkezik a dobban, már a mosószeradagolón jön ki. Pár perc után nedvesebb a ruha, mint centrifugálás után, ez így is marad, csak mellé iszonyatos gőz keletkezik.
-A forró levegőt rendesen fújja be a szerkezet.
-Hideg vízre van kötve.
-El volt tömődve a dob és a fehér tartály közötti szűrő, ezt kitakarítottam, a helyzet nem változott. Nem tudtam teljesen szétszedni, mert a fűtőegység nem bontható (illetve nem visszarakható) bilinccsel van rögzítve a dobhoz (ahol befújja a meleg levegőt), ezt nem akartam szérszedni, enélkül nem tudtam teljesen leszedni a fehér tartályt.
-Ha elzárom a vizet, a ruhák megszáradnak (a gőz miatt csak majdnem), mindenesetre nem lesznek nedvesebbek mint ha a víz meg lenne nyitva.
-Próbáltam a lefolyó helyett vödörbe engedni a kifolyó vizet, nincs különbség.
-A kinyomó pumpa szerintem rendesen működik, mert ha kinyomás után kihúzom a konnektorból a gépet, majd visszadugom, újra kipumpálással kezd és alig jön ki pár cseppnél több víz.
-A szárítás során egy menetben (kb 2-3 percenkénti ciklusban) enged be vizet a kis tartályba, azon át a dob felé, ez kb 1 liter mennyiség.
-Átkötöttem egy másik szelepre - hátha a szárítós szelep túl sok vizet enged, de nincs különbség, ugyanúgy már 2 ciklus (4-5 perc) után is csurom vizes az eredetileg száraz rongy.
-Rámértem a szelep vezérlésére, elég sokáig kap jelet, gondoltam hátha lassabban záródik el, mint kéne, de úgy tűnik, rendben működik, a másik is megerősítette.
-Vízvezeték-szerelő szerint nincs baj a bekötéssel (és a víznyomással sem).

Most elakadtam a hibakeresésben.
Érzésem szerint túl sok a gőz a dobban szárítás közben, ennek ki kéne jönni a fehér tartályon keresztül a fűtő egység felé, vagy még ideálisabb esetben lecsapódni, ahogy illene.
Sajnos a dobot nem láttam még szétszedve, nem értem pontosan, hol és hogyan kondenzál (és főleg hogyan van elválasztva a kondenzáló víz a ruháktól).
Olyan, mintha a kondenzáló víz átszivárogna a ruhákhoz a dobba, amit fűt és párologtat, de lecsapni nem tud, mivel elfolyt a kondenzáló víz.
Van ennek értelme? Mi lehet a hiba? Hogy lehetne megjavítani?

Szerelő látta régebben, azt mondta nincs baja...

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza kvik hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Próbáld meg azt hogy zársz a vízcsapon.Hogy csak éppen kapjon vizet.Van egy olyan sejtésem hogy a szárítónál lévő nyomáscsökkentő ment tönkre(ha van) ha nincs akkor tehetsz bele az biztosan megoldja a problémát.
(#) freddy72 hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Tisztelt kollégák!

A lent nevezett szárítógép minden programot végrehajt, de nem hajlandó egy pillanatra sem bekapcsolni a fűtést. Viszont, ha bekapcsolom a teszt menüt, akkor beindítja a fűtést is. Mi lehet, processzor vagy eeprom hiba? Sajnos a reset kódját nem tudom a gépnek, lehet, hogy az is elég lenne?
Megköszönök minden segítséget.

BAUKNECHT (=WHIRLPOOL) TRKK7879 szárítógép
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) lovgabi hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Szép napot!
Segítséget szeretnék kérni! Vásároltam egy kondenzációs szárítógépet működése tökéletes de sajnos használatkor nem szárítja a levegőt hanem inkább párás minden! Szeretném kérdezni mi lehet a hibája mivel mindenkitől azt hallom,hogy azért vásárolja mert szárítja a levegőt így nem penészedik a lakás.
Segítséget előre is köszönöm!!!
(#) mihist4 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Bauknecht TK Plus 72A kondenzációs szárítógépünk hőszivattyúval.
Ugyanez van Whirlpoolban is.
Sajnos a program lefutása után, nedves marad benne a szarítandó ruha, a kondenzvíz tartály üres.
A kondenzszivattyút, a kondenzvíz vízszintérzékelőt megnéztem, jók.
Hibakódot nem ír ki.
A kompresszor forró, de lehet, hogy nem a kompresszor bekapcsolása után egyből, hanem ahogy jár a kompresszor, a működéstől.
Igazából én elszökött gázra gyanakodnék.
Honnan tudom, hogy ha kevés a rendszerben a gáz ?
Egy hűtőszerelő tudja, hogy mennyi gáz kell bele ? Esetleg a gáznyomásából tudja ? Ráadásul milyen gáz van bene ?
Ha elszökött a gáz, akkor a rendszer valahol lyukas.
Köszönöm
(#) mihist4 válasza mihist4 hozzászólására (») Okt 29, 2015 / 3
 
Saját Magamnak válaszolok:
Gáz nem volt a rendszerben. r134a gázból kellett 285g. Egyébként a hiba pontos leírása: a gyári gáztöltés során ellapítják a rézcsövet. Ez az ellapítás annyira rosszul sikerült, hogy a rezgéstől meggyengült az anyag, és elszökött a gáz. Hűtőszerelő szerint technológiailag az ellapítást is be kellene futtatni ezüsttel.
(#) Chipmunk1960 válasza freddy72 hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Szia, Úgy látom, hogy nagyon kihalt ez az oldal.
  1. Tegnap este szólt az egyik szomszéd, nem főt a szárítója, nézzem már meg. Ránéztem, ugyanolyan mint a másiknál, amit már csináltam. Gondoltam akkor semmi gond, van benne egy vekker, meg egy fűtőszál, 1-2 hővédő relé.
Mikor alaposabban megnéztem, jöttem rá hogy a tekerő, nem az óra felhúzója, hanem egy kódtárcsa, a nyomógomb pedig a mikroprocesszort indítja. Mellette még 21 db tranzisztort számoltam. Ennyire elbonyolított dolgot még életemben nem láttam. 2 képre fért rá az egész, egyébként 70€.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
Következő: »»   1 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem