Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli akkutöltés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) aticska hozzászólása Jún 5, 2009 / 1
 
Sziasztok!

Adott egy robot ami 12v-os zselés akksiról megy.
Ha merül az akku, elmegy a töltőhöz. Mivel elég
poros, koszos helyen fog dolgozni érintkezés nélkül
kellene megoldani a töltést. Fontos lenne, hogy minél hamarabb fel tudja magát tölteni, és folytatni a munkát.

Előre is köszi a tippeket.

Üdv: Attila
(#) aticska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
12Ah
(#) Szebence válasza aticska hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Neked olyan kell mint a vezeték nélküli gyertya című topicban leírtak, csak nagyobb jóval teljesítménybe. Ott is volt szó akkumulátor töltéséről, de csak kicsiben mint pl 1-2 elektromos fogkefe stb.
(#) aticska válasza Szebence hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
Igen ezeket én is megtaláltam. De ide nagyobb teljesítmény kell.
Az lenne a jó, ha fél órát töltődne, fél órát menne.
Az akksi típusa sincs még eldöntve, nem muszály zselésnek lennie, bármi megteszi amit rövid időn belül fel
lehet tölteni, és elegendő a teljesítménye.
(#) Action2K válasza aticska hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia!
Piszok egyszerű a megoldás. kell két EI vasmag. A két I részét nem használjuk. A két E részére teszel 1-1 csévetestet. Az egyik a primer 230V, a másik a szekunder 12V-os. az egyik a falban van mondjuk, a másik a robotban. amikor odaáll tölteni akkor összezárul a két szembefordított E, és már van is egy bivaly erős trafód.
Érthető voltam? Rajzoljak?
(#) aticska válasza Action2K hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
Először mi is erre gondoltunk, csak nagyon pontosan
kéne találkozniuk. Az lenne a jó ha kb 10cm-en belül
működne. A hatásfok nem számít, nem baj ha a másik
oldalon a többszörösét veszi fel.
(#) aticska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
De itt rengeteg por, kosz dzsuva van. Ezért gondolkodunk
mindenféleképpen ilyen megoldásban. Ne kelljen vele
foglalkozni, csak tegye a dolgát. Nem is lesz a közelében
senki, akár hetekig-hónapokig. Nem lesz aki néhanapján
lepucolná.
(#) Action2K válasza aticska hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Simán be lehet egy kúpos vezetővel pozíciónálni.
(#) aticska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
Lehet, de ragaszkodnak hozzá, hogy így oldjuk meg.

Egy kollégám szerint a darutechnikában vannak hasonló megoldások. Híddaru ami a konténereket pakolássza,
nincs semmi érintkezés és kilowattokat visznek át.
Nyilván nem mindegyik ilyen, de léteznek.
(#) Action2K válasza aticska hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Ez a trafós megoldás pont jó a nagy teljesítmény átadására. Nem hiszem el, hogy a robot nem tudja egy centis pontossággal megközelíteni a töltőt. Akkor már akár a falon lévő dokkoló szerkezet be is zárhatja a trafórést.
(#) kobold válasza aticska hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Idézet:
„Az lenne a jó ha kb 10cm-en belül működne”

Idézet:
„A hatásfok nem számít, nem baj ha a másik oldalon a többszörösét veszi fel”


Nem a többszörösét, hanem a sokszorosát, rengetegszeresét fogja felvenni, ha ekkora távolságot is át kell hidalnia, és egy félóra alatt elfogyasztott ki tudja, mennyi energiát kell visszatölteni az akkuba. Ha a megrendelőd ehhez ragaszkodik, valószínűleg közvetlen, fogyasztásmérő nélküli bekötése van valamelyik erőműhöz... Ez akkora szintű pazarlás egy vacak robot miatt, hogy már nevetséges.

Action2K ötlete jónak tűnik, és ha az elrendezéssel ügyeskedsz, talán lesz járható út (az energiát teljes mértékben levegőn át továbbítani szerintem nem az). A primer magot ne a robot mellé, hanem alá tervezd, a szekunderét pedig a robot hasára. Így beleférhetsz a 10 cm-es pontatlanságba, és ha a szekunder magot tudod függőlegesen mozgatni, az energiaveszteséget is minimalizálhatod. Töltéskor a robot két sín fölé gurul, amiket alul a primer mag köt össze, aztán leengedi a szekunder magot, és hajrá.
(#) Action2K válasza kobold hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Idézet:
„Töltéskor a robot két sín fölé gurul...”

Ha ez most George Lucas olvasná. Tiszta Star Wars.
(#) gulyi88 válasza aticska hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
[off] ha elég közel kerül a 2 fél E mag, akkor a szekunder bakapcsolásakor összerándulnak, összeszorulnak, egymásra cuppannak.
Egy másik elvetemült ötlet elfogadható hatásfokkal az lenne, hogy mechanikusan átvinni forgatónyomatékot és a robotban alakítani vissza elektomosra, így nem számít a kosz por..
Ennek egy spec esete: futópadra vinni és a saját motorját generátorként használva visszatölteni (márha lehet, és persze közben le kel fogni ).
(De ha önműködő a robot, akkor a pozícionálást meg kell tudni oldani, ha máshogy nem, akkor az töltőállomáson a töltő dokkolja be, aztán elengedi )
Mégegy elmebeteg ötlet, napelemet tenni rá, a töltődokkban meg nagyenergiájú fénynel meglőni...
[off]
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
napelemes nemjó a kosz miatt, hacsak nem "dörgöli magát a falhoz", szóval napelemtisztítás/ablaktörlés töltés elött.
(#) Action2K válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
No meg a hatásfok is rossz, pl.: 100W megvilágítással 1-2W körüli teljesítményt kapsz. A trafónál kb. 80-88W lenne.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Hogyne, meg még mágneskapcsolónál is. Épp ezért írtam:
Idézet:
„Akkor már akár a falon lévő dokkoló szerkezet be is zárhatja a trafórést.”
Azaz magához szorítja. M1-M2 elektromágnesek.

Dokkoló.JPG
    
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Ezzel a pozícináló tüskékkel megfelel? 3cm átmérőjű is lehet akár.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szólj Danirobotnak, Ő csinál Neked!
(#) varttina hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Esetleg ha nem elektromágneses csatolás lenne a töltő és a robot között, hanem mechanikai. A töltőn lenne egy rész ami mozogna, forogna, vagy rezegne, és ehhez kapcsolódna a robotka. Egy dinamóval ezt a mozgást aztán vissza lehetne alakítani elektromos árammá, amellyel tölteni lehetne az aksit.
A töltő lehetne akár egy rázópad is, amelyre a robotka ráállna, a robotka töltődés közben pedig hasonlóan működhetne, mint egy felhúzást nem igénylő mechanikus karóra.
(#) Action2K válasza varttina hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Ezt már gulyi88 is felvetett, bár OFF-ban. Egy ilyen mechanikainak is rosszabb a hatásfoka, s még ráadásul jóval pontosabb dokkolást kíván. Nem ismerem a robot méretét, de szerintem elég kicsi generátor (dinamó) férhet bele. Emiatt elég nagy (jó pár százas) fordulat lellene hozzá. Az autóban is vagy kétezren pörög alapjáraton a generátor. S nem is olyan kicsi méretű darab. Egy trafó ennek a tizede lehet.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Sziasztok! Ajánlom figyelmedbe a DEMAG daruk egyes rádió távirányítású vezérlőinek akkumulátorainak töltését. Nálunk, melóban vannak ilyenek. Van a töltő és egy akkumulátor. Előbbiből egy csonk áll ki erre kell ráhúzni az akkumulátort. Működését tekintve valami transzformátoros dologra gondolok plusz az akkumulátorban némi egyenirányítóra, természetesen leegyszerűsítve az egészet. Üdv.: Yoe
(#) bankimajki hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
És mi lenne, ha a "hegy menne Mohamedhez", azaz a falra egy pl. 10cm átmérőjő 1cm hosszú tömör acélhenger (vagy lemezelt, az jobb az örvényáramok miatt), köré a tekercselés, ezt az egészet egy balra jobbra mozgató szerkezetre tenni, (pl.20-20cm balra, jobbra.) + egy reed relét árnyékolva a tekercs mellé tenni mondjuk 5cm-re, a robot egy pontra beáll a falnál, (így már elég pontatlanul is odaállhat), és amikor a reed relé záródik, akkor kapcsolja fel a töltőtekercsekre a kakaót. A robot mondjuk, RF-el szólna a töltőnek hogy tölteni kell. És az akkor elkezdené megkeresni a tekercsét.
(#) aticska hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Ez a szerkezet automata, szén, pellet tüzelésű
kazánokba fogja hordani az anyagot.Rádión kommunikál a kazánokkal, és amelyik enni kér annak visz.
Egyiknek szenet, másiknak pelletet, harmadiknak faaprítékot stb. Visszafelé jövet a hamut, salakot kiviszi
egy tárolóba. A tüzelőanyagot elég beborítani egy konténerbe az udvaron. Előfordulhat, hogy tele lesz
szénporral, szén,fadarabokkal. A mechanikus pozicionáló
könnyen eltömődhet. És tapasztalat, hogy ezeken a
helyeken 70-es IQ felett nem találsz embert. A fűtőnek
mondhatod, hogy pucolja meg, magasról lesz..ja .
És azért autózni többszáz kilométert, hogy lepöckölj
róla egy széndarabot.
Mert amíg megy senkit nem érdekel, de ha nincs fűtés
rögtön a telefon után nyúlnak, ahelyett, hogy először
megnéznék.


Először én is hülyeségnek tartottam, de el se tudjátok
képzelni mire nem képesek az emberek pénzt adni.

Üdv: Attila


(#) dobo válasza aticska hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Te én eggyet nem értek ha a robot olyan okos hogy megtalálja a pelletet és felpakolja magára, és bedobja az éhes kazánba ,akkor mért nem tudja megtalálni a dokkolót?
Mi lenne ha a poros helységen kívül lenne a dokkolás?
ÁÁÁ és most jutott valami az eszembe!!!
A robot menjen neki a falnak amire keresztbe(vizszintesen)fel van fogatva két rézlemez 1 méter hosszan párhuzamosan. A roboton meg legyen két bronzkerék áramszerő rugósan felerősítve .Igaz hogy nem kontaktusmentes de szerintem jó ötlet .
Csak a dokkolónak a poros helységen kívűl kell lennie.
Robbanásveszély álhat fenn erősen poros helyeken!
(#) interferi válasza aticska hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Szia!
Ime itt az általam elképzelt kialakitás , a kupos kerek felületen nem áll meg annyira a por. De el lehet ugy is helyezni hogy csak töltés idejére jöjön ki a robotból , és amikor visszahuzodik egy ajtoval le lehet zárni a por ellen.
Két tekercs elhejezési modot is belerajzoltam.
(#) aticska válasza dobo hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
A tartály nyílása elég nagy, megáll a töltőcsigánál, megtölti,
elmegy a kazánhoz annak is nagy a nyílása, beleborítja.
Még 20-30 centi se számít. A két fél vasmag, tekercsek, érintkezők természetesen nekünk is megfordult a
fejünkben. De gondoltam hátha előáll valaki egy eredeti, frappáns ötlettel. Ha máshogy nem lehet akkor természetesen megoldjuk a pontos pozicionálást, csak
minél egyszerűbb mechanikát, kevesebb mozgó, kopó
alkatrészt szeretnénk. Ezért lett volna jó ha csak kb odaáll a töltőhöz és mehet.
(#) pako válasza aticska hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Üdv!
Esetleg a kerekekre lehetne tekerni lemezt, egyik kerék lenne a +, másik a -, és csak 2 nagyobbacska lemezre kéne ráálnia. Így elég nagy töltőáram átvihető, nem kell nagy pontosság, és menet közben egy rálógó akármi (pl dörzs szivacs) tisztán tarthatná a felületet.
(#) Blacy hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
én arra gondoltam hogy mi lenne ha a robot egy "ajtó" alá álna be és amikor be ál az adot pozicioba akkor az "ajtó" bekapcsol az ajtóba egy nagy tekercs van és a robotba is és igy tölthető és az "ajtónak" nem számit hogy a közepéra vagy a szélére ál be lehet akár 20cm altérés is
(#) pisti222 hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Szerintem örvényáramot kellene használni a töltésre!
Gondolom mindenki látott már örvényáramú főzőlapot, és a teljesítmémyfelvétel is az indukció mértékétől függ. Szóval a földbe egy ilyen lap, egy fotóérzékelővel ami bekapcsolja ha föléáll a robot. A robot aljába meg egy indukciós tekercs, feszszabályzóval. A légrés több centi is lehet, de ezt is lehet csökkenteni, ha például a töltő a taljból a ráállást követően felemelkedik amíg hozzá nem ér a robot aljára!
Tuti működne!
Vélemények?
(#) zosza18 válasza pisti222 hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Ez elég jó megoldás tényleg,de a fotóérzékelő helyett elég lenne szerintem egy mikrokapcsoló is. Így egyszerűbb lenne
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem