Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 282
(#) Jeladó hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Még mindig gond : Valaki profi módon le tudnná e rajzolni nekem a DSC 1616 központ és a BS 1 szlréna helyes bekötését, a tamper nem kell hozzá.
(#) maszi válasza Jeladó hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
A sziréna tápja (+12V) megy a (BELL+) -ra.
A sziréna (GND) -je megy az (AUX-) -ra.
A sziréna (GO-) -a megy a (BELL-) -ra.

Üdv, Jani
(#) Jeladó válasza maszi hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Köszi a gyorsaságot, de maradt egy kérdés : A FL- (szerintem ez a flash minusz )hova megy ? PGM 2 ???
(#) maszi válasza Jeladó hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Ezt én nem kötöttem be. Így is villog a sziréna.
Ha bekötöd az FL- -t, akkor ha aktív ez a bemenet, akkor csak villogni fog a sziréna, hangot nem ad. Nekem erre nincs szükségem. Amúgy értelem szerint egy PGM-el kivezérelhető külon a villogó.

Jani
(#) Jeladó válasza maszi hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Éppen ez kellene. A villogásnak folytatódnia kellene akkor is ha már leállt a sziréna, épp azért , hogy lássák melyik háztól érkezett a riasztás. A PGM vezérelhető, elképzelésem szerint beállitható ,hogy még meddig villogjon.Ezt szeretném.
(#) maszi válasza Jeladó hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Akkor egyszerű, beállítod az egyik PGM et, hogy vezérelje ki a FL- pontot riasztási eseménynél, akár egész addig, amig hatástalanítás nem történik.

Üdv, Jani
(#) Jeladó válasza maszi hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Na ez kellene , csak nem találok erre utaló parancsot. Ha megtennéd, hogy leirod a parancssort................
(#) maszi válasza Jeladó hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Szia !

A "10"-es típusú PGM-re lesz szükséged.

Jani
(#) msbox hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Sziasztok! Ismét volna egy kérdésem Summit3208, visszaállítottam a gyári 1-es programra, sikerült újra programozni de a felhasználói kódokat nem ismertetik a ledes kezelőről. Tudna-e segíteni ebben valaki? esetleg leírás? Köszönetem előre is a válaszokért.
(#) Jeladó válasza maszi hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Ok, én is erre gondoltam, de hogyan állitom be aPGM időt ? Mert ott csak 255 mp ig lehet beállitani ?
(#) hggh hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok !

Találkoztam egy olyan hibával pc1565 nél hogy akkucsere és órabeállítás után semmi ledje nem világít, és ezen okból élesíthetetlen a rendszer.
lehetséges ilyen és mi lehet a megoldás, hogy ne kerüljön sokba, tudnátok ebben segíteni?

köszönöm
(#) attrax hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok az volna a kérdésem(nem vagyok profi riasztók terén)hogy dsc tasztatúrát lehet cserélni programozás nélkül?Mert elkopott.Régi kp.(10 éves)
(#) pipi válasza attrax hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
ha egy db ugyanolyan volt felszerelve akkor szerintem minden gond nélkül. de azt is megteheted hogy az elektonikát átteszed az új mechanikájába
(#) attrax válasza pipi hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Igaz, ez eszembe se jutott. Csak akkor van para hogyha a nyák kopott el...köszi!
(#) Manya hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok
A segitségeteket kérem a következőben: van egy Meyer Door Guard 4 ajtóra szerelhető riasztóm amit utolyára kb. 10 éve használtam, a használati útmutatója viszont már nincs meg.Ha valakinek meg van, érdekelne hogy lehet meghatározni a kódot, ill. hogy kell ki-be kapcsolni.
Köszi
(#) blackjani hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Sziasztok!
A programozás résznél mit jelent az opció be és ki, és ezt hogyan lehet beállítani dsc riasztónál? pc585

KÖSZÖNÖM!
(#) Fonák válasza blackjani hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Annál a pár programpontnál azt jelenti, hogy melyik tulajdonság működjön. A táblázatban el tudod olvasni, hogy mit jelent a be és kikapcsolt állapot, pontonként felsorolva.
Bekapcsolva: a megfelelő zóna világít, kikapcsolva nem világít értelemszerűen. Ki-bekapcsolni a gombokkal lehet (4-es tulajdonság 4-es gomb).
Ha nem megy -> szakember
(#) blackjani válasza Fonák hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) kohanyi hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Leszereltem a munkahelyemen egy DSC 585 központot. Telepítési dokumentáció nincs a készülékhez. A kódokat senki nem ismeri már. Talán nem is működik...

Gondoltam nem dobom ki a drága holmit..

A kódok ismerete nélkül jó-e valamire a készülék?
Lehet az ilyen eszközöket reset-elni valahogy?

Laci
(#) Gafly válasza kohanyi hozzászólására (») Jún 24, 2009 / 1
 
Szia, természetesen lehet resetelni és átprogramozni. A doksikban le van ez is irva, azokra pedig úgyis szükséged lészen Visszaolvasol a topicban és megtalálod őket a topic negyedik hozzászólásánál (köszönet MPi-c topictársnak érte...).
(#) thecyrus válasza kohanyi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia! Fel lehet éleszteni! Még ha üzemképes tudok segíteni neked!
(#) mezgaleo hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Sziasztok,
valahol azt olvastam, hogy nincs két egyformán kiépített riasztó rendszer. Megpróbáltam tisztességgel végig olvasni az összes hozzászólást, és ezek után csak erősödött bennem az első mondat igazság tartalma. Első nekifutásra így 2 dologban szeretném kérni a segítségeteket.
1. A DSC585 központ és PC1555RKZ kezelő összekötésében vagyok bizonytalan. A kezelőn egy szitázott RBYGZ felirat van egy 5-ös csoki mellett. Ezek alapján remélhetőleg az R-et a központ AUX+, a B-t az AUX- az Y-t a Yellow, a G-t pedig a Green csatijával kell összekötni. A problémámat a Z okozza, ugyanis ide az ajtó nyitás érzékelőjét szeretném kötni EOL módban. A nyitás érzékelőnek viszont ugye kettő vezetéke van, a másik vége a B csatiba megy?
2. A bejárati ajtót és egy ablakot "látja" az egyik mozgásérzékelő. Megoldható-e, hogy a bejárati ajtó nyitás érzékelője késleltetett legyen, a mozgás érzékelő pedig azonnali, vagyis "szabályosan" be tudjak menni az ajtón és kiriasszak, de ha az ablakon megy be valaki, akkor a mozgásérzékelő miatt azonnali risztás legyen. Az ablakra csak rádiós nyitásérzékelőt tudnék szerelni, arra viszont most nincs keret.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) szucs1974 válasza mezgaleo hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
hali
1.
Az első kérdésedre a választ megadtad saját magadnak.
Úgy jó ahogy leírtad
2.
a második kérdésedre válaszolva a nyitásérzékelőt késleltetettre programozd a mozgásérzékelőt pedig követőre. Így ha először jelez a nyitásérzékelő akkor a mozgásérzékelő átveszi a késleltetést, de ha először a mozgásérzékelő jelez akkor az azonnaliban fog működni.

Arra vigyázz hogy szabályos belépésnél először a nyitásérzékelő érzékeljen.
(#) mezgaleo válasza szucs1974 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszi a gyors választ! Az első kérdésben csak bizonytalan voltam, és nem akartam hazavágni a cuccot egy esetleges rossz vezetékezéssel.

A mozgásérzékelő látja az ajtót is, amire a nyitás érzékelő lesz felszerelve. Ezek szerint úgy kellene felszereléskor beállítanom a nyitás érzékelőt, hogy az ajtó pár milliméteres nyitására már elindítsa a késleltetést, viszont ez a pici mozgás viszont még nem lesz elég a mozgásérzékelő beindulásához. Jól gondolom?
(#) szucs1974 válasza mezgaleo hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Igen, így kell beállítani. Ha nem menne akkor a mozgásérzékelőn is kell állítani hogy azt a pici mozgást még ne vegye észre.
(#) kohanyi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszi az említett doksikat. Tényleg nélkülözhetetlenek!

Próbálkoztam a felélesztésével... egyelőre nem sok sikerrel.
Működésre lehet bírni (kipróbálni) a központot csak egy billentyűzet rákötésével?
Kipróbáltam... nálam ez nem volt neki elég.
Volna is ezzel kapcsolatban egy kérdésem: mit kezdjek a billentyűzet 5. "Z" jelű kapcsával? Ide valami felfűzős érzékelő jöhetne, de ezt most még nem szeretném használni, mivel nincsenek érzékelőim...

A központ ad ki magából 13,6V-ot és tölti az akksit.

Ha rákötöm a billentyűzetet. (R=AUX+; B=AUX-; Y=YELLOW; G=GREEN; Z=üresen hagytam)
Nem történik semmi. Nem villan fel semmi. Merre kezdjem a hiba keresését?
(#) kohanyi válasza kohanyi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Nekifutottam sokadjára a dokumentáció olvasásának. Lassan tagoltan olvastam... hátha.

Idézet:
„"A zónát a Z kivezetéshez és a B kivezetéshez kell csatlakoztatni. Ha tápellátásra is szükség van azt az R (pozitív) és B (negatív) csatlakozókról lehet biztosítani."”


Ezek a zónák úgy működnek, hogy riasztáskor megszakítják a hurkot, ugye?
Tehát ha jól tévedek, akkor rövidre kéne zárni a "Z" és "B" (AUX-) kapcsokat a billentyűzetben?
(#) Jeladó válasza kohanyi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ha jól mlékszem a Zés B kapcsot egy 2,2 k ohm ellenállásal rövidre kell záni.
(#) Jeladó válasza Jeladó hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/a8/a82c2c153d74e240c3b58...21.jpg
Itt egy rajz róla , ha visszaolvasol ott is el van téve
(#) mezgaleo hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok,

A PC585 Üzembe helyezőit olvasgatom már 2-3 napja, a billentyűzet zóna kijelölésnél elakadtam. Illetve, nem tudom, hogy jól értelmezem-e, amit a leírás sugallni próbál. Idézet az útmutatóból:

Hogyha használni kívánja a billentyűzeti zóna bemeneteket, akkor a bemenet használatához egy zóna számot kell rendelni az üzembe helyezői programban. ......
Az 1-4 billentyűzeti zónák kiszorítják az ellenőrző panel Z1-Z4 zónáit. Egy beiktatott billentyűzeti zónához programozni kell a zóna típusát és jellemzőit (5.4 fejezet).

Jól értem-e, hogy ha a PC1555RKZ kezelőnek a zóna bemenetét használom, akkor a PC585 központ Z1 bemenete már nem lesz használható?

Következő: »»   17 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem