Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   537 / 3948
(#) bancsi15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
De akkor miért van a subszűrőn be_1 és be_2 jelölés?
(#) bancsi15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
OK. Köszi.

Szóval akkor maradjunk ennél? (x.jpg) , amit itt írtam(#460395)? Csak mert itt van már 39K ellenállás a szűrőn, vagy az nem lényeg, akkor is kell a 10K?
(#) ifjuhorgasz hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
At szeretném kérdezni hogy valaki tud-e felrakni képeket vagy videó linkjét beírni hogy hogyan is kell elkészíteni élőben egy kapcsolási rajzot.Még tényleg kezdő vagyok 14 éves és még most kezdett el érdekelni az elektronika ezért szeretnék segítséget kapni.

előre is kösz
(#) Inhouse válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Én pl. sűrűn használom a windows paintjét. Létrehozok pár alkatrészt, ellanállás, tranzisztor, dióda, kondi és másolgatom, összekötöm vonalakkal... Egész jól használható.

Üdv
Inhouse
(#) mark.budai válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Töltsd le a Tina vagy Multisim 9 nevű programot. Én mind a kettővel raktam össze már kapcsolást, ha egyszer belejössz, csak úgy pakolgatod az alkatrészeket.
Tina Pro
(#) norby1 válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Az előttem szóló válaszához fűzném még hozzá, hogy e két programmal még le is tudod szimulálni a kapcsolásodat, így azt is láthatod, ahogy élőben fog működni az áramkör.
(#) ifjuhorgasz hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
De nekem nem progi hanem élőben összerakásról infok.Nem érdekel a progi az van circuit maker.az nem érdekel nekem élőben kell.hogy a diódát hogy építem bele a testet meg a kapcsolót hogy illesztem a dróthoz meg ilyesmi.
(#) Izeg. hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok.
ERL35 mgnak mekkora az Al értéke???(megmérni sajnos nem tudom, műszerezettség hiányában)
(#) membran hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy 2db ceruza elemmel működő játékautóból kiszereltem a motort és USB-vel gépre kötöttem egy Led is van a hálózatba. Minden megy is csak a Windows írja ki a következőt:
"Egy USB-eszközön működési probléma lépett fel, és áramfelvétele túllépte a fogadó hub tápellátási képességeit. Le kell csatlakoztatni az eszközt."
Ezt figyelmen kívül hagyhatom vagy lesz valami baja a gépnek? nem lehet, hogy csak a Led kever be?
(#) gtk válasza membran hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Gyorsan szedd le onnan! A motornak meg talalj ki valami mas tapot. Hagyd az USBt.
(#) membran válasza gtk hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Köszi!
Milyen motort köthetek usb-re ?és hol tudok olyat beszerezni?
(#) gtk válasza membran hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
USBre ne koss motrot es mas barkacsolast sem. Az egy BUS, vezerlesre van kitalalva, nem tapegyseg. Bar van aramkorlatja, de nem jo vele jatszani, hamar USB nelkul maradhat a geped.
Talalj ki valami mast.
(#) membran válasza gtk hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nos én csak ezen buzdultam fel:
Bővebben: Link
(#) paradmat hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Hali!!
Van egy trafóm amit egy sz.gép tápból szettem ki és szeretném hálózatra kötni, csak nem tudom mit hova kössek ehhez kérnék egy kis segítséget.

P1030755.JPG
    
(#) vicsys válasza paradmat hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szerintem csak óvatosan. A PC tápokban nem "hagyományos" 230V/50Hz fel-le transzfolmálás van, hanem kapcsoló üzem (több ezer Hz). Ezt a trafót így hagyományos módon közvetlenül ne kösd a hálózati feszre.
(#) maTaKee hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Üdv!
A kapcsolóüzemű tápokba szoktak tenni 2 diódát egy tokozásba (TO220...stb), és az ugrott be, hogy ezeket lehetne-e Graetz hídként használni?
(#) gtk válasza membran hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
En nem tamogatom az ilyen megoldasokat.
De ha mindenkeppen meg szeretned csinalni olyan motorra lenne szukseged amely 5V es 500mA alatti aramot igenyel. Majd valaki hatha javasol egy tipust.
(#) csabee hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Helló, mindenki!
Van egy butus kérdésem!? A tekercslakknak mi a hivatalos neve amin forgalmazzák?
Lehet, hogy furi de tényleg nem tudom...
(#) Izeg. hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok
Kérdésem a következő: FET-eknél, hogy lehet számolni a gate-re kerülő ellenállás értékét, ha kapcsolóként üzemeltetem őket?
(#) dtomi86 hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
sziasztok!
megépítettem ezt a töltőt a motoromhoz, és azt kérdezném hogy ameddig nincs akkum benne, addig mekkora kondit tegyek a helyére. 10'000µF elég? úgy tudom tönkre mehet a kapcsolás (kondi vagy) akku nélkül.
(#) Pet91 hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Hello!
Valaki tud nekem küldeni egy RT-2005 öt, vagy megmondani, hogy honnan tölthetem le a pdf-et?
1000hálám.
Üdv.
(#) bobiktus hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Szervusztok

Egy autós GPS-t szeretnék kerékpártúrázásra használni. A gyári akkumulátor (5V, 1100mAh) kb. másfél óráig bírja, ezért szivargyújtóról kellene működtetni, vagy USB-ről (5+-0,25V, 350-400 mA) -ezekhez van gyári kábel-. A kérdésem az lenne, hogy elemeket kössek (4x2 db 1.2V 2200mAh elemből 4400mAh 4.8V = 8000Ft +töltő) össze és kössem (hogyan?) USB portra (attól tartok hogy kevés a 4.8V névleges feszültségről fokozatosan csökkenő U, ill. hogy az usb port nem egyszerűen csak tápként funkcionál esetleg, és nem fog működni elemről) vagy egy kicsi 12 V-os ólomakkura (vagy 10 db sorbakötött elemre) tegyek szivargyújtót, és abba tegyem bele a szivargyújtós adapterét a pda-nak? Ez utóbbi tűnik nekem egyszerűbbnek és biztosabbnak. Milyen áramforrást/megoldást javasoltok?
(#) dtomi86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
köszi
(#) Action2K válasza bobiktus hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ezt: Link1 Vagy ezt: Link2 Majd utána az autós adapter.
(#) kendre256 válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Legalább 3 (vagy 4) darabból össze lehet berhelni egy graetzet. Ha van egy közös katódos, meg egy közös anódos, akkor elég azokból egy-egy (tehát összesen két kettősdióda). Ezek schottky diódák, csak kis feszültségre alkalmasak.
(#) bobiktus válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
köszi, ez árban verhetetlen és 1.2 kg alatt maradok mindenestül.
(#) Pet91 hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Van még egy kérdésem. Adott n db ledem, ezek - pólusa közös, a katódokon tfh. egymástól független jeleket kapnak, tehát hol 1db ég, hol meg n db.
azt szeretném, hogyha viágosabb van fényesebben égjenek, míg ha sötét akkor halványabban. ezt fotoellenállással akarom csinálni, csakhogy n db fotoellenállás irtózatosan drága.
Hogyan lehet minden ledet 1 foellenállással úgy szabályozni, hogy adott fényerőn 1 led olyan fényes legyen mint n db led?
Köszönöm
remélem értitek
(#) Action2K válasza bobiktus hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ami még ajánlott lenne hozzá, egy kis "akkuőr" elektronika, mert a mélykisütés nem használ neki.
(#) wtc hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném megcsinálni ezt az egyszerűsített futófényt, amit mellékeltem, és azt nem tudom hogy a 4017 IC-nek a kapcs rajzon, 11 kimenete van (az egyik oldalán) az általam vásárolt 4017 IC-nek 8 lába van mindkét oldalán. Akkor ez most hogy van? Most azt a 11 kimenetet, ami a 1n4148 diódákba megy, azt hova kössem?
Köszi előre is!

knight1.gif
    
(#) Sir-Nyeteg válasza wtc hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Koncentrált a rajzodon levő zöld számokra, és a Q betűkre
Bővebben: Link
Következő: »»   537 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem