Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   597 / 3950
(#) slave557 válasza Topi hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
És, ha már szép tiszta, akkor utána mivel kezeljem le, hogy ne oxidálódjon?
(#) Topi válasza slave557 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Oxidálódni mindig is fog, az ellen védekezni nem nagyon tudsz. Két dolgot tehetsz:
1. Elzárod az oxigén és a pára elől. Szilikagél (cipők, IC-k, stb. páraelszívó) + jól lezárt nylon zacskó.
2. Kémiai ónozás. De ez utóbbi kevesebb sikerrel alkalmazható már koszos réz felületnél... Noh meg univnyáknál kicsit felesleges is.
(#) slave557 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
És, ha valamibe belemártanám, pl lakkba, vagy folyékony ragasztóba, az megvédi? (gondolom nem..)
(#) moltam válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Én egy régi nagy imperdanciás fejhalgatót raktam rá, azt birta.
(#) zolika60 válasza moltam hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Birni bírja, de nem túl halk?
(#) moltam válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Hallani hallottam hogy mit beszélnek a filmben és ez pont elég volt... Annyi külömbséggel hogy nekem DVD lejátszó volt a jelforrás. De szerintem ha egy boltban kapható PC hangszórót rak rá akkor messziről is lehet majd hallani.
(#) Carbonos válasza moltam hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Teljesen világos. Valami ötlet van arra, hogy hogyan tegyem használhatóvá? Esetleg egy pici erősítővel?
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok
Nem akarok türelmetlennek tűnni, de ma szeretnék rendelni és aki tud az segítsen a kérdésemben létszíves,... Köszönöm szépen! Helló
(#) csezoli21 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm!! Leköteleztél
Helló
(#) Carbonos válasza csezoli21 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Utánanéztem fejhallgató erősítőnek. Egy kérdés: van otthon egy teljesen felesleges pc hangszóró és annak van fejhallgató kimenete. Vajon ez segít, vagy használjam fel az erősítőjét ha egyáltalán lehet az impedancia különbség miatt?
(#) Pako94 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok
Pár kérdésem lenne a stabilizáló IC-kel kapcsolatban:
- Tehetem őket közös GND-re?
- A trafó mögött egyenírányitás, +egy kondi, és utána mehet IC be>IC ki, és kész?
- Van egy olyan IC-m, hogy 7912, úgy tudom ez negatív feszültség. Ez mire jó? Úgyanúgy jön a traforól, és az ic mögött negativ lesz?
- UNniverzális tápot akarok épiteni, és ezért tettem fel a kérdéseket

Előre is köszi
(#) moltam válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Fejhallgatóra akarod rákötni? A PC hangszóró csak akkor segit ha a fülhallgatókimenet az erősitő után van kötve. Fejhallgatót kötheted szerintem a hangszóró helyére csak szerintem kell elé egy sorbakötött poti vagy fix értékű ellenállás nehogy max hangerőn túlterheld a fejhallgatót. Úgy kell beállitani, hogy feltekert hangerőpotival se legyen túl hangos.
(#) zbiro hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Hello!
Elakadtam a kirchoff törvényekkel. Váltakozó áramú hálózatot kellene számolnom, és tulajdonképpen kijönnek az értékek, csak egy részük ellenkező fázisban van, mint kellene. Egyenáramnál ugye egyértelmű volt, hogy ha negatív az érték, akkor ellentétes a mennyiség a feltételezettel szemben. Váltakozó körben ezt honnan lehet kitalálni?
(#) Carbonos válasza zbiro hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Aham értem. Ezt valami alapján kilehet esetleg számolni? Hogy mekkora legyen az ideális ellenállás? Vagy próba-próba-próba?
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Építenék egy nagy kijelzős órát (4 led/szegmens), és azt szeretném, hogy este 2db led világítson, nappal pedig az összes. Erre szeretnék megoldást keresni, és kérem segítségeteket...
Valamint milyen meghajtást ajánlotok, én TTL meghajtáson gondolkodtam (óra+perc), de elakadtam a kijelző modulnál. Ott bármilyen BCD-7 szegmens konverter megfelel? Gondolom, tranzisztor kell erősítésképp...
Lépezik olyan IC, ami 2db NAND kaput tartalmaz, és megegyezik a 2. képen láthatóval???
Na szép még mindig nem tudom összeszedni a gondolataimat, érzem, hogy valamit elfelejtettem... :hide:
(#) moltam válasza Pako94 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Rajzoltam neked valami tápféleséget.

szimstab.jpg
    
(#) Pako94 válasza moltam hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Köszi mindkettőtőknek
(#) gg630504 válasza moltam hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Mindkét I nyílnak lefelé kell mutatnia terhelésen.
(#) Stefan válasza zbiro hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ha megmutatnád a hálózatot amit számoltál segítene.
(#) moltam válasza gg630504 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Tényleg Kössz az észrevételt. A negativ fesz nyilját tényleg rosszul rajzoltam be. Földtől a negativ felé folyik az áram.
(#) Carbonos válasza moltam hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Még egy nagyon kezdő kérdésem lenne. Ha eleve a tv scart kimenetére kötöm a scartadaptert rca-ra akkor mindegy, hogy csak inputos az adapter vagy akkor is kell akapcsolható in/out adapter? Remélem érthető a kérdés!
(#) zolika60 válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ha csak egy irányba akarod használni nem kell átkapcsolható átalakító.
(#) Carbonos válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Tehát tök mindegy milyet veszek ha csak arra kell, hogy jöjjön rajta az rca hang és a kimenetbe dugom természetesen?!
(#) Carbonos válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
ÉS nem érdekes, hogy az van ráírva az átalakítóra, hogy input?
(#) zbiro válasza Stefan hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Tulajdonképpen nincs konkrét áramkör, általános megoldás kellene.
A mellékelt képen az áramok 77,7mA-re jönnek ki , a passzív elemek 80,7 fokos fázisszöggel (eddig jó), viszont a generátorra -99,3, ami viszont nyilvánvalóan rossz, és nekem a miért kellene (egy programról van szó, és a "de hát látszik" nehezen lekódolható )

02078.png
    
(#) subwoffer hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Üdv!

Egy olyan problémám lenne hogy zúg az erősítő.És szerintem attól hogy pici váltóáram megy át, de úgy szeretném meg oldani a szimetrikus tápot hogy 2 egyenirányítót teszek bele és hogy úgy jó lenne?
Képet mellékeltem.

Táp....jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza subwoffer hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Hali
az erősítőd a földhurok nevű utálatos nyavajától zúg! Olvasd el az ezzel kapcsolatos cikket.
A táphoz semmi köze, bár amit rajzoltál az szerintem jó, pontosabban jobb hatásfokkal fogja a félhullámokat hasznosítani mint az előző kapcsolás. Az "egyenirányítás" az ugye graetz híd akar lenni?
Szóval szerintem jól rajzoltad, de ha biztosra akarsz menni , próba képpen a váltó áramú részre (3 vezeték) teszel 1-1 5wattos izzót sorba tehát ha nem stimmelne valami bekötés, akkor nem égne le a trafó vagy a graetz, hanem az izzó világítana.
üdv
(#) subwoffer válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Értem és köszi a választ.
(#) Negyedik Zol hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Helló

Készítek rádiót is, és azon gondolkodtam, hogy egy hordozható fadobozba szerelem be az AM vevőt, kristályrádiót. Csak az a bibi, hogy földelés kell. Meg lehet oldani a "hordozható" földelést? (A többi topik annyira kihalt)

Előre is köszi!
(#) zolika60 válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
A kimenetbe dugod, de nem mindegy, hogy milyet veszel. Olyan kel neked ami a kimenethez van bekötve. Az euroscart ugyanis más más lábakat használ kimenet és bemenet esetén.Bővebben: Link
Következő: »»   597 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem