Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA 6383 s (tuning)

Témaindító: gbr, idő: Nov 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 19
(#) kebazsi hozzászólása Dec 15, 2019 /

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom hogyan tovább. Hozzám került egy Videoton EA 7386s típusú erősítő ami gyakorlatilag teljesen le volt égetve (összes végtanzisztor elszállva stb.). Kitaláltam hogy építek a végfokjaiból 2 monoblokkot a végfokpaneleken kicseréltem a 2-2 végtranzisztort emitter ellenállásokat és a 2-2 BD meghajtó tranzisztort összesen ennyit nyúltam hozzájuk. Az egyik monoblokkot a saját bontott trafóval összerakva elsőre indult a végfok szépen működik. A másik viszont egy másik trafót kapott 1-2 volttal magasabb feszültséggel (csak ilyen volt a boltban). Ennél a panelnál azt tapasztalom hogy alacsony hangerőn össze vissza torzít ( a nyugalmi áramot és a kimeneti DC szintet is sikerül állítani 100mV körül van több mint a másiké de adatlap szerint ez még elmegy). Viszont ha növelem a hangerőt a kimeneti feszültség 8 Ohm-on eléri a kb 900mV-1 V szintet kitisztul a hangja es tulajdonképpen onnantól a végállásig rendben is van. A dobozokban nincs előerősítő (így a kimenti szint telefontól hajtva max kb. 2V) se semmilyen más panel tehát más nem okozhatja a problémát.
Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu