Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   16 / 580
(#) kupec válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Jonapot a kis csövet lehuztam amire rávolt dugva az kattant ha belefujtam meg a dobba is hallani ha belefujok ilyenkor mi lehet a gond elektronika azt csak egyben lehet cserélni vagy alkatrészeket is a panelen vagy érdemesebb egyben?
(#) imikee10 válasza kupec hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hello
Lehet cserélni alkatrészt a panelen csak tudni kéne hogy mit. Amúgy meg elég érzékenyek ezek én például olyanokon próbálkoztam ami nem sikerül akkor az úgy is kuka lett volna.
Ez lehet relé gond mint már írta zoz11. De még ezen kívül lehet még más is. Esetleg szedd ki a panelt és kukkants rá hogy miújság vele (nincs-e égés nyom, nem-e szutykos stb.)
Mi a típusa? Ha esetleg kiveszed a panelt egy képet tehetnél fel róla mert van nekem elin-be való panel egy pár db.

Üdv Imi
(#) zoz11 válasza kupec hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hello
Egy kép tényleg sokat segítene.
Ha ezek jók akkor viszont nehezebb lesz a keresés, panelt is érdemes megnézni hogy milyen állapotban van ahogyan ezt imikee10 is írta.

Ha az is ok akkor utána azt kéne kideríteni, hogy mi tiltja a motor felpörgését, ami viszont már elég nehéz és hosszas folyamat.

Üdv: Zoltán
(#) Vodika hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Jó napokat!
Én is szeretnék további tanácsokat kérni mert nekem sem jött össze a javitás...
Mindent megnéztem eddig a gépen, ami általános tanács szokott lenni, légcsapda, szénkefe de a jelenség továbbra is megvan. Ahogy fentebb irtam a motor egyáltalán nem indul el semelyik program alatt sem pedig centrizésnél.
A relék csattognak össze-vissza de nekem még annyit sem csinál mint kupec kollégánál (lassan sem pörög a motor....)
A panelt is kivettem már nincs rajta égés nyom, sem nem "koszos" de az biztos hogy korábban már volt javitva valszeg 2-szer is.
Esetleg az inditó kondi nem lehet a ludas?? (nem értek hozzá.... csak kérdezem) vagy egyéb hibalehetőség/meghibásodható alkatrész hiányában tuti hogy a panelon szált el valami? Esetleg egy relé... stb.
Tudtok esetleg segiteni? Előre is köszi!

Üdv:
Vodika
(#) zoz11 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello
Képet tudnál felrakni róla?

Van egy fajta panel aminek típus hibája ez a jelenség, a triak és a triaknak a vezérlése szokott csődőst mondani, meg egy átkötés forrasztása szokás szerint szét égni, sokszor nem is látszik hogy ki van kerekedve.
Ha a relék kattognak akkor a vezérlése jó, csak feszt nem kap valami miatt.
A motor végén a fordulatszám jel adót is érdemes megmérni hogy nem –e szakadt, az is csinálhat még ilyet.
Ha azok is jók akkor végig kell méregetni a triak vezérlését egészen a prociig, ami szkópot igényel.

Üdv: Zoltán
(#) Vodika válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szia zoz11!

Köszi a választ! AZ egyik javitás pont ilyen átégés lehet amit te is mondasz mert a panel szélén ahova olyan "sarus" csatlakozókat szoktak felrakni az egyik csati helye hiányzik és direktbe van beforrasztva a kábel...
Természetesen csinálok képet és megköszönöm a segitséget. (ma este feltöltöm ha fényképezőgépen is úgy akarja... )
Na ha méregetni kell akkor nekem végem... ehhez már végképp nem értek..
Esetleg abban tudsz segiteni, hogy a fordulatszám jeledónál milyen ellenállást kell mérnem? Vagy bármilyen érték jó csak "végtelen"/szakadás ne legyen?

Köszönöm a segitséget!
Üdv:
Vodika
(#) kupec válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello küldtem képet rola nem látszik semmi égés rajta de akkor végülis azt mondjátok hogy a panelen hibásodot meg valami? mert akkor kicserélem egyben.
(#) imikee10 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello
Nézd meg szakadással. Utána pörgesd meg egy kicsit a motrot de akkor már voltot mérjél. Ha felmegy egy kicsit akkor OK.
Üdv Imi
(#) imikee10 válasza kupec hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello
[/OFF]Most adtam el egy ilyet 8000-ért[/OFF]
Meg kellene nézni rajta a reléket meg a motor kapcsoló triakot, hogy nem-e zárlatos, szakadt.
Üdv Imi
(#) Vodika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Helló!
Köszi a válaszokat...
Én is küldök képet, hátha valamivel előrébb segiti az ügyet....
Köszi és üdv:
Vodika
(#) zoz11 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
HEllo
Vodika és kupec mind a kettőknek csak azt tudom mondani hogy elő kell venni a multit meg a szkópot már ha van, és el kell kezdeni méregetni, így nem lehet megmondani hogy konkrétan melyik alkatrész rossz

Azt meg már elmondtuk hogy melyik részen keresendő a hiba :yes:

Üdv: Zoltán
(#) imikee10 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hali
Az összes elin, eurotech, beko, altus meg amikbe ilyesmi panel van az összes így meg szokott égni mivel alá vannak tervezve.
Ahogy zoz11 is írta így messziről elég nehéz segíteni méregessetek.
Nézd meg a képet amit küldök.
Üdv Imi

panel.JPG
    
(#) Vodika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Ok, értem! Köszi a választ!
Esetleg panel van elfekvőben?
Üdv:
Vodi
P.S.: multi még akad, de szkópom momentán nincs...
majd valamit kitalálok...
(#) imikee10 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello
Ilyen sajnos nincs elfekvőben. :no:
De nem lehet tudni előre semmit mert lehet hogy holnap lesz, de lehet hogy fél év.

Üdv Imi
(#) Vodika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hali!

Az a kontakt ami elégett az egyik 12V/10A-es JS1-12V-os reléhez megy...
Annyiban tudnátok még segiteni hogy a ET-HJR13FF relé az kiválthatja ezt a kütyüt...?

Előre is köszi!
Üdv:
Vodi
Még keresem a neten mit lehet még helyette használni...
(#) imikee10 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hali
Egy ilyen is megteszi:relé
De jó bele más milyen is ami 12V-os 10A-ert és 230-at bír meg persze a mérete. Amit én kinéztem az jó bele

Üdv Imi
(#) Vodika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Hálás köszönet!
Szép napokat!
(#) sferi77 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Indesit wia 102 típusú mosógép panelje tönkrement( nem lehet törölni rajta a beállított programot). Javíttatni lehet, esetleg frissíteni? Mert az új panel drága(32.000 Ft). Köszi
(#) imikee10 válasza sferi77 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Hello
Ha beprogramozod a programot akkor nem lehet leállítani és resetelni sem?? Mert már volt gondom olyannal.
Erre azt az utasítást kaptam zoz11-től hogy nézzem át nagyítóval és forrasszam át ami hibásnak tűnik. A START/RESET gombnál volt hiba átforrasztottam és láss csodát jó lett.
Ha ez a gondod neked is próbáld meg!!

Üdv Imi
(#) Vodika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hali!
Megnéztem jobban a panelt, (levettem a relét) és kiderült hogy a forrasztás ami az elégett csatihoz ment nem is a relé-hez megy, hanem egy huzal ellenálláshoz, ami amúgy teljesen jónak bizonyult. Visszaraktam a relét és "megpatkoltam" az elégett csatlakozót és láss csodát megy a gép....
Abban viszont nem vagyok biztos meddig fogja birni az átkötésem. Mivel arra saru megy rá igy nagyon vastag drótot nem tudtam rárakni csak egy vékony kötöző drótbol szedtem ki egy huzalt és megvastagitottam a forrasz anyaggal.
Szerintetek ez igy bizni fogja vagy cseréljem erőssebb rézre?
Még 1 dolog: azért ha valakinek lenne ilyen MINISEL 1000 (#495143 hozzászólás) akkor engem érdekelne.
Előre is köszi!

Üdv:
Vodi
P.S.: köszönet Imikee10-nek a tippekért!
(#) csabee hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Szép napot mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek kéznél egy whirlpool awt 5108/4 (856151010480) mosógéhez programtáblázat???
Két napja keresek a neten de semmit sem sikerült találnom!
Segítségeteket előre is köszönöm...
(#) imikee10 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hello
Szerintem jobban jársz ha ezt javítgatod ne költsél feleslegesen ha nem muszáj. Értek itt arra hogy ha veszel egy újat vagy olyat mai MÉG nincs "megsütögetve" mert úgy is az lesz azzal is mint a Tieddel.
Amúgy próbáld meg rézzel az jobban vezet és hátha nem lesz gond vele ezután.
Üdv Imi
(#) imikee10 válasza csabee hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hello
A whirlpool oldalán megtalálod csak ide kell beírni a típusát.

Üdv Imi
(#) csabee válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Ezen már napok óta túl vagyok és nem jártam sikerrel!
Nekem a program táblázata kellene, nem az üzembehelyezése...
Azért köszönöm a szándékod...
(#) imikee10 válasza csabee hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hát akkor el kell hogy keserítselek mert ez van meg esetleg service manual a gépről. Más anyag nincs róla.
Sajna
Üdv Imi
(#) csabee válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Igen, Én is erre a következtetésre jutottam két nap után...
Már csak egy jóindulatú kollégában bízhatok aki betudná szkennelni...
Köszi még egyszer...
(#) imikee10 válasza csabee hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Írj a vevőszolgálatnak és azok nagy valószínűséggel elfogják neked küldeni.
Üdv Imi
(#) hop hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Vki. esetleg egy EWM 1000 Plus panelen meg tudná nézni az R82-es ellenállás értékét?
Előre is köszönet érte!
(#) imikee10 válasza hop hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Hello
Egy képet tudnál feltenni esetleg róla mert van nekem electrolux-ba panelem (ha erre a márkára gondolsz) de nincs ráírva hogy milyen típusba való.

Üdv Imi
(#) imikee10 válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Találtam egy ewm 1230-asét ha a relé és a forgó kapcsoló között van akkor 56Kohm mivel 563 van rajta.
Ha ez az amire gondolok akkor megnézném a relét hogy minden oké-e mert nem hiába hibásodott meg!!!

Üdv Imi
Következő: »»   16 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem