Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozi javítás
 
Témaindító: bark, idő: Aug 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 8
(#) bark hozzászólása Aug 24, 2009 / 1
 
Sziasztok! Van egy Dimarson jó öreg házimozim. Már új korában se szerette az írott lemezeket de, már egy jóideje semmilyent sem olvas vagy csak nagy-nagyon nehezen. Az erősítő része viszont príma és nekem a hangzása is tökéletes. Sajnos nincs rajta 5.1 bemenet így a 6 hangszórónak nem sok értelme van.
Két merész ötlet jutott az eszembe.
1. Kicserélni az olvasót PC olvasóra vagy más dvd lejátszó olvasójára
2. Valahogy megoldani hogy, legyen rajta 5.1 bemenet.
A minap szétkaptam, az olvasóhoz két szalagkábel csatlakozik. Az egyiken kapja a tápot (9V, GND, 5V, GND)
A másik pedig egy 22 eres kábel.
Nem igazán vagyok szakmabeli ezért inkább másra bíznám a készüléket, persze nem ingyen.
Tippeket, ötleteket várok hátha én is megtudom csinálni.
Itt a fórumon olvastam hogy, dBase nevű fórumozó próbálkozott hasonlóval csak sajnos megszűntek a linkek.
Előre is köszönök minden választ.
(#) aderka válasza bark hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Lehet hogy szoftverfrissítést kellene alkalmazni. Nekem is volt egy Chili DVD lejátszóm. Új korában még ugy ahogy, késöbb aztán már egy lemezt sem akart lejátszani.
(#) bark válasza aderka hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
dimarson dm-r400 ez a pontos tipusa, sehol sem talalok hozza frissitest
(#) aderka válasza bark hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Ezt találtam... Nemtudom, jó-e a te típusodhoz. Leírják a frissítések alá, hogy min javítottak. A frissítések használatáról is van Word dokumentum.

üdv: Dávid
(#) bark válasza aderka hozzászólására (») Aug 24, 2009 / 1
 
Koszi, ezt en is megtalaltam.
Ezek joval ujabb HDD vagy DivX-es keszulekekhez vannak.
(#) Rober_4 válasza aderka hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 

Ez bosszant engem is, hogy ilyen "bénák vagyunk"!
(elnézést akinek nem inge...)
Egyszerűen eladják nekünk a vacak, alig működő cd-játszókat, és mi naívan várjuk, hogy egyszer csak megjavul, hisz csomó pénzt fizettünk érte, meg hát márkás is :miaz:
Egyszerűen mikor hazavittük a boltból, és rájöttünk, hogy nem az igazi, akkor még a három napon belül vissza kellett volna vinnünk, vagy ha nem, akkor kalapács és garancia. Lassan minden boltba kétszer kell menni, egyszer megvenni és egyszer visszavinni! De akkor se hagyjuk magunkat, és így egy csomó energiát, mérgelődést, időt, fáradtságot megspórolhatunk. Régen a dolgokat meg lehetett javítani, ma is meglehet, csak egy emberöltő mire kész. Régen amikor megvettem az első magnómat, egy óráig próbálgattuk az eladóval, hogy megy-e rajta minden, bejön-e a rádió. Pedig akkor még házhoz jött a garancia, vagy a szomszéd utcában volt. Nem egy-két helyen az országban. Most meg, azért bontjuk fel a csomagolást, hogy pecsételjenek egyet, s ha ki akarom próbálni akkor, hüly*nek néznek, de hát oda vannak írva a paraméterei! Ránk kényszerítenek egy buta vásárlói magatartást. Elnézést ez most kikivánkozott, így az x-edik, nem olvas a cd-dvd-házimozi topik után.
(#) interferi válasza bark hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szia!
"Valahogy megoldani hogy, legyen rajta 5.1 bemenet"
Itt le van írva miért nem lehet Link.
(#) bark válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nem hinnem hogy, tehetek rola hogy, garancia utan megadja magat a keszulek. Javitason kivul mast nem lehet csinalni. Annyi az egesz hogy, sajnalnam kidobi igy.
Tudom hogy, a keszulek fele jo, tokeletesen lehet vele radiozni 5.1-ben.
Az a baj hogy, nekem pont nem ez a funkcioja kene.
Persze felfogom hogy, valoszinu masik keszulek utan kell neznem sajnos.
Amig nincs penzem ujra addig varok ezzel, hatha lesz ebbol valami.
(#) Rober_4 válasza bark hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Én sem bántani akartalak.:integet2:
Csak általánosságban értem, hogy ha egy lézeres eszköz valahogy nem az igazi, akkor azt rögtön visszavinni a boltba, venni helyette egy olyat ami jó.
(#) mizsei.robi válasza bark hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Fejet kellene benne cserélni.Ird le a fejnek a tipusát .Próbálj meg áligatni a fejen lévő kis potikon.Átvezető kábelt nézted?Lehet hogy az a baj.
Űdv
(#) bark válasza mizsei.robi hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Koszi, hetvegen szetkapom ujra es megprobalok kideriteni valamit a fejrol.
(#) red-orbit hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Logitech 5.1-es hangrendszerem, aminek az erősítője a mélynyomó dobozában található. Azt tapasztaltam, hogy idővel vagy működött vagy nem, mára gyakorlatilag csak a mély és a center dolgozi. Meg tudnátok mondani ki javit ilyet?
Előre is köszönöm!
Péter
(#) mate_k hozzászólása Szept 16, 2009 /
 
Házimozi szervíz keresek Budapest vagy környékén a Pilis térségben.
Genius 5.1 házimozimat szeretném megjavíttatni.
(#) red-orbit válasza mate_k hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
nincs itt valasz
(#) titi válasza red-orbit hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Mondanám, hogy segítek, de nem pesti vagyok...
(#) kjeno hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Kaptam egy Philips LX3000 D házimozit.

Annyi baja van ,hogy nincs hangja. Állítólag úgy indult ,hogy néha elment a hang, majd a hangszórók pukkanásával visszatért .Egyre többször csinálta ezt és most néma. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm
(#) tenke hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Hali.
Van egy nem túl új háziomozim. Roadstar de a típust sehol sem látom.
5.1 - Mp3, nem egy nagy valami de a rendes dvd formátumot mindig szépen vitte és azért mégiscsak jobb mint a hagyományos tv hangszórók.

Már talán több éve is hogy rossz de nem foglalkoztunk vele, most azonban használnám.
A kijelző elszált, a távirányítóra nem reagál, egy alkatrész sem tűnik rossznak (nincs elégve) és a biztosíték is jó. semmit nem olvas be általában csak mozgatja az olvasót, ha kézzel meglököm megpörgeti de tvábbra sem történik semmi ígysem.
ha valakinek van ötlete mi lehet a baj kérem segítsen.
előre is köszi, üdvözlettel: tenke
küldök képet is
(#) ati0007 hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
üdv
Egy LG házi mozi rendszerem van és ráz az oldala 110V-260V-os fázis ceruza világit ha rányomom az oldalára
Tipusa:LH-T250SC
Valaki adna ötletetmiért ráz ???
Üdv:ati0007
(#) ati0007 hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
(#) pinkova válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Zoli! Euro dugót hiába dugod földelt aljzatba, ott csak a fázis és a nulla csatlakozik az elektromos hálózathoz.
(#) proba válasza ati0007 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Húzd ki a kábeltv antennát belőle. (meg a simát is) Ha még ráz, dugd be a 230 csatlakozót fordítva . Lehet akkor nem fog rázni. Ha igen akkor (nem tudom szabályos e??) földeld le a házát. Durva módon egy vastag vezetékkel .finomabban kösd össze rca csatlakozóval a számítógéppel (a csatlakozó bedugásakor/kihúzásakor mindkét berendezés legyen KIHÚZVA nem kikapcsolva)
Esetleg szedd szét és a tápegységben a fémházra menő zavarszűrőket szedd ki belőle.
(#) quite válasza proba hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Az oké, hogy próbálsz segíteni, de rossz tanácsokat ne adj!

A KETTŐS SZIGETELÉSŰ BERENDEZÉSEKET SZIGORÚAN TILOS FÖLDELNI!!!
(#) quite válasza ati0007 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
A készülékből húzz ki minden csatlakozót (TV, AUX bemeneten esetleg más készülék, stb.), és úgy nézd meg, hogy valóban a DVD ráz-e.
Az sem kizárt, hogy a műanyagkávás TV-dből jut vissza a csatlakozón valami feszültség, ekkor természetesen a TV a hibás.

Ha nem vagy járatos a villamosságban, akkor mindenképpen vidd szakemberhez a lejátszót, mert baleset is lehet az effajta rázós dolgokból.
(#) proba válasza quite hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Ez igaz,Bocs a zárójeles részt inkább ki kellet volna emelnem. Lehet a kérdőjel is kevés volt)
Sok kínai vackon csak hümmögnek úgyis.Szinte nem tudsz olyan kapcsolóüzemű táppal megáldott berendezést mutatni ami a fémes részét meg a testet megérintve nem ráz legalább egyik hálózati polaritásnál,szabadon lévő bemenetekkel.
Egyébként lehet hogy tényleg hibás egy megnézetés nem árthat neki.
Ha egy RCA kábellel összekötöd az egyébként kötelezően földelt számítógépeddel már szabványt sértettél szerintem Ráadásul a bedugás pillanatában a tápban lévő pár nanos kondin keresztül egy pillanatra a hangkártya bemenetére/DVD kimenetére/házimozi bemenetére küldöd a 230V-ot. Nesze neked szabvány Ezért írtam a kihúzott állapotot
(#) proba válasza quite hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Még egy apróság, Annak idején mi a kettős szigetelés alatt azt értettük hogy az üzemi szigetelésen kívül még egy szigetelés véd.Ha szétszedsz egy DVD/házimozit hát a panel alatti műanyaglap a legtöbb amit szigetelésnek neveznek(sokszor ez sem) A testre menő "kettős szigetelésű " (sicc) zavarszűrőkről nem is beszélve. Sem a táp 230-as része leburkolva.A kettős szigetelés kimerül a lapos dugvillában, meg a jelölésben. A CE jelölés nem véd semmitől.
(#) quite válasza proba hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
A kettős szigetelés nem azt jelenti, hogy a feszültséget elszigeteljük a berendezés fémrészeitől, a gépet meg elszigeteljük az embertől.

Idézem a szó szerinti korrekt leírást az érintésvédelmi anyagból:

"2.Érintésvédelmi osztály (Kettős szigetelés)

Ide tartoznak azok a villamos készülékek, amelyek kettős, vagy megerősített
szigeteléssel vannak ellátva. A megérinthető részek vagy műanyagból készülnek,
vagy a fémburkolatok úgy vannak az üzemszerűen feszültség alatt álló részektől
elszigetelve, hogy ezekre a burkolatokra veszélyes nagyságú érintési feszültség ne
kerülhessen egyszeres hiba esetén.
Ilyen kivitelben készülnek, pl. a villamos kéziszerszámok, vagy a háztartási
készülékek jelentős része (hajszárító, kávédaráló, porszívó, villanyborotva stb.).
Ezeken a készülékeken az itt látható jelölés (itt lenne a jelölése, csak ezt nem tudom ide prezentálni) feltüntetése kötelező, és szigorúan tilos azokat leföldelni, vagy a védővezető-rendszerbe bekötni. A készülékek bekötött
csatlakozóvezetékein olyan csatlakozó dugókat alkalmaznak, amelyek nem
rendelkeznek védővezető-érintkezővel."

Ennek az érintésvédelmi osztálynak maradéktalanul megfelelnek a kettős szigetelésű híradástechnikai, szórakoztatóelektronikai termékek.
Tehát ha a pl. a 230V-os tápegység panelt nézzük, akkor annak szigetelése tökéletesen megfelel ennek az előírásnak akkor is, ha nincs alatta műanyag lap sem, hiszen magán a NYÁK-on már megtörténik az elsődleges szigetelés a rögzítő csavaroknál, amik műanyag anyákba rögzítődnek, vagy maga a NYÁK már eleve műanyag csavarokkal, vagy műanyag "pattintós" távtartókkal van rögzítve, így létrehozva a második szigetelést.[b][/b][i]
(#) proba válasza quite hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
A nyákon történt első szigetelést a fémháztól 1-2 mm re lévő forrszem alatt érted akkor valóban igaz .De szerintem ez semmivel nem különb az általam vaslapra csavarozott 230-as paneltől ,amire meg az összes érintésvédelmi ellenőr a haját tépné.
(#) RE AUDIO hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Sziasztok, nekem van egy MUSTEK márkáju házimozi erősitőm amit egy haveromtól kaptam nos az a gond hogy ha bekapcsolom kivilágit a STAND BY led pirosan aztán kicsit elhalványul es ki is alszik tehát kikapcsol. Az erősitőt átmértem mindent jónak találtam aztán átmértem a vezérlő egységet ott is minden jó volt. Nem tudom mi lehet a probléma én a tápra gyanakszom. Nem lehet hogy valamelyik kondenzátor kiszáradt a tápon? Vagy esetleg hogy más szált el a tápban? A segitséget előre is köszönom
(#) RE AUDIO hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Senki???
(#) proba válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hát igen.Engem ne szidj, ha azt tanácsolom hogy cseréld ki az összeset.
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem