Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   609 / 3949
(#) Kicsa hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy HGOK lámpám amit működésre szeretnék bírni. Foglalat nincs hozzá,vettem hőálló porcelán sorkapcsokat.abba rögzítettem az ellenállásaival,és már csak a kábel hozzávezetés kérdéses. Sima műanyag szigetelésű kábelt hogyan lehet hőállóvá tenni? Valami bevonat? Vagy bírja az a hőt? Láttam ilyen szövetszerű szigetelőanyaggal bevont kábel de az túl rövid. Mit lehet tenni?
köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) Action2K válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia! Szilikonkábel a Te jelölted. De a 10cm-es szövetes is jó lehet, mert utána teszel egy sorkapcsot és sima kábel mehet tovább. A 10cm-en már kihűl annyira, amennyire kell.
(#) Kicsa válasza Action2K hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia!
Értem,megpróbélom megoldani az eredeti vezetékkel,talán jó lesz,ha nem akkor a végénél toldok.
Köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) slave557 hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Üdv!
Mit gondoltok, ez már betudja világítani a nagyszobát
Szerintetek jó ötlet egy ilyen?
Hehe 185W-ot fogyaszt..

372 led.jpg
    
(#) adydas27 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítségeket, sikerült megcsinálni! Egy kis zárlat volt a kimenetek között, persze a leg eldugottabb helyen, ami nem látszik!
(#) tom75 hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Adott egy áramköri kártya, hogyan tudom megállapítani ha a bemenet teljes zárlatban van melyik alkatrész hibás?
Vagyis mi okozza aa zárlatott?

Köszi
(#) zolika60 válasza tom75 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Milyen kártya? Esetleg rajz, vagy fénykép segítene, hogy segíthessünk.
(#) tom75 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Akkor részletezem
Voltam egy állásinterjún és ez volt a kérdés hogy állapítanám meg mi a hibás egy bemeneti zárlat esetén.
(#) proli007 válasza tom75 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Zolinak igaza van, elég általánosan tetted fel a kérdést. "Mi lehet az autómmal, nem forog a kerék?"

Ha csak elviekben nézed a dolgot, akkor azt mondanám ohm mérővel. Azaz, az OHM bácsi törvénye alapján. Adsz a bemenetre, mondjuk 1V feszültséget egy 100ohm-os ellenálláson keresztül. (Ez max. csak 10mA jelent, és nem tesz tönkre semmit.) Ez után millivoltmérővel a bement felől méregeted a nyákot. Ahol a legkisebb értéket látod, ott van a zárlat. Ha nem tudod mérni, sajnos növelni kell az áramot.
üdv! proli007
(#) tom75 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
De ha a bemeneten van a zárlat akkor ez nem müködik ha jól gondolom.
Ezt tudom más megoldás nincs mert ezt mondtam
(#) proli007 válasza tom75 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Bocs, a kérdés nem ez volt, hanem
Idézet:
„melyik alkatrész hibás?”

Egyébiránt van olyan HP műszer, ami Hallelemes detektorral, meg tudja mérni az áramot, akár 2mm hosszú nyák vezetősávon is. De gondolom, a kérdés feltevőjének sincs ilyen műszere..
üdv! proli007
(#) Action2K válasza tom75 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A válasz piszok egyszerű: A korlátozó védődióda, vagy antiparalel diódák. :gumicsirke: Ja, hogy hogy állapítom meg? Rutinból. Más mi lehet zárlatos? Ha a csatolókondi zárlatos, akkor még nem mérünk zárlatot ez egész bemeneten. Ja még a bevezető kábel lehet zárlatos.
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Vagy a bemeneti csatlakozó, vagy egy forrasztási hiba, vagy egy elgörbített alkatrész stb. stb. Hiszen azt sem írta meg milyen panel.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Azt írja:
Idézet:
„Akkor részletezem
Voltam egy állásinterjún és ez volt a kérdés hogy”

Ez tipikusan olyan kérdés, hogy már előre megvan az, hogy a titkár fiát veszik fel, de mégis meg kell hirdetni az állást.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Miért? találkoztak?
(#) labu01wx hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy ennek(rajz mellékelve) az 5 ellenállásnak hogyan tudom kiszámítani az eredőjét?



reredo.png
    
(#) m.joco hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Hello
Ebben a kapcsolásban ha a trimmerkondit minél pontosabban olyan értékűre állítom, mint amilyen a másik kondi, akkor fog a kvarc pontosan 32768Hz-en rezegni (persze 32768Hz-es kvarc mellett)?
Üdv.
(#) proli007 válasza m.joco hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Hát ez nem egészen így van! Már csak azért sem, mert a másik kondi 47pF a trimmer meg 5..30pF.
A kavics általában 30pf-os soros kondival rezeg a megadott frekin. De a frekvenciája kissé elhúzhat a kondi változtatásával. Ezért van benne a trimmer, hogy minél pontosabbra lehessen állítani a rezgést. Persze a kvarc megadott gyári pontosságán belül.
üdv! proli007
(#) Nappeti hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy AT89c2051-es mikrokontrollerbe kéne egy meglévő programot beletöltenem. Mivel nem célom jobban belefolyni a mikrokontrollerek világába, ezért a legegyszerűbb megoldásra törekedtem. Valamelyik topicban rábukkantam erre. Megépítettem. A nyáktervét csatoltam De amikor használni akarta a csatolt hibaüzenetet kaptam. Mivel teljesen kezdő vagyok, így a segítséget kérek, hogy mit ronthattam el. Köszönöm.
(#) m.joco válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello
De akkor mekkora értékűre kell állítani a trimmert, hogy a névleges frekvenciáján rezegjen a kvarc? Ki lehet ezt számítani?
Üdv.
(#) Dani494 válasza labu01wx hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szerintem előbb ki kell számolni R1&R2 na meg R3&R4 eredőjét sorosan.Így lesz R12(R1+R2) és R34(R3+R4) ellenállásod R5-el.
Utána R12-t és R34-et párhuzamosan kiszámolod.
Ekkor lesz R1234 & R5 amiket szintén párhuzamosan adsz össze.
[Szerintem!]
(#) proli007 válasza labu01wx hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Gondolom a feladattal, a csillag-delta átalakítást akarják veled gyakoroltatni.
üdv! proli007
(#) kadam hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Hello!

Hétfő este írtam arról a problémámról, hogy a simsonon nem működik a biciklis kilóméteróra, köbzoli javaslatára összekötöttem a vázat és a negatív vezetéket, de ez nem oldotta meg a gondot.

Mi a további teendő? Akinek van javaslata írja meg.
(#) labu01wx válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Ez csak egy gondolkodós pillanatomban jutott eszembe.
A linket köszönöm, mert számomra sok hasznos infó van raj.
(#) kadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A pipa zavarszűrős állítólag
Én azt gondoltam hogy a vezetéken át okoz zavart de akor ezek szerint magát a készüléket kell védenem?
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 / 1
 
Én csak most kapcsolódok bele, de valami rémlik az eredeti kérdésből. Nem lehet, hogy a bicós óra és a szenzor közötti sima kéteres kábel szedi be a zajt, mint antenna. Árnyékolt kábellel kéne, vagy próbaként alufóliával leárnyékolni.

A dizel szinyó szép látvány lenne.
(#) kadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A madzagról azért nem tudtál mert én hüle nem írtam le pontosan mi az
Elvileg menne alufóliával betekert vezetékkel rendesen? Ha nem akkor meg gondolom vennem kell árnyékolt kábelt... remélem TUDOK szerezni Mifelénk szinte semmi sem kapható

A "tok" az tartó, és nem a tudok rövidebb formája! Az MSN szleng itt nem dívik!
Frankye
(#) kadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
meglátjuk mit tehetünk Nagyon jó lenne ha működne, mert az eredeti óra halott és nem is kapni sehol sem a mociba való cuccokat. Mindenkinek köszönöm a segítséget! Ha kipróbáltam megírom mi sült ki belőle.
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Igazad van átsiklottam felette. :yes:
(#) idt103 hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
üdv a mester uraknak!
segítségre lenne szükségem és sajnos nem tudtam melyik topicba írjak!
Autó ködlámpa, 12V-os hálózat, a lámpa 55W-os!
Szeretném csökkenteni a teljesítményét jelentősen! Annyira hogy éppen hogy csak pislákoljon! Azt a hatást szeretném elérni hogy olyan legyen mint valami helyzet jelző! Persze olyan megoldás kellene ami tartósan is bírja, akár fél vagy egy egész órán keresztül! Nem akarom hogy leégjen az autóm!
Gondolom ez neketek nem gond, de alkatrész ajánlás is jól jönne! Mit és honnan szerezzek be!
Előre is köszönöm!
Következő: »»   609 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem