Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Golf IV elektronika
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 48
(#) sünekke válasza akos70 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
kurblis verzió révén a sima tekerös fütésre gondoltam!
(#) sünekke válasza sünekke hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
számlapot h lehet cserélni???

szereztem a jubileumi müszeregységet ami króm karikás, ki szeretném cserélni..........gondolom nem nehéz dolog!

kérdés az h mutatókat h tudom leszedni!
(#) akos70 válasza sünekke hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Aki a manuális fütést hipp-hopp átalakitja Klimatronikra, annak egy számlapcsere nem lehet akadály.

Idézet:
„kérdés az h mutatókat h tudom leszedni!”


Ugy, hogy lehuzod. Visszafelé már érdekesebb, hogy ne csak tájékoztato adatokat jelezzenek a müszereid.
(#) sünekke válasza akos70 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
jo válasz!



egyébként szerintem megjelölöm a mutatók helyzetét!

a klimára pedig már megvan a megoldás.......
ha kész vagyok vele ujra jelentkezek!
(#) akos70 válasza sünekke hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Aha, értem. Összekarcolod a mutatot a tengellyel?
(#) timea60 hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Sziasztok. A 2001-es gyártású 1,6-os benzines VW Golf 4-esben nem megy az utastér világítás és a négy ablakemelő közül egyik sem. Én valamelyik biztire tippelek, de nem tudom melyik az és hogy hol van. Tud valaki segíteni ? Köszönök minden segítséget, de nincs sem könyvem, sem beszkennelt irodalmam a témához. Az alapbiztosítékok helyét megtaláltam, de a reléket még nem. Ebben is tud valaki segíteni.

Gyurka
(#) VIM válasza timea60 hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Helló!
Bal oldalon kellene lennie a biztosítékoknak az utastérben a világítási kapcsoló mellett. Azt a félkör alakú borítást ki kell pattintani és alatta vannak a biztik, a fedélben pedig a számozott funkciójuk is megtalálható. Az "autodata" szerint az F17 az ablakemelőé.
VIM
(#) timea60 hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Szia VIM.

Sajnos nekem a 17-es pozicióban nincs biztosíték, azaz üres. A jelek nagyon rosszul olvashatók és nem tudom melyik az ablakemelőké ?
(#) VIM válasza timea60 hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Ne haragudj, nem vettem figyelembe az évjáratra vonatkozókat. F14, az utastér és központi zár közös biztije. Baloldalon, felülről a harmadik sor, balról a harmadik bizti.
Még egyszer bocsi.
VIM
(#) geri84 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Sziasztok! 2000-es évjáratú Golf IV 1.6 16V-ben nem működik kívülről a vezető oldali első ajtó zárja. Belülről minden zár működik, illetve a jobb oldali kívülről is, csak a bal oldali nem. A biztosítékokat megnéztem, nincsenek kiégve. Szerintetek mi lehet a gond?
(#) akos70 válasza geri84 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Talán mechanikus hiba. A 3-asnak, Ventonak, Polonak tipusbaja, hogy letörik a zárhenger végén levö kampos akármi, ami beakad a zárszerkezetbe, és elforditja azt. Cserélhetö külön, nem egy nagy összeg. (ismétlem, ez 3-asnál gyakori, 4-est nem ismerem, de talán hasonlo vagy ugyanaz.)
(#) geri84 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Igen, közben rájöttünk, hogy eltört a zárbetét. Ez tényleg típushiba a VW-knál, csak az a szívás, hogy miközben a III-as Golfhoz van javítókészlet pár ezer forintért, addig a IV-eshez kénytelenek vagyunk megrendelni az új zárat 27-30 E FT-ért. Még abban reménykedek, hogy az Octavia-ban is ilyen típusú zár van, mert állítólag ahhoz is van valami javítókészlet. Na mindegy, azért kössz a tippet!
(#) akos70 válasza geri84 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 

Átmeneti megoldásként meg lehet cserélni a két oldalt.
Egyforma, és a jobb oldali ritkán van használva. (vagy soha)
(#) geri84 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nem, sajnos nem lehet. Próbáltuk azt is, de az nem jó, mert a jobb oldali zárbetétnek pont a másik oldalán van az a retesz, ami a bal oldaliról letörött. A távirányító lesz az átmeneti megoldás.
(#) akos70 válasza geri84 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Értem, hát ez baj. A régebbiekben egyforma volt.
(#) timea60 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok. 2001. Golf IV. Millennium Edition jó kis gépemben nem megy a hátsó ablaktörlő,de a biztije jó. Mit lehet még itt megnézniés hogyan férek hozzá ? Gondolom a motort, kapcsolót és a kábelt kellene még megmérni. Van valakinek tapasztalata ebben ?
(#) akos70 válasza timea60 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
2 tippem van:
-berohadt a motor
-elszakadt a vezeték a gumi átvezetöben, fent az ajto és a kaszni között.
(#) attrax válasza akos70 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
A G4-esekben a motor tengelye szokott berohadni.Szét kéne szedni miután megmérted,hogy kap-e nótát aztán a hajtást széthúzni a mocitól majd csak a motort elindítani.
(#) akos70 válasza attrax hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Köszönöm a megerösitést.
(#) lanti hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Elposszantal a légzsákjaim egy szerncsétlen találkozáskor a 4-es Golfban 1.4i 3 ajtó 2k-s évjárat. Javítás lenullázott anyagilag a kormány és a műszerfal se tul szép de most egy kanyit se tudok kisajtolni a kocsi meg kell. A műszerfalon virit a légzsák lámpája ezenkívül egy service felirat ami eltűnik indulás után .A kérdésem az hogy ha cseréltetem a zsákokat akkor mindent cseréltenem kell ? Elektromikát is ? Utánna szervízes kiütés ? De! Minel most ezt nem tudom megtenni addig is kivehetem a légzsák elektronikáját ?Ettöl eleszik a lámpa ? Hol találom azt meg ?
Köszönöm aki idöt szakít rám!
(#) akos70 válasza lanti hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Igen, épp ebben a sorrendben.

névtelen.JPG
    
(#) lanti hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Üdv! Ujabb kérdést dobnék fel! A beépített alpha rádiómagnó helyett egy másikat tennék be de velemi kavarodás van ! Nem villog a bal első ablak mellett a piros led és világít folyamatosan a rádió háttérvilágítása! Mi a teendő ?
(#) akos70 válasza lanti hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Rendesen be kell kötni a rádiot.
(#) lanti válasza akos70 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Mi az az S-Kontakt csatlakozó ? És vajh miért megy a gyári rádió procijába ? amugy kössz ahozzászólásodat de kérlek kicsit konstruktívabban!
(#) akos70 válasza lanti hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az ISO-csatira gondolok. Ujabb VW-ken más a lábkiosztása, mint a szabvány. Át kell kötni, és jo lesz.
(#) lanti válasza akos70 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Aham! Na ezzel meg is lennék! Hogy más könnyebben boldoguljon a lényeg az, hogy a gyujtás és a állandó B+ fel van cserélve a gyárinál és ezt meg kellett cserélni, nem volt könnyü-akku leköt stb...de már rendben is van. Még annyi hogy a Blau Mp34 milano a világítás lába csak a kijelzö fényeröt dimmeli nem kapcsolja be !
(#) koffy15 hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok! 2003-as Golf 4-esem van. Nem működik az elektromos ablakemelő,egyik sem. Csak kattogást hallani. Mi lehet a gond? Segítséget előre is köszi!
(#) laca20 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Az alábbi gondom lenne!!

A golf 4-esem generátor illetve szíjfeszítő csapágyai eléggé kikoptak! Gondoltam nem nagy cucc, pénzbe sem kerül szinte kicserélem őket!
Minden sikerült is leszedtem a generátor a feszítőt is, csapágy kuka új csapágy belerak!
Vissza raktam a generátort mindent frankón!

És a következő a hiba:
kinyitom a kocsi ajtót és mind a 4 index villog folyamatosan, ha becsukom akkor kb 1 perc múlva abba is hagyja! Ez még nem is lenne olyan hatalmas probléma de amint gyújtást adok rá akkor már nem marad abba a villogás folyamatosa villog amég ki nem veszem a kulcsot!! Ezzel együtt villog a riasztó ledje is az utastérben, ami eddig sosem villogot (mikor vettem az autót a régi tulaj azt mondta hogy a riasztója valószínű nem is jó)!!

Mi lehet a gond?
Köszi a válaszaitokat!!
(#) attrax hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
nyilván a generátor leszedéskor történt valami(lekötötted az akksit?)amúgy beindul az autó? a riasztódat kellene újratanítani,mert feltehetően nem gyári.Keresd ki a riasztóegység(műszerfeal alatt)tápvezetékét és kösd le a +-ról.
(#) lanti válasza koffy15 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Kattogást mintha valami relé kattogna ? Nézd át a vezérlöhöz menö bitztiket vezetékeket csatikat lehet nem kap elég áramot!
Következő: »»   2 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem