Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   17 / 197
(#) Doncso válasza watt hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Én csak olvastam köbzoli írását, ő abban feteket emlegetett, azt hittem fetes, bár a lényegen nem változtat, akkor is méregetni kellene hogy kiderüljön a turpisság, viszont ahogy te mondod, túl sok jóra ne számítson.
Hogyne lenne 300W biztos D-osztályos, Vagy P.M.P.O - 300W. :idiota: A nagynevű FIRST-is csinál 600W-os végfokot 1 pár tranyóval.
(#) watt válasza Doncso hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Én hallottam pár PWM erősítőt, háát... Mélynek jó!
P.M.P.O! A varázsszó!
(#) Doncso válasza watt hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Idézet:
„P.M.P.O! A varázsszó!”


Ez jó.
(#) szulek válasza Doncso hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Hello! lefényképeztem az erősítőt a képen a bejelölt tranzisztorok melegednek nagyon!
(#) Doncso válasza szulek hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Van egy rossz hírem, ez ki van zárva hogy 300W, de gondolom erre magad is rájöttél, na de lényegtelen, koncentráljuk a megoldásra, szerintem ki kellene hogy forraszd őket és meg kellene mérni mi a helyzet velük, valószínű halottak, de azért tegyél egy próbát.
Ha nem tudod a módját írj segítek.
Üdv.
(#) Riccsusz válasza watt hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Maga amit építettem az a TDA1557Q erősítő és a kocsiban pedig egy Blaupunkt lejátszó van ami 4*23W-ot tud.
(#) lapose válasza Riccsusz hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia!

Mivel az összes erősítőd eleve hidalt, így már nem tudod hidalni őket..
(#) watt válasza szulek hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Az erősítő egyik fele IC-s(TDA8210). Valószínű ez működik(2x16W 4ohm-on).
Úgy látom van egy kicsi DC-DC konverter is a panelon, ez látható a kép alsó harmadában. A jobb alsó sarokban a két kapcsoló FET, a balban a két dióda.
A bal szélen a két nagyteljesítményű ellenállás(fehér téglalapok) előtt láthatóak a végfoktranyók. Ezeket kell kiforrasztanod, és műszerrel megmérned (A bázishoz képest két diódát kell mérj. (Dióda vizsgáló állás. Csak az egyik irányba vezethet) A "C" "E" között nem vezethet kicsit sem, egyik irányban sem). Továbbá az említett ellenállások körüli összes kisebb tranzisztort is meg kellene mérni. (Keresd meg az adatlapokat a neten! google)

Ha kint vannak a tranyók, be kéne kapcsolni, és megmérni, mekkora a tápfeszültség, és hogy működik-e egyáltalán a táp(valószínű +-?V feszt kell mérj, a középnullához képest, ami a két alul látható kondi közös pontja lesz.
Ha a táp rendben, akkor ki kell cserélni az összes hibás alkatrészt, és elvileg működni fog. Nagy valószínűséggel a nagy tranyók, és az őket közvetlenül meghajtó kicsik lehetnek a rosszak, ha meg a táp...
(#) Doncso válasza watt hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Ha a másik oldala szól, és a rossz oldalon DC van a hangszórón, akkor jó eséllyel indul a táp a továbbjutáshoz nem?
(#) szulek válasza watt hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Hello! Kivettem a két végtranyót, és a "c" ÉS "e" között mind a két irányban vezet, tehát akkor rosszak a tranyók?
(#) watt válasza szulek hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Természetesen.
(#) watt válasza Doncso hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Ha a tranyós másik vég szól, akkor igen, jó, de ha az IC-s, akkor nem biztos.
(#) Doncso válasza watt hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Én mintha úgy olvastam volna, hogy a másik oldal szól rendesen. :hide: Szerintem a táp rendben lesz. azt kellene csinálni és úgy ahogyan az előzőekben leírtad, végtranyó, azok meghajtói és a környezete.
Mérni és mérni.
(#) watt válasza Doncso hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Reméljük nem keverte össze a kimeneteket, mert akkor biztosan jó a táp.
(#) Peti21 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Helló.
A vezérlő jelnek menyinek kel lennie?
Nekem 2v.
Mert nem szól a mély vagyis az erősitőn nem világit a zöld led.
Lemértem 12v áramot kap,de a kék vezeték a vezérlő jel csak 2v de a lejátszóból mérve.
Ez már egy másik erősitő mert multkor irtam ide akkor ha járt a motor nem szólt,most meg se hogyse
(#) oregtamas0202 válasza Peti21 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Üdv. 10V felett kell hogy legyen.Öreg T
(#) Peti21 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Helló.
Köszi a segitséget.
Akkor a lejátszóm szar
(#) Peti21 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Helló.
Valaki nem tugya,hogy ha a kék vezetéket a vezérlő jel kábelt lekötöm és az akku kábelt átköttöm oda és csinálok kapcsolót neki,hogy ugy jó e?
Pontosaban az áramkábelt kétfele szedem és a vezérlőjel helyére beköttöm,mert anak is 12v kel.
+ csinálok egy kapcsolót,hogy ne legyen mindig áramalat.
És erre kérném segítségeteket,hogy nem teszek e kárt valamibe?
(#) Doncso válasza Peti21 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Semmi bajt nem csinálsz, ez így működni fog.
(#) Peti21 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 

Megcsináltam müködik,de ha beindittom töb áramot veszfel és az nem gond az erősitőnek amugy olyan 13-14v.
Meg ha véletlenül bekapcsolva marad,mert elfelejtem kikapcsolni az se gond?
(#) Doncso válasza Peti21 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Persze hogy több áramot vesz fel, ugyanis ha feszültség alá helyezed a REM lábat, akkor az egy elektronikán keresztül elindítja az invertert az erősítőbe, ez áramot fogyaszt, sőt , ahogy tolod neki a hangerőt, úgy fogja enni az ampereket, de ez így van rendjén.
Ha bekapcsolva hagyod nem érdekes, de benne van a pakliba, hogy lemerítheti az akkudat. Én ha nem működne a fejegységem ezen lába, ellenőrizném, hátha biztosítékon van e, és hátha javítható, ha nincs rá mód, akkor a gyujtásra kötném, nehogy úgy maradjon. Igazából az lenne ennek a sorrendje, hogy bekapcsol a fejegység, és utánna az erősítő, így nem koppan, ha ez fordítva történik, az nem tesz jót viszont a hangszóróknak, valami olyan megoldást kellene találni, hogy a fej bekapcsolása után legyen bekapcsolva az erősítő. Erre egy kapcsoló jó lehet, csak ne felejtsd úgy.
(#) Peti21 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Hát a fejegységhez nem nyúlok mert jótálásos mivel májusba lett véve de már volt szervizbe mivel lefagy nem kapcsoltbe csak ha kihuztam a vezetéket hátul és újjra visza dugtam.
Amugy M.N.C inno cd
Hát mikor kikapcsolom meg be akkor nagyot koppan vagyis a mélyen halom.
(#) Doncso válasza Peti21 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Használd légyszíves a "válasz" gombot, mert így nem egyértelmű kinek írsz.

Ha jótállásos a cd akkor én visszavinném, hogy nem működik a kék vezeték. Ha már egyszer jótállásos, akkor nehogy már én lássam kárát annak amit újonnan vettem.
De ez csak az én véleményem.

Azt mondod amikor bekapcsolod koppan, oké, de mit kapcsolsz be, és mi van már bekapcsolva? Ez azért nem mindegy, ha a fejegység be van kapcsolva és utána kapcsolod az erősítőt, és úgy koppan, akkor az már olyan is fog maradni, külső, utólag beépített koppanás gátló áramkör nélkül. Ha viszont, elsőnek kapcsolod be az erősítőt, és utána a fejet, és a fej bekapcsolásától koppan, azon talán lehet segíteni, úgy, hogy azt kellene megoldani, hogy az erősítő mindig a fej után kapcsoljon be.
Üdv.
(#) watt válasza Peti21 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Próbáld meg, hogy ha nem dugsz rá fejegységet, akkor is koppan?
Ha nem, akkor a fejegység kimenete nem valami jó konstrukció!
(#) oregtamas0202 válasza watt hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Üdv. Igen frínoman fogalmaztál.A lefagyás gyenge konstrukciós hiba amin csak a proci cserével segíthetnek, viszont az újnak is az a baja. A koppanás is lehet rádió hiba(sőt) inkább csak az ,de a külön kapcsolgatás is okozhatja. Ezt már elmagyarázták. Öreg T
(#) watt válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Nem akartam rövidebben fogalmazni, mert itt nem illik vulgáris szavakat használni!
(#) Peti21 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Helló.
Hát már én igy kapcsolóval használom inkáb,mert a város 50km van és oda nem fogok szaladgálni,mert benzinbe sok.
Amugy ez a lejátszó nem egy nagy márka, de,hogy ilyen gagyi legyen. M.N.C
Már volt szervizbe megvétel után 2 hónapal visza vittem mert nagyon rossz.
Igy már nem kopan csak először a fejet bekapcsolom utána az erősitőt.
(#) Doncso válasza Peti21 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Hát, el kell hogy keserítselek, de az M.N.C meg a SAL, stb ezek nem egy nagy számok, persze szép csillivilli, meg minden, de a minőségnek semmi köze a giccshez.
Az utolsó mondatodban említett sorrend a helyes, egy jó fejegység is, először bekapcsol, majd utánna kapcsolja be magának az erősítőt.
(#) Dayday hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
hello...nem akartam nyitni uj forumot de nem kaptam valaszt ... Van egy Mac Audio MPX 2500 (240 W RMS) erosito es ra szeretnek kotni egy Alpine SWE-1243E (250W RMS) melynyomot. A kerdesem az hogy birni fogja az erosito?vagy hogy kb mijen teljesitmenyu erositore lenne szuksegem persze amin aggodas nelkul megy? koszonom elore is
(#) jdani válasza Dayday hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
kár hogy nem tudok témát zárolni, de nem az én feladatom
Következő: »»   17 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem