Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 16
(#) bendoroland válasza Braien724 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Szia. Valahol szakadt a nyáklap nekem is ez volt a bajom.
(#) hard válasza Braien724 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Udv

A piros led azért ég vagy villog mert valahol zárlat van,mérd ki a tranyókat,diódákat,szerintem ezzel kezd.
(#) Braien724 válasza hard hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Ok! Köszönöm. Az egyik tranyó valóban zárlatos volt benne de eszembe jutott hogy kb másfél éve vettem. Előszedtem a dobozát /én mindennek megőrzöm/ kiderült hogy 3 év garancia van rá visszavittem, és visszavették. Egyrészről öröm mert így nincs rossz készülékem , de viszont sajnálom mert nagyon meg voltam vele elégedve.
(#) hard válasza Braien724 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia

Miért nem cseréltetted csak ki?
(#) Braien724 válasza hard hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Szia!

Sajnos nem volt az üzletben(CORA) készleten most már! :no:
(#) hard válasza Braien724 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Űdv

Értem,az gáz.
(#) DMZ hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Volna egy kis problémám a saf2070 autó végfokkal!
Márpedig az hogy ha rákötök 12V-ot nem csinál semmit,vagyis a led be sem gyullad,szerintetek mi lehet a baj?
A polaritást jól kötöttem be!
Üdv!
(#) hard válasza DMZ hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Űdv

tudod hogy a +12V két helyre kel menjen?
(#) DMZ válasza hard hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Szia nem!
Azt tudom hogy 3 bemenete van az egyik szélső a + és a másik szélső a - és a középső??

Sal 2070.jpg
    
(#) sya válasza DMZ hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Szia! A középső "remote" magyarul vezérlő lessz, 12v-ra kötendő. A rádión lessz eggy ilyen kivezetés. Üdv:sya
(#) DMZ válasza sya hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Szia!

Köszi a gyors választ,megoldottam,de sajna pirosan világit a led és egyfolytában kattog!
Szerinted,mi lehet a baja?
(#) patexati válasza DMZ hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Tilt a védelem bent! Miről próbáltad úgyértem milyen feszültségforrásról? Lehet elszállt egyik fele ezt méregetésel és külön külön történő élesztgetéssel lehetne eldönteni! A tápot azért kérdezem milyen mert ha leesik a fesz ha bekapcsolod valami kicsi dugasztápról akkor ez a jelenség mit írtál!
(#) DMZ válasza patexati hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Szia!

Tápegységről hajtottam,ha feljebb tekerem akkor abbahagyná a kattogást? Csak azért kérdem,mert nem szeretnék valamit elfüstölni!
(#) patexati válasza DMZ hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
A feszültséget fel ne tekerd! Tedd rá a műszert,hogy megvan e a 12v-amikor a remote szálat is rákapcsolod ha leesik a fesz akkor az lesz a baj! Akkuról kéne megnézni ha nem bírja a táp!
(#) DMZ válasza patexati hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Nem tekertem fel!
Mikor bekapcsolom a tápegységet és utánna olyan 5 másodperc múlva elkezd kattogni a végfok és 11.9Volt alá esik!
Csak tudnám mi kattog ott mikor egy relé sincs benne!
Kondi és a tekercs között van a kattogás!
És persze a led pirosan jelez!
(#) patexati válasza DMZ hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Akkor a tekercs kattog (Kapcsolóüzemű táp) akar indulni de zárlat van a szekunder oldalon valószínű! Ahogy elnézem nem is csoda mivel a tranyók vagy fetek nincsenek a hűtőfelületen és így pár pillanat alatt elszállnak! Soha ne élessz erősítőt a megfelelő hűtőbordára való felerősítés nélkül!
(#) DMZ válasza patexati hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Hmmm.. Jelen pillanatban a tranyók épp a hűtőbordára van csavarozva,és ugy próbálkozok!
A képen persze nincsenek rögzítve,de nem is áll szándékomban úgy kisérletezni!
Nem lehet hogy ott vannak a gondok?? Lásd kép,bekarikázva!
(#) goldscorpio07 válasza DMZ hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Ilyesfajta erősítők javításánál,rögtön kikapom a hűtőbordára szerelt feteket,először azokat vizsgálnám meg...és igen,a kattogás a tekercs felől jön,folyamatosan próbálni indulni szerencsétlen,de valahol zárlat van...Ennél a típusnál nem ritka ez a fetes hiba.
Üdv.
(#) DMZ válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Köszi,én is azt csináltam,kiszedtem a feteket sajnos mind rossz volt és nem csak az volt a baja ,még a TL494CN is ki kellett cserélnem!
Most már bekapcsolásnál 5 másodperc múlva piros helyett zöldre vált a végfokon lévő led!
Még az a szerencsém hogy a IRF tipusú feteknél nem kellett beállítanom újra a munkapontot!
Most már tökéletesen működik,úgy szól benne a mély hogy hajaj ! :eek2:
És azoknak szeretném megköszönni akik segítettek!
Üdv!
(#) goldscorpio07 válasza DMZ hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Hát ha "mindent" cseréltél,akkor tutira mentél Az a lényeg hogy működik.
(#) pintyu hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok! Van nálam egy SAL wrc tipusú autós erősítő javítani. A végfokban PT35C - PT36C tranyók vannak. Mivel lehet ezeket helyetesíteni?Arra gondoltam, hogy rakok bele valami BD vagy TIP-ket. De mégis mit tudhatnak ezek a tranyók, arra lennék kiváncsi. Előre is köszönöm.
(#) Directors hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy sal BX 1065 erősítőm javítani.

Nos úgy kaptam,hogy a benne lévő kondi szét volt durranva(A nagy 1000µF ami a tápnál van).Ki is cseréltem és a feteket(PT36C már ha ez fet) lemértem de nincsen semmi bajuk.Diódákat tranzisztorokat is de azok is működnek.

Esetleg valakinek valami ötlete,hogy mi baja lehet vagy merre mit mérjek?

A benne lévő tekercsek esetleg nem lehetnek rosszak?
Azok a tekercsek mi célt szolgálnak?
(#) szimat hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
sziasztok!
Egy kérdésem lenne: van egy sal xpro8000tipusu erőlködöm, véletlenül fordított polaritást kapott elszállt a bizti benne, bizti cseréltem de se kép se hang, (lehet hogy előtte sem működött nemvolt kipróbálva. Van valaki Pesten aki meg tudja nézni, esetleg javítani ha megéri?

köszi

üdv
(#) levaitamas válasza szimat hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Én ugyan így jártam, somogyiék 4000Ft-ért megcsinálták postaköltséggel együtt. Úgy voltam vele hogy ennyiért nem érdemes megbontani.
(#) szimat1977 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sajna már meg lett bontva
(#) szimat1977 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Leküldted Győrbe, vagy hogy történt mindez?
(#) levaitamas válasza szimat1977 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Igen, de még garis lett volna, csak ott buktam meg, hogy forrasztottam bele 4db kék ledet. Sajna egyértelműen látszódtak a nyomai úgyhogy ugrott a garancia.
Az megbontása nem hiszem hogy probléma, de ezt velük kell megbeszélni.
(#) szimat1977 válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
írtam nekik egy mailt hogy vállalják e így is hogy már bele lett babrálva, szinte ingyé volt nekem ha még egy 10esért megjavítanák akkor is megérné.
(#) ramsey hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Sziasztok! Vettem haveromtól egy erősítőt,ami neki hibátlanul működött(SAL valami,nem tudom pontosan), és neki ment a kocsiban.Na most én beszereltem az enyémbe és remote szál nincs a rádiómon,de húztunk neki egy kábelt,mert sok erősítő remote-ja megy sima 12V-os fesz.ről, és a kábel először testhez ért hozzá,utána bekötöttem,de az erősítő kikapcsolva marad(a LED-je csak pirosan világít), és nem hajlandó zöldre váltani mikor felkapcsolom a vezérlő szálat,ugyanúgy piros csak halványabban ég.(Tápot ellenőriztem,rendben,test rendben.)Kérdésem,hogy egy ilyen akciótól elszállhat az erősítő vagy valamit én csesztem el?Nem az első bekötésem,és nem értem mi lehet a baj.
(#) Tetye válasza ramsey hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
üdv.
Attol hogy Gnd re ért a remote nem száll el a végfok.
Sal ból milyen tipus?
A táp kábelek milyen vastagok? Mennyi rajta a tápfesz? Menyit esik ha a remotre kiadod a + 12v-ot? (min.2-4 sec után változik). Biztik jók benne?
Következő: »»   5 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem