Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 146
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Én is kíváncsi leszek!
Mondjuk kicsit tompának tűnt a zene,nem tudom miért.
Kevés a magas. Én legalább is ezt hallom!
Az MC hangszedővel vetted fel?
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Nem, MM hanszedőm van.Kicsit kopott is lehet.
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Akkor lehet azért. Vagy lehet a lemez kicsit öreg már...
(#) sityu válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
HI! Barátaim! Moszkvainak,de másoknak is segitségére lesz egy régi Rádiótechnikában megjelent-Plachtovics György irása alapján-egy átkapcsolható karakterisztikájú lemezjátszó előerősitő.Ami négy korrekciós lejátszást tesz lehetővé,ezek a következők,NAB-FFRR DECCA-NEW ORTHOPHONIC-IEC. Annak idején én is megépitettem van vagy 30 éve, azótais megvan, apró ráncfelvarráson párszor átesett már, de néhanapján azért előveszem,ha valakit érdekel szivesen a dolog szivesen megosztom Veletek! üdv Sityu !
(#) scooby_ válasza sityu hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Szia!
Látom ez volt az 1. hozzászólásod!
Lássuk,hátha lesz jobb mint a jól ismert HFM-1!
Én is találtam egyet,sajnos nem tudtam TINA file-ban feltenni,mert nincs crackelve a TINA. Be kell élni a képpel.
Ez a kapcsolás NE5534-hez készült,de bele lehet tenni LT1028-at is. Adok LINKET is,ahol a visszacsatolásnak az értékei alul a zöldes téglalapban vannak megadva. Én most a Pioneer visszacsatolását tettem bele,mert Pioneer a lemezjátszóm,és 63dB-t adja.
(#) Moszkvai válasza sityu hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Szia!
Ha van rajzod, azt megköszönöm.
Vagy, ha meg tudod mondani melyik rádiótechnikában volt,
akkor megkeresem.
Már én is hallottam, hogy régebben divatos volt ilyen korrektort építeni.
(#) bgsf válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Idézet:
„Már én is hallottam, hogy régebben divatos volt ilyen korrektort építeni.”


Nem divatos volt hanem szükségszerű. Mivel még egy csomó lemeznél nem ugyan az a szabvány volt. Emiatt kellett az átkapcsolható korrektor. De ez is csak akkor ér valamit ha nem kapcsolgatod össze-vissza, hanem csak a lemeznek megfelelő korrekciót állítod be. Általában ez a lemezeken nincs feltüntetve.....
Serintem a manapság fellelhető lemezek 99%-a RIAA vágású. Persze a gramofon lemezeket nem sorolom most ide!
Amúgy leszimuláltam és egy sima lepke hangszínszabályozóval is be lehet állítani a RIAA lejátszási görbét........ A WindowsMediaPlayer ekvalízerét is be lehet huzogatni hogy jól játsza le a bakelit lemezeket.
Apropó! Nincs valakinek kölcsön egy forrasztója? Az enyém a melóhelyen maradt és a fülesem meg kéne forrasztani! Csak 10 perc!
(#) scooby_ válasza bgsf hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Ha nem laknál olyan messze,adnék neked akár örökbe is!
(#) Moszkvai válasza bgsf hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Azért kipróbálnám.Legalább lesz egy univerzális korrektorom.
Forrasztani meg úgy is lehet:Lángal megmelegítesz egy vastagabb rézdrótot és azzal olvasztod a ónt.
(#) sityu válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Szia! Ez a kapcsolás az 1976 júniusi számban jelent meg. Az eredeti sajnos nincs meg csak a másolatát kaptam meg, mivel akkor még nem gyűjtögettem a lapot, csak 78-tól vannak meg az évfolyamok! Az alkatrészek az akkori szinvonalnak megfelelőek -lásd IC vagy a kapcsoló sor. Az enyémben Japán van nem Isostat. Nem volt egyszerű a beszerezhetősége! Szerencsénkre azóta sokat javult a helyzet. A mai hobbisták dolga egyszerűbb. Ebből a kapcsolásból is többet lehet kihozni mint, ahogy első látásra tűnik. Elnézést a másolat minőségéért, de mint fent emlitettem nem mai darab. Sikeres épitést kivánok! Üdv. Sityu.
(#) denon888 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Nincs felcserélve a ki és bemenet a rajzon?
Bővebben: Link
(#) scooby_ válasza denon888 hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Nincs.
Mindegyiken a neminvertáló a bemenet,ha a műszerre gondolsz,ott sincsen. A műszeren az OUT a kimenet,tehát onnan küld egy erősítendő jelet a korrektornak,az IN pedig a bemenet,oda kapja a már erősített jelet.
(#) sityu válasza bgsf hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Szia bgsf! Igazad van, de a korrektorokat az egyszerű felhasználóknak találták ki, hogy a hangkép olyan legyen amilyennek a szabvány előirja és ne kelljen tekergetni a potikat, bár ezt sokan mégis megtették- nem beszélve egy sok sávos hangszinszabályzóval! Aztán meg jött a döbbenet, hogy ez a HI-FI torony sem szól szebben-élthűen, mint a Szokol rádió hokedlira állitva. Ezt a kapcsolást is csak technikatörténeti érdekességként ástam elő az épitgető fórumtársaknak, vagy talán nosztalgiából- magam sem tudom! Ja a páka!!! Ha felugrasz Pestre adok egyet szivesen! na csao, üdv. Sityu.
(#) highand válasza sityu hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Nehogy most majd félreértsd, szuper dolog, hogy előástad ezt a cikket, csak nekem ettől eszembe ötlött egy régi dilemmám:

Már megkérdeztem valamelyik topicban egyszer, de most újra érdeklődnék, hátha tud valaki más magyarázatot a dologra mint én:

Szóval mitől van az, hogy ennyire illetlen dolog valamiféle hangot hangszínszabályozóval equvalizálni, de amennyiben ugyanezt az equvalizációt a gyártó hangdobozon belül, vagy a lemezjátszó korrektorban csinálta, akkor az nagyon szakmai és nagyon szakszerű dolognak számított?

Érti ezt valaki?
(#) Moszkvai válasza sityu hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Köszönöm a rajzokat!
Meg is fogom csinálni.
(#) sityu válasza highand hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Szia highand! Még véletlenül sem értem félre a felvetődött kérdésed, én sem okoskodásból irtam a hangszinszabályozással kapcsolatos rövid véleményem, én egyébként rá szavazok! Ezt a problémát én a felhasználó oldaláról közeliteném meg és nem a szakmai oldalról. Mint tudjuk születtek csapni való dolgok gyárilag is, sajnos! Mint tudjuk a hangzás megitélése nagyon szubjektiv valami, véleményem szerint ez igy is marad- ahány fül annyi hallás. A gyártó igy tette egyszerübbé a kezelhetőségét a végterméknek. Aztán a felhasználó odatekergeti a hangszinszab. pörgettyüt ahova akarja. Végsősoron egy szabványositott dologba nem tud belenyúlni. Röviden ez a véleményem, de hosszasan lehetne még boncolgatni ezt a témát. Üdv Sityu. Ui. ezért nem tudom félre érteni a felvetett kérdésed!
(#) scooby_ hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Ne ijedjetek meg,első mérésem lett Oszciloszkoppal!
A kép mellett látni a jelgenerátort,1Khz-en futtattam -26dB-en és színuszt választottam mérőjelnek. A jelet a riaa korrektoromon futtattam keresztül.
Nos,a színusz nem így néz ki. Lehet én csesztem el valamit?
(#) highand válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szerintem ez négyszögjel, ami kicsit mélyhiányos, kicsit meg túllövéses, de ez természetes. Szóval keresd meg a generátoron sinus jelet és állítsd be 1000Hz-re.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Ha megnézed Sinus jel van beállítva és 1000Hz-en! :yes:
(#) bgsf válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Egyértelműen torzít a korrektorod! Melyik kapcsolás ez? Akkor már lehetne saccolni a hibát. Lehet túl nagy erősítést állítottál be. DC szintet néztél a kimeneten? Lemezzel is torzan szól, vagy esetleg túlvezérled a PC bemenetét és már az torzít! Vedd lejjebb a bemenő szintet -40dB-re és onnét emeld fokozatosan... Akkor meglátod hogy mekkora jelszintnél kezd négyszögesedni a jel. Előny ha a benenő és a kimenőjelet egyszerre nézed a szkópon! Van rá lehetőség.
(#) scooby_ válasza bgsf hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Szia!
Oké,meglesz!
Viszont a lemezekről jól szól,és kicsit csökkentettem a mélyeken mert,mert alig volt magas és tiszta tompa volt.
Az alapvető probléma az,hogy NAGYON keveset erősít az én hangszedőmhöz,ezért hallom úgy,hogy összefolyik a két csatorna. A 390Ohmos ellenállást csökkentettem 220Ohmra,mint ahogy a Te általad készített korrektor kapcsoláson látható.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ja! Valamint a 47u-s kondenzátort ami a 390Ohmos ellenállás után következett azt kicseréltem 1000u-ra,mert így lett RIAA görbe.
Nekem ugye MC hangszedő van a lemezjátszómban,amihez elég nehéz jó korrektort szerezni. Nekem valami olyan kéne,amit át lehet kapcsolni MM/MC-re. Mozgó tekercses rendszernél ha a talppontot csökkentjük,akkor nagyobbat erősít a korrektorunk,viszont igen zajos lesz. Ezt viszont az LT1028-al meg lehetne csinálni,mert annak "ultra alacsony" a zajszintje.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Találtam MC cartridge előerősítőt!
A trimmerek a bemeneten lévő feszültség beállítására szolgálnak. A bemeneten lévő feszültségnek 0V-nak kell lennie,NAGYON ÓVATOSAN KELL BEÁLLÍTANI,ÉS IMÁDKOZNI HOGY ÚGYMARADJON!Ha nem marad úgy,akkor elégetheti a hangszedőben lévő hajszálnál is vékonyabb tekercset.
Bővebben: Link
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ha jól tudom , akkor Neked PIONEER PU van a lemezjátszódban , nem valódi MC , nem lesz jó MC előerősítővel .
Nem MC szintet ad le , MM PU-val megegyező illesztést és erősítést igényel .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Érrtem,de akkor miért szól ilyen gánya hangon?
A két csatorna tisztára össze van folyva.
Ezz már biztos hogy nem a korrektor baja,mert 2 korrekcióval próbáltam,és mind2-vel ugyan azt produkálja
(#) highand válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hopp igazad van, nem figyeltem, de akkor én sem értem, ekkora túlvezérlés le?
(#) scooby_ válasza highand hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia! Lehet!
De gépre még nem kötöttem,magnón keresztül meg jól szól. Kár hogy MC hangszedő van ebben a lejátszóban! Elég nehéz hozzá értelmes korrektort találni...
A dinamikus MM hangszedő jobban állna benne.
(#) highand válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
MC -ből is kétféle van. Van a szokvány kb 3-10ohm belső ellenállással és 0,1 mV körüli feszültséggel és van a nagyjelű, amit ugyanúgy kell használni, mint az MM-et.
(#) bgsf hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
Szia scooby!
Meg van a Marantz korrektora! Kivágtam a nagy rajzból, de szerintem érthető! Még nem szimuláltam le de már hallottad hogyan szól!
Csatolom a rajzot!
(#) CIROKL válasza bgsf hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Nos minden esetre ez a kapcsolás is megér egy próbát ! A hozzá tervezett íc sem olyan vészesen drága NJM2068M . Szerintem kifogom próbálni ? anno már építetem Marantz előerősítőt amit ugy szintén így ollóztunk ki egy gyári erősítő kapcsolásából , és nagyon tuti volt !
Következő: »»   31 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem