Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása
 
Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 34
(#) csiperke hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
Biztosan mäs is järt mär igy mint en, nekifogtam egy berghoff tipusu indukcios fözölapot javitani.
Nem nagyon boldogulok vele, kapcsoläsi rajzom sincsen. Bővebben: Link
(#) csiperke válasza csiperke hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Elkezdtem lerajzolni ,egy IGBT a lelke az egesznek ,amit egy LM339 hajt meg, es van benne egy PROM is HL46R47 es a täpban egy VIPER 12A ,de nemtudom minek bonyolitottäk igy agyon szerencstelent. A hibajelenseg pedig abbol äll hogy bedugäskor csippan egyet a buzzer-je es felvillan a power led ,de nem reagäl semelyik gombra sem.
(#) lorylaci válasza csiperke hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!
Tudnál egy képet küldeni a nyákról?
Érdemes lenne megnézni, hogy az IGBT jó -e még? Álltalába ha ezek kiégnek, akkor rövidzárt mutat, mindkét irányba. (egyik irányba a beépített diódája miatt alapból rövidzár)
Tudtommal ezekben van egy nagy tekercs, ami mágneses teret kelt, ami felmelegíti a kotlát. Nézd meg hogy a tekercs nem égett -e le? Nem olvadt -e esetleg le a szigetelése.
A kapcsolás sokat segítene.
Az LM339 komparátor, az PWM modulációt végezhet, vagy esetleg a beállíott jelet hasoínltja össze a kimenti jellel, és küldi a jelet az SMPS vezérlő IC-nek.
(#) csiperke válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Végre ráértem és fotóztam.
Itt vannak a képek:
(#) csiperke válasza csiperke hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
+1 kép még

Kép005.jpg
    
(#) lanti válasza csiperke hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Ez egy körös 7 szegmenses LED kijelzős sajna drágább a hús mint a leves a Pennyiben 9 ezer garival....
nekem sikerült IGBT-t kinyírni egy ohm mérövel is .... 2 ezer kapcsiból.
(#) csiperke válasza lanti hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hogy tudtad ohm-mérővel kinyírni?
(#) kiralyz válasza csiperke hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Helo. Nekem sikerult megjavitani hasonlot. Az igbt - t lengyelbol rendeltem IKW25N120T2 (tme.eu) 5.5 euro + a diodahid 25 amperes volt rossz + biztositek. Utana ment 2 honapig most megint bolondul megy 2 percig aztan kiir valami E2 hibat. Ha kihuzom a dugot es visszaszurom akkor ismet megy (reset) . Meg nem volt idom ra megnezni ezt mi csinalja. Valoszinu tulmelegszik valami. Nem mindegy milyen igbt van benne van amin tul nagy a feszultsegeses nyitott allapotban. Nalunk Szlovakiaban nem lehetett megfelelot kapni.Bővebben: Link
(#) berjoska hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Az alábbi leírás megértéséhez az érintésvédelem ismerete szükséges!
Az ötletet mindenki saját felelősségére alkalmazza!
Az indukciós főzőlap nagyon jól bevált és tényleg takarékos. De van van egy nagy hibájuk a teljesítményt vagy hőmérsékletet csak lépcsőzetesen lehet állítani. Sok -féle típusú lap van a forgalomba ezért a leírás általános és felesleges ennél részletesebben leírni az átalakítást mert aki ebből nem érti meg az ne is kezdjen hozzá.
A Mi 1800W-os lapunkba Pl: 5 fokozat van. 70-110-150-180-220C. A főzés akkor jó, ha éppen csak lassan forr a leves. A magas hőmérsékletnél kifut az étel és energia pazarlás is. Rajz persze nincs. Ki tudja, hogy működik a PIC. A tekercs közepén van két hőérzékelő NTC ellenállás 23C-on 105 K-omot mértem. A kiszerelt főpanel alján a két szenzor 4 pontjára vezetéket forrasztottam ami kivezettem a pót panelhez. Menet közben feszültség hidegen 4,5V a hőmérséklet emelkedésével csökken a feszültség a két hőérzékelőn. Azért szokott két párhuzamos két hőjeladó lenni, hogy az egyik meghibásodik akkor a PIC vészleállást csinál a további károk megelőzése érdekében. Csak úgy tudom analóggá tenni a hőmérséklet szabályozást ha a két hőellenállást szimmetrikusan sönt-ölöm mert a PIC 5 db komparátor feszültségét nem tudom befolyásolni. A készüléknek két 15V tápfeszültsége van az egyik a PIC-el együtt galvanikusan a hálózathoz van kötve! A másik 15V a nyomógombok utasításait optocsatolókon viszi a PIC-hez. A silány minőségű fólia tasztatúra másfél év után már repedezik és előre látó gondoskodás volt a gyenge minőség nyomógombokat hálózattól elválasztani. Én CNY74-2/74-4 típusú két utas analóg optocsatolót választottam. A nyomógomb külön Táp 2 :15V tápfeszültségére egy 9V-os stabilizátort tettem, utána meg egy 600ohmos ellenállást. Az optocsatoló két primer led diódáját párhuzamosan kötöttem, és egy kettős szigetelésű kábelen elvezettem egy dug aljzathoz, hátra. Ha véletlenül rövidre zárom akkor a két tranzisztor is rövidre zár azaz magas hőmérséklete érez a PIC. Semmilyen kár semmiben nem keletkezhet, csak hibaüzenettel leállítja a készüléket. A készülékünk olyan lekerekített lapos, hogy sehová nem tudtam a potmétert beépíteni azért szorultam erre a kábel, kis dobozos megoldásra. Erre a kivezetett pontra egy kábellel csatlakoztatott kis házba tettem egy 100k kalibráló trimert és a feleségnek egy 150komos lineáris potmétert. Ha kihúzzuk a csatlakozót olyan mintha ott se volna az átalakítás mert tranzisztorok ki vannak nyitva. A potméterekkel állítgatjuk hogyan lehet a hőmérsékletet befolyásolni lefelé. Én a kettes 110C fokozatot húzom lefelé, közben a két potméteren eső feszültségesésből ki lehet számítani hogyan lehet a leg-nyujtotabbá tenni a feleség potméterét. A kis panel alján jól látható a kikapart forr szem sor erre az hálózattól elválasztás biztonsága miatt szükség van. A készülék kikapcsolás után a le hűlésig járatja ventilátort, ezért kikapcsolás előtt a potmétereket ki kell kapcsolni, azaz ki húzni, mert a valóságnál melegebbnek érzi a PIC készüléket és esetleg nem áll le ventilátor. Az indukciós főzőlapok teljesítményét úgy változtatják, hogy maximális teljesítmény kitöltési tényezőjét változtatják. Tehát a beavatkozásunk után olyan módon változik meg ez a kitöltési tényező, hogy időnként rövid ideig picit forr, leves. Az átalakítás főzés technikába meghozta az elvárást, és energiát is fog megtakarítani, mert túl heves forrás haszontalanul gőz formájába megy veszendőbe.
A fenti leírás megértéséhez az érintésvédelem ismerete szükséges!
Az ötletet mindenki saját felelősségére alkalmazza!
További tapasztalatok:
Az indukciós főzőlap a fent leírt átalakítása nélkül is ha elromlik a készülékek alacsony ára és szervizek magas óradíja miatt szóba se jöhet készülék javítása, de mielőtt kidobnánk a készüléket a következő három dologra hívnám fel a figyelmet.
Ellenőrizzük, hogy a hővezető paszta nem száradt e ki, mert Én másfél év után eléggé kiszáradtnak találtam.
Ha két szenzor nem szimmetrikus hőt jelez máris hibát jelez a PIC. Tehát másfél évente a pasztát regeneráljuk.
A szenzor hibát ki tudunk mérni, könnyen ki tudjuk cserélni.
A hálózati oldalon egy nagy greacz híd egy nagy puffer 400V= kondit tölt. Győződjünk meg teljesítmény csökkenéskör ami nekem volt garancia idő alatt, a híd és kondi rendbe van-e. Ezeket egyszerűen mi is ki tudjuk cserélni. Ha mind Oké csak akkor kuka, illetve elektromos hulladék.
A fenti leírás megértéséhez az érintésvédelem ismerete szükséges!
Az ötletet mindenki saját felelősségére alkalmazza!
(#) merlingerin hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy indukciós főzőlap javításában elakadtam. Ez egy TEKA lap, 4 zónás. Maguk a zónák komplett modulok, ECO gyártmány. Saját táppal, saját vezérléssel, 2 optocsatolón kommunikálnak a vezérlő panellel.

Az egyik zóna hibás, egy zárlatos IGBT, vagy FET? van benne, H30R120 felirattal, ami természetesen sehol nem kapható, de nem is hallottak róla. Adatlapot sem találok sehol. Mivel lehetne helyettesíteni? Ez egymagában elviszi a 3kW főzőlapot, egymaga hajtja meg a tekercset.

Minden tippet köszönök!
(#) kivancsi4 válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Talán ez az.
(#) merlingerin válasza kivancsi4 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Szia!

Igen! Ez az! Köszönöm!
(#) Lennon hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok.

Nekem van egy Küppersbusch KEM-086 4 lapos indukciós főzőlapom, és a tegnapi napon a kijelzője kiírt egy E-29 hibakódot. Azóta nem akar elindulni egyik lapja se.

Volt valakinek hasonló jelensége? Esetleg tudja valaki mit jelent a hibakód? Akár másik fajtánál is.

Beszéltem a szervizel, csak ha elviszem akkor foglalkoznak vele, és akkor is kérnek bevizsgálási díjat. Ha viszont egyáltalán nem javítható akkor még több pénzt nem áldoznék rá.

Köszi ha valaki válaszol.
(#) Lennon hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Esetleg valaki így is ismerheti: kupperbush ekif 607,1
(#) Atis57 válasza csiperke hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia!
Vannak régebbi műszerek amiben Ohm mérésnél ,nem a ma szokásos 0,6-0,8 V a mérőfeszültség.pl; minimulti 2000-ennél 9v !, sdm-2 itt 4,5V....sharp, hioki stb FET 1500........4500 ezeknél 6V..! Ezzel a bemenetet és az egyébb félvezetőket záróirányban el lehet küldeni...
(#) Lennon hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok.
Azt mondja a szerviz, hogy indukciós egység hibát jelez az E-29 hibakód, és nagyon drága lenne a javítás. Sőt ők nem is javítanak, hanem cserélnek.
Valakinek esetleg valami ötlete?
(#) tibistor hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Egylapos Hauser indukciósom van. Legutóbb vettem észre, hogy alacsony teljesítményfokozaton néha buggyan egyet-egyet a leves. (Hőntartás céljából állítottam 400W-ra)
Ez a szakaszos buggyanás felkeltette a gyanúmat, talán szakaszosan melegít az indukciós?
Egy konnektorba dugható energiafogyasztás mérővel megmértem az indukciós főzőlap teljesítményfelvételét, vizet melegítve, minden beállítható teljesítményfokozatban tartósan mérve.
A következők voltak mérhetők:
- Alacsony, 200-, 400-, és 600W-os beállításnál a felvett teljesítmény folyamatosan ugrált, 0W- kb.400-500W és 1000 W között ! (a 400-500 azt jelenti, hogy nem azonos, fix érték, hanem hol 400-hoz közelebbi, hol 500-hoz közelebbi volt a következő "ciklusnál".)
- 800W-on stabilan 1000W-ot vett fel !
- Ettől felfelé, 1000-tól 2000-ig a tényleges teljesítményfelvétel stabil, a kijelzettel közelítőleg azonos volt.

Engem meglepett a 200-800W közötti tartományban tapasztaltak.
Azt szeretném megtudakolni, találkoztatok-e hasonló jelenséggel?
Normálisnak tekinthető-e a fenti működésmód, esetleg készülékhibára utal?
(#) karaszbandi válasza tibistor hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Pont ugyan úgy csinálja mint a mikrók. Vagyis szakaszosan dolgozik és a felvett (megevett) villany egy átlag érték lesz.
(#) tibistor válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Igen, a mikrónál is tapasztaltam, hogy a maximálistól eltérő teljesítményt az üres(0W) és a maximális teljesítmény megfelelő időarányával állítja be. Ez is meglepett egyébként, de már megbarátkoztam vele. (ugyan, mi mást tehettem volna!)

Szerinted ez indukciósnál is normális működésnek felel meg?
Még ezzel is meg tudnék barátkozni, de 800W-os kijelző állásnál miért vesz fel 1000W-ot, amikor van 1000W-os állás, és ott is ugyancsak 1000W a felvétel?
Szerinted?
Szerintetek?
(#) concierge válasza tibistor hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
800W-on készül a placebó forró víz.
(#) concierge válasza tibistor hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Engem meg a gépkocsi utastérbefújó ventillátora lepett meg. Eleddig azt hittem a alacsony fokozaton nem fogyaszt sokat... Nemrég szétszedtem, és lám, ott virít a légáramban egy ruszkizöld kerámiatokozású békebeli előtétellenállás. (Fiat Seicento)

A mikróval én is finomkodtam sokáig, de amióta rájöttem, hogy csak az időt rabolja alacsony fokozaton, nem kímélem. Nyomom át folyamatos állásba, mert még kevesebbet is zabál így! Ugyanis nincsenek üresjáratok amikor csak kopaszon forgatja a kávét, tényleges munkavégzés nélkül. Ennyi erővel ugyanott vagyok, ha régi jó szokásomhoz híven kikapcsolom, és kézzel megnézem mennyire melegedett meg, s még rá is kavarok.

A digitális mikrót nem ismerem, nem tudom mennyire parasztvakítás, de a grillezője nem hiszem hogy utoléri azt a kis lapos felnyitható tetejűt.
(#) effectspecial hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Segítséget kérnék:
Teka GKSTI 60.4 típusú indukciós lapom megadta magát.
E-13 hibakódot ír ki. Esetleg találkozott valaki ilyen hibakóddal? Talán tudjátok mit jelent?
Köszi.
szép estét!
(#) gabeszka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni?Nem vagyok sem villamosságis sem müszerész ezért kérném a segítségeteket!Van egy indukciós főzőlapom ,termékbemutatón lett véve,1,5évig nagyon jól müködött de most ha bekapcsolom és rárakom a hozzá való edényt,elindul a venti is megy kb olyan 5mp mulva a venti lelassul és még 2mp és teljesen leáll!Hibakód:E03!Olvasgattam a fórumot,szétszettem de az a szilikonkenőcs vagy hővezető olyan mint a számitógép procinál nincs kiszáradva!Kérem ha valaki tudja mi lehet a baja kérem írja le!Köszönöm!Itthon meg birom csinálni?
(#) gabeszka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Ja a tipusa,igy van írva:Induktionskocher
Modellnr.:BT-180 Better
220-240V-50Hz 1800W

Eifa Quakenbrück
(#) kadarist válasza gabeszka hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia!
Szedd szét, lehet, hogy szét van rohadva a nyák, vagy látható valamilyen égésnyom.
(#) gabeszka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Oké köszönöm a gyors választ szétszedem és kb 20 perc mulva teszek fel róla képat!
(#) gabeszka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Szia itt vannak a képek!De amikor beindul egy 20mp-re akkor melegít!Ha nem rakok rá lábast akkor nem kapcsol ki!
(#) gabeszka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
képek
(#) gabeszka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Nem birom valamiért feltőlteni nem engedi a rendszer egy pillanatra megjelenik a talloz ablakba de nem viszi fel,a nyák elrohadva sehol sincs,de nem egyértelmü nekem hogy az az ic vagy mi meg van e égve vagy nincs!De ha adnál egy Email címet oda át tudnám küldeni!Az én emailom:gabi1977@lajt.hu Köszi!
(#) kadarist válasza gabeszka hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Látsz az áramköri lapon valamilyen szokatlant, eltérést a normálistól?
Következő: »»   1 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem