Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szubláda
 
Témaindító: Inhouse, idő: Jún 28, 2005
Lapozás: OK   1 / 9
(#) Inhouse hozzászólása Jún 28, 2005 /
 
Idézet:
„Külön figyelni kell, hogy egy esetleges zárlat miatt a potméterekre vagy az RCA aljzatra kijuthasson a hálózati feszültség!”


Szerintem "ne juthasson ki".

Az enyém is TDA7294-el van építve, csak egy Philips méllyel.
Ilyen az enyém...
(#) vicsys válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 28, 2005 / 4
 
Gratula Inhouse!
A tapasztalataidat megoszthatnád itt!
(szöveg jav.)
Kösz!
vicsys
(#) Inhouse válasza vicsys hozzászólására (») Jún 28, 2005 /
 
Nem nagy dolog. A TDA 7294 kíválóan alkalmas a célra, nagyon egyszerű a kapcsolás. A Kenwood házimozierősítőmön van sub kimenet (vonal), ami csak a mélyeket adja ki, így én a szűrőket sem építettem elé. Aztán később kiderült, hogy a hangja jó is így, de zaj hallatszik a csöndes részeknél, ezért később (ha lesz időm) belerakok majd egy aluláteresztőt.
A doboz jó nagy (nincs alulméretezve), az előlap dupla pozdorja, és teleraktam merevítésekkel. Így most nem a doboz, hanem a szobaajtó zörög.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 28, 2005 /
 
Ja, mégvalami. Mindenkinek ajánlom ezt a csavarozási módszert a mélyhangszórókhoz. Én körmösanyát használok ahol csak lehet, vagy tönkanyát. Lehet, hogy az utóbbinak nem ez a helyes megnevezése. Egy öntvény hernyó, fúrni kell neki egy nagy lukat, imbusszal betekerni, majd ebbe megy a normál menetű, imbuszfejű, fekete csavar. Nem kell félni, hogy kiszopósodik és nem fog a reiser. Ami egyébként nagyon jó a dobozt összefogatni.

Üdv
Inhouse
(#) vicsys válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 28, 2005 /
 
Sajnos ezt a megoldást nem ismerem, de ha tudnál készíteni 1-2 közeli képet és belinkelnéd-szerintem minden utánépítő hálás lenne!:yes:
Nálam a gázkonvektorokat kell lecserélni radiátorokra mert a pléhkaszni zörög
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Jún 28, 2005 /
 
bocs megtaláltam!
ez az?
A körmök fogják az elfordulás ellen?
(#) Inhouse válasza vicsys hozzászólására (») Jún 28, 2005 /
 
Igen.
(#) ricsi hozzászólása Júl 28, 2005 /
 
hogyan kell bekötni a pufferkondikat
(#) vicsys válasza ricsi hozzászólására (») Júl 29, 2005 /
 
Hali!
Én egyszerűen sziloplaszttal beragasztottam a dobozba és vastagabb vezetékekkel bekötöttem...
(#) ricsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2005 /
 
még annyit szeretnék kérdezni hogy hova kötöted be a NYÁK-on v. nem is a nyákra kell kötni
(#) tetkoska válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2005 /
 
Helló! Rögtön a lényegre térek, tudnál esetleg készíteni nekem nyákot a subládához? Sajna még nincs az elkészítéshez szükséges cuccom.
(#) ricsi válasza tetkoska hozzászólására (») Júl 31, 2005 /
 
Sajnos nem én is még csak most szerzem be a cuccokat.:yes:
(#) ricsi hozzászólása Szept 7, 2005 / 1
 
egy két kérdésre szeretnék választ kapni a mélyládával kapcsolatban

1. nagyjából mennyiből lehet kihozni.

2.egy rövid leirás arra hogy tv-re,dvd-re,hifire hogyan kell rákötni.

3.ennek a mélyládának most kimenete és bemenete is van?

4.a ládát milyen méretekkel kell megépiteni
(#) vicsys válasza ricsi hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Hali!

Jó kérdések!
Az, hogy mennyiből lehet kihozni az alkalmazott anyagoktól függ. Ha maradsz a somogyi féle hangszorónál a honlapjukon elvileg megnézhető. A dobozt faanyaggal együt kb.6000.-ft megcsinálják egy asztalos műhelyben. Ha te csinálod otthon dekopírral és csavarokkal akkor sokkal olcsóbb!
A doboz bemenete egy RCA-RCA kábellal van rákötve (pl. DVD) sub kimenetére feltételezve, hogy van ilyen neki!
A méretekről annyit, hogy a winisd progi mondja meg. Én már csináltam 40x40x40 és 30x30x50 méretben is. De ahhoz hogy a subcsővel ki tudd hangolni, kell a winisd.
A kimenetet csak akkor kell, ha külön előerősítőd és végfokod van.
(#) ricsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
köszi szépen a segítséget:yes:
(#) NBalage válasza ricsi hozzászólására (») Szept 10, 2005 /
 
hali
Én is megcsináltam már. Bár csak az egyik részét mert suli miatt mostmár egy kicsit lelassult a munkatempóm:no:
Én csak a technikai részére tudok valamit mondani. Nekem A tranyóval megpotival együtt olyan 10ből kijött a dolog. A hangszóró nekem is somogyi lett egy Sa2540es amit sikerült 3és fél rugóért megszereznem. A dobozról nem tudok mit mondani de ha követem a progit akkor 55x65x35 lesz majd....
Jah meg nekünk az erősítőn lent a nappaliban van konkrét mélyládára menő kimenet ezért én csináltam rá egy olyan kapcsolót ahonnan a bemenő jel konkrétan a hangszóró eteti...
Remélem segítettem
(#) NBalage válasza NBalage hozzászólására (») Szept 10, 2005 /
 
Bocsesz
Az uccsó előtti sorban az "hangszórót" akart lenni..
(#) NBalage válasza nemo hozzászólására (») Szept 10, 2005 /
 
Bocsesz
Az uccsó előtti sorban az "hangszórót" akart lenni..
(#) ricsi válasza NBalage hozzászólására (») Szept 18, 2005 /
 
abban még a segítségeteket szeretném kérni hogy a trafót hogyan kell rákötni az egyenirányítóra és attól pedig a nyáklemezre
(#) ricsi válasza ricsi hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
tda 7294-es IC-ét mennyiért lehet beszerezni
(#) belaa hozzászólása Aug 13, 2006 /
 
Hali!
A következő a helyzet: van egy 1x100W-os quad 405-öm és és akarok hozzá építeni 1 zárt mélyládát

kérdés: milyen hanszórót érdemes venni ami max 15ropi?
meilyk szűrő a jobb hozzá: aktí v. passzív?
mekkora doboz kell neki ?

röviden ennyi. előre is kösz ai a segítséget!
(#) G-Lex válasza belaa hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Szia belaa!

Előszöris HASZNÁLD az oldal KERESŐjét!

Mindenképp aktív szűrőt javaslok, a jobb hatásfok, a könnyebb előállítás és a folyamatos hangolás miatt.

Én annó egy MNC eclipse II. hangszórót vásároltam a mélyládámba. 20cm átmérővel asszem 3500 körül volt.
150Wot képes leadni. Szerintem jó választás volt. Én mindig MNC hangszórókat vásárolok (a közelben csak mnc shop van), de meg vok elégedve vele. 15ropiért már elég komoly cuccot lehet venni.

A doboz:
- vagy szerezz egy somogyis tervet (abban volt házimozi mélynyomó terv)
- vagy tölts le egy hangfalméretezőt és számoltasd ki vele a méretet.
- csinálhatsz hasraütés szerűen, de akkor lehet,h nem lesz a legjobb

Igazából a nagy cégek is ugyan azt a mélyet megcsinálják 1000változatban, nagyobb-kissebb űrtartalom stb... és a végén válasszák ki, hogy melyik szól a legjobban. szóval a számolgatás is csak egy irányadó dolog. mindenesetre ha számoltatod a doboz űrtartalmát sokkal közelebb leszel a "tökéletes" hanghoz
(#) belaa válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Köszi a segítséget!
(#) Master_of_the_web válasza belaa hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Helló

Lehet egy szubláda tápellátásához számítógép tápot használni?

üdv
(#) Lázár Péter válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Hát nem valószínű mert a kimeneti feszültségek alacsonyak
(#) tomeee hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
hali mindenkinek!lenne egy ojan kérdésem vagyis problémám hogy:nemrég vettem egy mélyládát!g-power 1000w os sajna a folyamatos terhelhetőségét nemtudom!most jelenleh egy monacore autós erősítővel van hajtva ami egy énáltalam gyártott trafóról meg!az egyenirányittó az egy ijen kis fekete négylábu greatz hid!pufferelni nemtom kell e de sajnos nincsen!az a problémám hogy ha kicsit jobban adok neki hangod a láda elég hülye hangod ad!mindha kopogna és ojan furcsa elég lassan mozog!nem adja azt a szép mély hangot mindha halkabban hallgatnám!hanem ojan furcsa nemis igazán mélyhang hanem ojan torzittós eléggé!pedig haveromnak kocsiban nagyon állatul szólt!szóval erre lennék kiváncsi hogy ez minek a hibája?de ugye nem a ládával van gáz?gondolkodok valami jobb erősítőt venni hozzá!csak nemtudom mijent?valakinek nincs valami jó ötlete?elég sokat keresgéltem neten!de nemnagyon találtam!amugy a trafó 98VA az ampert azt nemtudom!előre is nagyon köszi a válaszokat!jóéjt mindenkinek!hali
(#) tomeee hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
senkinek semmi ötlete?
(#) szamóca válasza tomeee hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
JAJAJJ! A leirtak alapján gáz van. A trafód teljesítménye alapján durván 60-70W vehető ki az erősítődből. Ha nincs pufferelko az egyenirányítás után, az az érdekes hogy tudod hallgatni egyáltalán Az egyenirányított szekunder feszkó 11,5V-nál ne legyen több mert ha erre még rájön a kondi akkor 16V lesz. Az autós cumók álltalában 16,5V-ot bírnak max. Nézd meg rá van írva!
Tehát, nagyobb teljesítményű trafó,(ha igényled a hangerőt) és sokszor 10mF/25V kondik.
Autóban akkuról jó hogy szépen szól, tiszta DC-ről .
(#) tomeee hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
na szóval!nekem akkor elvileg kell egy nagyobb trafó?márpedig kell!vagyis teljesítményben nagyobb!ezt hogy valósíthatom meg?az nemjó ha a mostanit áttekerem?vastagabb vezeték vagy én nemtudom!most szereztem egyenirányítónakvalót!azt majd valamikor összerakom!de mekkora pufferkondik kellenek?mert a mostani egyenirányító elég gázocska mert sokx érzem a szobába a forrasztó ón szagot ahogy melegszik és megolvad rajt az ón szal elég gáz!vagy nemtudtok valami jó asztali erősítőt szóval nem autós!mert én nézegettem és ha van is azok a beépíthető mnc meg sal:S de ezek mind 100w körül vannak!gondolom ami jobb azt meg csillagászati áron mérik!!szóval szerintem marad a tápgyártás!valahogy csak összehozomköszi a választ/válaszokat!hali
(#) tomeee hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
na valakinek válaasza?bocs ha siettetem a népet de fontos lenne!köszi előre is!
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem