Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Radar technológiás mozgásérzékelő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) FlashJimmy hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
Szevasztok.
Tudnatok Küldeni egy radar technológiás mozgásérzékelő kapcsolást?
Kösz.










(#) Prinner válasza FlashJimmy hozzászólására (») Jan 7, 2007 / 4
 
Itt van egy jónak tűnő kapcsolási rajz+ egy kis építési leírás: http://www.electronics-lab.com/projects/sensors/007/index.html
Szerintem a mozgást nem közvetlenül érzékeli, hanem a kimeneti állapotváltozást fel kell doolgoznod a célodnak megfelelően.
(#) kristalycuki hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
Hello!

Engem az érdekelne, hogy a Dopler-elv alapján hogy tudnék mm-es távolságokat mérni?
(#) Dudus válasza kristalycuki hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Még rövidebbet is, csak mondjuk lézert kell használni hozzá. A komoly CNC-k szánjait így hitelesítik. Raknak egy tükröt a szánra járatják ide oda párezeszer és megnézik , milyen pontosan áll vissza, ezredmiliméter pontosan.

Egy 300MHz-s 1m hullámhosszú jellel persze ez igen-igen nehéz lenne.
(#) nonem hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Bocs, hogy ide írok.
Tudtok valakit, aki radar készüléket javít?
(#) Kera_Will válasza FlashJimmy hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
199x -200x évi RT havi számok egyikében is van 1 radaros érzékelő leírás GUN diódából. 10GHz körüli doppler elven működő elektronika.
Általában ilyenek vannak egyes áruházi ajtó nyitó érzékelők fejében is.

Ui.: RT--->>> Rádiótechnika újság
(#) sturbi hozzászólása Márc 11, 2007 /
 
A doppler elv felhasználásával nem lehet távolságot mérni, fd=f(2vr/(c-vr)), csak azt lehet megállapítani, hogy a mérendő valami mozog vagy áll, illetve mekkora a radiális sebesség összetevője.
fd=Doppler frkvencia; vr=radiális sebesség; c=fénysebesség (rádióhullámoknál)
Távolságmérést pl. D=c*t/2 összefüggéssel, a kisugárzott és a visszaérkező jel közötti idő mérésével tudjuk megoldani.Látható, hogy nagyon pontosan ismerni kell azt az időpillanatot amikor a mérőjelet kisugározzuk, hiszen ehhez mérjük a visszaérkezö ljelet. Szerintem házilag mm-es tartományban ez nemigen megy.
(#) mgy válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok !
5 évi szünet után, próbálkozom ezzel a topikkal.
Mikrohullámú radaros érzékelőt kezdtem el próbálgatni.
Vettem egy X-Band Motion Sensort a Parallax-tól.
PICBASIC-kel próbálom lekezelni a kimeneti impulzusait. Pulsin és Count utasításokkal méregetem az értékeket.
Van-e valaki, aki ilyen téren szerzett tapasztalatokat, vagy próbálkozott ezzel a szenzorral ?
Szívesen konzultálnék vele.
Üdv mgy
(#) mgy válasza mgy hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Elkezdtem a tesztelgetést az X-Band Parallax Motion szenzorral.
Tapasztalataim:
Az Out kimenet 3.9 Voltos impulzus jele, nem terhelhető. ( 470 ohm + LED esetén a feszültség annyira leesett, hogy a PIC TTL szintű bemenete nem érzékelte a változásokat)
Közvetlenül csatlakoztattam a bemenetre.
"Digitális szkóppal" ( PC párhuzamos portján egy bemenet) a négyszögjelek lekövethetők, de az imppulzus hosszokból nem sikerült " szignifikáns" kapcsolatot felismernem, a tárgy sebességére, vagy a méretére vonatkozóan.
Méregettem a kitöltési tényezőt illetve, az időegység alatt történő jelszintváltozások számát, de egyértelmű összefüggést nem találtam.
A modult nem szedtem szét, így nem tudom milyen IC dolgozza fel az alap radarszenzor jeleit.
Sajnos a haverom (Gugli), sem segített.
Még nem adtam fel.
Üdv mgy
(#) kzsolt88 hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Üdv!

Megnéztem jó pár topic-ot, és nem igazán tudtam eldönteni hogy hova tegyem be a kérdésem. Talán kiindulásnak jó lesz a mozgásérzékelőkkel foglalkozzam. A kérdés azon a problémán alapszik, amivel sajnos nem kevesen találkoznak. Traktorral magas növényzetet kaszálva sajnos előfordul hogy egy cicát vagy valamilyen vadat, őzeket, fácánokat a kaszálógép elgázol, és az állat elpusztul. A védelem egyféle formája ismert, valamilyen csörgő vagy süvöltő eszköz elhelyezése a traktor előtt vagy mellett, és azzal elriasztani az állatot. Kisszázalékban ez működik is, viszont ha az állat megillyed (nem mintha nem volna amúgyis berezelve a gép hangjától) előfordúl hogy rossz irányba szalad (vesztébe), valamint van az őz gida, akit lerak az anyja, és az úgyse mozdúl el onnét, bármi is történik. Senkinek nem kívánom az érzést.... A történetekről talán ennyit. A kérdés enyszerű, van-e olyan érzékelő, vagy egy gyári-t átalakítva lehet-e valami olyat készíteni, ami "látja" a növényzetben bújkáló 3-8 kilós élőtömeget 5-10 méterrel, és ha egy síp megszólal a fülkébe, akkor megállok, vagy elektromos kuplungot kötökrá és gyorsan megállítja a gépet..stb... a lényeg hogy belehessen mérni a jószágot. Várom a megoldásokat.
(#) sszasza hozzászólása Szept 9, 2020 /
 
Sziasztok, dolgozott már valaki OKY3430 mikrohullámú mozgásérzékelő panellel? (Az agya az RCWL-0516) Az érdekel hogy milyen irányban (a panelhez képest) érzékel, mekkora látószöggel, illetve a hatótáv tényleg megvan-e 8-10 méter, ahogy hazu...ööö....írják.
(#) Bakman válasza sszasza hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
YouTube-on van róla pár videó, nekem úgy tűnik, nem nagyon érzékeny az irányra. A hatótáv jó kérdés, nyílván egy macskának közelebb kell mennie hozzá, mint egy megtermett embernek.

Kb. 1000 Ft-ért adnak két darabot, nem túl nagy kockázat venni és kipróbálni, beváltja-e a hozzá fűzőtt reményeket.
(#) sszasza válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
És hol adják? Mert én csak a TME-nél láttam, de ott a kiszállítás plusz 4000Ft körül van.
(#) Bakman válasza sszasza hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
eBay és társain szinte fillérekért lehet kapni. Ezt keresd: microwave radar.
(#) nagym6 válasza sszasza hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Itt is van. Hestore. Más a neve, de a panelt nézve mintha ugyanaz lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) sszasza válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Ez bizony az. Nagyon köszönöm!
(#) sszasza hozzászólása Szept 22, 2020 / 1
 
Még tesztelem, ami eddig kiderült:
- egytranzisztoros oszcillátor az érzékelő, az ic tartalma már csak műveleti erősítők és trigger kapcsolás. Ez a RCWL0516 ic látszólag azonos a BISS0001 pir-szenzorokhoz használt ic-vel.
- Gyári értékekkel a hatótáv 3-4m, afelett a moszkvai balettkar egyesített mozgását se érzékeli.
- Az erősítő(k) frekvenciamenete kb 1-3Hz-es sávszűrű, ami kapálózva-mozogva és szkóppal nézve a mozgásérzékelő analóg jelét, teljesen rendben van
- Az erősítés lehetne nagyobb, de nem sokkal. Kb 5 méternél messzebbi mozgásokra már egyre érzéketlenebb maga a szenzor. Növelve az erősítést, a közeli pici mozgások (huzat mozgatta lap stb) összemérhetők a távoli nagyobb jelekkel.
- Az ic trigger szintjei viszont túl magasak, ez egyértelmű. Alternativ megoldás lehet az ic 12-es lábát (2. erősítő fokozat kimenete) további feldolgozásra használni (uC analóg bemenet, vagy külső szűrő-schmitt-trigger), a trigger fokozatot kihagyva. Igy sem érhető el szerintem 8-9 méternél több, szkópon ez a zaj - egyéb_jelek - érzékelni_kivánt_jel viszonyból jól látszik.
- A trigger időzítések amúgy elfogadhatóak lennének, de a rossz szintek miatt elég zavaros összkép jön ki.
- Az iránykarakterisztikát még nem sikerült tisztázni, a kütyü átlát a gipszkartonon, és egyelőre nagy a jövés-menés a túloldalon.

Összegezve: - a gyári értékek úgy vannak belőve, hogy átlagos, kissé légmozgásos helyiségben nem nagyon van hamis riasztás. Nem a hatékony mozgásérzékelésre van kihegyezve. Példánytól függően változhat, de 4m-nél többet, belenyúlás nélkül, ne várjunk.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) Bakman válasza sszasza hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ha van kedved, próbáld ki ezt is: HB100. Erre eleve erősítőt kell kötni mert nagyon kicsi a kimeneti jelszintje. A NYÁK egyik felén lát csak, az alumínium kupakos irányba vak.

Szinuszos kimeneti jele van, a jel frekvenciája a változás sebességével, az amplitúdója a változás nagyságával arányos.
(#) mnyugger hozzászólása Okt 6, 2020 /
 
Ismeri e valaki ezt a fajta doppler radart?
Került ide 2 db. De semmi doksim nincs hozzá. Még a típusát sem tudom.

s-l1600.jpg
    
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Elméletileg a V+ és V- lábakra kell kapcsolni 7-45 V-ot, az L- pedig a kimenet, talán nyitott kollektoros. Bővebben: Link

radar.jpg
    
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Nagyon köszönöm. Az enyémeken a + és - nem látszik.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem