Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   6 / 52
(#) Thowra válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Üdv!
A kódolás a lentebb leírtak alapján könnyen megoldható.
Létezik PIC es verzió is, bár ezt egyszerűbbnek találtam.
Az IC k a profitech től rendelhetők. Esetleg ha van bontott távirányítós kocsid akkor abba van RX2b és TX2b ic ami hasonló, bár kicsit butább mint a PT s.
(#) nagy hoho válasza Thowra hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Köszönöm! Holnap rendelek kód IC-ket.
(#) gyuszóka hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy CS-04B2
típusjelű rádiós távkapcsolóm(vevő). RX3302
vevőmodul van benne. A távkapcsolót(adót) szeretném rátanítani,de nem tudom. Leírásom sincs
hozzá. A CS-04R2 -höz van,de az nem jó hozzá.
A képek minőségéért elnézést kérek. Előre is köszönöm.
(#) Rumcájsz hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Ha valaki egyszerűbb, puritánabb nyomógombra vágyik akkor ajánlom a vezeték nélküli csengőket! Ugyanilyen TX - RX elven működik. Sokszor akciós áru!
(#) Thowra válasza gyuszóka hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
Milyen ic k vannak benne?
A távirányítóba mik vannak?
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Az adón nemlátszik(nincs rajta) az IC-n a jelzés,de a NYÁK-on TX3315 A1.5 van. A vevőn pedig 3db IC vanT2272A-M2 , TC4013BP , TC4069UBP . A két utóbbi nem túl jól látszik
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Elnézést! A vevőn az első,helyesen: PT2272AM2
(#) Thowra válasza gyuszóka hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Üdv!
Akkor az adóba PT2262 van.
Nagyon korrekt ic, az adatlapjában van alapkapcsolás. Az adó és a vevő ic (PT22xx) tartalmaz egy adat és egy cím részt (address, data). Ezek közül neked a cím lábakat (address) kell nézni, 1-x ig, ic függő. A lábak 3 állásúak, (tri-state): GND, +táp, levegőben lóg. Lényeg, hogy ez a beállítás mindkét ic nél azonos legyen. Általában jumperrel, dip kapcsolóval oldják meg.
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Itt mutatkozik meg az elektronikai ismereteim hiánya,hiszen még a gondomat sem tudom érthetően közölni. A TX modulon és az RX modulon is van egy IC, az amelyiket nem tudom beazonosítani.Látszólag egyformák. Mindkettőnek 8 lába van. Úgy gondolom,hogy ezek kommunikálnak egymással,mert az adó megnyomásakor a vevőmodul (rx3302) 2 és 4 lábain feszültség ingadozás van. ( lehet,hogy össze vannak tanítva??? nem értem ) Jumper 4 pár van az egész dobozban egymás mellett úgy,hogy a burkolat eltávolítása nélkül is hozzáférhető legyen. Látsd a képen. Szerintem ezeknek csak a relé üzemmódjának a beállításakor és az adó feltanításakor van szerepük.
De akkor miért nem működik? ............Jó lenne ezt egy írástudó embernek megmutatnom.
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszönöm a fáradozásod,és köszönöm,hogy megpróbálsz segíteni,de látod,hogy milyen szinten állok.
(#) Thowra válasza gyuszóka hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Üdv!
Meg kellene lesni, hogy a jumperek hova vannak kötve.
Valószínű, hogy a PT* ic első néhány lábára. A PT* ic k végzik a jel feldolgozását. Az RX modul minden jelet vesz ami a neki tetsző frekin jön (garázsajtónyitó, csengő, kocsiriasztó távirányító...). A te (jelen esetbe relét kapcsoló) értelmes jeledet ki kell keresni a sok jelből, erre van az a PT* ic pár. Az ic k címének azonosnak kell lenni (egy nyelvet beszéljenek). Ha a jumperek az adón és a vevőn egyaránt a PT* ic re mennek akkor nyertünk, csak anyi a dolog, hogy mindkét oldalon azonosan legyenek beállítva. A másik két ic: 4013 az egy flip-flop (1 jelre bekapcs, másikra kikapcs), a másik egy HEX inverter.
velük egyelőre nem kell foglalkozni, ők a reléket intézik.
Nézd meg hova mennek a jumper tüskéi és, hogy a pt* hány lábúak.
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Igazad van,tényleg az IC-k-hez megy a jumperek "vezetéke". Illetve előbb ellenállás,majd utána az IC. De ez csak a vevőre igaz. Az adón 4 lyuk van fúrva amikhez érkezik vezeték,de nem megy sehová! Lehet,hogy ezeket a nyitott állásokat kell megkeresni a vevőn is? Megpróbálom.
(#) Thowra válasza gyuszóka hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Üdv!
Nézd meg úgy, hogy a vevőn leszeded a jumpereket.
Ha így megy akkor nyertünk Ezután a távirányítóba és a vevőbe is beállítjuk a kódot (részletesebben ha jumper nélkül megy.).
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem megy
(#) gyuszóka válasza Thowra hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
ÓÓÓ Most hívott a PROFITECH-ből az úriember,hogy hiába egyforma az RX3302 vevőmodul mindkét vevőegységben,a CS-04B2-ben és a CS-04R2-ben. Az előbbihez más programmal ellátott távadó kell,mint amit az utóbbihoz használok. Mindkettő ugyanúgy néz ki,még a NYÁK is, csak a programja más. Ezért nem is működhet. Mégegyszer köszönöm a segítséged.
(#) Mesterzs hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Segitséget kérnék CS-B04B2 modul bekötésére,illetve leirására.

Köszi!
(#) zenetom hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Hali!
Olvastam Topi cikkében, hogy:
Idézet:
„A 255 binárisan: 11111111. Namármost... Ha ezt az adatot akarjuk átküldeni, akkor az adó nem fogja ezt nekünk megtenni, és mivel menet közben ki fog kapcsolni ezért kb annyi fog ebből átmenni, hogy 11100000”

Miért kapcsol ki? A zavarok elkerülése végett?
Az addig oké, hogy pl. Manchester kódolással kivédhető, de ha én nem akarok még kódolgatni, csak átküldeni simán a 255-öt?
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ezek a modulok mindíg csak változást képesek átvinni. Ezt csinálja a Manchester kódolás, hogy nincs benne egymást követő azonos szimbólum. Ha ez mégis sérül, akkor tudhatod, hogy hiba van az átvitelben, így hibajavításra is felhasználható-
Minden jelátvitelnél kell használni az átviteli útnak megfelelő vonali kódolást.
Ezért van az, hogy az átviteli út sebességét sohasem tudod kihasználni, a tényleges átviteli sebesség mindíg alacsonyabb. Pl. GSM -nél az átviteli út alapsebessége 14.4 kb/s, de a felhasználó csak 9600 b/s sebességet lát.
(Ma már ezt nem használják sehol, mert van korszerűbb megoldás is, de a helyzet ott is hasonló)
(#) zenetom válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszi a választ!
(#) zenetom hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Van valakinek tapasztalata ezekkel az adó- vevővel kapcsolatban: TX-4MSIL, BC-NBK ?
(#) nagy hoho válasza zenetom hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Nekem van ilyen felesleges akár el is cserélném valamire.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Építesz vele valamit?
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Értem, majd figyelek ha kész lesz, mert nekem nem igazán jött be .
(#) zenetom válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Közbe kicsit olvasgattam a fórumon és sokan szidják, végülis nincs vele baj, csak kódolni kell, nem kicsit, nagyon.
Szóval most azon gondolkozok hogy kísérletezésekhez megéri-e saját protokollt kifejleszteni.
Vagy szóba jöhet-e más ilyen árkategóriájú modul, esetleg a 868MHz-esek...
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ez az átviteli tulajdonságuk nem frekvenciafüggő.
(#) zenetom válasza pucuka hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nem valami biztató, de csábító ez a vezetéknélküli adat továbbításos része az elektronikának

szerk.: viszont most azon gondolkozok, hogy hiába kódolom én agyonra az infót, ha mindig van valami zavaró jel, amit fog a vevőm, akkor csinálhatok akármit, sose fogom tudni venni normálisan az én jelemet, vagy csak ritkán, de az drasztikusan lecsökkenti az átviteli sebességet.
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ezért van az, hogy ahol lehet, vezetékes átvitelt kell használni. Ha nem lehet, akkor jön a vezetéknélküli megoldás, minden nyűgjével. Azért nem annyira rossz a helyzet, ha mindenki betartaná a szabályokat, (kisugárzott bteljesítmény, sávszélesség, max adatsebesség) akkor meglehetősen sok ilyen kisteljesítményű, kishatótávolságú eszköz képes működni. Azért ezeknek az eszközöknek is van RF védelme, viszonylag jók a jel/interferencia védelme, különösen a jó sávszélességű, jó szelektivitású szupervevőknek. Persze ezek a drágább kategóriák.
(#) csovaril hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziaztok!

Vettem egy AUREL BC-NBK típusú vevőt, és megépítettem a Topi leírásában található kapcsolást.
Alapból a vevőnél lévő LED folyamatosan villog.
Először univerzális trafót alkalmaztam RC tagos szűréssel (10 000µF - párszáz ohm) plusz 7805 1-1 100nF-os kondival. Aztán a pickit2 tápját. Az eredmény ugyanaz: megállás nélkül villog a LED.
Mi lehet az oka?
(#) zenetom válasza csovaril hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Olvasgattad a témát? Nem mi? :beka3:
Egyébként ahogy sokan mások is tapasztalták, azért villog/világít folyamatosan a LED, mert sajnos nem csak Te kommunikálsz ezen a frekvenciasávon, hanem nagyon sok kis mütyűr, és ennek a jeleit fogja a vevőd.
(#) zombee válasza zenetom hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Hello!

Nemrég kezdtem játszani ezekkel a modulokkal.
A ChipCad-ben vásárolt Telecontrolli modulokról van szó.

Először a vevőt kötöttem be, hogy a kapunyitó távirányítójával játszhassak.
Falu szélén lakom, a közelben nincs riasztós kocsi, de még rádiós hőmérő sem.

Egy ATMega bemenetére kötöttem a kimenetet(mindezt breadboardon), ami felerősítette a vevő jelét. Folyamatosan, néha szabályosan, néha szabálytalanul villogott a LED, pedig a vevő még sehol nem volt!
Kicsit átrendeztem a tápvezetékeket, és akkor már nem villogott.
Aztán az adóra rákötöttem egy másik ATMega kontrollert, hogy 5Hz-en villogtassa. Mindkettőn 17.3cm-es antenna volt(UTP drót). A probléma, hogy amint kivittem a vevőt a szobából, egyből megszűnt a jel pedig téglás házunk van. Sokszor én magam is teljesen leárnyékolom az egészet! Nem is értem, hogy működhet a mobiltelefon ilyen körülmények között! Borzalmas!

Legelőször a nővéremék korábban emlegetett kapunyitóját klónoznám le, meg az ajtónyitás-érzékelőt is a kapucsengőre kódolnám be.

Később, értelmes adatátvitelhez Reed-Solomon és/vagy Manchester kódolást kívánok bevezetni(természetesen szoftveresen), de ilyen körülmények között esélytelen!
Következő: »»   6 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem