Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   40 / 1385
(#) raron válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Azt tudom, de olyan kis %-osat, hogy az nem jó semmire...
(#) Pak hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Hello!
Olvasgatom itt a dolgokat.....Mikor muttim beszól a szobámba, hogy menjek már el a mezőgazdász boltba és vegyek neki ammónium nitrátot (paradicsomnak) ....hmmmm....megkérde az eladót, hogy vízzel keverve termel-e ez a cucc ammóniát?
Láss csodát! Igen.
elmagyaráztam neki, hogy mire kell és azt mondta, hogy melegíteni kéne mer úgy tutibb a hatása.
Szal próbálkozzatok! A cucc nem drága.
(#) miklosch hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
Hello!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mitől van az, hogy ha P20-al fotózok, akkor az előhívás a higított Wolf előhívóval eltart legalább 15 percig, de amikor Wolfos fotólakkal dolgoztam, azt meg előhívta egy perc alatt. Lehet attól, hogy vastag a lakk? Az előhívóval nem hiszem, hogy lehet gond, mert ugyanazzal az aránnyal hívtam elő Wolfos fotólakkos panelt, és jó volt vele.
(#) norbeee hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
Hali mindenkinek..nekem egy olyan kérédsme lenne h egy kb 20*20-as nyáklap mennyibe kerül?!?! :S meg azt h van -e olyan h furatraszteres panel???az is annyi mint a nyák??? annyiba kerül?
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
nekem 30 perc alatt se ment semmire a p20-al.........
(#) Pak válasza norbeee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Hali!
Elősször is, ha panelt veszel, nem mindegy milyen vastag, ill. ha boltban veszed akkor nagyon változó az ára.(Sztem sújra mérik) Én álltalában kb. a 20*20-as panelt 250,- ft-ért szoktam venni. De az meg se közelíti a négyzet alakot, tehát valamivel nagyobbat kell venni, mert sok hulladék lejön mire négyzetet csinálsz.
A "furatraszteres" panel jóval drágább és nem igazán lehet rajta szép munkát végezni.
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Akkor a P20-at mivel kell előhívni? Vagy töményebb oldat kell hozzá?
(#) norbeee hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
sorry ezt leírtam pedig nemakartam..AmTHX de a sima nyáklaphoz a sósav+hidrogén peroxid mennyibe kerülhet??és mien a kiszerelés??:S
(#) norbeee hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
azért gondoltam erre a furatraszteres panelre mert a BINÁRIS ÓRA készítésénél téllegh ez tünik ésszerűnek..csak egy olyan IC ami ahhoz kell kb mennyibe van?? :s mer még csak most kezdek az elektroval foglalkozni és elvok kicsit veszve
(#) szabi83 válasza Pak hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Idézet:
„Én álltalában kb. a 20*20-as panelt 250,- ft-ért szoktam venni”


ez hol van?? már megyek is!
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
nem tom... :no:
(#) Pak válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Olcsónak találod?
Pedig annyi :yes: + 2 rétegű
Én meg még sokallottam.
Szentesen, csak az a baj, hogy csak kevés panelt tartanak raktáron, de sztem azt is csak én szoktam venni.
(#) Pak válasza norbeee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Nah.
Én ezt a furatos panelt álltalában led sorokhoz szoktam használni.Ahhoz tökéletes.Nem tom mennyire vagy kezdő.Marattál már nyákot vagy ez az első kísérlet?Ill ha berakod az óra kapcs rajzát akkor mednézem és lehet, hogy valami használhatót is tudok majd mondani.
(#) qssty válasza Pak hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Idézet:
„Én álltalában kb. a 20*20-as panelt 250,- ft-ért szoktam venni”


hogy micsinálsz???én az a4-es méretűt veszem 1200 kemény forintért..nem a próbapanelre gondoltál te?mert az nekem is annyiba volt...
(#) Pak válasza qssty hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
kb 20*20cm-es 2 rétegű panelt kb 250,- ft-ért veszek.
De addig hitetlenkedtetek, hogy már magam is kételkedni kezdtem, ezért kimentem a műhelyembe és kerestem egy új panelt: 10cm*15cm-es panel kemény 106,- ft volt 3 napja.
(#) qssty válasza Pak hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
hol veszed?remélem nem pest...
(#) Ricsa hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
Figyu!
Az se minegy milyen panel. Van bakelit és van üvegszálas. az üvegszálas kicsit drágább,de 1000000000* jobb. É most a 120*80 as üvegszálast panlt 313 ft-ért vettem, ekkora bakelit úgy kb 250 lenne. Én legalábbis így veszem.
(#) Norberto válasza Ricsa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
És az se mindegy, hogy csak az egyik oldalán van-e fólia, vagy mindkettőn...nagyon nem mindegy árban!
(#) Pak válasza Pak hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Bocsi utólag kell magam kijavítanom. A "20*20" as panelből erősítőt csináltam és az csak 1 rétegű.De talán így is megéri.
(#) norbeee hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
THX a segítséget...marattam már..de a sósav meg a hidrogén peroxid sokba kerül???? és am majd ha belefogok tudtok eteleg segíteni??? csak mer hogy kicsit biztosabbra mennyek.. j aés még vmi... Az IC-k sokba vannak??? :S

schematic.png
    
(#) Frankye válasza norbeee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Figyu! Ha ez lesz az 1. munkád, akkor baromi nagy fába vágtad a fejszéd! Nem javaslom, h ezzel kezdj, mert elég bonyás! PIC-et kell programozni, meg hasonlók.
Előbb valami egyszerűbbel kezdj, és ha már jól megy a forrasztás, maratás, stb., akkor kezdj hozzá ehhez!

A sósav literje 150-200,- Ft, a hiperol tabletta 1500,-/100 db (patikában), és a löttyel elég sok lemezt ki lehet maratni.

Az IC pedig nem sima IC, hanem PIC (programozható mikorkontoller), és az ára "nyersen", azaz program nélkül 600-700,- Ft körül van, kereskedőtől függően.
(#) norbeee hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
nemelső munkám...am meg suliba már minde alapot tanultunk..csináltunk kapcsolást minden hüyleséget marattuk..forrsztás ez már mind alap...csináltunk astabilt-is ...de ha bban programozni is kell...azt nemtom h kell..pedig akartam olyat csinálni...de ez már most így nemértem..a számítógépen kell progizni?!?! pedig mást akko ...max a 15w-os eősítőt tom megcsinálni..de abba meg 1-2 jelzést nemértek..de am a többit legalább igen
(#) Tomee válasza miklosch hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Én P20-t használok és igen :yes: nagyon javasolt a kb dupla olyan tőménységű előhívó.
(#) raron válasza norbeee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
A PIC egy mikrovezérlő azaz memória + processzor + különféle perifériák. Lényegében egy miniatűr számítógép. Igen kell akár PC-n programot írni, amit úgynevezett égetőn/programozón keresztül lehet bele"égetni". ChipCad-nél lehet őket vásárolni. De va itt a HE-n cikk róla.
(#) szabi83 válasza Tomee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Lehet kevés nálam a szárítás(15 perc), mivel a gáz kalóriája kissebb, az ára meg több és ezért nem csinál semmit?..

legelőszőr 30 percet szárítottam és akkor elő is hívta rendessen, bár az se volt meg 10 perc alatt!!

majd megláttom... következőbe
(#) norbeee hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
Találtam olyatamit megitok csinálni.. THX h felvilágosítottatok az ah kapcs rajzba az van írva h 10,0K az ellenállás értéek az azt jelenti h 10 kilo Ohm?? vmint ezen arajzon aztnézem h a kondenzétoroknak nincs V értékük megadva..ez normális..vagyis nemlesz rá szükségem?!?! S

És még 1 fontos dolog az az alkatrész középen az egy IC lenne igaz??? /LM386/ amit csak megkell venni és "semmitneellvele" csinálni...
aztnézem h az alsó kondinál jobboldalt nem n van írva hanem u az értéknek..az mind1?? mind1 kettő mikoFarádot jelöl???
(#) raron válasza norbeee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
NEM! Az "nF" NanoFarrad-ot, Az "uF" MucroFarradot (görög micron hasonlít az u-hoz), a "pF" PikoFarradot.
(#) qssty válasza norbeee hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
c1=1 mikrófarad
c2=100 nanofarad
c3=220 mikrófarad/25v
c4=100 nanofarad
c5=10 mikrofarad
c6=1 mikrofarad/25V


R1=10 kiloohm
R2=1 kiloohm
P1=potméter 10 kiloohmos

a középső az pedig egy ic ami kb 100 ft-ba kerül.

(#) norbeee hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
THX THX.....elsetudod képzelni mennyit segítettél...vagy mégis eltod...de THX mégeccer
(#) norbeee hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
de a c6 meg c3-nál u betű van..akkor az MucroFarádot jelent?!?!nem?!?!
Következő: »»   40 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem