Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   7 / 50
(#) banyaiakos válasza uli hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Az U1-el vagy az AND kapuval?
(#) banyaiakos hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Ez megfelelő lenne szirénának, vagy komolyabb kéne?
Bővebben: Link
(#) Frodo94 válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Nekem van egy 120 dB-es , borzasztó hangos.
De szerintem a 105 dB-es is megfelelő már. Attól függ, milyen messze vannak emberek, akik meghallanák.
(#) banyaiakos válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
A szomszédok ugy kb 15-20 méterre laknak. Minden irányban. Akkor gondolom jó lesz.
AND kapuhoz van valami ötleted?
(#) banyaiakos válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Csak sikerült összehhozni az AND kaput. Nem Tranzisztorral hanem FET-el. Abba nincs dióda

ÉS kapu.gif
    
(#) djgombi válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Volt olyanom! Nagyon gyenge riasztónak. De te tudod.
(#) banyaiakos válasza djgombi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Én nem tudom, pont ezért kérdeztem. Keresek valami hangosabbat...
(#) uli válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
A kapuddal mi a baj? Rém egyszerű, és elvileg működnie is kéne. Tetszik ez a tranyós megoldás egyébként.
(#) banyaiakos válasza uli hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Tranyóval nem működött, mert az alsó tranyó BE közti diódáján kiment a jel és riasztott. A FETbe meg nincs dióda. Így működik. Csatoltam 4 hozzászólással feljebb a kapcsolást.
A komplett kacsolással kész is vagyok. Már csak finmítgatom, rakok bele 1-2 extrát. H teljesen késznek érzem akk felteszem ide
(#) banyaiakos válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Most jutott eszembe! Van itthon egy autóriasztóból kimentett sziréna. Elég hangos lehet erre a célra...
Előző hsz-ben nem tudtam már módosítani a helyesírási hibákat. Elnézést kérek.
(#) tasligep hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
nagyon jó kis fórum lett itt de lenne egy kérdésem.Valaki tudna egy 16 zónás -t is csinálni?
(#) banyaiakos válasza tasligep hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Hali!
Akár 20 zónásat is
Az IC1ből annyit teszel, hogy elég legyen, De ha nem akarsz LED-es visszajelzőt, akkor el is hagyhatod. IC2 helyére pedig diódákat teszel. Így addig bővítheted, ameddig csak akarod.
Kapcsolás
Hova kell 16 zóna?
(#) tasligep válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Csak egy mezei 2 szintes házikóba kellene és a garázs+2 melléképületre! Köszi
(#) tasligep hozzászólása Szept 10, 2009 /
 
Tudna valaki küldeni egy kapcsolási rajzot egy riasztó külső hang és fényzelző paneljáról?
(#) tasligep hozzászólása Szept 15, 2009 /
 
volna egy kis problémám! Szereztem egy nyitás érzékelőt. 4 ereset. kábel színei piros sárga fekete sötétkék. Melyiket hova kell bekötni?
(#) frecsko válasza tasligep hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Ebből kettő szabotázs, kettő pedig a riasztás, de elég ha csak megkeresed a riasztás két vezetékét.
(#) szaot hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Üdvözlet!

Az lenne a kérdésem, hogy helyes-e egy olyan lakásriasztó bekötés, ahol a három analóg telefon közül az egyik a riasztó után van kötve, a másik kettő viszont párhuzamosan van a riasztóval?
Nem mind a hármat a riasztó után kellene kötni???

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) frecsko válasza szaot hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
A telefont úgy kösd be, hogy a fő telefonvonal menjen a riasztóba. A riasztó a legelső, és utána jön a telefon.
Mikor jelent a riasztó akkor elveszi e telefonvonalat, hogy azon más ne tudjon kommunikálni.
(#) szaot válasza frecsko hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 

Kösz a választ, így csináltam, a riasztó után van kötve a három telefon.
(#) segal hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sziasztok.
Nem nagyon találtam hasonló témát, így itt kérdezem meg.

A kérdésem a következő lenne:

A riasztóközpontok esemény memóriája bővíthető-e vagy cserélhető-e nagyobra minden gond nélkül?

Azt szeretném ha több adatot tudna tárolni.

Tud eben valaki segíteni?

Az alábbi központ családról lenne szó: Satel Integra.

Előre is köszönöm
(#) white_ful hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Üdvözletem! Lehet nem a legjobb hely ez a kérdéseim feltevésére, de nem találtam más topikot

Szeretnék egy vezeték nélküli, autó riasztót.
Elméletem: Ha a kocsinak tolatnak, rányitják az ajtót, vagy mozgás van körülötte akkor egy vezeték nélküli csengőt megszólaltat az adott kapcsolás.
Arra gondoltam hogy veszek egy mozgás érzékelőt és ráirányítom a szélvédőre, csak nem vagyok benne biztos, hogy ki látna az üvegen ill. egy érzékeny kondenzátor mikrofont is szerelnék a kocsiba, vagy e helyett lehet jobb lenne egy rezgésérzékelő - kérdés az, hogy ilyen létezik-e?
Tehát ha kocsi karosszériája "rezeg" akkor "megnyomja" a vezeték nélküli csengő gombját. mivel egy a kocsi légvonalban 20méteren belül van így a hatótávval se lenen gond.
Ehhez a dologhoz várnám észrevételeiteket.
(#) weber74 válasza white_ful hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
HY van olyan hogy radaros mozgásérzékelő modul gk riasztok hoz asze m 5000ft ért azt probáld meg a sima infrás mozgásérzékelő nem lát át az üvegen
(#) feco_bacsi hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
SEGITSÉG !

Sürgős segítséget szeretnék kérni, micron iq 50 , mozgásérzékelő bekötéséről. Hogyan kell bekötni, egy 12 v os akkumulátorra, hogy érzékeléskor működésbe hozzon egy 12 v relét ami kapcsolna 4 db 12 v 21w izzót ? Ugyanis az érzékelő leírása , bekötése sajnos elveszett. Ha valaki e-mailben tudna segíteni , nagyon megköszönném.
***@***.**
Előre is köszönöm.

Soha ne írd ki nyilvánosan az e-mail címedet, mert a spammerbotok simán megtalálják, és elárasztják a postafiókodat spam-mel!
Továbbá ajánlom B. figyelmedbe a Fórum Szabályzatot, különös tekintettel annak II., és XXVII. pontját (utóbbi végét különös tekintettel).
A fórum pedig arra szolgál, hogy ide kérjünk választ, nem privátban, nem e-mail címre.
Frankye
(#) irka hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Üdv!
Van egy lomizott, működőképes riasztóközpontom, három zónás, de kulcsos kapcsolóval kell működtetni.
Nincs vkinek ötlete, rajza egy kis fogyasztású kódkapcsolóról, ami ide passzolna?(nyomógomb bekapcs, tartva marad áramszünet akkus üzemmód alatt is, kód beír, kikapcs)
Köszönöm!
(#) Csaszu hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Sziasztok
Bosch solution 8 központ dob valamilyen hibajelzést AC hibán kívül, hogy ha nincs 230 V-os hálózati feszültség alá helyezve ?
Mekkora feszültségnél kapcsol le akkuról, illetve riaszt-e ?
Esetleg valamelyik DSC ?
Akkuról szeretném üzemeltetni.
Ha jól tudom 15 v váltakozó megy a tápnakcsatinak, gondolom dc-ben valahol ez stabilizálva van.
Tane Tap 15-ös nyitásérzékelőkre lenne csak használva.
Méhkaptárokat kellene őrizni vele.
Arra gondoltam hogy mondjuk a 210 kaptárt felosztom 8 részre, alul a gerendákon kihúzom védőcsőben.
A kaptár alján lesz egy csatlakozó amiből a vezeték felmegy a kaptártetőhöz ( fába besüllyesztve) ott pedig egy nyitásérzékelő ami megszakítja a kört ha felnyitják a tetőt.
Ha felemelík a kaptárt lennt kicsúszik a dugaljból a csatlakozó, és szintén megszakad a kör.
Hogy ne lehessen rövidrezárni a vezetéket, 26 db sorbakapcsolt nyitásérzékelő elé rakok darabonként egy 180 ohmos ellenállást, így 4,7 K-ohmra adódik, ha jól emlékszem ekkora értékű ellenállást tud figyelni a központ.
(#) színészbob hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok!
A minap szert tettem egy pár darab "riasztóra". Igazándiból ezek valami pár forintos kínai kütyük, ezért csodát nem is várok tőlük, viszont amire szeretném használni arra tökéletesek lennének.
Úgy néz ki a szerkezet, hogy táplálható 6V-os adapterről vagy 4db ceruza elemről. Van hozzá 2db távirányító, mozgásérzékelő, valamint 105dB-es sziréna, és persze mindegy egy dobozban.
Viszont én a mozgásérzékelő részét szeretném használni. Szeretném őket egymással összekötni, hogy bármelyik működésbe tudjon hozni egy külső szirénát, ami sokkal komolyabb. Ezt úgy gondoltam, hogy amikor elkezdene riasztani akkor egy relét kapcsolna be ami aztán a külső szirénát. Ezzel nem is lenne gond. Viszont ha mindegyik érzékelő megtáplálom akkor is sorba köthetem az érzékelőket?
Az érzékelő típusa: PIR D203S
Három lábú az érzékelő, nem tudom, hogy nyitja vagy zárja e az áramkört, mert rámérni nem akartam, nehogy tönkre vágjam.
Segítségeket előre is köszönöm.
(#) Kalex50 válasza színészbob hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nemcsak, hogy kötheted, hanem sorba is kell kötni őket. Az érintkezők NC-k. Azaz, ha egy relét húzatsz meg a sorba kötött érintkezőkön keresztül, akkor mozgásérzékelés esetén elejt a relé és ennek a nyugalmi érintkezőjével megszólaltathatod a szirénát. Mivel a mozgás elmúltával újból meghúz(na) a relé, neked kell gondoskodnod az öntartásról!
(#) színészbob válasza Kalex50 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szia!
Értem ami mondasz, viszont az elképzelésem más.
Mivel ezeknek saját tápjuk van, meg szirénájuk, meg érzékelőjük, ezért azt szeretném, h amikor elkezd visítani akkor azt a feszültséget amit a piezora ad, azt kötném a relére. De nem is ez a bajom. Hanem az érzékelő egy IC-nek ad jelet és ez után kezd el működésbe lépni. Na én azt szeretném ha egy érzékelő a többi külön álló egység IC-jének is megadná a jelet.
Nem tudom mennyire érthető az elképzelésem.
(#) villszer válasza színészbob hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Hali!
Először is azt kellene kiderítened hogy a kütyükön belül lévő mozgásérzékelő rész, kontaktussal adja a jelet az IC-nek(pl.relé),vagy analóg ill. digit jelszinttel?!
Nem mindegy,mert az első viszonylag egyszerűen megoldható, viszont az utobbit befolyásolják a vezetékek hossza,ill. a külső zavarok is.
(#) Kalex50 válasza színészbob hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ez így már világos, de többe kerül a leves, mint a hús.
1. A piezót meghajtó feszültséggel nem valószínű, hogy meg tudsz húzatni simán egy relét, hacsak nem rendes tápot ad a szirénára.
2. Az érzékelőt kihuzalozhatod, hogy indítsa a másik egységet, de tök felesleges.
3. Ebben az esetben az a legegyszerűbb, ha minden egység önállóan dolgozik és egy hangérzékelő áramkörrel indítasz egy külső szirénát. Akár melyik ketyere megszólal, az működteti a központi zajládát.
Következő: »»   7 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem