Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TAS5630 vélemények
 
Témaindító: nrgie, idő: Feb 9, 2010
Lapozás: OK   1 / 12
(#) nrgie hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Hali! Van valakinek esetleg már tapasztalata a Texas TAS5630-as chipjéről? A munkahelyem révén szert tettem 2 db DKD tokozású ilyen "vadállatra". Esetleg tavaszig megépítek egyet BTL felállásban, de még vajúdok rajta egy picit... Addig is szívesen olvasnék egy pár releváns kommentet aki fogalkozott már vele, akár csak elméletben is.

Termék link : url

Doksi : url
(#) K.András válasza nrgie hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A diyaudio.com-on van egy topicja, érdemes olvasgatni. Ha lesz időm nekiállok megtervezni hozzá eagle-ben egy nyákot(szerencsére ehhez van már könyvtár).
(#) nrgie válasza K.András hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Már olvastam, de nem túl sok érdekes van benne. A nyák az annyira nem is lenne lényeges, mert megtervezni nem egy bonyolult dolog, hanem inkább, hogy milyen alkatrészeket lenne érdemes használni hozzá. Szerintem nemsokára lesz olyan tábora mint a GC-nek. Jó, esetleg kisebb.
(#) attyska hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Ne fogd vissza magad! Várom az eredményeket.
(#) Beachway hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit! Ezt az áramkört én is ki szeretném próbáli a jövőben. Én egy próbapanellen gondoltam a próbát, mert így lehetne játszani az alkatrészekkel, és a kapcsolás technikával. Ehez viszont kell csinálni egy DIP tokozásra illesztő kis panellt. És ha már kellően megismerem az áramkört, készíthetek hozzá egy jó kis panelt.
(#) K.András válasza Beachway hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
A panel nem problémás, a gyári ajánlást érdemes követni. Mert eléggé bezavarhatnak a földhurkok(illetve lehet kapni kész panelt de az elrendezés ott is ugyanaz). Bennem inkább a következő kérdések merülnek fel: OSC_IO+ ; OSC_IO ; /SD ; /OTW1, /OTW2, /OTW, /CLIP ;READY lábak használatban vannak-e?
(#) nrgie válasza K.András hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Ezek a lábak ne zavarjanak... Olvasd el a doksiját még egyszer.

Az OSC_IO lábak órajel szinkronizáláshoz vannak, pl. láncba kötsz több egységet vagy illesztesz.

Az SD, OTW, CLIP, READY, RESET pedig logikai ki, be menetek. pl. ledes kijelzéshez,

SD - shutdown kimenet, ha lekapcsolt a valamely védelem.
OTW - túlmelegedés kimenet, pl. led + hűtés kapcsolás
CLIP - levágás, torzitás kimenet
READY, RESET készenlét illetve újraindítás ki/be menet.

Szóval olyan védelme ennek az IC-nek mintha hangosításhoz tervezték volna, de 2x200W körül nem semmi az a 0,03% környéki THD, vagy csak nekem szúrt szemet?


(#) K.András válasza nrgie hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Én is a teljesítmény miatt rendeltem mintát+ a kis tesójából. A következő lépés a tekercsek elkészítése lesz nálam illetve 680 nF-os kondik beszerzése. A másik pedig a bemeneti előerösítő elkészítése, de arra is van ajánlat a leírásba.
(#) Beachway hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Látjátok, ém ezért akarom próba panellen megépíteni.Kipróbálhatok ezt azt, és ha látok benne fantáziát használni is fogom. Persze nem kell nagyon kihajtani, csak egy minimális teljesítménnyel.Ez a 0,03% nekem is szemet szúrt.Nem tudom elhinni.
(#) nrgie hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Pénteken elkerültük a GLS-t, de hétfőn lesz egy tucat bourns féle 10uH tekercsem : SRP1250

Az EVM nyákot én nem erőltetném, nagyon sok számomra "felesleges" ficsőr van rajta...

+ az előfokom amúgyis diff. rendszerű. (OPA4134 és OPA1632-vel építettem még 2009-ben) Ha jól láttam a doksiban, akkor 1 Vrms-el szét lehet hajtani amúgy is.

A lényeg a S775 - gyári intel cooler ! Mintha ehhez tervezték volna ezt az IC-t, milliméter pontosan illeszkedik.

Szerintem ezt a 15v/12v fesz. szabályzót lehagyom. Van egy céges PWM audio táp fejlesztésünk és innen atom stabil tápom lesz. 40v/12v.

Majd nekilátok valaminek ha itthon lesznek az indik. Addig tiétek a szó...
(#) K.András válasza Beachway hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Ha már csak 100W kijön belőle oldalanként az is nagyon jó. Egy kis ügyeséggel pedig ólcson ki lehet hozni. A tápegység nálam egy itt az oldalon is megtalálható rezonáns típus lenne.
(#) Beachway hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Az a kérdés, hogy mire akarjuk használni elősorban ezt az erősítőt.Én ki szeretném próbálni egy high-end erősítőnek elsősorban.Ehez viszont nem kell nagy teljesítmény.A számiztikai paraméterei jók,Viszont ehez nem való a kapcsolóüzemű tápegység. Viszont ha lapos kis erősítőt akarunk ,akkor ez a legjobb módja.
(#) Beachway válasza nrgie hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
A bourns is elküldi az order samplest??Mennyi időre??Vagy nem így lesz?
(#) nrgie válasza Beachway hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Természetesen... Sokszor rendelünk tőlük, jobb mintákkal prototípust fejleszteni, mint mindenhez pár darabot megvenni. Jó néha venni kell őket nincs mese...
3-4 munkanap alatt itt vannak a minták, max. 5 db-t küldenek / rendelés.


Egyébként 2 órája vette át a kolléga az induktivitásokat a TAS-hoz. Majd este megnézem mire lesz jó.

(#) K.András válasza nrgie hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Yes,It can be set as mono amp,It can deliver out 300W power/4ohm/0.5%THD,you can chang jump by PBTL mode.
Best sound ,powerfu super bass,clear and excellent treble.
A diyaudio.com-ról a srác most készült el vele.
(#) Beachway válasza nrgie hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
És el tudsz igazodni az oldalon?Pl hol találok egy 100mikro herris induktivitást??
(#) nrgie hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Hát ha a bourns oldalára gondolsz, akkor a Magnetic Products menü alatt vannak az indik besorolva...

Azon belül tudni kellene mihez kell az az indi. Én szeretem az SMD típusokat. A TAS-hoz pl. SMD; High Current (nagy áramú); Power Inductor (teljesítmény induktivitás) és Shielded (árnyékolt) szempontok alapján pont van egy menüpont és azon belül az SRP széria tagjai. Mivel kis méretben nagy áramú induktivitások ezek, ezért az Inductance Range (induktivitás tartomány) per teméktípus legnagyobb tagjai 47uH-sak de ezek csak 5-8 A(rms)-t képesek csak átengedni. TAS-hoz elég...

~3A alatt találsz 100uH-s induktivitást, tekercset más menükben.

Nos szó mi szó, a bourns termék skálája nem teljesítmény orientált. Ha erősebb tekercs kell akkor veszel magot és megtekered.
(#) Beachway válasza nrgie hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Értem.Köszi. Majd keresgélek magamnak.
(#) Beachway válasza nrgie hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Nos rendeltem tőlük. 4tételt, és 2db-ot mindből, mind az megszokott. Nem szokták emailben visszaigazolni? Csak küldik, és kész?Szoktam sok cégtől kérni mintát, és mind vissza szokta igazolni a kérést. Nem találtam a FQ-t sem hogy elolvassam.Lehet, hogy csak mindből egyet lehetett volna kérni?
(#) nrgie válasza Beachway hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
1-2 napra szokott németből jönni egy levélke... Hát, igen. Van még mit fejleszteni az ügyfélszolgálatukon.
(#) Beachway válasza nrgie hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Én utánna pár órával néztem a levelezésemet.Nem volt semmi tőlük.És az is zavart, hogy nem köszönték meg a rendelést mint az más cégeknél megszokott.És 1 kis abllakba kellett beírkélni az összes tételt.Az eddigi cégeknél minden tétel új ablakba kerül.De végül is a lényeg, hogy ideérjen! Azért egy másik cégtől (murata) is kértem a bisztonság kedvéért! Köszi az infót.
(#) Peter911 hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Kicsit leült ez a téma..
Én is a kollégám is elindultunk "ezen az úton"...
mi is rendeltünk mintát, ahogy ti is.
De mi autós erősítőnek szántuk először, így egy PWM 12V/50V táppal kísérleteztünk, ami igényelne egy pár FET-et és vezeték-keresztmetszeteket.
Már van belőle egy prototípus készen...
De egy hálózati kapcsolóüzemű táppal kellene először kipróbálni...Én személy szerint a sztereó, 2X300W-os változatot építeném meg...
Honnan, milyen forrásból lehetne, hozzá Nyákot rendelni??
Vagy valaki csinált már itt ilyet?
Mik a tapasztalatok??
(#) gabass hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hello!

Van 4 ilyen IC-m... Van valakinek NYÁK rajza hozzá?
Nagyon jó lenne ha fel tudnátok rakni 1:1 es pdf-ben
mer G4 es mac-em van és semmilyen win-es designer progi nem fut sajna

Autóba milyen tápot ajánlotok hozzá? Köszi Gábor
(#) gabass válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Igen, ezzel kezdtem az ismerkedést, de valami egyszerűbb 1 oldalas rajz kéne vagy valami hasonló ahol nem kell furatgalvanizálás
(#) HDD hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok
Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy hol lehet meg vásárolni ezeket az alkatrészeket TAS56*
Köszönöm a segítséget
(#) lorylaci hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Én megépítettem ezt, mégpedig a PHD tokos verziót. Több tápfesszel is próbáltam (28V, 40V, 50). Prímán működik. Nagyon jó cucc, kiválló hanggal és hatásfokkal.
Amúgy a DKD tok kapható a farnellnál.
(#) attyska hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Szia Laci!

Egy nyákrajzot szernék kérni a TAS5630-hoz.
Köszi!
(#) lorylaci válasza attyska hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia!
Köszi, hogy a privát után írtál ide. Itt a nyákterv, ez egy egyszerűsített változat, nem tartalmazza az IC extráit, azonban teszelt, működőképes.
Lényegéeben ez az adatlapi alap kapcsolás.
Időm hiányában nem foglalkoztam vele túl sokat, azonban a tesztelés során mind 4 Ohm hangfallal, mind 4 műterheléssel is, erősen dinamikakompresszált zenével telejsen kivezérelve is jól muzsikált.
A bordaként alkalmazott aluprofil sem sokat melegedett ventillátor nélkül (1 óra maxon hajtás). És nem max kivezérlésen a hangminőség is kiválló volt.
"Borda nélkül" bekapcsolt időben a a túlmelegedésvédelem, egy másik verzióban pedig az indikátorokat is leteszetletem, de azt nem közlöm, ha nem haragszotok.
(#) attyska hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Jól sejtrem hogy Sprint Leayout-al van tervezve?
Az enyém valamiért nem nyitja meg....
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem