Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 259
(#) pilota válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Lehet, hogy félreértettük egymást! Tudom melyik a fűtőbetét (villanyszerelő vagyok), látszik is, csak azt nem tudom hol lehet beszerezni... Egyébként még nem szedtem szét mosogatógépet. De mosógépet, hűtőt, klímát szoktam, rendszeresen... nagyon köszönöm, hogy segítesz!
(#) zolika60 válasza pilota hozzászólására (») Feb 14, 2010 / 1
 
Próbál meg például itt:Bővebben: Link
(#) pilota válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Köszönöm, megnéztem a linket, nem találtam hozzávaló fűtőszálat, de szétszedtem a gépet! Nagyon tetszik a belseje... De nem ezért írok! A fűtőszál ép, nem kap tápot fűtéskor. Ha közben ki-be kapcsolom, bekapcsoláskor kap egy pillanatra feszültséget de olyan, mintha valami kondi töltődne csak fel... Találtam egy érzékelőt a gép hátsó sarkában, ami szakadást mutat. Elképzelhető, hogy az ment vadászni?
(#) pilota hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Igen a kis fekete érzékelő lehetett a ludas, mert mióta kivettem és direktre kötöttem tökéletes minden. Csak nem tudom, hogy mi lehet, hőkioldó, hőkapcsoló? Két írást is találtam rajta, az egyik a réz peremen: 90/-35, a másik pedig: KSD201. Ez mi lehet szerintetek? Odafigyeléssel üzemeltethetem e nélkül a készüléket pár napig, míg találok másikat, vagy ez szabályozta a felfűtést és akkor több kárt okoznék ha tovább üzemeltetném...
(#) zolika60 válasza pilota hozzászólására (») Feb 14, 2010 / 1
 
Erre gondoltál?Bővebben: Link Ilyet is találhatsz az Orczy-ban. Egyébként: :google:
(#) imikee10 válasza pilota hozzászólására (») Feb 14, 2010 / 1
 
Ez egy túlfűtés elleni termosztát. Kell lenni középen egy kis műanyag pöcöknek amit ha visszanyomsz akkor jónak kell lennie. Ha nincs kipattanva akkor az lesz a rossz.
Ha ki van pattanva akkor pedig a hőérzékelője rossz és túl fűt ezért old ki. Ezeket nézd még át.

Imi
(#) pilota válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
A kioldója nincs kipattanva, mégsem vezet, azóta, hogy kivettem ütögettem, lefagyasztottam, főztem, de semmi... Viszont ettől függetlenül nekem is gyanús lett a termosztát is, mert mintha jobban befűtött volna a gép, mint korábban! Merre lehet a hőfokszabályzó? Azzal nem találkoztam.
(#) imikee10 válasza pilota hozzászólására (») Feb 14, 2010 / 1
 
Az általában a fűtőszál közelébe van. Csinálj egy pár képet róla és megmutatom.

Imi
(#) pilota válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Ez a KSD201 volt a fűtőbetét alatt, betekerve a tartály fémrészébe, de a fűtőbetét közelében nem találok másik szabályzót. Megnézem még a gép túloldalát...
(#) imikee10 válasza pilota hozzászólására (») Feb 15, 2010 / 1
 
Pedig kell ott lennie valami másmilyen hőérzékelőnek is. Ez csak a túlfűtés ellen van!
A fűtőszál felett, mellett, alatt.
Valószínűleg egy ugyanilyen formájú lesz ami szimpla hőfokszabályzó.

Imi
(#) pilota válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A hőérzékelőt nem találtam még meg, de az jó, mint utóbb kiderült! Mindenkinek köszönet a segítségért, remélem lesz, amiben én is segíthetek!
(#) pilota válasza pilota hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Úgy adódott, hogy ismét én kérek segítséget! A téma még mindig ugyan az. Sajnos ezt a KSD 201-et nem tudom beszerezni sem Orczy-éktól, sem Lomexéktől. Ötleteket kérek, ha még tudnátok ebben segíteni, merre érdemes megpróbálni. Köszönöm!
(#) zolika60 válasza pilota hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Az Orczyban van hasonló. Klixon néven keresd.
(#) pilota válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Orczy kilőve klixonilag is...
(#) zoz11 válasza pilota hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Hello
Az orczynál tuti van, az könnyen lehet hogy neten nincs fent az oldalukon.
De ha katalógusból kikeresed, hogy hány fokos, akkor még könnyebben találsz!

Üdv: Zoltán
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Tuti nincs, személyesen voltam bent, ez a fajta nem is volt, nem is lesz, mert már nem gyártják és ami volt nekik az a KSD 301, ami szintén (talán) jó lett volna, de elfogyott... A megoldássalkapcsolatban csak a vállukat vonogatták... Azért köszönöm!
(#) zoz11 válasza pilota hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Hello
Nah majd holnap felhívom én őket

Mi a pontos típusa, mert találtam itthon is jó pár darabot, KSD201-et meg 301et.

Üdv: Zoltán
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Csak simán KSD201, semmi egyéb... Réz menetes feje van, kb. olyan 4,5-ös menet, elég ritka... :eek2:
(#) zoz11 válasza pilota hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Hello
Találtam olyat ami jó helyette!

4es menet van a végén.

Üdv: Zoltán
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Rendben, köszönöm! És mi az?
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Bővebben???
(#) zoz11 válasza pilota hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Hello
A típusa: KW 36/05, katalógusból kerestem ki a hő értékét mind a kettőnek, és ez 100%ba ugyan az.

Üdv!
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Orczyéknál próbáljam?
(#) norbip hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
sziasztok,

nekem is ugyanaz a gondom, mint pilotanak, csak én nem vagyok villanyszerelő. Tudnátok segíteni hol keressem azt a fekete alkatrészt? Melyik oldalon? Hogy tudom ellenőrizni, hogy jó-e?
Köszönöm
(#) norbip hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
ok, megtaláltam ezt a fekete bigyót, de az enyémen nincs semmi szám. hogy deríthetem ki, hogy ez-e a rossz?
(#) imikee10 válasza norbip hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Honnan veszed, hogy egyáltalán ugyanaz-e a hiba?
Egyáltalán a típus megegyezik?

Imi
(#) norbip válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
nekem is a programkapcsoló megakad a program során. Kiszereltem ezt a bimetál termosztátot és most ezután nyomozok Debrecenben. Találtam rajta számot JW6-III. De persze nem biztos hogy ez a baj, de valahol el kell kezdeni a keresgélést. Hogy lehet megvizsgálni hogy ez-e a rossz?
(#) norbip válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ja, a típus nem egyezik meg, mert az enyém nem Orion, hanem Professor, de teljesen ugyanaz kívül-belül. És az alkatrész is stimmel leírásra, csak a számok nem.
(#) imikee10 válasza norbip hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ezt simán szakadással lehet leellenőrizni.
A fűtőszál fűt?
A szivattyú ürít?
Előtte ilyeneket kellene leellenőrizni utána cserélgetni.

Mindig a "hátulról indulunk előre" mint pl. nem fűt: meg vizsgáljuk a fűtőszálat utána ami vele sorban van hőfok korlátozó, szabályzó. Végig követjük az áram meglétét.
Következő lépés a szint. szab. leellenőrzése.
Ha ez is ok utána panel vagy prk.
Ne vedd magadra ezt általánosan írtam.

Imi
(#) Adél hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
helló mki! candy CSF 4570 E/EX típ. mosogatógépem bemondta az unalmast,1 éves.áztatásnál tovább nem megy... ha vki esetleg tud tanácsot adni,megköszönném.
Következő: »»   2 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem