Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   226 / 840
(#) Bütyk-örmester válasza pumoka hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Itt vannak a képek, a 10µF-os kondit csak az aljára tudtam betenni mert rosszul rajzoltam meg a panelt és igy próbáltam kijavitani de nem sikerült sajnos. Esetleg majd készitek neki egy másik panelt. A stabilizátor IC nem kéne bezavarjon ugye?
(#) Ricsi89 válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Meg is van egy hiba. A hűtőbordán el kell szigetelni a két stabilizátort egymástól. Lehet, hogy nem ez volt a fő ok, de ez is lehet a hiba forrása.
(#) Bütyk-örmester válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Kösz az észrevételt de igazad lehet mert én többször is átnéztem a panelt és nem találtam semmit ami eltérne a rajztól (attól lehet hogy van) de erről tényleg megfeledkeztem
(#) Ricsi89 válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Azért azt a hűtőbordának nem nevezhető alu lapot is elhajítanám messzire, mert sokat nem fog érni még a ventilátorral sem. Egy normális borda jót tenne neki. Főleg akkor lesz gond, ha kisebb feszültségen akarsz nagyobb áramot kivenni.
(#) Bütyk-örmester válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Hát tegnap este tényleg jól fűtött a "hűtőborda", az IC-ről nem is beszélve. De sajnos egyelőre ez van, majd szerzek egy nagyobbat ha sikerül rájönni a hibára. A panelon nem találtál semmi eltérőt a rajzhoz képest?
(#) Ricsi89 válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
A nyák az jónak tűnik, így marad, hogy vedd le a bordát, terhelés nélkül úgysem kell és úgy indítsd be. Ha így beindul és mérhető a fesz a kimenetén, akkor jó, ha nem megy, akkor valószínűleg elszállt az IC is.
(#) robin hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Hello mindenki. Ma elkészult a labor tápom és tokéletesen mukodik .
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/stabilizalt_labortapegys...a.html
(#) edison14 válasza robin hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nagyon örülök hogy sikerült megcsinálnod. Remélem nagyon sok hasznát veszed és sokáig fog téged szolgálni. További sikeres továbbépítést és dobozolást kívánok.
(#) Doncso válasza edison14 hozzászólására (») Feb 18, 2010 / 1
 
Na nemár, ennyivel megússza? És a képek a műről?
(#) edison14 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Azt már elfelejtettem kérni de nem a képek a fontosak hanem az öröm hogy saját maga készítette el és hogy működik. De azért megnéznénk egypár fotót ha lehet.
(#) Doncso válasza edison14 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nálam ez úgy néz ki, hogy ha valami elkészül , és közhírré teszem, akkor képekkel is illusztrálom , vagy nem szólok senkinek, persze az öröm a lényeg, hogy épített, de mi is hadd örüljünk a képeknek.
(#) gydanee hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Sajnos még nem jöttem rá, hogy mi a hiba a tápommal. (Attila86 féle 30V/2A) Valaki esetleg nem tudna segíteni a hiba keresésben? Én sajnos nem értek az ilyen áramkörökhöz.
Nagyon meg hálálnám! Skype-on is akár, ott azért dinamikusabb. :hide:
Köszönöm!
(#) robin hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Hali. Srácok holnap teszek fel képeket!!!(ma már nem fotozok )!
(#) robin hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Elkeszult 2 kep :
(#) robin hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Kovetkezo :
(#) robin hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Meg egy A.-mérot be kell szerkeszteni (meg kell venni ).Amugy nagon jol mukodik, ajanlom mindenkinek aki akar tapot epiteni.EGYSZERU+JO+aranylag OLCSO.
(#) pumoka hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy kellene egy olyan kapcsolási, nyák, illetve alkatrész beültetési rajz amely 0-25V és 0-3A vagy 5A labortáp de olyan amiben van finom beállításhoz poti. Ugyanis a meglévő tápegységem már sokadszorra megy tönkre pedig csak egy sima autó izzót tettem rá és egy kis idő múlva mindig tönkre megy az LM723 IC. Olyan kapcsolás kellene ami vagy LM723 vagy LM324 IC-vel van megáldva.
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) fbela1990 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Üdv!

Hol találhatom meg az Alkoto által készített 2.6-os labortápegység kapcsolásirajzát, és a nyákrajz is kellene.


Kösz előre is!
(#) Pioneer válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 20, 2010 / 1
 
Szia!
Én inkább a 2.7-eset ajánlom, mivel a 2.6-ossal vannak kisebb problémák.
Üdv: Pioneer
(#) fbela1990 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Kösz! Amúgy milyen hibái vannak az előző változatoknak? Mert ez már kb. a 3-4. kiadás, ha jól tudom.
(#) Pioneer válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Ha kicsit visszaolvasol a fórumban, akkor megtalálod. A 2.6-os verziót én nem teszteltem, csak deszkamodellben raktam össze annak idején.
Az első áramgenerátoros verzió a 2.6-os verzió volt, aminek a végleges változata lett a 2.7-es. Amik előtte voltak esetlegesen közölt kapcsolások, csak az ősrégi rádiótechnikás kapcsolás pofozgatásai voltak.
(#) hadnagyakos válasza robin hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Hol vetted ezt a jó műszerdobozt?
(#) robin hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
HI. Szerintem azert nem fogsz szlovakiaba menni hogy egy ilyen dobozt vegyel .En itt vettem Komarno-ba.
(#) hadnagyakos válasza robin hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Hoppá! Szlovákiába nem is fogok menni, de megtaláltam ezt a dobozt a HEStore-ban!
(#) Mucu válasza pumoka hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Heló. Én is a 2.7 est választottam. A panel 95%-osan kész, már majdnem kitudom próbálni ,csak még két dióda kell bele. Jövőhét pénteken tesztelem le. Én a végtranzisztorok helyett 2N3055 öst teszek bele, így remélhetőleg az 5 Amper nem fog neki gondot okozni. De olvasd vissza Pioneer is ezt ajánlja, hidd el nem véletlen. Épp pár napja volt itt valaki aki a 2.6-ost építette és volt vele egy kis gondja. De ne legyél lusta vissza olvasni! Az hogy finombeállító potenciométer is kell rá az meg csak bekötés kérdése, bármelyik kapcsoláshoz tudsz tenni finombeállítót. Jövőhéten már többet tudok mondani hogy milyen a 2.7. Üdv!
(#) m.joco válasza Pioneer hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Hello
Ma végre összeraktam a 2.7-es labortápot, elsőre elindult, viszont egy váratlan hiba jelentkezett: bármilyen feszültséget is állítok be, mindig ugrálva változik a fesz kb. 0,5V-os intervallumon belül (pl. 14,7 - 15,2).
Ennek ilyennek kell lennie, vagy nálam van valami gond?
A végtranyók még nincsenek hűtőbordán, de még nem is terheltem a kimenetet, kivéve egy sima zöld LED-del. A feszt kb. 1,5 - 2V -ra állítottam, a LED világított, a fesz ekkor kb. 0,3V -os intervallumon belül mozgott. A tápom 5db végtranyót tartalmaz.
Üdv.
(#) Pioneer válasza m.joco hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia!
Akkor ott valami gond lesz, ilyet nem szabadna csinálnia.
A kimeneten egy multiméterrel nézted a feszültséget, vagy a beépített panelmérő mutatta ezt a jelenséget?
A 24V illetve a -5V megvan az LM324 4-es illetve 11-es lábán?
Esetleg egy képet tudsz feltenni a panelről?
(#) m.joco válasza Pioneer hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Multiméterrel néztem a feszültséget, de még rámérek egy jobb minőségűbb multival is. Ellenőrzöm akkor a 4-es és 11-es lábon is a feszt.
Az Rx ellenállásom nem 0,22 Ohm, hanem két 10W-os 0,47 Ohmos ellenállat van párhuzamosan kötve.
Üdv.
(#) Bütyk-örmester hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok, én is végre összeraktam az LM317-es "labortápot" de még mindig nem tökéletes valami mert a benemő feszültség 22V a kimenő csak 19,5. Normális ez? Másképp megvagyok elégedve vele. Próbáltam hűtőborda nélkül és ugy kiadja de ha felfogom a hűtőbordára akkor csak ennyit ad ki, persze nem szigetelem el az IC-t a hűtőbordától, lehet hogy a borda felveszi azt a 3 V-ot, vagy hűlyeség?
(#) mps válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Igen, normális. Valaminek esni kell a szabályzón. A hűtés hőt vesz el, nem feszkót
Következő: »»   226 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem