Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   82 / 398
(#) válasza djhans hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!

Én csak azon csodálkozom, hogy Quad építésére adtad a fejed, anno ugyanis alkatrésztemetőnek tituláltad...
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ráböktem. Elektroartnál kétféle 2N3442 is van. ONSEMI 545Ft/db, és egy másik (gyártó nélkül) 265Ft/db (árak bruttóban)
(#) fanni04 hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Sziasztok az Urbán fele quad 405-ös nyákrajzát ,hogy lehetne tükrözni ,hogy a vasalós módszerel tudjam a nyákra felvini a rajzot .
(#) zsjkuki válasza fanni04 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Szia.Nyomtasd ki atlatszo lezer nyomtatohoz valo foliara es skennerbe a hatso felevel felfele vilagisd at.Igy megtukrozod es ezt lehet vasalassal felvinni a nyak-ra.
Minden jot
(#) Alkotó válasza fanni04 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Ha bármilyen ismert formátumban megvan a gépeden a nyákrajzolat, akkor azt simán tudod az őt megnyitó programmal tükrözni az esetek túlnyomó részében. Tehát nem hiszem, hogy közbenső nyomtatagatásokra vagy fóliákra lenne szükség.
(#) zsjkuki válasza zsjkuki hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Bocsanat.A nyomtatott felevel felfele hogy a hatso felet vilagitsa at a skenner.
(#) zsjkuki válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Ez igy igaz! Az a legtisztabb dolog.
(#) fanni04 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Szia uy hiszem adoba reder nyisa meg.
(#) beeerka válasza fanni04 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Ha az adobe nem engedi, akkor legegyszerűbben, csinálsz egy screen shotot az adobe readerben megnyitott képről, azt pedig simán tudod már tükrözni. Méretekre figyelj oda!
(#) Bencze.k hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Ha valakit felizgatna,megszabadulnék ezektől. Tesla 2N3442 x 9248 2db és Morocco BD244C 2DB
Ez az egy garnitúra van belőle.10éve vettem,beépítve soha nem volt. Nem hirdetés.
(#) MD_Pepe válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia,

Engem érdekelnek a 2N3442-k, pont ilyenek vannak az enyémnek, de már kellett cserélnem.

Üdv,
Pepe
(#) fanni04 válasza beeerka hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia nem igazán csináltam még ijet ,hogy kel azt csinálni.
(#) fanni04 válasza gambler hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Bocsi de érdekes lene beultetési rajzal egyut vasalani
(#) Bencze.k hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
kérdés,megépítettem a kapcsolások között lévő lágy indítót.Minden ok,működik,a füst a helyén,benn az alkatrészekben.Viszont a bajom az,hogy ennek elvileg 1 perc múlva kellene behúzni,erre ez kapcsolás után 3 msp-vel behúz.Igaz nem volt rajta a trafó.De mindjárt bekötöm rá,hátha az a baja.
(#) válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Idézet:
„elvileg 1 perc múlva kellene behúzni”


Ezt meg ki mondta neked? Az a 3 sec nagyjából rendben van, akörüli értéket kell kapnod. Át lehet alakítani az áramkört 1 percesre is, de minek? A vasmag kellő mértékű felmágnesezéséhez elég lesz az a 3 másodperc is. Az pedig, hogy van-e rajta trafó, igazából semmit sem számít a kapcsolás működésének (vagyis a relé adott idejű meghúzásának) szempontjából.
(#) Bencze.k válasza hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
a leírásában volt.Utána rájöttem,hogy a pánik beszélt csak belőlem.Most kicseréltem a kondikat egy 1db 1000mikros-ra,hátha így tovább tart.Felfogtam,hogy 3msp ok,de ha már kiforrasztottam akkor kipróbálom.És ha nem lett jobb,akkor vissza a kapcsolás szerinti,és nyugodtan alszom.
(#) válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Megkerestem a leírást, de csak nem találom benne az egy perces utalást. Na mindegy, még az is lehet hogy nem egyről beszélünk . De lényeg a lényeg: ha működik, és a füst is az alkatrészekben maradt, akkor nagy baj nem lehet!
(#) Bencze.k válasza hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
ajjaj,egy-másfél másodpercet ír.Hujjuj,többször is átolvastam,de csak a egy-másfél perc maradt meg,a "másod"szó meg elúszott az éterbe. Ez azt jelenti,hogy életem első,saját szabad kézzel,rajzolt nyákom,elsőre működik,és nem hamvad el,és még jól is néz ki.De akkor is elrontottam.Tökéletesen a tükörképére építettem meg Mindjárt rakok fel képet.
(#) Bencze.k válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
a mű,tudom nem egy smd kör,de elsőre..
(#) válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Jó lesz ez első nyáknak! Én meg se merem mondani hogy hogy nézett ki életem első saját panele, de még csak nem is hasonlított erre. Inkább nem töltöm fel ide elrettentő példának, mert annyira csúnya, meg amúgy is OFF lenne..

Más: a végtranyós kérdésedre kaptál közben választ? Vártam hogy a többiek mit írnak, de aztán itt a topikban nem láttam rá utalást, hogy kaptál volna választ. Csak annyit tudok elmondani, hogy nekem MJL21194-gyel, illetve MJ15003-mal tetszett legjobban a hangja. A hamis BD249-cel volt igazából a legrosszabb hangja, de ez a korszak nem is tartott sokáig - aztán találtam bele ugyanilyet eredetiben, ezzel már jobb hangja volt, és bírta a nyüstölést is, de még mindig nem volt az igazi. Utána próbáltam ki a fenti két MJ(MJL) tranyót, és nálam abszolút győztesnek tekinthetők. Végül az MJL maradt, de kizárólag azért, mert már le volt gyártva az L-idom a végleges bordához, és nem TO-3-nak volt kifúrkálva.

Tehát én mindössze ezeket próbáltam a végfokozatban, többet nem tudok ezügyben mondani.
(#) Bencze.k válasza hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
ok,köszönöm az infókat.Nem gondoltam hogy elsőre menni fog.
(#) Robi85 hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok.

Tegnap elkészült az én Quad-405-öm. Gondoltam megmutatom, mit szóltok hozzá. Ez az első Quad amit csináltam. Nekem tetszik nagyon a hangja.

Nyákok nem az én munkáim, de ezért külön köszönet egy kedves ismerősömnek. Persze a beültetést és csináltam.
(#) Bencze.k válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
szép munka.Tetszik.Viszont ha jól látom te is maradtál a bd-s tranzisztoroknál??
(#) hapro válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Nem rossz elsőre.
Ennyi hűtés +-50V-hoz ha hajszolod őt akkor elég kevés lesz.
(#) Robi85 válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Köszönöm. Nem BD-k a végtranyók. 2SC5200.
(#) Robi85 válasza hapro hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Köszi neked is. Tudom kicsit gyengus a borda, de majd idővel lecserélem egy nagyobbra. Gondolom ha hüteném egy ventillátorral akkor azért birná nem?? Persze nem 4 Ohm-al hanem csak 8-al.
(#) Bencze.k válasza hapro hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Én oldalanként (panelonként) egy pár beag apt 100 bordát használok,az "L" profillal. Csak azt nem tudom még,hogy fog elférni egy beag doboz hátulján 4db hűtőborda,amikor csak 3db-nak van hely.A másik opcióm az,hogy külön dobozba kerül a táp.Szóval 2db apt100 doboz egymáson.Lent a trafó,lágy indító,kondik,ilyen védelem olyan panel.A felsőbe elöfok,végfok,hangfalvédelem,ventilátor,Csak probléma a táp,és a végfok megtáplálása.Milyen kábel bírná ezt ki?Ill milyen csatlakozót használhatnék,a táp és a végfok összekötésére... ezek a válaszok még váratnak magukra..
(#) Tibi98 hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
sziasztok
Az Alkotó-féle Ludwig Quad-ot építettem meg.
Az lenne a kérdésem, hogy a bemenet melletti föld az kizárólag a jelföld csatlakoztatására használatos?
A táp, valamint a kimenet földjét a +tápfesz melletti földponthoz kell kötni?

Az élesztésnél valahogy nem vettem észre, hogy két földpont van kialakítva, és az összes földet a bemeneti jel melletti földre kötöttem...
Így is szólt tökéletesen, nagy hangerővel, torzítás nélkül...
Most akkor mit, hova kössek?
(#) Alkotó válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Valamit vagy én értek félre, vagy te. Az a "két föld" nem azonos potenciálon van. Ugyan nem nagy köztük az eltérés, de azért van. Nem emlékszem pontosan, néhány ohmos ellenállás van közöttük.
Tehát a jelföld a bemenet mellé kell. A tápegységről pedig a + mellettire kell csatlakozni. Ez a rajzon is pregnánsan elkülönül, éppen ezt próbáltam a paneltervvel is visszaadni.
Ha rossz bekötéssel is jól működött (kicsit azért gyanakszom), akkor az csak azt mutatja, hogy ez a módosítás is viszonylag érzéketlen a huzalozási hibákra, illetve hogy nem folyt jelentős áram a panelon lévő GND tápvezetéken (ez elég jó jel, precíz szimmetriára, és a gerjedés hiányára utal), mert akkor elégett volna az a néhány ohmos ellenállás.
(#) Tibi98 hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Értem, így gondoltam én is.
És akkor a hangszóró negatívját is a táp földel kell összekötni, nem pedig a jelföldel igaz?

Egyébként max hangerőn ment kb 10percig egy mélynyómót hajtva, és nem adta jelét semmilyen problémának.
de azért bekötöm rendeltetésszerűen, mégiscsak úgy az igazi...
Következő: »»   82 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem