Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG AET 250-453
 
Témaindító: Titus, idő: Dec 28, 2007
Lapozás: OK   1 / 4
(#) Titus válasza gerokrisz hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
VHF vevőt szeretnék építeni, ami 108MHz feletti adásokat fogna.
(#) minimani hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Kedves hozzáértők!
A minap kaptam ajándékba egy AET-250-es jelzésű magyar erősítőt. Az előlapon "Qualition' felitat található, viszont amikor rákerestem erre a típusra, ezt a linket találtam:
http://retronom.hu/index.php?q=node/12807
Itt az áll, hogy ez egy BEAG AET-250es sztereó erősítő, noha a BEAG szót nem sikerült megtalálnom sehol rajta. Egy kicsivel lejjebb pedig azt írják, hogy 2x50/70W-os, én pedig hátul 200 w-ot találtam.
Valaki tudna ebben segíteni, aki esetleg ismeri a márkát, hogy én nem láttam-e meg valamit, vagy én vagyok a hülye
A másik kérdésem s ehhez kapcsolódik:
Van most nekem otthon egy Jamo 100/150W-os hangfalpárom, amit egy ölég gagyi minihifiről használok. Lehet ezt használni ehhez az erősítőhöz? (minihifi - erősítő - hangfal kapcsolatban)
Hangsúlyozom, tökéletesen amatőr és analfabéta vagyok a témában, úgyhogy elnézést kérek az esetleges felháborodásokért az esetlegesen totálisan blőd kérdések miatt.
Ja, mégegy, ezt még inkább félve teszem fel egy ennyire kifinomult hallású elektronikai mikrotársadalomnak: mp3 lejátszót tudok rádugni az erősítő bemenetére?
Előre is köszi a türelmes válaszokat
(#) zolee1209 hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Szia!
Röviden és tömören:

1.: Újabb felesleges erősítős téma, ezt nem fogják szeretni moderátoraink! :no:
2.: Ha a 200W-ot az erősítő hátulján találtad, az lehet a hálózatból felvett teljesítmény, ami teljesen reális egy 50/70W-os erősítőnél, mivel sztereo.
3.: Igen, használhatod erről az erősítőről a hangdobozokat! szerk.: Amennyiben az impedanciák azonosak
4.: Igen, ha van megfelelő kábeled az mp3 és az erősítő közé, akkor tudod csatlakoztatni és hallgatni is...
(#) magitor hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
ne is keresd rajta ez igazából egy "klón" Magyar gyártmány, egyébként egy komoly cucc, nekem egy eag 110 mono 10w erőlködőm van és imádom, gyönyörű hangja van! Grat Hozzá!
(#) Mate78 válasza magitor hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Persze mert az AE110 az csöves.
Komoly cucc az AET250? Mitől?
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Talán azért, mert jól elkülöníthetően szól a legtöbb erősítőhöz képest az AET250. Ez ebben az esetben azonban sajnos nem erény. Ritkaság ennyire rosszul sikerült erősítőt hallani.
(#) Mate78 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Ugyanez a véleményem sajnos, csak nem akartam így leírni. Tapasztalatból mondom, nem csak hírből, mert volt ilyen erősítőm, és kb.1 hétig volt meg, ami ritkaság nálam, de nem bírtam hallgatni.Sajnos a Beagnak ez nem túl jól sikerült konstrukciója ami a hangzását illeti.
(#) Ubul12 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Ezek az erősítők nem zenehallgatásra, hanem beszédhangosításra készültek. :duma:
(#) Mate78 válasza Ubul12 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Akkor egy véleményen vagyunk a minőséget illetően.
(#) cruisher válasza Ubul12 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Az AET 250 hifi celra keszult, ha joltudom ez volt az elso hifi erolkodo magyaroszagon ami teljesitette a DIN 45500-es szabvanyt, csak nagyon draga volt abban az idoben, ezert nem keszult olyan sok belole.
A vegfokokat erdemes lecserelni ugy ahogy van, nagyon instabil es megbizhatatlan kapcsolas. Pl egy egyszeru kis IC-s kapcsolast LM3886-tal, sokat javulna tole a hangja.
(#) ttsz hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki tud ehhez az erősítőhöz kapcsrajzot? nyáktervet, alkatrészlistát. Vany egy fél erősítőm és meg szeretném építeni. Vagy inkább jobbat építsek belőle?

Mit javasoltok?
(#) lapose válasza ttsz hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia!

Építs jobbat! Nem a legstabilabb a végfoka...
(#) ttsz válasza lapose hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Igen! Az szált el most is Valami javaslat esetleg? Mire tudnám felhasználni a Toroidot és az elkókat belőle?
(#) lapose válasza ttsz hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Egyszerű és gyors: TDA7294.
A végfokpaneleket kell kidobni, puffer, trafó minden maradhat.
(#) ttsz válasza lapose hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Minőségből veszítek így? Gondolom....
Van nyákterved hozzá?
(#) lapose válasza ttsz hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Idézet:
„Minőségből veszítek így?”


Az eredetinél nem nehéz jobbat építeni!
Van topikja:Bővebben: Link
Itt van panelrajz, minden hozzá.
Sőt kittben is kapható.
(#) minimani hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Heló!

Ha a moderátorok nem is fogják szeretni, mégis felteszem a kérdést:
Bekapcsoltam az, rákötöttem a hangszórókat, meg az mp3 lejátszót, és nemhogy pocsékul szólt, inkább szinte sehogy. Kis hangerőt ráadva a hangosabb részek szinte a felismerhetetlenség határát súrolva recsegtek, semmilyen értékelhető hangot nem adott ki a kütyü. A hangszórók persze jól működnek, biztosan nem azokkal van a baj.
Van ötletetek, hogy mi szállhatott el benne, vagy dobjam inkább kukába az egészet?
(#) Imi65 válasza minimani hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Nézd meg a műsorforrás választó kapcsoló helyzetét, és a dugaljat. Nagy jelű aljba dugd, és vegyél vissza az mp3 hangerejéből. Ha így sem jó, akkor ott más gond is van.
(#) cruisher válasza minimani hozzászólására (») Jún 11, 2009 / 4
 
Itt a rajz. Segithet a bekotesben.AET 250
(#) minimani válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Megpróbáltam mindegyiket, és nem használt. Az mp3 sem ment nagy hangerővel.
Akkor inkább kuka?
(#) lapose válasza minimani hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Szia!

Ha rossz javítani, vagy javíttatni kell. Persze csak ha akarod.
(#) Dayday hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
hello...nem nyitok uj forumot hanem itt kerdeznek.. Van egy Mac Audio MPX 2500 (240 W RMS) erosito es ra szeretnek kotni egy JBL GT4-12 (250W RMS) melynyomot. A kerdesem az hogy birni fogja az erosito?
(#) mullergabor hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Nos először is új felhasználó vagyok itt ezért elnézést kérek ha rossz helyre írtam.
Másodszor a problémám az lenne hogy találtam kinn az úton egy végfokot dobozostul együtt(kint a hóban fagyban esőben).szóval kidobták.én elhoztam és meg akarom javítani.az igazi probléma az hogy nem tudom milyen az erősítő.a kollégáim azt mondják hogy beag.én rá is kerestem az interneten és valóban egy beag atp-100-as doboz,merthogy a benne lévő elektronikára meg azt mondják hogy nem az.ezért szeretném kérni a fórumozók segítségét.ha valaki felismerné a képeken látottak közül valamelyiket azt nagyon megköszönném ha írna egy e-mail-t (mulli17@freemail.hu) vagy jelezne itt valamilyen módon .itt vannak a képek

1.http://kepfeltoltes.hu/view/100506/K_p0264_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2.http://kepfeltoltes.hu/view/100506/K_p0265_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
3.http://kepfeltoltes.hu/view/100506/K_p0266_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
4.http://kepfeltoltes.hu/view/100506/K_p0267_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

tudom a minőség nem jó de ha valakinek bármilyen ötlete van hogy mik lehetnek ezek akkor csinálok digitális fényképezővel még képet.
sokat segíthet bármilyen ötlet gondolat
annyit tudok, hogy a
A,
belseje elvileg egy beag aet-250 es.csak az baj hogy az előerősítő meg a hangszinszabályzó ic (TL074CN)-vel van megoldva és rajzot sehol sem találok róluk.
B,
1.kép egy előerősítő mert a bemeneti jel csatlakozók arra mennek rá
2.kép egy hangszintszabályzó (magas,mély) mert két potival lehet szabályozni és rajta van a jel is
a 3.4. kép a végfok erősítő ami 2 db BD249C tranyót hajt.
2X38V-os toroid trafója van
4 bemenete van amit külön potival lehet szabályozni+2 poti a magas mély
tehát ez valami öszvér erősítő(egy kicsit ebből is egy kicsit abból is), mert a doboz is át van furkálva meg új előlap.
szóval ha valakinek igénye van jobb minőségű képekre az szóljon a fenti e-mail címemen
előre is köszönök mindent mindenkinek
(#) Imi65 válasza mullergabor hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Inkább én azt gondolom, hogy ez már egy összeeszkábált erősítő Beag végfok modulokkal. Azoknál persze egyben volt a panel a hűtőbordával, és 2N3055 szolgált benne, nem pedig BD. Gyanítom tehát, hogy ez egy "maszek" erősítő, a rajzát - éppen ezért - nem fogod sehol megtalálni. De ezt Te is érzed....
(#) mullergabor hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Imi65.: igen én érzem és sajnos tudom is,de azért írtam hogy "hátha" felismeri valaki legalább az egyik képen lévő panelt valahonnan és szól.mert már azzal is előrébb lennék.Meg abban reménykedek hogy ez nem házi tákolmány a forrasztás illetve a panel kinézetéből adódóan (jó nem is full gyári) tehát valaki ezt megtervezte,nem?
szerinted mit tegyek.kuka?
van egy végfokom tda 7294el azt tegyem bele?de végül is a 2 előerősítő az amit nem tudok bekötni.így ott vagyok ahol a part szakad
valami ötlet?javaslat?

Azért köszi a segítséget
(#) Imi65 válasza mullergabor hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Max annyi, hogy "nevezetes" könyvekben - esetleg - megtalálható a panel kapcsolási rajza. Az a helyzet ugyanis, hogy nem szoktak sok esetben minden egyes alkalmazáshoz egy-egy áramköri részletet újratervezni, mert azt már előttük bizton megtették többen is. Ezért gyakori, hogy után-építenek valamilyen részkapcsolást. Pl. egy RIAA korrektort, vagy hangszínszabályzót. Tehát, nincs olyan nagyszámú kapcsolás, hanem - nagy vonalakban - hasonlítanak egy kidolgozott szisztémára.
A könyv esetleg a HiFi erősítők építése is lehetett. :nemtudom:
(#) casper14 hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
sziasztok nekem van 1 aet 250 es erősitőm nagyon szép a hangja nemtudom miért szidjék sokan :S csak sajnos volna 1 olyan bajom hogy elment a hangom mert a drága kis őcsém leégete vagy is ősze nyomta a kimeneti kábelt:S és igy sekép se hang:S ezért szeretném meg kérdezni hogy mit tanácsoltok begyek bele 1 komplet panelt ami készre szerelt vagy mit tegyek vele?? dobjam ki??
(#) cruisher válasza casper14 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Nezd meg eloszor a biztositekokat a hatuljan.
(#) casper14 válasza cruisher hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
már kicseréltem és kiveri az őszeset meg erősenzug a hagszoro:S

Kezd el használni a shift gombot!
szamóca
(#) shalafi.66 válasza casper14 hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Melyik oldal zúg? Meg kéne nézni a kimeneten a féltápfeszt, ha nincs meg, akkor a végtranyókat, meghajtókat..
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem