Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kapásjelző
Lapozás: OK   6 / 20
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Megszakítod a hangszóróhoz menő vezetéket, közé kötsz egy monostabilt és egy astabilt. A monostabilt beállítod a neked megfelelő időre, ezt indítja a dallamgenerátor kimenete. A monostabil meg indítja adott időre az astabilt, amit a neked tetsző frekvenciára hangolsz, addig fog csipogni, amíg akarod...

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Es en ezt hogy tudnam megoldani?ez a monostabil valami egy multivibrátor?
es ilyet lehet kesszen kapni?
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ez olyan csengo hogy a adon van egy nyomogomb es azzal tudom valasztani a dallamokat....csatolok egy kepet...

csengo2.jpg
    
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
es az nem lesz baj hogy a hosszu dallam altal addig amig megy a dallm a hangszorora egyfolytaban megy feszultseg...es akkor nem fog reagálni a kapásokra gyorsan..
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Egy gomb, mint a Holló színház űrhajójában? Mindent azzal kell csinálni?
Mégis hogy váltod vele a dallamot?

Idézet:
„es az nem lesz baj hogy a hosszu dallam altal addig amig megy a dallm a hangszorora egyfolytaban megy feszultseg...es akkor nem fog reagálni a kapásokra gyorsan..”


Ha egyszer kapás volt, akkor már csak ránézel, nem? Ha újra kap a dallam alatt, ott ülsz mellette és bevágsz neki. Ha meg nem vagy ott addigra, akkor jelezhet, ahogy akar...

Idézet:
„Es en ezt hogy tudnam megoldani?ez a monostabil valami egy multivibrátor?
es ilyet lehet kesszen kapni?”


Lehet, hogy lehet ilyet kitben kapni, de ha ezek az alap kapcsolások sem mennek rajz alapján, hagyd a francba...
Egyébként elég lehet egy monostabil magában, indul, amikor kezdődik a dallam, majd megszakít adott idő után...

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
hat pedig ezzel a gombal kell a dallamokat váltani......csatolok kepeket.....es akkor honnan vegyek egy monostabil multivibratort???esetleg meg tudnal nekem tervezni eggyet???vagy ha lehet keszen kapni akkor nincs gond...valaszodat elore is koszi...
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Itt már rögtön 2 gomb az az egy gomb, nem?
Írd már le légyszíves, hogyan működik a váltás, mert ez egész elég kesze-kusza!

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
hat ha megnyomom egyszer a váltó gombot az adóban akkor megy egy masik dallam a vevoben, ha megynyomom megegyszer akkor megint megy egy masik dallam....es ha tovább nem nyomom akkor marad az a dallam amelyik utoljara szólt...
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Idézet:
„hat ha megnyomom egyszer a váltó gombot”

Hoppá! Akkor lehet, akkor, hogy a shift gombot is néha megtudnád nyomni?
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Koszi a segítségedet.Szép toled.
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Hello!
Igazad is lenne, ha eddig nem segítettem volna. De tekintve, hogy erre a kérdésemre nem is válaszoltál, úgy gondoltam nem érdekel a dolog. A működést is Inhouse harapó fogóval húzta ki belőled.
Én simán megrajzolnám neked ezt a monostabi-astabil dolgot, de még nem tisztázódtak a követelmények sem. Meg hát mérni is kellene, hogy van-e valahol olyan jel, ami csak addig áll fenn, míg nyomod a nyomógombot. Mert ha a hangszóróról üzemelteted ezt a kis segédáramkört, akkor pont az lesz amit írtál..
"es akkor nem fog reagálni a kapásokra gyorsan.."
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Es lenne valami otleted, hogy hol kezdjem a méregetést?
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Hello!
- Először is meg kellene nézni, mekkora a vevő tápfeszültsége.
- Az után, a negatív tápponthoz képest, méregetni a tranyók lábán. (Mert leginkább az hozzáférhető.) Közben nyomogatni a csengő gombot. Figyelni, hogy nincs-e valahol olyan feszültség, ami csak addig van meg, míg nyomod a gombot. Megnézni, hogy ez milyen feszültség értékek között mozog.
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Na vegeztem egy kis merest es talaltam az egyik tranzisztor bazisan egy olyan pontot ,hogy ha megnyomom a gombot akkor 0,79 V-rol-1,56 V -ra ugrik a feszultseg.Ezzel lehetne valamit kezdeni??,,esetleg egy optocstoloval indittani egy masik oreg kapasjelzot??
Ja es mellesleg a vevo tapfeszultsege 3V .
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hello!
Na, ezzel már lehet kezdeni valamit. Mérd meg a műszer váltó állásában is, hogy impulzusok vannak ott, vagy csak egyenfeszültség. De opto nem kell mindenhova (és ahhoz áram is kell). Elég egy tranyó is egy 100kohm/100kohm bázisellenállás osztóval. A tranyót, meg a másik kapásjelző optotranyója helyett be lehet kötni.
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Na lemertem es csak akkor valtakozik,ha megnyomom agombot es felugrik 1,57 V -ra ezen tartja es ha elengedem leesik 0,79 V-ra.
Ja es errol a papasjelzorol lenne szo ...csatolok kepeket...Hova kene kotnom???
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Bocsi hogy felre irtam nem papasjelzo hanem kapasjelzo.Es milyen tranzisztort kellene vennem?
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Lehet, hogy többet ért volna, ha távolabb tartod a fényképezőt és kisebb a kép, mint így homályosan. Viszont látszik rajta a swinger kimenet...erről meg már lehet vinni a jelet, többször szerepelt itt, ebben a topikban a megoldás. Kell hozzá egy mono 2,5mm-es jack dugó.
Proli007 megrajzolja neked a többit, ha több tiszteletet mutatsz ennél a kevésnél, ami eddig sikerült...

Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Szerintem te azt sem tudod ,hogy mirol van itt most szo,mert ez az ugy amugy mar regen meg van oldva egy optocsatoloval.Es ez a masik kapasjelzo arra van hogy ez lesz rakotve a csengo vevo reszere ,hogy ne legyenek hosszuak a dallamok.Es miert ne tisztelnem ot ,amikor mar annyit segitet nekem....???ezt nem ertem
Vagy talan azert ,mert nem tudok hosszu batuket irni mert nincs magyar nyelvem a gepben.
(#) tomasz85 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Remelem ezek mar jobbak lesznek.
(#) Inhouse válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Sokat időt nem éri meg rád fecsérelni...
Itt ezen az oldalon, kicsit feljebb láthatnád, hogy mit sérelmezünk, de mivel ez nem megy, hiába is kérjük...

Egy másik kapásjelző lesz rákötve a vevőre, hogy rövidebbek legyenek a dallamok???

Na, Üdv
Inhouse
(#) tomasz85 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Akkor koszi szepen,azt gondoltam hogy a magyar emberek segitokeszek ,de ahogy latom ez nem mindenkire igaz ...tisztelet a kivételnek....
Azert remelem proli meg segitesz rajtam egy kicsit...
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hello!
Valamivel jobban látszik, de nem egészen jól. A gondom az, hogy eddig amit láttam (mind az egyet), ott a damilt érzékelő tárcsán volt egy pille, és ezt érzékelte egy optokapu.Itt viszont, nem látom az optokapu elemeit (adó-vevő). Ezek általában kétlábú áttetsző Led-nek látszó dolog, ami a tárcsa forgását érzékelték.

Itt viszont, szerintem Reed relé cső van használva erre acélra. Tehát a tárcsában valami mágnesnek kell lenni. (Kis üveg cső, belőle kiálló két vezetékkel. Ha mágnest közelítesz hozzá, belül a két érintkező összeugrik. Ha jó a füled, hallod is, főleg mikor elveszed a mágnest.)
- Ha így van, akkor mérd meg, hogy a Reed cső melyik felén van + és - feszültség. Ha ezt a két pontot rövidre zárod, akkor jelezni kell a kapásjelzőnek.
- Ez után, a telep negatív lábához képest mérd meg a Reed cső két felén a feszültséget a cső nyitott állapotában, majd zárt állapotában. Ebből el lehet dönteni, mit hova kell kötni.
üdv! proli007

Reed-cső.png
    
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Helo.
Akkor alul van a + es felul a -,ha rovidre zarom akkor jelez a kapasjelzo,ha nyitott allapotban van akkor fent 0,05 V es lent pedig 4,14 V van,ha zart allapotban van akkor mind 2 4,14 V van.Valaszaidat nagyon szepen koszonom.
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hello!
Akkor, nem elég egy tranyó, hanem kettő kell. Tök mindegy milyen, csak az egyik NPN, a másik PNP legyen. Az ellenállás értékek sem számítanak különös képen, de jobb ha 100kohm felett vannak. Az első kettő, ha lehet egyforma legyen a bázis feszültség szint miatt.
A két telep negatív pontját össze kell kötni, mint a rajzon is látható.
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Igy kene ezzt megoldanom???
Es szerinted levegoben csinaljam meg ,vagy nyakra?
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hello!
Tökéletes. De szerintem levegőben is összerakhatod, és majd meglátod megfelelő-e számodra. (De egy élcsatlakozón, vagy akármilyen pöttyös nyákon hamar célba érsz.)
üdv! proli007
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Na helo.
Megint itt vagyok,azthiszem elegettem a kapasjelzomet..,de mindegy ugyis oreg volt.De viszont talaltam lent a pinceben egy 2x2 cm -es valamit ami arra valo hogy ha egve felejtjuk a villanyokat az autoban akkor sípol..En ugy gondoltam ,hogy kotok ra egy kis 12V -os elemet es csak ezt kene valahogy kapcsolni..Meglehet ezt oldani valahogy?
(#) tomasz85 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Vagy ugyanezzel a kapcsolassal?
(#) proli007 válasza tomasz85 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Hello!
Meg lehet oldani. Az R3 ellenállást kicseréled 10kohm-ra, a Reed+ jelűt felkötöd a +12V-ra, a Reed- jelűt rákötöd a sipoló + kivezetésére. A sipoló - kivezetését, a 12V negatívjára. természetesen a 12V negatív pontja össze van kötve a 3V negatívjával.
Annyi a difi, hogy ha a Bázison a jel még is valami impulzussorozat lenne, akkor az hallatszani fog a sípolón.. De akkor lehet továbbgondolkodni.
(Mi az hogy leégetted? Főzted és odakozmált?)
üdv! proli007
Következő: »»   6 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem