Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   1 / 83
(#) Sly hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok.Most készitettem el a mellékelt képen látható tranzisztortesztert egy Atmega8-as processzorral.Valaki esetleg épitet már hasonlót mert nem minden "funkciója" müködik megfelelően.Pl a kis telyesitményü tranzisztorokat (bc547) nem mindig ismeri fel olyannak amilyen.Néha ki irja a bc547 mérése közben hogy N-JFET és hogy GDS lábkiosztása van.Ez miért lehet?Esetleg a nyákon az árnyékolás hiánya miatt?Magam tervezett nyákra épitettem meg és GND-t nemhúztam végig a panel szélén és a vezetősávok mellett.Ez probléma lehet?A másik probléma az hogy a mért adatokat nagyon kevés (2-3másodperc) ideig mutatja ki utána kikapcsol.Ezt az időt nemlehetne hoszabbra állitani a software módositásával?Ha valaki tud segitsen.Előre is köszönöm.Üdv Sly.
(#) Hp41C válasza Sly hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Szia!

A forrása C-ben a lap alján levő linkről letölthető.... Még a kondenzátorok és a mosfet bemeneti kapacitását is megméri...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Szia!

A lapról egy fórumra is mutat link, ott olyan verzió is van, ami a mérés eredményét elküldi soros vonalon. A 12.04.2010 bejegyzésnél említik, hogy a szövegek más nyelvekre (magyar) való átírásának akadálya is megszünt.

A 2-3 másodperc a watch dog időzítő beállításából jöhet...
(#) puli122 hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Sziasztok.
Nem teljesen értem hogy mire jó ez a teszter. Valaki világosítson föl ha tud. Köszi
(#) Hp41C válasza puli122 hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szia!

SMD áramköri elemeken néha semilyen jelzés sem látható már, és a SOT23 tok sokféle elemet rejthet...

Két- és háromkivezetéses félvezető eszközök alapvető paramétereit és bekötését (lábkiosztását) állapítja meg:
PNP és NPN bipoláris tranzisztorok,
N és P csatornás J ill. kiürítéses és növekményes MOS FET-ek (dual-gate MOS FET -eket kivéve),
Diódák, és kettős diódák, Zénerek, LED-ek,
Tirisztorok és Triakok...

Az újabb verziókkal még optocsatolók is vizsgálhatók, de itt a bekötést már nem tudja magától meghatározni. Mérhető vele ellenállás és kondenzátor is, de a méréstartománya és a pontossága korlátozott.

A felépítésből következően a maximális tesztelési feszültség <5V, ami a nagyobb feszültségű zénerek és nagyobb küszöbfeszültségű MOS FET-ek tesztelését nem teszi lehetővé.

A forrásprogramja letölthető, módosítható, kiegészíthető további elemekkel...>
(#) puli122 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Na ez tök jó, tetszik, ha lesz egy kis időm meg is építem.
(#) vargaf válasza Sly hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Miért nem az eredeti panelterv alapján készítetted el a nyomtatott áramkört?
(#) vargaf válasza Sly hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
A műszer kétféle kialakításban is megépíthető. Az egyik automata kikapcsolós, a másik kikapcsolás nélküli változat.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szia!

A fent említett (2010.04.12) verzióban van egy kb. 10 másodperces várakozás a kikapcsolás előtt, amiben a watchdog timer-t minden ciklusban törlik, így a mérés eredménye 10 másodpercig látható. Az idő az alábbi kódrészlet változtatásásval állítható:

  1. for(hfe[0] = 0;hfe[0]<10000;hfe[0]++) {
  2.                 if(!(ON_PIN_REG & (1<<RST_PIN))) {
  3.                         /*Wenn der Taster wieder gedrückt wurde...
  4.                         wieder zum Anfang springen und neuen Test durchführen
  5.                         */
  6.                         goto start;
  7.                 }
  8.                 wdt_reset();
  9.                 _delay_ms(1);
  10.         }
(#) vargaf válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Mellékelek egy olyan programot amiben a nyelvi verziók között a magyar is megtalálható, igaz ékezetes karakterek nélkül.

main.c
    
(#) CHZ válasza vargaf hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Itt van SP 5.0 változatban is , talán ebből könnyebb nyákot gyártani .
(#) Hp41C válasza vargaf hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia!
Az ékezetes karakterek közül az á, é, ó, ü, ő kell a szövegeidhez. Ez az 5 elférne még az LCD ben. Ehhez az lcd-rutimes.h -ban a
  1. #define LCDLoadCustomChar() lcd_command(CMD_SetCGRAMAddress)    //Custom-Zeichen laden

sort kell átalakítani, hogy átvegyen egy paramétert - a felhasználói karakter sorszámát:
  1. #define LCDLoadCustomChar(c) lcd_command(CMD_SetCGRAMAddress + 8*c)     //Custom-Zeichen laden

és a main.c nem a dióda ikon mintájára definiálni az 5 katarkert:
  1. unsigned char HunA[] EEMEM = {2,4,14,1,15,17,15,0,0};   //á ...

A definiciók betöltésénél meg kell adni a karakter sorszámát is:
  1. LCDLoadCustomChar(0);   //Custom-Zeichen
  2.         //Diodensymbol in LCD laden
  3.         lcd_eep_string(DiodeIcon);
  4.         LCDLoadCustomChar(1);   //Custom-Zeichen
  5.         //"á" LCD laden
  6.         lcd_eep_string(HunA);

A többi karaktert hasonlóan lehet megadni... Összesen 8 -at lehet felhasználni.
A szövegekben ezután az ékezetes karakterek helyére a definiáláskor használt sorszámot kell írni (á - 0x01, ...)
(#) denon888 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szerintem sokan örülnének ha felraknád hex-be.
(#) vargaf válasza CHZ hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
A pdf-ben lévő áramkör 1:1-ben nyomtatható, a célnak tökéletesen megfelel a vasalásos nyomtatott áramkör készítéshez.
(#) vargaf válasza denon888 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Igazad van, várjuk a feltöltést.
(#) denon888 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Itt is van egy nyákterv.
(#) CHZ válasza vargaf hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Ezt én is tudom , de nagyon kicsik a padok és nagyok a furatok , alig marad fólia . Két forrasztás és leválnak a forrpontok . Csak ezért alakítottam rajta , természetesen mindenki azt választja ami neki a jobban megfelel .
Csináltam egy másik változatot is ami LOMEX-es dobozba illeszthető pontosan .

TESZTER 2.LAY
    
(#) CHZ válasza denon888 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Ez már ok. , másik szerintem nem igazán használható stabilan .
(#) Sly hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Hali.Hát ami azt illeti énis megköszönném a magyar ékezetes karaktereket hex.-be.De ha már átirod akkor hoszabbitsd meg a kijelzési időt a mért értékek kimutatásánál mert 2-3sec alatt eléggé "résen" kell lenni hogy elolvasd...Amugy szépen müködk az áramkör leszámitva egy két kisebb hibát.Bár ez lehet hogy a veszteségek miatt van.Ja és még annyit hogy a darlinghton tranzisztorok mérésénél nemmutatja ki hogy darlinghton hanem mintha sima tranzisztor lenne(BDW93).Ezzel lehet valamit kezdeni?Esetleg lehetne bőviteni a programját egy ilyen opcióval is?Pl kiirja hogy Darl. vagy ilyesmi...
(#) Hp41C válasza Sly hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia!

Friss, ropogós, ékezetes és magyar ... Nem tudom (még) kipróbálni, a megépítésbe éppen csak belekezdtem...

- A 10 másodperces várakozás benne van.
- Bővíteni sokféle kiírással lehetne: Schottky, Germánium dióda, Mos-fet és dióda, zéner, darlington stb...

Várom a visszajelzéseket...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Sajnos az előzőben maradt egy kis hiba... De itt a javítás..
(#) denon888 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Köszi! Működik. Bár még nem teszteltem vele minden alkatrészt,de eddig tökéletes.
(#) jocoka hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Sziasztok
Tudna nekem valaki segíteni, hogy a fusebit-eket hogy kell beállítanom ha AVR8_Burn_O_Mat-programal égetek.
Csatolok egy képet hozzá.
Előre is köszönöm.
(#) denon888 válasza jocoka hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Ajánlom figyelmedbe a ( fusebit calculator -t). Ez egy web oldal. Szerintem pont erre találták ki.
(#) Hp41C válasza jocoka hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Szia!

A zip állományban van egy Fusebits.txt, abban a beállítandó értékek le vannak írva:

ATMega8:
lfuse = 0xc1
hfuse = 0xd9

ATMega48:
lfuse = 0x42
hfuse = 0xdf
efuse = 0xff

A bitek jelentése az AtMega8 adatlap 222-224 lapjain...
(#) jocoka hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Sziasztok
Köszönöm a gyors válaszokat de valami oknál fogva nem akkar igyse müködni.
Ha megnyomom a gombot akkor a kijelzőn bevilanak a fekete kockák,ha tovább tartom nyomva a gombot akkor villan egyet a led villágit és a fekete kockák is látszanak mindkét sorban,és enyi.
tudna valaki egy ötlettet mondani hogy hol keresem a hibát.
Előre is köszönöm szépen.
(#) p_istvan válasza jocoka hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szervusz!
Lehet hogy csak az LCD kontrasztja nem jól van beállítva, egy trimerrel kellene állítani a kontraszt lábon a feszültséget, nem úgy hogy egy ellenálláson keresztül a földre kötik mint ahogy az egyik kapcsolási rajzon itt láttam.
Bár nem tudom, hogy nálad miképp van.
(#) qvasz2 válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Ha már látta a fekete téglalapokat, akkor más lesz a gond . . .
(#) Hp41C válasza jocoka hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia!

- Mérd meg, hogy az LCD összes vezérlő vonala megkapja-e a vezérlést az AtMega8-tól, ellenőrizd le a táp és a földre menő jeleket is. Az ellenőrzést ellenállásmérővel végezd el. Az LCD-3 -ban jártam úgy, hogy a 2 soros LCD-n csak a felső sorban kizárólag a fekete téglalapok jelentek meg. A mérésekkel sikerült megállapítanom, hogy a D6 jelet nem kapta meg a kijelző.
- Lehet, hogy az LCD-d lassabb, mit a többi. Ebben az esetben az lcd rutinokban lehet a várakozási időt növelni.
(#) p_istvan válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Normális kontrasztbeállításnál nem látszik "fekete téglalap", a biztonság kedvéért megnéztem most is... És most sem!
Következő: »»   1 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem